כיצד לנהל משא ומתן על סובלנות משכנתא?

תקבל מכתב המפרט את תנאי הסובלנות המוצעים על ידי המלווה
אם בקשתך לסובלנות תאושר, תקבל מכתב המפרט את תנאי הסובלנות המוצעים על ידי המלווה, כולל: סכום ההפחתה בתשלומי המשכנתא שלך במהלך תקופת הסובלנות.

מיליוני בעלי בתים נמצאים מאחור בתשלומי המשכנתא שלהם. להבין כיצד להיתפס זו משימה קשה ודורשת סיוע מהמלווה שלך. הפיתרון עשוי להיות תוכנית פירעון הנקראת הסכם סובלנות העומד לרשות כל מי שמשכנתא בבעלות פרדי מק או פאני מיי או מבוטחת על ידי FHA. סובלנות משכנתא מאפשרת לך לדחות או להפסיק לבצע תשלומי ברירת המחדל שלך לזמן קצר עד שמצבך הכלכלי ישתפר, או מאפשר לך להיתפס במשך מספר חודשים על ידי ארגון מחדש של התשלומים שלך. לאחר שתתפס, אתה חוזר לבצע את התשלומים הרגילים שלך. יתכן שתוכל גם לנהל משא ומתן עם המלווה שלך על מנת שהוא יסלח על סכום ברירת המחדל או על כולו. סובלנות היא פיתרון לטווח קצר רק כאשר יש לך מצוקה כלכלית זמנית. יהיה עליך לתעד את מצוקתך על ידי הגשת כל המסמכים הכספיים המבוקשים על ידי המלווה שלך.

חלק 1 מתוך 3: החלטה להיכנס לסובלנות

 1. 1
  הבן כיצד סובלנות יכולה להועיל לך. סובלנות מספקת השעיה או הפחתה זמנית של תשלומי המשכנתא שלך. מסיבה זו, זה עשוי לעזור לך להישאר בבית שלך עד שמצבך הכלכלי ישתפר. סובלנות יכולה להיות דרך שימושית לצאת מחור פיננסי שנגרם כתוצאה ממחלה, גירושין או אובדן עבודה.
  • המלווה אינו יכול להגיש נגדך עיקול לאחר שניהל משא ומתן על הסכם סובלנות למשכנתא, אלא אם כן ברירת המחדל של תוכנית ההחזר.
 2. 2
  קבע אם אתה זכאי. תוכניות הסובלנות מיועדות בעיקר ללווים אשר ביצעו את תשלומי המשכנתא באופן היסטורי במועד ובמלא, אך נקלעו באופן זמני למצוקה כלכלית. זה לא שימושי עבור לווים שאינם מסוגלים לעמוד במשכנתא בתנאים רגילים (מי שקנו יותר בית ממה שהם יכולים להרשות לעצמם). הלווים המבקשים סובלנות צריכים להיות מוכנים לבצע שינויים בהרגלי ההוצאות שלהם ולעשות מאמצים בתום לב להחזיר את משכנתא.
  • לא כל המשכנתאות זכאיות לסובלנות. לדוגמה, משכנתאות בריבית מתכווננת (ARM) שעלו לרמות ריבית בלתי משתלמות אינן כשירות.
 3. 3
  דע את הסיכונים. תוכנית סובלנות אינה סולחת על תשלומי המשכנתא שלך. במקום זאת, זה מעכב אותם בתשלום כשאתה יוצא מצרות כלכליות. בשלב זה תשלמו גם את תשלומי המשכנתא הרגילים והחודשיים וגם תשלומים נוספים המשמשים לכיסוי התשלומים שנצברו בתקופת הסובלנות. אם לא תתקצב את העלייה בתשלומים, אתה עלול לחזור לקשיים כלכליים.
  • בנוסף, תוכנית סובלנות יכולה להוריד את ציון האשראי שלך. עם זאת, ההפחתה בציון האשראי שלך מתוכנית סובלנות נמוכה משמעותית מההשפעה של מספר רב של תשלומי משכנתא מאוחרים או שלא שולמו.
  המלווה אינו יכול להגיש נגדך עיקול לאחר שניהל משא ומתן על הסכם סובלנות למשכנתא
  המלווה אינו יכול להגיש נגדך עיקול לאחר שניהל משא ומתן על הסכם סובלנות למשכנתא, אלא אם כן ברירת המחדל של תוכנית ההחזר.
 4. 4
  שקול אפשרויות אחרות. אם נקלעת לצרות כלכליות ואינך יכול לבצע את תשלומי ההלוואה שלך, לקיחת תוכנית סובלנות היא רק אחת מאפשרויותיך הרבות. האפשרויות העיקריות שלך הן שינוי הלוואות, שמפחית מחדש את ההלוואה שלך לתקופה ארוכה יותר, ומימון מחדש, שיכול להוזיל את הריבית שלך. אפשרויות אחרות עשויות להיות זמינות בנסיבות ספציפיות, כולל:
  • מכירה קצרה של הבית שלך. אם אתה מחזיק יותר הון בבית שלך ממה שאתה חייב, תוכל למכור את ביתך במהירות ולהשתמש בתמורה להחזר ההלוואה שלך.
  • החזר כספי. הלוואות VA (הלוואות מיוחדות הניתנות לוותיקים) ניתנות לרכישה חוזרת ולשירות על ידי ה- VA, מה שמקנה ללווים יותר גמישות בתשלומים.
  • הפחתה עיקרית. תוכניות ממשלתיות מסוימות עשויות לאפשר לך לארגן מחדש את ההלוואה שלך באמצעות ערך נמוך יותר לבית שלך. זה, בתורו, יקטין את התשלומים שלך.

חלק 2 מתוך 3: בקשת סובלנות

 1. 1
  התקשר למלווה שלך והסבר את המצוקה הכלכלית הזמנית שלך. הצעד הראשון שלך הוא ליצור קשר עם המלווה שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט להתקשר ולבקש לדבר עם שירותי הלוואות. כשאתה מתקשר, המלווה שלך בדרך כלל יבקש את המידע הבא:
  • תיאור הקשיים שלך.
  • מספר ההלוואה שלך.
  • ההכנסה החודשית שלך לפני מס.
  • רשימת הוצאות חודשיות.
  • כל דמי אבטלה שאתה עשוי לקבל.
 2. 2
  בקשו מהם הסכם סובלנות משכנתא. על מנת לשפר את הסיכויים לקבל סובלנות, יהיה עליכם להראות למלווה שכבר ניסיתם לקצץ בהוצאות בכדי לבצע את תשלומי המשכנתא. הכן ראיות לכך כשאתה מבקש סובלנות. דאג להסביר באופן מלא את מצבך.
 3. 3
  שלח להם את המידע הכספי שהם מבקשים. התכונן להדגים את המצוקה הכלכלית שלך על ידי הגשת מידע פיננסי כגון עותקים של מכתב הענקת דמי אבטלה שלך, או תלושי המשכורת שלך המציגים את שכרך המופחת, הצהרות הבנק האחרונות שלך, החזרי המס שלך ורשימת החובות והנכסים שלך.
  ההפחתה בציון האשראי שלך מתוכנית סובלנות נמוכה משמעותית מההשפעה של מספר רב של תשלומי משכנתא מאוחרים או שלא
  עם זאת, ההפחתה בציון האשראי שלך מתוכנית סובלנות נמוכה משמעותית מההשפעה של מספר רב של תשלומי משכנתא מאוחרים או שלא שולמו.
 4. 4
  מעקב עם מחלקת הפחתת ההפסדים של המלווה עד שיוקצה משא ומתן לתיק שלך. היכנס שוב דרך הטלפון או באופן אישי כל כמה ימים עד שמקרה שלך יימסר לקצין הלוואות או למשא ומתן.

חלק 3 מתוך 3: משא ומתן על הסכם סובלנות

 1. 1
  המשך להתקשר עד שתקבל אישור בכתב. גם לאחר שהמקרה שלך נשלח לקצין הלוואות מיוחד, ייתכן שעדיין לא תשמע לזמן מה. הסיבה לכך היא שמצבך הספציפי מנותח. אם בקשתך לסובלנות תאושר, תקבל מכתב המפרט את תנאי הסובלנות המוצעים על ידי המלווה, כולל:
  • גובה הפחתת תשלומי המשכנתא בתקופת הסובלנות.
  • כל עמלות אחרות (ביטוח, נאמנות וכו ') המכוסות בסובלנות.
  • משך תקופת הסובלנות.
  • תנאים להחזר התשלומים שלא שולמו בתקופת הסובלנות.
 2. 2
  עיין בתנאי הסובלנות שלך. בדוק את תנאי הסובלנות וודא שהם מתאימים למצבך. לדוגמא, וודאו שהפחתת התשלום גדולה דיה כדי שתאפשר לכם לבצע את התשלומים בתקופת הסובלנות. בנוסף, עליכם לוודא שתקופת הסובלנות ארוכה מספיק בכדי לתת לכם זמן לחזור על הרגליים. לסיום, ודא שהתנאים להחזר תשלומים שלא בוצעו בתקופת הסובלנות יהיו בר קיימא עבורך ברגע שהגיע הזמן להחזיר אותם.
 3. 3
  משא ומתן עם המלווה. המלווים עשויים לגרום לכך שתנאי הסובלנות שהם נותנים לך נקבעים באבן. עם זאת, אתה מחזיק בחלק מכוח המשא ומתן כאן. הבנקים לא רוצים לקחת על עצמם את עלויות העיקול על הבית שלך, ולכן הם עשויים להיות מוכנים להקשיב אם אינך אוהב את תנאי הסובלנות. התקשרו או בקרו בבנק באופן אישי כדי לנהל משא ומתן על התנאים לפי רצונכם.
  • זכור, עם זאת, כי אין כל ערובה שהמלווה יאפשר את השינויים המוצעים שלך. בעוד שללווים אין דרישה חוקית לקבל את תנאי הסכם הסובלנות, המלווים אינם נדרשים להפוך את התנאים למקובלים על הלווה.
  בשלב זה תשלמו גם את תשלומי המשכנתא הרגילים והחודשיים שלכם וגם תשלומים נוספים המשמשים לכיסוי התשלומים שנצברו
  בשלב זה תשלמו גם את תשלומי המשכנתא הרגילים והחודשיים שלכם וגם תשלומים נוספים המשמשים לכיסוי התשלומים שנצברו בתקופת הסובלנות.
 4. 4
  חתמו והחזירו את הסכם סובלנות המשכנתא. המלווה שלך יידע אותך אם ישנם מסמכים אחרים הדורשים את חתימתך.
 5. 5
  משא ומתן מחדש על תנאי ההלוואה במידת הצורך. אם תקופת הסובלנות שלך מסתיימת ואתה עדיין לא מצליח לבצע את התשלומים שלך, במיוחד החזרי הסובלנות, המלווה שלך עשוי להיות מוכן להמשיך לעבוד איתך. במקרה זה, הם עשויים להציע שינוי הלוואה או מימון מחדש כאופציה, כך שתוכלו למנוע עיקול.

אזהרות

 • הסכם הסובלנות הממוצע הוא שלושה עד שישה חודשים. אם אתה מחדל בתשלומים, המלווה יכול להגיש נגדך הליכי עיקול.

שאלות ותשובות

 • האם אני זקוק לחותם משותף אם רק מכרתי את הבית שלי כדי לקנות בית אחר?
  זה תלוי בציון האשראי שלך ובכסף שיש לך לבית. בדרך כלל אתה זקוק לחותם שותף רק אם אינך יכול לעמוד בדרישות מסוימות בעצמך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail