כיצד להנפיק מניות?

לפני שאתה מנפיק מניות, הקפד לקבוע כמה הון אתה צריך וכמה מניות אתה יכול להנפיק על סמך תקנון ההתאגדות שלך. לאחר שעשית זאת, חלק את ההון הדרוש לך במספר המניות שאתה מוכן למכור, גם אם אתה קונה את המניה בעצמך. החלט אם מניות רגילות או מניות מועדפות מתאימות לחברה שלך על ידי התייעצות עם עורך דין. לבסוף, ערוך הסכם מנוי למניות עם עורך הדין שלך להנפקת המניות. למידע נוסף מהסוקר שלנו על היתרונות והחסרונות של הנפקת מניות, המשך לקרוא!

הקפד לקבוע כמה הון אתה צריך וכמה מניות אתה יכול להנפיק על סמך תקנון ההתאגדות שלך
לפני שאתה מנפיק מניות, הקפד לקבוע כמה הון אתה צריך וכמה מניות אתה יכול להנפיק על סמך תקנון ההתאגדות שלך.

תאגידים מנפיקים מניות של מניות כדי לגייס כסף לעסק שלהם. המניות המונפקות מייצגות את סכום הכסף שהושקעו על ידי בעלי המניות בחברה. לבעלי המניות יש נתח בעלות בחברה ונהנים מזכויות מסוימות כמו זכויות הצבעה וקבלת דיבידנדים. לכן חשוב מאוד לשקול כיצד להנפיק מניות בעת ארגון התאגיד שלך.

שיטה 1 מתוך 2: החלטה אם להנפיק מניות

 1. 1
  הכירו את יסודות הנפקת המניות. הנפקת מניות היא אחת משתי הדרכים הבסיסיות לגיוס מימון לצורך הגדלת העסק שלך. אם העסק שלך חדש, או צומח, הון הכרחי, והנפקת מניות כוללת מכירת חלקי בעלות בעסק שלך למשקיעים תמורת מזומנים.
  • הנפקת מניות כרוכה בקביעת כמות ההון שאתה צריך, ואז קביעת כמות מניות מתאימה להנפקה על מנת לגייס הון זה.
  • אם אתה צריך 3730 € בהתחלה למשל, ותחליט להנפיק לעצמך חמש מניות, כל מניה תהיה שווה 750 € כל אחת. מכיוון שבבעלותך חמש מתוך חמש מניות, אתה הבעלים של 100% מהעסק. זה יהיה כרוך בהוספת 3730 € מזומנים משלך לעסק שלך, מכיוון שאתה חייב לשלם עבור המניות.
  • אם אתה זקוק לעוד 3730 אירו בהמשך, ותבחר להנפיק חמש מניות נוספות למשקיעים אחרים (כמו משפחה, למשל) תמורת 750 אירו כל אחד מחדש, היית רואה את הבעלות שלך צונחת ל -50%.
  • הסיבה לכך היא שיש 10 מניות המצטיינות כעת (חמש משלך, וחמש שייכות למשקיעים אחרים), מה שמביא את הבעלות שלך מ -100% ל -50%.
 2. 2
  סקור את היתרונות של הנפקת מניות. מלבד הנפקת מניות, הדרך השנייה לממן את העסק שלך היא על ידי הסתמכות על חוב. להנפקת מניות יש כמה יתרונות כאופציה, והיא עשויה להתאים לעסק שלך.
  • ראשית, אם אתה עסק חדש, או עסק עם דירוג אשראי ירוד, רכישת חוב עשויה להיות יקרה מדי או לא מעשית. המלווים גובים לעיתים קרובות ריביות גבוהות יותר מעסקים עם אשראי מועט או נמוך.
  • הנפקת מניות משאירה לך יותר מזומנים זמינים בהשוואה למימון חוב. כאשר אתה לוקח הלוואה, תצטרך לא רק לנצל את תזרים המזומנים שלך להחזר הקרן, אלא תידרש גם לשלם ריבית. זה אוכל את הרווחים שלך מדי חודש.
  • רכישת חוב נוסף גורמת לעסק שלך להראות מסוכן. המשקיעים בודקים כמה מהנכסים שלך הם בבעלות בעלי המניות, וכמה בבעלות המלווים. ככל שהשיעור בבעלות המלווים גבוה יותר, כך החברה שלך נחשבת למסוכנת יותר הן על ידי המשקיעים העתידיים והן על ידי המלווים העתידיים.
  • אם העסק שלך נכשל, הנכסים שלך יצטרכו לעבור כדי להחזיר את ההלוואות שנותרו לפני שהבעלי המניות יקבלו את חלקם.
 3. 3
  בחן את החסרונות בהנפקת מניות. הנפקת מניות פירושה ויתור על חלק מהבעלות שלך בעסק (המכונה גם דילול הבעלות שלך), שמשמעותו גם חלוקת הרווחים שלך, שיתוף קבלת החלטות ושיתוף בכל הצמיחה העתידית של החברה.
  • בנוסף, אם תרצה אי פעם להחזיר את הבעלות שלך, תצטרך לרכוש את בעלי המניות האחרים, שעשויים לעלות הרבה יותר מהכסף שגויס בתחילה על ידם.
  • ככל שאתה מנפיק יותר מניות, כך הבעלות שלך קטנה יותר בעסק. המשמעות היא שאולי תהיה לך פחות אמירה במהלך העתיד של העסק.
  תאגידים מנפיקים מניות של מניות כדי לגייס כסף לעסק שלהם
  תאגידים מנפיקים מניות של מניות כדי לגייס כסף לעסק שלהם.
 4. 4
  שקול חלופות להנפקת מניות. שימוש בחובות יכול להיות גם יתרונות לעסק שלך. כשאתה משתמש בחובות, אתה בכלל לא מדלל את הבעלות שלך בעסק, ולמלווה אין שום שליטה או אמירה על מה שאתה עושה עם העסק שלך. אתה יכול גם לתכנן בקלות תשלומי הלוואה מכיוון שהם אינם משתנים.
  • יתרון נוסף לשימוש בחובות הוא שתשלומי הריבית ניתנים להפחתה במס, מה שיכול להפחית את חשבון המס הכולל שלך.
  • בנוסף, לאחר פירעון החוב, אתה יכול לשמור על כל הרווחים שיופקו מהכסף המושאל, ואילו עם הנפקת המניות יהיה צורך לחלק אותו עם בעלי המניות.
  • הנפקת חוב היא רעיון טוב אם יש לך דירוג אשראי טוב, ועסק רווחי ויציב.

שיטה 2 מתוך 2: הנפקת מניות

 1. 1
  קבע כמה הון אתה צריך. רוב הסיכויים שאתה לא מנפיק מניות ללא סיבה, וסביר מאוד שתצטרך למניות כדי לממן חלק כלשהו בעסק שלך. לדוגמה, נניח שאתה בעל עסק של משלוחים, והחליט שעליך להוסיף לצי שלך חמש משאיות חדשות, במחיר של 14900 € למשאית. אז תדרוש 74600 € הון.
  • סכום זה ינחה בסופו של דבר את כל תהליך הנפקת המניות, מכיוון שהוא יסייע לכם לקבוע כמה מניות להנפיק ובאיזה מחיר למניה.
 2. 2
  קבע כמה מניות התאגיד מורשה להנפיק. תקנון ההתאגדות (המסמכים הפורמליים הניתנים בעת פתיחת העסק) יפרט את המספר המרבי של מניות שהתאגיד יכול להנפיק לבעלי המניות הפוטנציאליים. אין זה אומר שעל התאגיד להנפיק את כל המניות הללו. תאגידים חדשים יחזיקו ככל הנראה במניות כך שבמידת הצורך הם יוכלו לגייס הון במועד מאוחר יותר
  • כאשר תשלב את העסק שלך, תידרש להחליט כמה מניות העסק שלך מורשה להנפיק. לדוגמא, הסכום שאושר בתחילה עשוי להיות 100 מניות. אינך יכול להוציא יותר מכך ללא שינויים רשמיים בתקנון ההתאגדות.
 3. 3
  ציין את שווי המניות שיונפקו. ברגע שאתה יודע את כמות ההון שאתה צריך, ואת כמות המניות שאתה יכול להנפיק, אתה יכול לקבוע את שווי המניות.
  • אם העסק שלך רק מתחיל ואתה מתכוון להכניס את הכסף שלך לחברה ולהנפיק לעצמך מניות, בסופו של דבר הערך שתבחר להקצות לכל מניה לא משנה. לדוגמא, אם אתה מכניס 74600 € מכספך בעצמך למימון צי משאיות, תוכל לתמחר טכנית כל מניה ב 74600 € למניה (הערך הנקוב, או הערך הנקוב) ולהנפיק רק מניה אחת.
  • עם זאת, זה חכם להפוך את המניות לשוות הרבה פחות. אם יש לך 100 מניות שאתה מורשה להנפיק, הנפקת מניה אחת בלבד לעצמך פירושה שברגע ש 99 המניות הנותרים יונפקו באופן פוטנציאלי למשקיעים אחרים, תהיה לך רק חלק זעיר מאוד מהעסק שלך.
  • אם אתה עושה את המניות בשווי של 1490 € למניה, למשל, תוכל להנפיק לעצמך 50 מניות (כדי לגייס את 74600 € שאתה צריך). פירוש הדבר שהיית משתמש במחצית מ -100 המניות המורשות, כלומר כאשר 50 המניות האחרות מונפקות בהמשך, עדיין תהיה בעלות על 50% מהעסק (עקב בעלות על 50 מתוך 100 המניות הזמינות).
  • הבן כי הערך הנקוב (או הנקוב) אינו צריך להיות שווה למחיר המכירה של המניה. אתה יכול להנפיק מניות מועדפות, המעניקות לבעלי המניות זכויות מסוימות בפני בעלי מניות רגילות, מה שיחייב את בעלי המניות לשלם את הערך הנקוב וכן הון משולם נוסף (הסכום על פני הערך הנקוב המשולם עבור הפרמיה או המניה המועדפת.).
  כמה זמן לוקח לחברה להנפיק לי מניות לאחר שקיבלה את הכסף שלי
  כמה זמן לוקח לחברה להנפיק לי מניות לאחר שקיבלה את הכסף שלי?
 4. 4
  קבע את סוג המניות שיונפקו. יש בעצם שני סוגים של מניות שניתן להנפיק - מניות רגילות ומניות מועדפות. בעוד ששתי המניות מאפשרות לבעל המניות להחזיק חלק בעסק, הן שונות מבחינת זכויות ההצבעה וגורמים אחרים.
  • מניה מועדפת היא בדרך כלל מניה ללא זכויות הצבעה, אך היא מקבלת תביעה ראשונה על רווחי החברה, כמו גם על נכסי החברה במקרה של פשיטת רגל. לדוגמא, במקרה שהעסק שלך פושט רגל ויש צורך למכור נכסים, הם ילכו תחילה לבעלי המניות המועדפים על מנת לוודא שהם מקבלים פיצוי נכון. יתרת הכסף שנשארה תחולק לאחר מכן לבעלי המניות המשותפים. בעלי מניות מועדפים עשויים להיות בעלי זכות הצבעה בלתי מוגבלת, מוגבלת או ללא, בהתאם לנושא.
  • למניות רגילות זכויות הצבעה, והן רשאיות להשתתף ברווחים ובתמורה ממכירת נכסים לאחר ששולמו במלואם בעלי המניות המועדפים. לדוגמא, נניח לעסק שלך רווח של 75 €, וכל בעל מניות זכאי ל -3,70 € למניה. אם יש חמש מניות מועדפות, הם יקבלו את 19 € הראשון שלהן, ולאחר מכן ישולמו בעלי המניות המשותפים. אם הרווחים היו 19 אירו, רק בעלי המניות המועדפים היו מפוצים.
  • התייעץ תמיד עם רואה חשבון או עורך דין כדי להחליט על התמהיל האידיאלי של מניות להנפקה. לכל חברה יהיו העדפות שונות בהתאם למידת שליטת ההצבעה שהם רוצים שיהיה לבעלי המניות, כמו גם כמה הגמישות שהיא רוצה ברווחים.
 5. 5
  קבע את מספר המניות להנפקה. ברגע שאתה יודע מה השווי של כל מניה, כמות ההון שאתה צריך ומספר המניות שאתה מורשה להנפיק, ניתן לקבוע את מספר המניות שהעסק שלך צריך להנפיק באמצעות כמה חישובים פשוטים.
  • התחל עם כמות ההון שאתה צריך (לדוגמה, 74600 €). אם כל מניה שווה 1490 אירו, אתה יכול לקבוע כמה מניות אתה צריך להנפיק על ידי פשוט לחלק את סכום ההון (74600 אירו) לערך למניה (1490 אירו). במקרה זה, תצטרך להנפיק 50 מניות כדי לספק לך את כמות ההון שאתה צריך.
 6. 6
  וודא שאתה מציית לחוק ניירות ערך ממלכתי ופדרלי. החוק סביב הנפקת המניות מורכב ומפורט ביותר, ולכן חיוני בהחלט לשתף עורך דין אם אתם מתכננים להנפיק מניות מכל סוג שהוא.
  • לא רק עורך דין יכול להדריך אותך בטכניקות של הנפקת מניות, אלא שהוא יכול גם לוודא שאתה מציית לכל חוקי ניירות ערך ממלכתיים ופדרליים.
 7. 7
  נסח את הסכם מנוי המניות. לאחר שהחלטתם בהצלחה כמה מניות אתם צריכים להנפיק, את הערך וכל שאר הפרטים הרלוונטיים, חשוב גם ליצור מסמך המפרט את כל מה שמסביב לעסקה, וגם להנפיק תעודות מניות לכל בעלי המניות המעורבים. מסמך זה מכונה הסכם מנוי למניות.
  • אין ליצור מסמך זה ללא התייעצות עם עורך דין. אמנם ניתן למצוא תבניות מקוונות, אך חשוב לוודא שעורך דין בוחן את כל הפרטים בכדי להבטיח שהן פועלות למצבך הספציפי.
  • הסכם מנוי המניות יפרט למי אתם מוכרים מניות, כמות המניות, המחיר למניה, מועד העסקה, סכום המזומן המתקבל ואופן התשלום. זה גם יתווה את כל הסיכונים והאחריות השונים הקשורים להיות בעל מניות.
  • לאחר עריכת ההסכם, עליך להדפיס אישורי בעלים בעותק קשיח בכדי לספק את בעלי המניות שלך. זהו מסמך משפטי המפרט את שם בעל המניות, כמות המניות שהוחזקו, השווי בו נרכשו המניות, שם העסק וכל הזכויות המיוחדות שהוענקו לבעל המניות. אמנם ניתן למצוא תבניות באופן מקוון, אך תמיד יש להתייעץ עם עורך דין בעת יצירת אישורי מניות.
  מי יכול לחתום כבעלי תפקידים בתאגיד להנפקת מניות
  מי יכול לחתום כבעלי תפקידים בתאגיד להנפקת מניות?
 8. 8
  השלם את העסקה. לאחר שתחליט על כל הפרטים סביב הנפקת המניות, הנפקת המניות בפועל היא החלק הפשוט ביותר. הנפקת המניות כוללת קבלת סכום המזומנים הנקוב בהסכם מנוי המניות (בדרך כלל באמצעות המחאה), בתמורה למסירת אישורי מניות המעידים על בעלות.
  • היית מקבל, למשל, צ'ק של 74600 אירו מבעל המניות שלך, ומצידו מוסר הסמכה המציינת כי בעל המניות מחזיק ב 50 מניות ב 1490 אירו למניה.
  • שימו לב כי לעיתים ניתן להנפיק תעודות מניה בתמורה לנכסים שאינם מזומנים, וזה מכונה "תמורה שאינה מזומנת". לדוגמא, ניתן להנפיק מניות לספק מכונות בתמורה למכונות הדרושות, במקום במזומן. זה שימושי אם יש צורך בנכס מאוד ספציפי יותר מאשר במזומן, ואם הספק מעוניין להיות בעל מניות. אמנם זה לא אופייני, אבל זה יכול להתרחש אם אתה זקוק לנכס מסוים מאוד ומכיר בעל מניות שיוכל לספק אותו. שוחח על אפשרות זו עם רואה החשבון שלך.
  • העסקה בפועל של הנפקת מניות היא פשוטה למדי עבור עסק קטן, אך עבור תאגיד גדול של מיליוני דולרים, פעולה של הנפקת מניות כוללת לרוב התייעצות נרחבת עם בנקים להשקעה וצוותים של אנשי מקצוע. הסיבה לכך היא שתאגידים גדולים בדרך כלל מנפיקים מניות לציבור הרחב באמצעות תהליך הנקרא הנפקה ראשונית, או הנפקה, והבנקים נדרשים למצוא קונים למספר הגדול של המניות.

אזהרות

 • ללא קשר לגודל התאגיד שלך בדוק תמיד את החוקים הפדרליים והמדיניים שלך לגבי הנפקת מניות.
 • אחוז הבעלות שיש לכל בעל מניות מבוסס על אחוז המניות המונפקות ולא אחוז המניות המורשות.

שאלות ותשובות

 • כיצד ערכי המניות משתנים?
  ערכי המניות משקפים את דעת הקהל לגבי הסיכויים העתידיים של החברה המנפיקה.
 • אני צריך להציג פיצול עצמי של 41,81%. האם עלי להנפיק את כל המניות לשני הבעלים בסכום של 41,81% או שאוכל להפריש חלק מהמניות לעתיד? אם כן, כיצד אוכל להציג 41,81% בעלות?
  בתאגיד S ניתן להחזיק מניות כ"מונפקות ", אך לא" מצטיינות "בחשבון האוצר של החברה. רק המניות הבולטות יוערכו לצורך העברת רווחים. ניתן להפיץ את מניות האוצר במועד מאוחר יותר כדי לגייס הון ולדלל את בעלי המניות הקיימים במניות הבולטות.
 • האם ניתן לתת מניות במניה בחינם?
  זה תלוי בנסיבות. לדוגמא, ניתן להעביר מניה במתנה מהורה לילד, אך יש להצהיר על הרשויות המתאימות על מניות הניתנות על ידי החברה.
 • האם נדרש כי חברות מנפיקות מניות?
  לא, חברות אינן נדרשות להנפיק מניות. בדרך כלל זה נעשה רק כדי לגייס הון תפעולי.
 • כמה זמן לוקח לחברה להנפיק לי מניות לאחר שקיבלה את הכסף שלי?
  כשבוע בערך. זה תלוי כמה עולה המניה, או אם היא עוברת בדואר.
 • מי יכול לחתום כבעלי תפקידים בתאגיד להנפקת מניות?
  זה יהיה בדרך כלל הגזבר או מנהל הכספים הראשי.
שאלות ללא מענה
 • אילו הבדלים חלים על הנפקה חוזרת של מניות באוצר לעומת אישור והנפקת מניות חדשות?
 • האם יש תיעוד האם בעלי המניות ישלמו את מניותיהם כחלק מההון המשולם?

תגובות (10)

 • srolfson
  המאמר היה מפורט ותמציתי במקביל.
 • helenparker
  קלט את ההבנה הבסיסית של שוק המניות / אגורות פרוטוקול, כיצד ומדוע הן פועלות.
 • sarah78
  המצגת הזו פינתה עבורי כמה שאלות מציקות. אני אוהב את זה הרבה!!!
 • weimanngarth
  מידע מצוין! תודה, עבודה נהדרת.
 • dickinsonlonzo
  הסביר את ההבדל בין שני סוגי המניות.
 • ian47
  מאמר זה עזר לי לדעת על הצורך במניות, מטרת ההנפקה, יותר על השלבים הכרוכים בהנפקת מניות.
 • nelsweimann
  מאמר מאוד ברור ומועיל, תודה.
 • zakary43
  זה מאמר טוב מאוד להכיר את ABC המניות למתחילים.
 • broderick37
  זה קל להבנה ומאוד דרך. זה היה מאוד מועיל לפרויקט שיש לי בראש.
 • qcollier
  אוהב את המאמר הזה. ההסבר המפשט הטוב ביותר האפשרי ללמוד אודות מניות בחברות. תודה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail