כיצד לערער על חיוב?

פירוש חיוב בדוח האשראי שלך כי הנושה שלך מחק את חובך שלא שולם כדי לקבל ניכוי מס. אם קיבלת חיוב שגוי בדוח האשראי שלך, חשוב שתחלוק עליו, מכיוון שהדבר יכול להשפיע על האשראי שלך עד 7 שנים. התקשר לנושה והסבר שכבר שילמת את החוב או שביצעת את התשלומים המינימליים. אם הם מודים שהייתה טעות, בקש מהם לפנות לגורמי הדיווח כדי לתקן אותה. לחלופין, אם אתה יודע איזו סוכנות טעתה, הגש מחלוקת באמצעות הטופס המקוון שלהם. אם יש לך חיוב לגיטימי בדוח האשראי שלך, התקשר לנושה שלך לנסות לנהל משא ומתן על עסקה. ייתכן שתוכל להסיר אותו על ידי ביצוע תשלומים נוספים. אם אתה מגיע להסכם, בקש מהם לשלוח העתק מההסכם שלך כדי שיהיה לך הוכחה בכתב. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל כיצד להשיג עותק של דוח האשראי שלך, המשך לקרוא!

אם יש חיוב בדוח האשראי שלך בגלל חוב שלא שולם או טעות של הנושה
אם יש חיוב בדוח האשראי שלך בגלל חוב שלא שולם או טעות של הנושה, אתה יכול לערער על החיוב או לנסות ולנהל משא ומתן עליו.

פירוש "חיוב" בדוח האשראי שלך כי הנושה שלך מחק את חובך שלא שולם כדי לקבל ניכוי מס. זהו סימן שלילי מאוד על ציון האשראי שלך, וישאר בדוח שלך עד שבע שנים. חיובים בדרך כלל מתרחשים לאחר שלא ביצעת תשלום כלשהו (או לפחות התשלום המינימלי) במשך שישה חודשים רצופים (180 יום). גם אם החוב שלך בוטל, אתה עדיין חייב את החוב כדין, והנושה עדיין יכול לגבות או למכור את החוב לגובה חוב. אם יש חיוב בדוח האשראי שלך בגלל חוב שלא שולם או טעות של הנושה, אתה יכול לערער על החיוב או לנסות ולנהל משא ומתן עליו.

שיטה 1 מתוך 2: ערעור על חיוב שגוי

 1. 1
  קבל עותק של דוח האשראי שלך. על פי ועדת הסחר הפדרלית, ל -5% מהצרכנים יש שגיאות בפרופילי האשראי שלהם. הזמינו עותק של דוח האשראי שלכם כדי לראות אם מופיע חיוב שאינו שייך לשם. שלוש סוכנויות דיווח האשראי הארציות (Experian, Equifax ו- TransUnion) הקימו אתר מרכזי לצורך מתן דוחות אשראי שנתיים בחינם בכדי לעמוד בדרישות החוק לדיווח אשראי הוגן. בקר בכתובת http://annualcreditreport.com להזמנת דוח האשראי שלך באופן מקוון.
 2. 2
  התקשר לנושה. אם מופיע חיוב בדוח האשראי שלך ואתה לא חושב שהוא צריך להיות שם, בגלל ששילמת את החוב או שילמת לפחות את התשלום המינימלי בחצי השנה האחרונה, התקשר לנושה. הסבירו כי לא היה צריך לחייב את החוב עקב התשלום (ים) שביצעתם. אם הנושה מודה בטעותו, בקש ממנו ליצור קשר עם סוכנויות דיווח האשראי כדי להסיר את החיוב.
  • בקש מהנושה לשלוח לך אישור בכתב כאשר החיוב הוסר מהפרופיל שלך.
  • התמודד תמיד עם הנושה המקורי, גם אם הנושה מכר את החוב לסוכנות גבייה. לגובה אין שליטה על מה שהנושה המקורי מדווח לסוכנויות דיווח האשראי.
  אם יש לך חיוב לגיטימי בדוח האשראי שלך
  אם יש לך חיוב לגיטימי בדוח האשראי שלך, התקשר לנושה שלך לנסות לנהל משא ומתן על עסקה.
 3. 3
  ערעור על החיוב מול סוכנות דיווחים. כאשר תגיש סכסוך לסוכנות דיווחי אשראי, הסוכנות תיצור קשר עם הנושה בבקשה להוכיח את דיוק החוב עליו דיווח הנושה. לסוכנות 30 יום לחקור את הסכסוך על ידי פנייה לנושה ובקשת הוכחה לתקפות הפיצוי. אם הנושה לא מגיב או לא יכול להוכיח את תקפות החוב, הסוכנות תסיר את החיוב מהדוח שלך.
 4. 4
  המתן לתגובה. לאחר שהסוכנות תסיים את החקירה, אם הסוכנות נקטה פעולה כלשהי לשינוי פרופיל האשראי שלך, הסוכנות תשלח אליך אישור בכתב על התוצאות, וכן עותק בחינם של דוח האשראי שלך.

שיטה 2 מתוך 2: הסרת חיוב לגיטימי מדוח האשראי שלך

 1. 1
  התקשר לנושה לנהל משא ומתן. לעיתים, חייבים יכולים לשכנע נושה להסכים להסיר חיוב בתמורה לתשלום על החוב. אמור לנושה שתשלם את כל החוב (או התחייב לתוכנית תשלום) אם הנושה יבטיח להסיר את החיוב. יתכן שאפילו תוכל לשכנע את הנושה להסדיר את החוב בפחות מהסכום שאתה חייב, אולי עד 50% מהסך הכל.
  • לפני שאתה מתקשר, בדוק את הכספים שלך. האם אתה יכול להרשות לעצמך לשלם את כל החוב? אם לא, כמה אתה יכול להרשות לעצמך להפריש מדי חודש לתשלום החוב? אתה צריך לזכור שני מספרים כשאתה מתקשר: ההצעה ההתחלתית שלך והסכום המקסימלי שאתה יכול להרשות לעצמך לשלם כדי להסדיר את החוב.
  • אם האדם הראשון איתו אתה מדבר לא ינהל משא ומתן, בקש לדבר עם מישהו בעל סמכות רבה יותר.
  פירוש "חיוב" בדוח האשראי שלך כי הנושה שלך מחק את חובך שלא שולם כדי לקבל ניכוי מס
  פירוש "חיוב" בדוח האשראי שלך כי הנושה שלך מחק את חובך שלא שולם כדי לקבל ניכוי מס.
 2. 2
  התעקש כי הנושה יוסר את החיוב מהפרופיל שלך. הודיע לנושה שאתה מוכן לשלם רק אם הנושה יסיר את הדוח השלילי מפרופיל האשראי שלך. אתה רוצה שדוח האשראי שלך יציין שהחוב "שולם במלואו". אחרת, הנושה ידווח כי הסדרת את החוב, ובדוח האשראי שלך יופיע "הסדיר". חיוב מסודר עדיף על חיוב שלא שולם, אך עדיין ישפיע לרעה על ציון האשראי שלך.
  • אם הנושה לא יסכים לדווח כי החוב "שולם במלואו", בקש מהנושה לרשום את החשבון כ"שולם כמוסכם "או" חשבון סגור "במקום זאת.
 3. 3
  קבל את ההסכם בכתב. בקש מהנושה לשלוח לך העתק מההסכם החדש שלך. ההסכם צריך להיות על נייר מכתבים של החברה וחתום על ידי הנושה. אל תשלח תשלום עד שקיבלת את ההסכם שנחתם והייתה לך אפשרות לבדוק אותו לדיוק.
  • כשאתה בודק את ההסכם, ודא שכל התנאים מדויקים. על ההסכם לציין כמה תשלומים תשלם, כמה כל תשלום יהיה, מתי כל תשלום אמור להיות נדרש, וכי הנושה יעדכן את חשבונך ויסיר את החיוב מפרופיל האשראי שלך.
 4. 4
  בצע תשלומים בזמן. לאחר שיהיה לכם עותק חתום של ההסכם, תוכלו להתחיל בתשלומים על פי תנאי ההסכם. שלם בצ'ק או בהזמנת כסף והשתמש בדואר מאושר עם קבלת החזר, כך שיהיה לך נייר שתעד את התשלומים שלך בזמן.
  אם קיבלת חיוב שגוי בדוח האשראי שלך
  אם קיבלת חיוב שגוי בדוח האשראי שלך, חשוב שתחלוק עליו, מכיוון שהדבר יכול להשפיע על האשראי שלך עד 7 שנים.
 5. 5
  לאכוף את ההסכם. לאחר שביצעת את כל התשלומים שלך על פי ההסכם, צור קשר עם הנושה כדי לוודא שהוא יסיר את החיוב מפרופיל האשראי שלך. אם הנושה מסרב או מסרב להסיר את החיוב לאחר שמילאת את תנאי ההסכם שלך, הגש סכסוך עם סוכנויות דיווח האשראי.

אזהרות

 • מאמר זה נועד כמידע משפטי ואינו מספק ייעוץ משפטי. אם אתה זקוק לייעוץ משפטי, פנה לעורך דין מורשה.

שאלות ותשובות

שאלות ללא מענה
 • האם ניתן לחייב את ההלוואה שלי לאחר שלושה חודשים בלבד של תשלומים עברייניים?

תגובות (6)

 • christiansteven
  אני צריך לנסות לתקן את האשראי שלי, אבל אף אחד לא יעזור לי. אני שמח שאתם כן עזרתם לי. תודה רבה.
 • amberthompson
  הוראות כתובות היטב; מפורט, אך קל לביצוע, תודה!
 • brook69
  מידע מועיל ומובן בקלות. תודה.
 • hblick
  זה היה מפורט. זה הקל על החרדה שלי.
 • emily39
  הפרטים שאתה מציע עבדו כדי להסיר את ההטענה.
 • cara06
  עוזר מאוד. עכשיו אני יודע מאיפה להתחיל ואיך להמשיך לנסות לבטל חיוב מדוח האשראי שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail