כיצד להשתמש בטופס גילוי נדל"ן?

או קבל אותו ממחלקת המדינה שלך לנדל"ן או למחלקת תכנון ערים
בקש מהסוכן שלך את טופס הגילוי, או קבל אותו ממחלקת המדינה שלך לנדל"ן או למחלקת תכנון ערים.

נעשה שימוש בטופסי גילוי נדל"ן כאשר בעל נכס מוכר בית או אדמה לקונה. מרבית המדינות דורשות מהמוכר לחשוף בעיות או ליקויים בבית העלולים להשפיע לרעה על ערכו או על ערעורו. חוקי הגילוי משתנים לפי מדינה. ידוע שקליפורניה מחייבת את דרישות הגילוי המחמירות ביותר, אך ברוב המדינות נדרשים מהמוכרים לחשוף רק את המידע שהם יודעים עליו לפני מכירת בית או נכס. השתמש בטופס גילוי נדל"ן בעת רכישה או מכירה, כדי לבדוק את הפריטים שעל הקונה לדעת על הבית לפני סגירת העסקה.

שיטה 1 מתוך 2: שימוש בטופס גילוי נדל"ן כמוכר

 1. 1
  שוחח עם הסוכן שלך על ליקויים ידועים בביתך.
  • היו מקדימים וכנים כדי שהסוכן שלכם יוכל למכור את הבית שלכם באמת. לדוגמא, אם המרתף שלך מציף בתקופות של גשם כבד או דליפות גג שלך, הסוכן שלך זקוק למידע זה.
 2. 2
  השג את טופס הגילוי שהמדינה שלך דורשת. למדינות רבות יש טופס ספציפי אחד שעליו המוכרים להשתמש כדי לחשוף כל ליקוי בעת מכירת נכס.
  • בקש מהסוכן שלך את טופס הגילוי, או קבל אותו ממחלקת המדינה שלך לנדל"ן או למחלקת תכנון ערים.
 3. 3
  מלא את טופס הגילוי באופן מלא ואמיתי. זה בלתי חוקי והונאה להסתיר פגמים ידועים.
 4. 4
  קבל בדיקה. אמנם לא כל המדינות דורשות בדיקה לפני גילוי הגילוי, אך מומלץ להשלים אותה.
  • השתמש בדוח הבדיקה למטרות שאינן הגילוי. זה יכול לעזור לך לקבוע את מחיר הבית שלך לפני שתוציא אותו לשוק, ואולי יעזור לך להחליט אילו תיקונים יבצע לפני שאתה מוכר.
 5. 5
  תן גילוי ליברלי. תמיד נשען על גילוי, גם אם אתה בספק אם זה הכרחי. זה יגן עליך באופן חוקי ויוכיח את יושרך בפני קונים פוטנציאליים.
  • זכור כי גילוי בעיה אינו מחייב אותך לתקן.

שיטה 2 מתוך 2: שימוש בטופס גילוי נדל"ן כרוכש

 1. 1
  בקש את טופס הגילוי כאשר אתה מבקר בנכס.
  • גלה תוך כמה זמן תוכל לקבל עותק של טופס הגילוי אם הוא לא זמין בתצוגה. הטופס חשוב לידיעתך ולעזור לך לנהל משא ומתן על מחיר אם תחליט שאתה רוצה לקנות את הבית.
 2. 2
  עיין בטופס הגילוי לגבי ליקויים ידועים.
  • חפש בעיות פיזיות עיקריות כגון ליקויי בנייה, בעיות מבניות, בעיות נזילה והצפה ובעיות אפשריות מצבע עופרת, צנרת או סכנות חשמליות.
 3. 3
  קבע אם נערכה בדיקה. סביר להניח שתבצע בדיקה משלך, אך אם בדיקה זו הושלמה לאחרונה, אתה יכול להיות בטוח שאתה בוחן גילוי מדויק של פגמים.
 4. 4
  בקש מהסוכן שלך לנהל משא ומתן מה יתוקן.
  • החליטו על מה תתעקשו. לדוגמה, אם נחשף נגיעות טרמיטים, ייתכן שלא תרצה לקנות עד שניקוי זה. אם נחשף אסבסט, ייתכן שתבקש לסלק את זה לפני שתקנה גם כן.
 5. 5
  השתמש בכל מה שלא יתוקן בטופס הגילוי ככלי משא ומתן בהצעה שלך.
  • הגש הצעה המהווה פגמים בגילוי. לדוגמה, אתה יכול להציע פחות מהמחיר המבוקש מכיוון שאתה יודע שתצטרך להחליף את הגג בעוד שנתיים עד 3 שנים.
שיטה 2 מתוך 2: שימוש בטופס גילוי נדל"ן כרוכש
שיטה 2 מתוך 2: שימוש בטופס גילוי נדל"ן כרוכש.

טיפים

 • זכור כי לא ניתן לשנות פגמים מסוימים. לדוגמה, מדינות רבות דורשות מהמוכרים לחשוף שביל שביל משותף או חקלאות ידועה ברדיוס מסוים. אלה פריטים שלא ניתן לתקן.
 • היית ערני הכותרת X. בעוד שרוב הגילויים הנדל"ן מבוססים על חוק המדינה, יש דרישה פדרלית לחשוף את כל סכנות צבע על בסיס העופרת ב בתים שנבנו לפני 1978. שלך סוכן הנדל"ן יכול להשיג להסביר את החוברת שהוכנה על ידי להגנת הסביבה הסוכנות (EPA) על צבע עופרת והנזק שהוא יכול לגרום.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail