איך לנצל את הפנסיה שלך בצורה הטובה ביותר?

אם המעסיק שלך מציע פנסיה וודא שאתה מצטרף לפנסיה ומבצע הפרשות שנתיות
באופן דומה, אם המעסיק שלך מציע פנסיה וודא שאתה מצטרף לפנסיה ומבצע הפרשות שנתיות.

חיסכון לפנסיה חשוב ביותר, במיוחד אם המעסיק שלך אינו מספק תוכנית חיסכון פנסיוני. ברגע שתפרוש, כבר לא תרוויח הכנסה וכתוצאה מכך חשוב שתפיק את המיטב מההפרשות שלך. על מנת להפיק את המרב מהפנסיה שלך, עליך לחסוך כסף לפנסיה שלך, להשקיע את כספיך ולנהל את הכספים שלך.

שיטה 1 מתוך 3: חיסכון לפנסיה

 1. 1
  הגדל את הסכום שאתה חוסך לפנסיה. הדרך הטובה ביותר להבטיח שיהיה לך מספיק כסף כדי לפרוש, היא להגדיל את הסכום שאתה חוסך. אם יש לך הכנסה נוספת שאתה חוסך שקול להכניס אותה לקרן פנסיה. זו אחת הדרכים היעילות ביותר במס להשקיע את כספך והיא עשויה לעשות יותר ריבית מאשר לשבת בחשבון חיסכון.
  • לדוגמה, אם אתה גר באירופה אתה יכול להכניס כסף לחשבון פרישה פרטנית (IRA).
  • לחלופין, אם אתה גר בקנדה אתה יכול להכניס כסף לתוכנית חיסכון פרישה רשומה (RRSP).
 2. 2
  תרם ככל שתוכל לפנסיה שלך. אם יש לך פנסיה אישית, אתה צריך תמיד להפריש ככל שתוכל מדי שנה. באופן דומה, אם המעסיק שלך מציע פנסיה וודא שאתה מצטרף לפנסיה ומבצע הפרשות שנתיות. במקרים מסוימים, המעסיק שלך עשוי להתאים לסכום שאתה תורם, כך שתוכל להרוויח יותר כסף עבור הפנסיה שלך.
  • לדוגמא, אם אתה מרוויח 14900 € (דולר ארה"ב) לשנה ויכול להפקיד 5% מההכנסה שלך לפנסיה, המעסיק שלך עשוי להפקיד 3% נוספים. פירוש הדבר כי המעסיק שלך יתרום 450 € לשנה.
  • אם אינך מצליח להפריש לפנסיה שלך, ההקצאה עשויה להעביר לשנה הבאה, בהתאם לחוקים בסמכותך.
 3. 3
  תבע את כל הקלות המס שלך. בהתאם לחוקים ולתקנות שבתחום השיפוט שלך, ייתכן שתקבל הקלה במס בגין הפרשת כסף לפנסיה שלך. וודא שאתה תובע השנה את המס שלך. על ידי כך, ייתכן שתורשה לתרום תרומות עוד יותר.
כך שתוכל להרוויח יותר כסף עבור הפנסיה שלך
במקרים מסוימים, המעסיק שלך עשוי להתאים לסכום שאתה תורם, כך שתוכל להרוויח יותר כסף עבור הפנסיה שלך.

שיטה 2 מתוך 3: השקעת הפנסיה שלך

 1. 1
  בדוק כיצד מושקעת הפנסיה שלך. חשוב לדעת ולהבין כיצד מושקעות קרנות הפנסיה שלך. לדוגמא, ייתכן שיש לך קצבת קצבה מוגדרת במקום העבודה. במקרה זה, המעסיק שלך יהיה אחראי להחליט היכן וכיצד להשקיע את הפנסיה שהוקצה לך.
  • לחלופין, ייתכן שיהיה לך קצבה אישית או פנסיה מוגדרת במקום העבודה. במקרה זה, אתה יכול לקבוע איזה סוג השקעות אתה רוצה לבצע בפנסיה שלך.
 2. 2
  בחר השקעות מסוכנות. אם יש לך קצבת קצבה מוגדרת ואתה עדיין רחוק מלפרוש, כדאי לך לקחת השקעות מסוכנות. ככלל, אתה יכול להרשות לעצמך לקחת סיכונים רבים יותר עם ההשקעות שלך כאשר אתה צעיר.
  • להשקעות מסוכנות, כגון מניות ומניות, יש פוטנציאל גדול יותר לצמיחה, אולם זה לא מובטח ואתה עלול בסופו של דבר להפסיד כסף.
 3. 3
  בצע השקעות בסיכון נמוך קרוב יותר לפנסיה. אם אתה מעל גיל חמישים ומתכנן לצאת לפנסיה בתוך עשר השנים הבאות בערך, עליך למקם את הפנסיה שלך להשקעות בסיכון נמוך. השקעות בסיכון נמוך, כמו מזומנים ואגרות חוב יהוו סכום יציב ועקבי.
 4. 4
  נסה פנסיות אישיות מושקעות. אתה יכול גם לשקול פנסיה אישית בהשקעה עצמית (SIPP), המעניקה לך גישה למגוון גדול יותר של אפשרויות השקעה, עם זאת, אלה יכולים להיות בעלי חיובים גבוהים יותר מאשר אפשרויות פנסיה אחרות. זה יכול להיות מסוכן אם אתה לא יודע הרבה על השקעה בשוק.
  • לחלופין, תוכל לשכור מומחה פיננסי שינהל את ההשקעות שלך.
  ייתכן שתקבל הקלה במס בגין הפרשת כסף לפנסיה שלך
  בהתאם לחוקים ולתקנות שבתחום השיפוט שלך, ייתכן שתקבל הקלה במס בגין הפרשת כסף לפנסיה שלך.
 5. 5
  קבע את דמי הניהול שלך. אם יש לך פנסיה אישית המושקעת בעצמך, עליך לבדוק כמה אתה משלם דמי ניהול. השווה את הסכום שאתה משלם כרגע עם חברות פנסיה אחרות. אם אתה מוצא חברה עם עמלות זולות יותר, כדאי לך לשקול להחליף חברה.
 6. 6
  גוון את ההשקעות שלך. אל תשקיע את כל הפנסיה שלך בקרן אחת מיוחדת במיוחד. זה יכול להיות מאוד מסוכן מכיוון שקרן זו עשויה לטבול ולגרום לך לאבד הרבה כסף. במקום זאת, עליך לגוון את ההשקעות שלך. ניתן לעשות זאת על ידי השמת כספך במגוון קרנות מתמחות מאוד או על ידי השקעה בקרן אחת ומנוהלת היטב.

שיטה 3 מתוך 3: ניהול כספי הפרישה שלך

 1. 1
  פנה לייעוץ פיננסי מקצועי. תמיד מומלץ לדבר עם יועץ פיננסי כיצד לחסוך ולהשקיע לקראת הפנסיה שלך. זה נכון במיוחד אם אתה משקיע סכום כסף גדול, או אם אינך בטוח בידיעתך בשוק ההשקעות.
  • יועץ פיננסי מקצועי יכול לעזור להנחות החלטות ההשקעה שלך ולהסביר לך בדיוק איך הפנסיה שלך מושקעת כדי לוודא שיש לך מספיק כסף עבור פרישה.
  אולם אלה יכולות להיות בעלות חיובים גבוהים יותר מאשר אפשרויות פנסיה אחרות
  אתה יכול גם לשקול פנסיה אישית בהשקעה עצמית (SIPP), המעניקה לך גישה למגוון גדול יותר של אפשרויות השקעה, אולם אלה יכולות להיות בעלות חיובים גבוהים יותר מאשר אפשרויות פנסיה אחרות.
 2. 2
  שקול למזג פנסיות מרובות. אם עבדת במספר חברות שונות במהלך הקריירה שלך, ייתכן שיש לך יותר מתוכנית פנסיה אחת. כדאי לשקול לאחד את חשבונות הפרישה שלך. זה יקל עליכם לבדוק ולנהל את הפנסיה שלכם.
  • ככלל, רעיון רע הוא לצאת מתוכנית פנסיה מוגדרת. לפני שתסרוק את הפנסיה, וודא שאתה לא מאבד הטבות כלשהן.
 3. 3
  חשב את שווי הפנסיה הממלכתית שלך. יש מדינות שמעניקות פנסיה ממלכתית אליה תורם במהלך כל קריירת העבודה שלך. על מנת לדעת כמה כסף יש בפנסיה הממלכתית שלך, אתה יכול להשתמש במחשבון שנמצא לעתים קרובות באתרים ממשלתיים. זה יעזור לך לדעת כמה כסף יהיה זמין עבורך עם פרישה.

טיפים

 • חנך את עצמך לתוכניות שונות לחיסכון לפנסיה ומצא תוכנית המתאימה ביותר למצבך הכלכלי הספציפי.
 • אף פעם לא מוקדם להתחיל לחסוך לפנסיה שלך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail