כיצד לכתוב מכתב מצוקה לשינוי הלוואת משכנתא?

מכתב מצוקה הוא גורם מפתח בקבלת האישור לתוכנית לשינוי הלוואות
מכתב מצוקה הוא גורם מפתח בקבלת האישור לתוכנית לשינוי הלוואות.

מכתב מצוקה הוא גורם מפתח בקבלת האישור לתוכנית לשינוי הלוואות. אם אתה יכול לכתוב מכתב קשיים מנומס ומדויק, ייתכן שתוכל לשכנע את המלווה שלך לתת לך הזדמנות נוספת להחזיר את ההלוואה שלך. עם זאת, כתיבת מכתב כזה יכולה להיות מאיימת עבור לווים כסף, מכיוון שהם לא בטוחים מה בדיוק לכתוב וכמה מהסיפור שלהם לכלול. עורכי דין יכולים בדרך כלל לכתוב עבורכם אחד מאותם מכתבים, אך בעלות גדולה מדי עבור הלווה החווה מצוקה כלכלית. למרבה המזל, כתיבת מכתב מצוקה משלך יכולה להיות תהליך פשוט אם בצע את השלבים הבאים.

חלק 1 מתוך 3: התחלת מכתבך

 1. 1
  בדוק תחילה את האפשרויות האחרות שלך. כתיבת מכתב מצוקה לא תמיד יכולה להיות הפיתרון הטוב ביותר. לפני שתתחיל במכתב המצוקה שלך, שקול אם זו האפשרות הטובה ביותר למצבך. ייתכן שיש אלטרנטיבה שתעבוד טוב יותר עבורך.
 2. 2
  צרו קשר עם המלווה שלכם. התקשר למחלקת הפחתת ההפסדים של המלווה שלך ודבר עם נציג. בקש מהאדם את השם וקו הטלפון הישיר של מי אתה צריך לפנות אליו את מכתב הקשיים שלך. הקפד לברר גם את איות השם וגם את המספר, כך שתהיה בטוח ששניכם צודקים. כדאי לבקש גם את כתובת המלווה. דאג שיהיה עט ונייר מוכנים לרשום מידע זה.
  • זכור כי ייתכן שהחברה שאליה אתה פונה לא תהיה זהה למלווה המקורי. הקפד ליצור קשר עם החברה הרשומה בחשבון.
 3. 3
  חשב את צורכי שינוי ההלוואה שלך. כשאתה כותב את המכתב שלך, תצטרך לדעת בדיוק מה לבקש. אתה יודע שאתה לא יכול להרשות לעצמך את תשלומי המשכנתא הנוכחיים שלך, אבל מה בדיוק אתה רוצה שהמלווה יעשה בעניין? האם אתה רוצה שהם יסלחו על התשלומים שהוחמצת ואז יתחילו מחדש עם התשלומים הרגילים שלך? או שאתה צריך תשלום נמוך יותר לפרק זמן? בקשה סבירה של המלווה יכולה לשפר את סיכויי ההצלחה שלך.
  בקש מהאדם את השם וקו הטלפון הישיר של מי אתה צריך לפנות אליו את מכתב הקשיים שלך
  בקש מהאדם את השם וקו הטלפון הישיר של מי אתה צריך לפנות אליו את מכתב הקשיים שלך.
 4. 4
  שים את הכותרת הנכונה על מכתבך. אין פורמט מוגדר לטיפול במכתב שלך. עם זאת, חשוב שמכתבך יגיע למקום הנכון בארגון המלווה ושיהיה להם מספיק מידע כדי לגשת למידע ההלוואה שלך. כדי לוודא שאתה כולל את כל המידע הנדרש, שקול להשתמש בפורמט הבא:
  • בשורה הראשונה שלך, כתוב את שמך המלא. רד שורה וכתוב את כתובתך בשתי השורות הבאות (השורה השנייה והשלישית).
  • כתוב בשם המלווה שלך (שם המוסד, ולא המקבל האישי).
  • דלג על שורה אחרת, ואז כתוב "מספר הלוואה:" ואז מספר ההלוואה שלך. מספר זה ניתן למצוא בחוזה ההלוואה שלך.
 5. 5
  פתח את המכתב שלך כמו שצריך. דלג על שורה נוספת אחרי מספר ההלוואה שלך וכתוב את ברכתך. זה יכול להיות הגנרי, "למי זה עשוי לחשוש" או "מר / גב '/ גב' __ יקרים", תלוי כמה אתה יודע על מי כותב את המכתב. לאחר מכן, דלג על שורה נוספת לפני שתתחיל את גוף המכתב שלך.

חלק 2 מתוך 3: הסבר על מצוקתך

 1. 1
  ציין את מצבך. בחלק הבא של מכתבך, ציין בבירור מאיזה סוג מצוקה אתה סובל וכיצד הגעת לשם. מצוקה כלכלית מוגדרת לצורך שינוי הלוואה כירידה בהכנסות או גידול בהוצאות שהייתה לגמרי בשליטתך או בלתי צפויה. ציין את מצוקתך ואז הסביר בקצרה כיצד נוצר המצב. אם יש לך יותר ממצוקה אחת שמשפיעה עליך כרגע, הקפד לכלול את כולם.
  • למלווים שונים יש סטנדרטים שונים למה שמתאים בדיוק לקשיים כלכליים. באופן כללי, קשיים תקפים כוללים את הדברים הבאים:
   • אובדן הכנסה / עבודה.
   • מחלה פתאומית / הוצאות רפואיות.
   • מוות של משפחה קרובה / לווה אחר בהלוואה.
   • גירושין / פרידה.
   • שירות צבאי.
   • הוצאות משפטיות.
   • שינויים בתשלומי ההלוואות (התאמת ARM).
  • דוגמא לקושי פסול היא שהוטעתם בהסכם ההלוואה או שלא ידעתם על תנאי ההלוואה.
 2. 2
  הסבירו את התוכניות שלכם לבית. עדיף שהמלווה יידע בדיוק מה היעדים שלך להשיג שינוי הלוואות. האם אתה רוצה לשמור על הבית או למכור אותו בהקדם האפשרי? אם אתם מתכננים לשמור על הבית, ציינו כי פעולה זו היא "בראש סדר העדיפויות". אחרת, דאגו לציין אם אתם מוכנים לעשות "מכירה קצרה" כדי לצאת מהבית במהירות. המשמעות היא למכור את הבית מתחת לשווי השוק כך שהוא ימכר מהר יותר.
 3. 3
  הגש בקשה ספציפית לשינוי הלוואה. יהיה עליך להציע פתרונות פוטנציאליים למלווה, כך שתוכל לעבוד איתם על מנת לשנות את ההלוואה שלך. חשוב על צרכי ההלוואה שלך והציע שינוי הלוואות שלדעתך יהיה הוגן כלפי המלווה שלך ויאפשר לך לצאת מהמצוקה הכלכלית הנוכחית. לדוגמה, שקול את השינויים הבאים:
  • אם הריבית שלך עלתה לרמה שאינה ניתנת לניהול, שקול לבקש הפחתה של הריבית.
  • אם אתה עומד מאחורי התשלומים שלך, בקש מהמלווה שלך להעניק לך הפחתה זמנית בתשלומים ותוכנית להחזיר את התשלומים החוזרים לאורך זמן לאחר שמצבך ישתפר. כשאתה עושה זאת, וודא שהסכום שאתה מציע הוא משהו שאתה באמת יכול להרשות לעצמך כרגע.
  • אם הבית שלך פחות יקר מיתרת ההלוואה שלך (בגלל ירידת מחירי הדירות), ייתכן שתוכל לגרום למלווה שלך להקטין את יתרת ההלוואה שלך.
  • דאג לציין את בקשתך במונחים ברורים. לדוגמה, אל תגיד "אני רוצה תשלומים נמוכים יותר." במקום זאת, נסה לומר, "אוכל להרשות לעצמי תשלומים בסך 370 אירו לחודש בשלושת החודשים הקרובים, ובנקודה זו אוכל לחדש את התשלומים הנוכחיים שלי."
  בקשתך לשינוי הלוואה ספציפית והבטחתך לבצע תשלומים עתידיים
  דווח בקצרה על מצוקתך, בקשתך לשינוי הלוואה ספציפית והבטחתך לבצע תשלומים עתידיים.
 4. 4
  דבר על מה שעשית כדי להקל על מצוקתך. כתוב אילו צעדים נקטת בכדי להתגבר על הקושי הזה. דבר על הניסיון שלך למחזר את המשכנתא אם הגשת בקשה למחזר ונכשל. תאר את המאמצים שלך לקצץ בהוצאות משק הבית או למכור פריטים אחרים לכיסוי המשכנתא שלך. אם איבדת עבודה, הבהיר למלווה שאתה מחפש פעיל באופן חדש. כאן תוכלו לטעון כי שינוי הלוואה זו הוא המוצא האחרון שלכם.
 5. 5
  הבטח להימנע משינויים נוספים. הזכר שאתה אזרח טוב ואחראי, ואם תקבל הזדמנות לשנות את הלוואת המשכנתא שלך, לעולם לא תשלם את תשלומי המשכנתא שלך ותוכיח שאתה לווה אמיתי. אם המצב הכלכלי שלך השתפר מאז שחווית את הקושי, אמור זאת. כל דבר שישכנע את המלווה שלך ביכולתך לשלם תשלומים שהשתנו יכול רק לעזור במקרה שלך.
 6. 6
  סיים את מכתבך בסיכומו. דווח בקצרה על מצוקתך, בקשתך לשינוי הלוואה ספציפית והבטחתך לבצע תשלומים עתידיים. הפוך את החלק הזה למשפט אחד או שניים בלבד.
 7. 7
  ספק פרטי קשר. התחל פסקה חדשה וספק למלווה מספר טלפון ודואר אלקטרוני אליהם ניתן להגיע. הציע להגיש כל תיעוד או הוכחה למצבך הכלכלי או למצוקתך לבקשתם. סיים על ידי כתיבת "בכבוד רב" ואז חתום על שמך מתחת. תחת החתימה שלך, הקלד או הדפס שוב את שמך המלא.
  • תודה למלווה שלך על זמנם והתחשבות בסוף גוף המכתב.
  • אם ההלוואה היא יותר משמו של אדם אחד, כל לווה צריך לחתום על החלק התחתון של המכתב.

חלק 3 מתוך 3: השלמת המכתב

 1. 1
  שמור על זה קצר ומתוק. בדוק את אורך מכתבך. המטרה שלך צריכה להיות לצלם כעמוד בסך הכל. אם זה כבר לא יתכן שהמלווה לא יטרח לקרוא את כל מכתבך. אם המכתב שלך ארוך מדי, חזור אחורה וסלק משפטים ופרטים מיותרים או לא רלוונטיים. נסה לחסל מידע אישי שאולי כללת כדי לטעון את עניינך. עובדות אלו עשויות להיות חשובות עבורך אך לא כל כך הרבה עבור המלווה.
  • לדוגמה, אל תזכיר אם המצוקה הכלכלית שלך נובעת בחלקה מבעיית שתייה או סמים.
  • הקפד להימנע מתלונות במכתב מכיוון שלעיתים קרובות מתעלמים מסוגים אלה.
  אם אתה יכול לכתוב מכתב קשיים מנומס ומדויק
  אם אתה יכול לכתוב מכתב קשיים מנומס ומדויק, ייתכן שתוכל לשכנע את המלווה שלך לתת לך הזדמנות נוספת להחזיר את ההלוואה שלך.
 2. 2
  צרף מסמכים רלוונטיים. סביר להניח שהמלווה שלך יבקש תיעוד של מצבך הכלכלי או מצוקתך. צפה את הצורך הזה על ידי צירוף מכתב שלך מידע כמו תלושי שכר ודוחות בנק מתקופת הזמן הרלוונטית. היה מוכן לספק מסמכים אחרים אם המלווה יבקש ממך.
 3. 3
  אל תשקר או תמתח את האמת. למלווה שלך תהיה גישה לתיעוד הכספי שלך וסביר להניח שהוא יבקש רישומים אחרים של העסק שלך או מסמכים אחרים לפי הצורך. בגלל זה, סביר להניח שהם יידעו אם אתה משקר במכתב הקושי שלך. פעולה זו תביא לדחייה מיידית של בקשתך לשינוי ההלוואה. זה עשוי אפילו להיחשב כהונאה, מה שעלול לתת למלווה סיבה לבקש שתשלם את יתרת ההלוואה כולה באופן מיידי.
 4. 4
  ערוך את מכתבך בזהירות. כאשר ערכת את מכתבך לגודל, חזור ונסה לזהות שגיאות באיות, בדקדוק ובפיסוק שלך. הצגת עצמך היטב במכתב שלך תלויה ביכולת שלך ליצור מכתב כתוב ונטול טעויות. במידת הצורך, קרא לחבר או קרוב משפחה לקרוא את מכתבך כדי שתוכל לזהות שגיאות או סתירות.
  • זה עשוי להיות מועיל להקליד את המכתב שלך במקום לכתוב אותו ביד, בגלל בודק האיות הכלול במעבדי תמלילים. פעולה זו תהפוך את השינויים לפשוטים בהרבה.

תגובות (2)

 • theodora22
  המידע היה כתוב היטב והיה קל להבנה. עצות וטעויות מצוינות להימנע מהן, כמו גם הצעות נהדרות. תודה, זה היה שפע של מידע.
 • ycronin
  זה מאוד עזר לי, כי לא היה לי מושג איך לכתוב מכתב קשיים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail