כיצד לענות על זימון לגביית חובות?

אם יגישו לך זימון ותלונה בגין גביית חובות
אם יגישו לך זימון ותלונה בגין גביית חובות, אל תתעלם מכך.

קבלת זימון לגביית חובות יכולה להיות דבר מפחיד. למרות שאתה עלול להתפתות להתעלם מכך, זו לא תוכנית טובה. אם אתה מתעלם מהזימון, הנושה יקבל פסק דין ברירת מחדל נגדך, למרות שייתכן שאתה לא חייב את החוב, או שלחברה שתובעת אותך אין את הזכות לגבות אותו. במקום זאת, נסח תשובה בהגנה על עצמך ואילץ את החברה להוכיח שאתה חייב את החוב. ואז, אם זה יכולת לעשות זאת, התקשר לחברה ונסה להסדיר את החוב במקום לפנות לבית המשפט.

שיטה 1 מתוך 3: ניסוח תשובה

 1. 1
  קרא בעיון את הזימון והתלונה. כשמגישים לך זימון ותלונה, בדרך כלל סגן שריף או שרת תהליכים פרטי יגיע לביתך או למקום העבודה שלך ויגיש לך את מסמכי המשפט. נסה להישאר רגוע בזמן שאתה מתיישב ופותח את העיתונים כדי לקרוא אותם.
  • הזימון אומר לך כיצד לענות לתביעה וכמה זמן עליך להגיש את תגובתך לבית המשפט. סביר להניח שהיא תייעץ לתובע (גובה החובות) לקבל פסק דין ברירת מחדל נגדך אם לא תגיב.
  • התלונה מספקת מידע על גובה החובות שתובע אתכם, על שם חברת כרטיסי האשראי המקורית וסכום הכסף שלטענתם אתם חייבים.
 2. 2
  אסוף את כל המסמכים שיש לך הקשורים לחוב. אם אתה מזהה את המידע בתלונה, חפש ברשומות שלך מסמכים הקשורים לחוב המקורי או לניסיונות גבייה כלשהם. רשומות אלה יעזרו לך להחליט כיצד ברצונך להגיב לתביעה.
  • לדוגמה, ייתכן שתוכל למצוא את ההצהרה האחרונה שקיבלת מחברת כרטיסי האשראי או מכתב מסוכנות גבייה.
  • אם מידע כלשהו במסמכים שלך אינו תואם את המידע בתלונה, ייתכן שתגנה על התביעה.
 3. 3
  פגוש עורך דין להתייעצות ראשונית. מרבית עורכי הדין המתמחים בתביעות גביית חובות מציעים ייעוץ ראשוני בחינם. גם אם אין לכם כסף לשכור עורך דין שייצג אתכם בבית המשפט, כדאי לנצל ייעוץ חינם. עורך הדין יכול להסתכל בתלונה וברשומות שלך ולייעץ לך בנוגע להגנות שבהן תוכל להשתמש או לומר לך כיצד להגיב לתביעה.
  • כדי למצוא עורך דין, חפש באופן מקוון את לשכת עורכי הדין במדינה שלך, ואז לחץ לשירות ההפניות. שירותים אלה הם בחינם ויספקו לך שם של עורך דין מקומי על סמך תשובותיך לכמה שאלות.
  • הביא את הזימון והתלונה שלך לפגישה, יחד עם כל המסמכים שברשותך הקשורים לחוב.
  • אם שכר טרחת עורך הדין עומד להיות יותר מהסכום שגובה החוב אומר שאתה חייב, אולי לא כדאי להזמין עורך דין, גם אם אתה יכול להרשות לעצמך את שכר טרחתם. אלא אם כן אתה יודע שהחוב אינו שלך, סביר להניח שעדיף לך פשוט להסדיר את החוב.
  ייתכן וגובה החובות כבר לא יהיה בזכות לתבוע אותך בגין זה
  אם החוב הוא בן מספר שנים, ייתכן וגובה החובות כבר לא יהיה בזכות לתבוע אותך בגין זה.
 4. 4
  חפש טפסים שבהם תוכל להשתמש. ברוב בתי המשפט יש טופסי תשובה ריקים שבהם תוכלו להשתמש כדי לעצב את תגובתכם לזימון ולתלונה. שם בית המשפט יהיה בראש הזימון. חפש שם זה באופן מקוון כדי למצוא את אתר בית המשפט. לאחר מכן, חפש טפסים שתוכל להוריד.
  • יש בתי משפט הכוללים טופס תשובה ריק יחד עם הזימון והתלונה. אם קיבלת אחת מהטפסים האלה, תוכל פשוט למלא אותה ביד.

  טיפ: אם אינך מוצא טפסים כלשהם, צא לפקיד משרד בית המשפט ובקש העתק של תשובה שהוגשה בתביעה אחרת לגביית חובות. אתה יכול להשתמש בזה כמדריך לעיצוב התשובה שלך.

 5. 5
  העתק את הכיתוב מהתלונה. השורות שבראש התלונה מכונות "הכיתוב" ומזהות את התובע והנתבע בתיק, כמו גם את מספר התיק הייחודי שהוקצה על ידי בית המשפט. העתק מידע זה לתשובתך בדיוק כפי שהוא מופיע בתלונה.
  • אם שמך מאוית באופן שגוי, אל תקן אותו. העתק את האיות השגוי בכיתוב שלך. ייתכן שתוכל להשתמש בזה כהגנה שאתה לא האדם ששמו.
 6. 6
  כתוב את תשובותיך להצהרות בתלונה. בתלונה יש סדרת הצהרות או טענות ממוספרות. בתשובתך, התייחס לכל הצהרה לפי מספר וציין אם אתה מאשר או מכחיש את ההצהרה.
  • בדרך כלל, שני ההצהרות הראשונות מזהות אותך לפי שם וכתובת. אם אלה נכונים, אפשר להמשיך לאשר את ההצהרות האלה. עם זאת, אם כל מידע זה שגוי או שמך מאוית שגוי, המשך להכחיש אותו.
  • דחה את שאר ההצהרות, גם אם אתה מכיר בחוב ויכול לאמת את כל המידע ברשומות שלך. הכחשת ההצהרות מאלצת את גובה החובות להוכיח את הטענות בראיות עובדתיות. אם אין להם ראיות לגיבוי טענות אלה, הם עלולים לאבד את התביעה נגדך.

  טיפ: הכחשת טענה בתשובה לא אומר שאתה טוען שהטענה היא שקרית. במקום זאת, אתה בעצם אומר לגובה החובות להוכיח זאת. לגובה החוב חובת ההוכחה - לגרום להם לעמוד בזה.

 7. 7
  טען את כל ההגנות החלות עליך. בנוסף להכחשת הטענות בתלונה, תוכל גם לרשום את כל ההגנות שלדעתך עשויות להחיל במקרה שלך. כלול כל אחד שלדעתך עשוי להחיל, גם אם אינך בטוח. אתה לא בהכרח צריך לטעון על כל ההגנות שאתה מפרט בבית המשפט, אך אם לא תכלול אותן בתשובתך, ייתכן שלא תוכל להעלות אותן בהמשך. כמה מההגנות הנפוצות בתיקים לגביית חובות הן:
  • התובע מבקש סכום כסף שגוי. השתמש בזה אם התלונה טוענת שאתה חייב סכום שונה ממה שרשומותיך מראות שאתה עושה.
  • התובע המתין זמן רב מכדי להביא את התיק הזה. אם החוב הוא בן מספר שנים, ייתכן וגובה החובות כבר לא יהיה בזכות לתבוע אותך בגין זה. לכל מדינה יש התיישנות, שנעה בין 3 לעשר שנים, הקובעת כמה זמן גובה חוב צריך לתבוע חוב לאחר התשלום האחרון.
  • אין לך קשר עסקי עם התובע. השתמש בזה אם התובע הוא סוכנות גבייה ומעולם לא חתמת איתם על חוזה. הגנה זו מאלצת אותם להוכיח שיש להם את הזכות לגבות את הכסף.

  טיפ: בהתאם לנסיבות המקרה שלך, יתכנו הגנות אחרות בהן תוכל להשתמש. עורך דין יכול לומר לך אילו הגנות עליך להעלות.

 8. 8
  הדפיס וחתום על תשובתך. לאחר שסיימת את התשובה שלך, בדוק אותה היטב כדי לוודא שאין שגיאות הקלדה או טעויות אחרות. אם הקלדת אותו במחשב, הדפיס אותו כדי שתוכל לחתום עליו בעט דיו כחול או שחור.
  • מכיוון שאינך עורך דין, ישנם בתי משפט המחייבים אותך לחתום על מסמכי בית משפט בנוכחות נוטריון. אם הטופס בו אתה משתמש כולל חסימת נוטריון, אל תחתום עליו לפני שאתה מול נוטריון. קחו איתכם תעודה מזהה תקפה עם תמונה, שהנוטריון יוכל לאמת את זהותכם.
ברוב בתי המשפט יש טופסי תשובה ריקים שבהם תוכלו להשתמש כדי לעצב את תגובתכם לזימון ולתלונה
ברוב בתי המשפט יש טופסי תשובה ריקים שבהם תוכלו להשתמש כדי לעצב את תגובתכם לזימון ולתלונה.

שיטה 2 מתוך 3: הגשת תשובתך

 1. 1
  צרו לפחות 2 עותקים מהתשובה החתומה שלכם. לאחר שחתמתם על תשובתכם, הכינו צילום כדי לשמור לרישומיכם וצילום שישלח לתובע (או לעורך דינם). בתי משפט מסוימים עשויים לדרוש עותקים נוספים.
  • מומלץ להתקשר למשרד הפקיד ולברר כמה עותקים תזדקקו. אמנם הפקיד עשוי להיות מוכן ליצור עבורך עותקים נוספים, אך סביר להניח שהוא יגבה ממך תשלום עבור שירות זה.
 2. 2
  קח את תשובתך למשרד הפקיד. כתובת בית המשפט רשומה על זימונך ותלונתך. אם זה בית משפט גדול ואתה לא יודע איך להסתובב, שאל את המאבטח בכניסה איפה נמצא משרד הפקיד. בדרך כלל זה יהיה ליד הכניסה הראשית לבית המשפט.
  • אמור לפקיד שאתה רוצה להגיש תשובה במקרה שלך. תן להם את מסמכי המקור ואת העתקים שלך. הם יחתמו את העמוד הראשון של כל אחד מהם ויחזירו לך את הצילומים. המסמכים המקוריים הם לרישומי בית המשפט.
  • בדרך כלל אינך צריך לשלם אגרת הגשה כדי להגיש תשובה, אך בערכאות מסוימות אתה עושה זאת. אם יש עמלת הגשה, בדרך כלל לא יותר מ 15 € או 22 € אם יש לך הכנסה נמוכה או שאתה מקבל הטבות ממשלתיות, ייתכן שתוכל לקבל את העמלות.

  טיפ: יתכן שתצטרך למלא ניירת אחרת, כגון הודעת מראה (אם אתה מייצג את עצמך). בדרך כלל, הפקיד יכול לתת לך טפסים אלה ותוכל למלא אותם שם.

 3. 3
  מסרו את אחד העותקים לתובע או לעורך דינם. כתובת התובע או בא כוחם רשומה בזימונך. עבור מבית המשפט ישירות לסניף הדואר. שלחו אחת מהצילומים המוטבעים על הקובץ לכתובת המופיעה בזימון.
  • שלח את התשובה שלך באמצעות דואר מאושר עם קבלת החזר מבוקשת כדי שתדע מתי תתקבל התשובה שלך. תזדקק למידע זה כדי להוכיח לבית המשפט שהתובע קיבל את תשובתך.
 4. 4
  מלא תעודת שירות. אתה יכול לאסוף טופס תעודת שירות במשרד הפקיד או להוריד אותו מאתר בית המשפט. העתק את הכיתוב מהתיק בדיוק כפי שמופיע בתלונה, ואז מלא את המידע כדי לציין כיצד שלחת את תשובתך לתובע.
  • צרף את הכרטיס הירוק שקיבלת מהדואר המוסמך לטופס (לאחר שהכנת עותק משניהם לצורך רישומך). זה מוכיח שהתובע קיבל את תשובתך.
  • יש בתי משפט המחייבים שתגיש טופס זה למשרד הפקיד. באחרים, אתה פשוט שומר את זה עד לתאריך בית המשפט הראשון. הפקיד יכול לומר לך מה עליך לעשות לאחר ששלחת עותק מתשובתך לתובע.

שיטה 3 מתוך 3: הגעה להסדר

 1. 1
  החליטו אם ברצונכם להסדיר את החוב. בנסיבות מסוימות, הגיוני יותר להסדיר את החוב מאשר לפנות לבית המשפט ולנסות להילחם בתביעה. התנחלויות נותנות לך שליטה רבה יותר על התוצאה. אם תאבד את התביעה, יתכן שלא תהיה לך ברירה בה אתה מחזיר את החוב. חיפוש יישוב הוא רעיון טוב אם:
  • אתה מכיר בחוב ויכול לאמת את הסכום המופיע בתלונה.
  • ביצעת את התשלום האחרון על החוב בשנה-שנתיים האחרונות.
  • יש לך מספיק כסף כדי לשלם את החוב, בבת אחת או לאורך זמן.
  מאמר זה דן במענה לזימון לגביית חובות בארה"ב
  מאמר זה דן במענה לזימון לגביית חובות בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה.
 2. 2
  צור תקציב כדי לקבוע תשלומים שאתה יכול להרשות לעצמך. אסף מידע על הכנסותיך והוצאותיך והבין כמה כסף נשאר לך בכל חודש. אם אין די בתשלום סביר, בדוק היכן תוכל לקצץ בהוצאות כדי לעזור לך להחזיר את החוב.
  • תשלום סביר תלוי בסכום שאתה חייב ובכמה זמן אתה חייב אותו. לדוגמה, אם אתה חייב רק 370 €, גובה החובות עשוי להיות מוכן לקבל 75 € לחודש. עם זאת, אם אתה חייב 3730 €, אין זה סביר שגובה החובות יחשיב 75 € לסכום תשלום סביר בהתחשב בכמה זמן ייקח לך להחזיר את החוב.
  • רוב גובי החובות מעדיפים את מספר התשלומים המועט ביותר האפשרי. הם מאמינים שיש פחות סיכוי שתשלים תוכנית תשלומים אם מדובר בתשלומים של מספר שנים.

  טיפ: העלו כמה תרחישים שונים שיעבדו את התקציב שלכם. בדרך זו, יהיו לך אפשרויות רבות להציע לגובה החוב.

 3. 3
  התקשר לגובה החובות בהצעת כדור נמוך. הודיע לגובה החובות שאתה מעוניין להסדיר הסדר. יכול להיות שכבר יש להם הצעה (או מספר) שהוכנה לשיקולך. אם כן, כתוב אותם והשווה אותם לאפשרויות שעבדת לאחר בחינת התקציב שלך.
  • היו מוכנים להתמקח. לדוגמא, נניח שגובה החוב אומר שהוא יסדיר את החוב שלך בסך 750 € תמורת תשלום סכום חד פעמי של 560 €. אתה יכול להתנגד לכך שתוכל לבצע תשלום סכום חד פעמי של 370 €. הם עשויים לקחת את ההצעה שלך, או שהם עשויים להתמודד שוב.
  • התחל נמוך, אבל לא כל כך נמוך עד כדי גיחוך שאתה לא נשמע רציני. אם אתה מציע משהו לא סביר, גובה החובות עלול לנתק אותך. לדוגמה, אם אתה חייב 750 €, זה לא סביר להציע להסתפק ב 75 €

  טיפ: אם אתה יכול לבצע תשלום סכום חד פעמי עבור כל החוב או חלק ניכר ממנו, שוחח עם גובה החובות לפני שתגיש את תשובתך. יתכן שתוכל להגיע להסדר מבלי שתצטרך להגיש תשובה כלל. עם זאת, אם המועד האחרון הוא תוך מספר ימים ועדיין לא הגעת להסדר, המשך והגיש תשובה.

 4. 4
  משא ומתן עם גובה החובות כדי להגיע להסדר. שיחות אלה עוברות בדרך כלל מספר סבבים של הצעות והצעות נגד. זה מאוד לא סביר שגובה החובות יקבל את הצעתך לכדור נמוך. כמו כן, אינך צריך לקבל גם את ההצעה הראשונית של גובה החובות - זה בהחלט לא הטוב ביותר שהם יכולים לעשות.
  • אם אתה מרגיש בנוח, כדאי לך לזרוק סיפור להתייפח בניסיון להשיג קצת אהדה. זה כנראה לא יעבוד (גובי חובות בדרך כלל שמעו הכל, ויש להם מוניטין של להיות בלתי סלחניים), אבל זה שווה זריקה, במיוחד אם עברת תקופות קשות לאחרונה.
  • גובי חובות משתמשים לעיתים קרובות בטקטיקות לחץ גבוה כדי לגרום לכם להתיישב בסכום הגבוה ביותר האפשרי. שמור לפניך את התקציב והנתונים שלך כדי שלא תלחץ עליך להסכים על סכום שאתה לא יכול להרשות לעצמך לשלם.

  טיפ: אם אין לכם מזל עם גובה החובות, או אם הם מסרבים לנהל אתכם משא ומתן, נסו להתקשר לעורך הדין המופיע בתלונתם.

 5. 5
  קבל את הסכם הפשרה בכתב. אם אתה מצליח להגיע להסדר מקובל עם גובה החובות בטלפון, בקש ממנו לשלוח לך מכתב המתאר את תנאי הסכם זה. אל תבצע תשלומים לגובה החובות עד שלא תקבל מכתב זה.
  • רשום את התנאים הספציפיים של הסכם הפשרה בזמן שאתה בטלפון. קרא את ההערות שלך לגביית החובות כדי לוודא שהמידע שלך נכון. זה גם לא מזיק להקליט את שיחת הטלפון אם יש לך את האמצעים לעשות זאת.
  • כאשר אתה מקבל את המכתב מגובה החובות המתאר את ההסדר, השווה אותו להערותיך (או להקלטה, אם הקלטת את השיחה). אם אחד מהתנאים אינו תואם את ההסכם המקורי, התקשר לגובה החוב ויידע אותו.
 6. 6
  וודא כי גובה החוב משך את התביעה. לאחר שהגעת להסדר ויש לך הסכם בכתב, על עורך הדין לגביית החובות למשוך את תביעתם. עם זאת, לפעמים הם לא. התקשר למשרד הפקיד כדי לוודא שהתיק כבר לא נמצא בתיק.
  • אם עורך הדין לא הצליח למשוך את התביעה, התקשר למשרד עורך הדין. אמור להם שאתה וגובה החובות הגעת להסדר בתיק והם צריכים לשלוף את התיק מתיק בית המשפט. ואז התקשר למשרדי הפקידה לאישור.
קבלת זימון לגביית חובות יכולה להיות דבר מפחיד
קבלת זימון לגביית חובות יכולה להיות דבר מפחיד.

טיפים

 • גם אם החמצת את המועד האחרון להגשת תשובתך, המשך והגיש אותה בכל מקרה. לפעמים תשובה שהוגשה באיחור יכולה להיות טובה יותר מכלום, והיא עשויה למנוע מכונס החובות לקבל פסק דין ברירת מחדל נגדך.

אזהרות

 • מאמר זה דן במענה לזימון לגביית חובות בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה. התייעץ עם עורך דין מקומי או סוכנות להגנת הצרכן.
 • אם יגישו לך זימון ותלונה בגין גביית חובות, אל תתעלם מכך. גובה החובות יקבל פסק דין ברירת מחדל נגדך וייתכן שהוא יוכל לקשט את שכרך או לתפוס את רכושך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail