כיצד לחשב תשלומי משכנתא?

כדי לחשב מה יהיו תשלומי המשכנתא שלך, הקלד את התשלום או את הפונקציה PMT בגליון אלקטרוני. תתבקש להזין את הריבית החודשית שלך, את מספר התשלומים במהלך תקופת ההלוואה ואת קרן ההלוואה שלך. לאחר שהקלדת את המספרים האלה, לחץ על Enter כדי לקבל את התשלום החודשי שלך. יש לזכור שהתוצאה תוצג כמספר שלילי מכיוון שמדובר בהוצאה. כדי ללמוד כיצד להשתמש בנוסחה מתמטית לחישוב תשלומי המשכנתא, המשך לקרוא!

את הריבית החודשית ואת מספר התשלומים כדי למצוא את התשלום החודשי שלך
יהיה עליך להזין את הקרן, את הריבית החודשית ואת מספר התשלומים כדי למצוא את התשלום החודשי שלך.

אם אתה שוקל לקנות בית או סוג אחר של נכס, סביר להניח שתצטרך לחפש הלוואת משכנתא. הלוואה מסוג זה ספציפית לרכישת נכס ולרוב נושאת ריבית נמוכה בהשוואה להלוואות אחרות. הסיבה לכך היא שההלוואה מובטחת באמצעות הנכס, כלומר למלווה, במקרים רבים בנק, יש את הזכות לתפוס את הנכס במקרה שהלווה לא יחזיר אותם. ככזה, חשוב למצוא את ההלוואה בשיעור הזול ביותר שתוכלו כדי שתוכלו להחזיר אותה באחריות ובזמן סביר. השתמש בשיטות הבאות כדי לחשב את התשלומים החודשיים שלך, כך שתוכל לבחור נכון.

שיטה 1 מתוך 3: חישוב תשלומי משכנתא באמצעות תוכנית גיליון אלקטרוני

 1. 1
  הבן את הפונקציה בה נעשה שימוש. ניתן למצוא תשלומי משכנתא בקלות באמצעות תוכנית הגיליונות האלקטרוניים שבחרת. פונקציה זו, בכל תוכניות הגיליונות האלקטרוניים העיקריים (Microsoft Excel, גיליון אלקטרוני של גוגל ומספרי Apple), מכונה PMT, או פונקציית התשלום. הוא משלב מידע כמו הריבית שלך, מספר התקופות והקרן כדי להגיע לסכום עבור כל תשלום חודשי.
  • לשם פשטות, נתמקד בפונקציית ה- PMT של Microsoft Excel כאן. התהליך והתשומות יהיו ככל הנראה זהים או דומים מאוד לכל תוכנית אחרת בה אתה משתמש. עיין בכרטיסיית העזרה או בשירות הלקוחות אם יש לך בעיות בשימוש בפונקציות אלה.
 2. 2
  התחל להשתמש בפונקציה PMT. התחל להשתמש בפונקציית PMT על ידי הקלדת = PMT בגיליון האלקטרוני שלך. התוכנית תבקש ממך להזין את הרשומות הנכונות לכל חלק בפונקציה על ידי הצגת הדברים הבאים: PMT (קצב, nper, pv, [fv], [type] שלושת הראשונים מייצגים תשומות נדרשות, בעוד ששני האחרונים הם אופציונליים.
  • שיעור מייצג את הריבית החודשית. שים לב שזו תהיה הריבית השנתית שלך (השיעור הנקוב בהסכם ההלוואה שלך, כמו 4 או 5 אחוזים) חלקי 12. זה צריך לבוא לידי ביטוי גם כעשרוני.
   • לדוגמה, אם הריבית השנתית שלך היא 6%, אתה מחלק את המספר הזה בשתיים עשרה כדי לקבל את הריבית החודשית שלך. זה יהיה 6% / 12, או 0,5%. עם זאת, יש להזין מספר זה במשוואה כעשרוני, ולכן אנו מחלקים שוב ב 100. אז יש לנו 0,5% / 100, ששווה 0,005. זה יהיה הריבית החודשית שתשתמש בה לצורך חישוב תשלומי המשכנתא.
   • חישובים אלה יכולים להיעשות גם בסדר אחר (6% / 100 = 0,06, 0,032 = 0,005).
  • קיצור של nper הוא "מספר תקופות" ומייצג בפשטות כמה תשלומים תשלמו על ההלוואה שלכם. בתשלום חודשי זה יהיה פי 12 ממספר השנים בהלוואתך.
   • תאר לעצמך לדוגמא זו שיש לך משכנתא ל -15 שנים. אז ערך "nper" שלך, או מספר התשלומים שלך, יהיה 12 * 15, או 180.
  • pv מייצג "ערך נוכחי", אבל כאן זה פשוט אומר את קרן ההלוואה שלך.
   • לדוגמא זו, דמיין שיש לך הלוואה של 74600 €. זה יהיה ה- "pv" שלך.
  • אל תדאג משני הערכים האחרים; השארתם ריקה תגרום לתוכנית להניח את ערכה הנכון של 0.
 3. 3
  הזן מידע זה ולחץ על Enter. התוכנית תציג את סכום התשלום החודשי שלך באותו תא אליו הזנת את הנוסחה. שים לב שמספר זה יהיה שלילי, זו פשוט התוכנית המבטאת אותו כתשלום (או הוצאה).
  • בדוגמה שלעיל, מידע זה יוזן כ- PMT (0,005, 180, 100000).
 4. 4
  ניתוח התוצאה שלך. פונקציית PMT תחזיר סכום המייצג את הסכום הכולל שתשלמו על ההלוואה בכל חודש. דעו כי המספר הזה יבוא לידי ביטוי כמספר שלילי. זה לא אומר שהזנת את המידע שלך באופן שגוי, אלא פשוט שהתוכנית מייצגת תשלומים כהוצאה ולכן, מספר שלילי. הכפל ב -1 אם זה עוזר לך להבין את הדמות ולהשתמש בה.
  • הגיליון האלקטרוני אמור להחזיר -630 € כאשר אתה נכנס לפונקציה שלך כמתואר לעיל. הכפל מספר זה ב- -1 כדי לקבל את התשלום החודשי שלך בסך 630 €
זה יהיה הריבית החודשית שתשתמש בה לצורך חישוב תשלומי המשכנתא
זה יהיה הריבית החודשית שתשתמש בה לצורך חישוב תשלומי המשכנתא.

שיטה 2 מתוך 3: חישוב תשלומי משכנתא במשוואה

 1. 1
  להבין את המשוואה. על מנת לחשב את התשלום החודשי אנו יכולים להסתמך על משוואה פשוטה יחסית. ניתן לייצג את משוואת התשלומים החודשית כדלקמן: M = Pr (1 + r) n (1 + r) n − 1 {\ displaystyle M = P {\ frac {r (1 + r) ^ {n}} {(1 + r) ^ {n} -1}}} . משתנים אלה מייצגים את התשומות הבאות:
  • M הוא התשלום החודשי שלך.
  • P הוא המנהל שלך.
  • r הוא הריבית החודשית שלך, המחושבת על ידי חלוקת הריבית השנתית שלך ב- 12.
  • n הוא מספר התשלומים שלך (מספר החודשים שתשלם את ההלוואה)
 2. 2
  הזן את המידע שלך למשוואה. יהיה עליך להזין את הקרן, את הריבית החודשית ואת מספר התשלומים כדי למצוא את התשלום החודשי שלך. מידע זה ניתן למצוא בקלות בהסכם ההלוואה שלך או מתוך הערכת הלוואה מצוטטת. בדוק את המידע שוב כדי לוודא את דיוקו לפני שתשתמש בו בחישובים.
  • לדוגמא, דמיין שיש לך הלוואת משכנתא בסך 74600 € עם ריבית שנתית בשיעור של 6 אחוז לאורך 15 שנים.
  • הקלט שלך עבור "P" יהיה 74600 €
  • עבור "r", היית משתמש בריבית החודשית שלך, שהיא 0,06 (6 אחוזים) חלקי 12, או 0,005 (0,5 אחוז).
  • עבור "n" תשתמש במספר התשלומים הכולל שלך, אחד לכל חודש תוך חמש עשרה שנים, שיהיה 12 * 15, או 180.
  • בדוגמה זו, המשוואה המלאה שלך תיראה כך: M = 746000 € (1 + 0,005) 180 (1 + 0,005) 180−1 {\ displaystyle M = \ 74600 € {\ frac {0,005 (1 + 0,005) ^ { 180}} {(1 + 0,005) ^ {180} -1}}}
 3. 3
  פשט את המשוואה שלך על ידי הוספת 1 ל- "r". פשט את המונחים שלך על ידי ביצוע הצעד הראשון בסדר הפעולות, שהוא הוספת ה- 1 ו- "r" בסוגריים בחלק העליון והתחתון של המשוואה. זהו צעד פשוט שיגרום למשוואה שלך להיראות הרבה פחות מסובכת.
  • לאחר שלב זה, משוואת הדוגמה שלך תיראה כך: M = 746000 € (1,005) 180 (1,005) 180−1 {\ displaystyle M = \ 74600 € {\ frac {0,005 (1,005) ^ {180}} {(1,005) ^ {180} -1}}}
 4. 4
  לפתור את המעריכים. התוצאות בתוך הסוגריים, (1+ r) מהשלב הקודם חייבות כעת להעלות לכוח של "n". שוב, "n" זה מייצג את סך התשלומים. שלב זה דורש מחשבון עם פונקציית אקספוננט, המיוצג בדרך כלל כך: xy {\ displaystyle x ^ {y}} .
  • זה נעשה על ידי הזנת הערך שיועלה, (1,005) במשוואת הדוגמה, ואז לחיצה על כפתור המעריך, ואז הזנת הערך שלך עבור "n" ולחיצה על enter או =. בדוגמה, התוצאה יוצאת כ -2,454.
  • אם אין לך מחשבון כזה, הקלד ל- Google את הערכים שלך מהמשוואה האחרונה ואחריו ^ (n) תוך החלפת "n" בסוגריים בערך שלך ל- "n". מנוע החיפוש יהיה לחשב ערך זה בשבילך.
  • יש לזכור שרק הדמויות שבתוך הסוגריים יועלו לכוח זה, ולא ה- "r" שמחוץ להן (בחלק הקדמי) או ה- -1 בסוף המשוואה.
  • לאחר שלב זה משוואת הדוגמה תיראה כך: M = 746000 € (2,454) 2,454−1 {\ displaystyle M = \ 74600 € {\ frac {0,005 (2,454)} {2,454-1}}}
 5. 5
  לפשט שוב. כאן, עליך לבצע מספר רב של פעמים "r" בתוצאה של השלב האחרון בחלק העליון (המונה) ולהחסיר 1 מהתוצאה שלך בתחתית (המכנה).
  • אותה משוואה תיראה ככה לאחר שלב זה: M = 746000 € {\ displaystyle M = \ 74600 € {\ frac {0,01227} {1,454}}}
 6. 6
  חלק את המונה לפי המכנה. פירוש הדבר לחלק את החלק העליון של המשוואה בחלק התחתון של המשוואה. זה אמור להשאיר אותך עם עשרוני קטן.
  • בדוגמה, המשוואה שלך תהיה עכשיו: M = 74600 € ∗ (0,008439) {\ displaystyle M = \ 74600 € * (0,008439)}
 7. 7
  הכפל את "p" בתוצאה זו. זה ייתן לך את תשלום ההלוואה החודשי שלך.
  • בדוגמה זה יהיה (74600 €) * (0,008439), או 630 € זה מייצג את התשלום החודשי שלך.
כדי לחשב מה יהיו תשלומי המשכנתא שלך
כדי לחשב מה יהיו תשלומי המשכנתא שלך, הקלד את התשלום או את הפונקציה PMT בגליון אלקטרוני.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת לוח זמנים להפחתות

 1. 1
  הגדר את לוח הזמנים של הפחת. לוח הזמנים של הפחתות יגיד לך כיצד תשלומי התשלום המשכנתא החודשי שלך יחולקו בין תשלום קרן וריבית ומה יתרתך בסוף כל חודש. התחל על ידי הזנת יסודות פרטי ההלוואה בפינה השמאלית העליונה של תוכנית גיליון אלקטרוני. לדוגמה, בתא A1, כתוב "ריבית שנתית". לאחר מכן, הזן את הריבית השנתית שלך באחוז בתא הבא, B1. המשך לרדת לתא A2 למשך ההלוואה לשנים, והזן את הסכום בעמודה B כבעבר. בצע את אותו הדבר לתשלום לשנה ולקרן ההלוואות בתאים A3 ו- A4, בהתאמה.
 2. 2
  צור את עמודות לוח הזמנים של הפחתות. דלג על שורה מתחת למידע ההלוואה שלך. לאחר מכן מקם את המילים הבאות על פני הגיליון האלקטרוני, בשורה 6 מעמודות A עד E:
  • מספר תשלום.
  • סכום תשלום.
  • תשלום עיקרי.
  • תשלום ריבית.
  • יתרת הלוואות.
 3. 3
  מלא את הפחתות בחודש הראשון שלך. ישירות מתחת לכותרות העמודות שיצרתם, התחילו למלא את פרטי ההלוואה שלכם. תחת מספר התשלום, מקם 1. ואז, תחת סכום התשלום, הקלד "= pmt (B1 / B3, B2 * B3, B4)". זוהי פונקציית התשלום. תחת תשלום קרן, הקלד "= ppmt (B1 / B3, A7, B2 * B3, B4)". זוהי פונקציית התשלום העיקרית והיא מציגה את סכום הקרן ששולם מדי חודש. תחת תשלום ריבית, הקלד "= ipmt (B1 / B3, A7, B2 * B3, B4)". זוהי פונקציית תשלום הריבית והיא מציגה את סכום הריבית שמשולמת מדי חודש. לבסוף, תחת יתרת הלוואה, הקלד "= (B4 + C7)".
  • תא A7 אמור להכיל את מספר התשלום הראשון שלך, 1.
  • תא C7 צריך להכיל את סכום התשלום.
 4. 4
  השלם את לוח הזמנים של הפחת. בחר את הטווח בין התא A7 ל- E7. לאחר מכן גרור את החישובים לתשלום האחרון. בשלב זה, יתרת ההלוואה בעמודה E צריכה להיות 0 € זכור שמספר התשלומים שלך מחושב על ידי הכפלת מספר התשלומים השנתיים למשך ההלוואה בשנים.
  • אם מספרי תשלום ההלוואה שלך אינם מתעדכנים בלוח הזמנים של הפחתות. הקלד "= (A7 + 1)" לתא A8 (תשלום 2) וגרור אותו למטה לסוף לוח הזמנים שלך. שאר המספרים יתעדכנו.
את מספר התשלומים במהלך תקופת ההלוואה ואת קרן ההלוואה שלך
תתבקש להזין את הריבית החודשית שלך, את מספר התשלומים במהלך תקופת ההלוואה ואת קרן ההלוואה שלך.

טיפים

 • זו יכולה להיות גם דרך שימושית להשוות בין תוכניות משכנתא. לדוגמה, ייתכן שתחליט בין הלוואה ל -15 שנים בשיעור 6 אחוז או הלוואה ל -30 שנה ב -4 אחוז. המחשבון יעזור לכם לראות בקלות שלמרות הריבית הגבוהה יותר, ההלוואה ל -15 שנים היא אפשרות זולה יותר.
 • בהתאם לתנאי הלוואת המשכנתא שלך, ייתכן שתוכל לשלם יותר מהתשלום הנדרש שלך מדי חודש ולהחיל את הסכום הנוסף שלך על הריבית או על הקרן שלך. פנה למלווה שלך כדי לראות אם זו אפשרות.
 • הכי קל להשתמש במחשבון הלוואות משכנתא מקוון . מחשבונים מקוונים שיכולים למצוא את התשלום החודשי שלך באמצעות קלט פשוט של כמה פרטי מידע מרכזיים. נסה לחפש "מחשבון הלוואות משכנתא" באמצעות מנוע החיפוש המועדף עליך. בדרך כלל, יהיה עליך להזין פרטים על ההלוואה שלך, כמו מספר השנים, הריבית השנתית ושווי הקרן שלך. לאחר מכן, פשוט לחץ על "חשב" והקריאה שסופקה אמורה לספר לך כל דבר אחר שאתה צריך לדעת.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לחשב את n (מספר התשלומים) אם אני מכיר את P (הקרן) ואת M (הסכום החודשי) ו- r (הריבית)?
  הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות הפונקציה "nper" ב- Excel. אם תקליד "= nper (" לתא, תתבקש עם nper (rate, pmt, pv, [fv], [type]). התעלם משני המשתנים האחרונים והזן את המשתנים שלך באופן הבא: = nper (ריבית חודשית, הסכום החודשי (כמספר שלילי), הקרן). Excel אמור לחשב את מספר החודשים עבורך כאשר אתה לוחץ על Enter.
שאלות ללא מענה
 • האם יש דרך לעשות חישובים אלה על משכנתא עם ריבית ראשונית אשר לאחר מכן משתנה לשיעור אחר?
 • האם אוכל לפתור תשלום משכנתא באמצעות מחשבון אם אני יודע מה הריבית, השנים והסכום?
 • כיצד אוכל לעקוב אחר הקרן במהלך ההחזר?
 • כיצד אוכל להבין ריבית חודשית על משכנתא?
 • כיצד אוכל להשתמש בפונקציית PMT? האם משתמשים בו עם Javascript?

תגובות (18)

 • kyle57
  זה אכן עזר לחשב את החשבון שלי. תודה.
 • christop86
  הבוס שלי שאל אותי אם אני יודע לחשב משכנתא. אמרתי שאני יכול לחפש את זה. מצאתי מאמר זה והכין גיליון אלקטרוני המחשב תשלום משכנתא בשתי הנוסחאות ושיטות הפונקציה רק כדי להראות שאוכל. הוא התרשם. "כל כך מהר!
 • fanny98
  עזר לי. קל יותר לבצע את התקציבים שלי ולוודא שאוכל להרשות לעצמי בית.
 • watsonfred
  ראיתי את המשוואה בעבר, אבל היא מעולם לא הושתקה מספיק כדי שאוכל לתפוס אותה במלואה. במאמר זה יש הסבר מפורט מאוד על משוואת תשלום המשכנתא.
 • quincy58
  הכל היה מאוד ברור וקל למעקב.
 • weimanneloy
  צעדים ספציפיים. אמנם פונקציית נוסחת ה- Excel מהירה וקלה, אך הבנק שלנו השתמש במתודולוגיה אחרת, והשיטה שלב אחר שלב עזרה לברר כיצד יש לחשב אותה.
 • tsauer
  עזרה גדולה, תודה. אני סטודנטית למתמטיקה והמדריך מסביר את הדרך הטובה ביותר.
 • gregoriostokes
  לאחר קביעת ה- FV של התשלום הרגיל בפנסיה, השתמשתי בנוסחה זו כדי לאמוד את "ערך ה- PV" הנדרש בנקודת הפרישה לכיסוי עד המוות.
 • rlesch
  משוואה ערוכה מאוד ומוסברת היטב עם פרטים / דוגמאות.
 • scarlett32
  מצאתי את פונקציית Excel, טיפים טובים לשימוש בה.
 • wowen
  קיבלתי בדיוק את מה שהייתי צריך. תודה.
 • trent18
  מעט מידע קטן זה נתן לי את הידע הדרוש לי בכדי לשמור על כספי השחור ולתכנן את עתיד משפחתי, דבר נהדר באמת!
 • brownjordon
  זה באמת היה שימושי עבורי. לא רק שחיפשתי אם אני יכול להרשות לעצמי משכנתא על הנכס החלומי שלי, אלא גם למדתי כיצד אוכל להשתמש בהדרכות אלו לשיעורי מתמטיקה ותקשוב, אז תודה!
 • korbin23
  הבהיר את הנוסחה והפתיע אותי בשתי שיטות נוספות לבצע מתמטיקה של משכנתא. תודה גדולה למדריך!
 • meghancrona
  השימוש באקסל עזר מאוד.
 • jonathanwilkins
  הדרכה טובה לדעת למה אתם מחפשים.
 • edenbutler
  הסבר יוצא מן הכלל לחלוטין כיצד לחשב את הפחתת הלוואות ותשלומים! אני בקושי מאמין שהאיכות כל כך טובה באיורים ובהוראות. כתוב היטב והוסבר לאורך כל הדרך.
 • arthursaunders
  הסברים נפלאים כיצד לחשב את החזרי המשכנתא בעצמכם. באתי לכאן כדי להכניס ידנית את חישוב המשכנתא המלא לגיליון האלקטרוני של התקציב, אך מצאתי שאני לא צריך את זה עם פונקציית PMT. תודה על הסבר מעמיק על שניהם!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail