כיצד לממן בית עליון מתקן עם תוכנית FHA 203 (K)?

אתה רוצה להשתמש בסוכן נדל"ן שיש לו ניסיון עם אנשים שמימנו בית מקבע עליון באמצעות משכנתא FHA 203 (k)
באופן אידיאלי, אתה רוצה להשתמש בסוכן נדל"ן שיש לו ניסיון עם אנשים שמימנו בית מקבע עליון באמצעות משכנתא FHA 203 (k).

מחירי דיור אסטרונומיים באזורים רבים באירופה יכולים להפוך את קניית הבתים לחוויה מתסכלת. אתה יכול לקנות תיקון עליון ולשקם אותו בפחות ממה שהיית מבזבז על בית דומה במצב "מושלם". עם זאת, מלווים רבים לא יממנו בית שזקוק לעבודה רבה. כאן נכנסת הממשלה הפדרלית. באמצעות תוכנית סעיף 203 (k) של מינהל השיכון הפדרלי תוכלו לקבל משכנתא המכסה את עלות הבית בתוספת תיקונים.

חלק 1 מתוך 3: מציאת בית מוסמך

 1. 1
  לעמוד בדרישות הזכאות של הלווה. כדי לקבל הלוואה של 203 (k), עליך לעמוד באותן דרישות כמו כל הלווים מכל סוג של הלוואת FHA. ככלל, דרישות אלה נועדו להבטיח כי יש פחות סיכוי שתשלים את ההלוואה שלך.
  • קל יותר להשיג הלוואות FHA מאשר משכנתאות מסורתיות אם יש לך אשראי ירוד, אך אתה עדיין חייב לקבל ציון מינימלי של לפחות 580, אלא אם כן אתה מסוגל להניח מקדמה של 10 אחוזים.
  • עליך להיות תושב חוקי מעל גיל 18 עם מספר תעודת זהות תקף ובעל היסטוריה תעסוקתית קבועה. לדוגמה, היית זכאי אם עבדת אצל אותו מעסיק בשנתיים האחרונות ברציפות, או אם אין לך תקופות משמעותיות של אבטלה בין העבודה.
 2. 2
  הגדירו את תקציב הדיור שלכם. עבור תוכנית 203 (k) עליך להיות מסוגל לשלם לפחות 3,5 אחוזים. ככל שתוכלו להרשות לעצמכם להניח יותר, כך תשלומי המשכנתא החודשיים יהיו נמוכים יותר. מלווה מאושר יכול לעזור לך לבחון את האפשרויות שלך.
  • לממשלה הפדרלית יש גם מחשבון מקוון לתוכנית 203 (k) הזמין בכתובת https://entp.hud.gov/idapp/html/f17203k-look.cfm. אתה יכול לשחק עם ערכים שונים במחשבון זה כדי לקבל מושג כמה בית אתה יכול להרשות לעצמך.
 3. 3
  צמצמו את העדפותיכם. על סמך התקציב שלך, אתה אמור להיות מסוגל לקבוע בערך את גודל הבית ואת המגרש שאתה רוצה, כמו גם את כל התכונות האחרות שאתה מחפש בנכס.
  • טווח זה צריך לקחת בחשבון גם את כמות העבודה שתצטרך לבצע על הנכס כדי שתוכלו לגור שם.
  • מכיוון שתוכנית 203 (k) מוגבלת למגורים ראשוניים, אתה רוצה לקנות בית באזור שאתה אוהב. בדוק מפות אזוריות וצא לחפש את השכונות המועדפות עליך שאליהן אתה רוצה למקד. חפש אזורים המתאימים ביותר לצרכים שלך מבחינת בתי ספר, נסיעה סבירה לעבודה וגישה לתחבורה ציבורית.
  עליך לעמוד באותן דרישות כמו כל הלווים מכל סוג של הלוואת FHA
  כדי לקבל הלוואה של 203 (k), עליך לעמוד באותן דרישות כמו כל הלווים מכל סוג של הלוואת FHA.
 4. 4
  לעבוד עם סוכן נדל"ן. בעוד שאתה יכול לחפש רישומי נדל"ן באופן מקוון לבד, לסוכן נדל"ן יהיה מידע עדכני יותר ויוכל להראות לך בפועל כל בתים שמעוררים את העניין שלך.
  • ראיינו כמה סוכני נדל"ן, אם אפשר, כדי שתוכלו להשוות ולהבדיל כדי למצוא את האדם המתאים ביותר עבורכם. אתה הולך להיות מעורב מקרוב באדם זה במשך מספר חודשים, ותצטרך לספק לו הרבה פרטים על חייך. וודא שנוח לך איתם.
  • באופן אידיאלי, אתה רוצה להשתמש בסוכן נדל"ן שיש לו ניסיון עם אנשים שמימנו בית מקבע עליון באמצעות משכנתא FHA 203 (k). הם יבינו את התהליך ומה צריך לעשות כדי להבטיח את המשכנתא.
 5. 5
  נפגש עם היועץ שלך. כאשר אתה מוצא בית שאתה אוהב, סוכן הנדל"ן שלך יביא יועץ FHA שיעבוד איתך. היועץ שלך ייפגש איתך ויסייר בבית שתרצה לקנות, ואז יעזור לך להשלים ניתוח היתכנות מקדים.
  • במקרים רבים, הסוכן או נציג המשכנתא שלך יתאם את הפגישה בינך לבין היועץ.
  • ניתוח ההיתכנות הראשוני מתאר את התיקונים יבוצעו ואת המעריכה בעלות לתיקונים אלה, כמו גם אומדן של שווי השוק של הבית. מסמך זה נחוץ בכדי שתוכל להיות מוכשר באופן ראשוני להלוואת 203 (k).
  • אם סוכן הנדל"ן שלך לא יכול ליצור איתך קשר עם יועץ, היכנס לאתר HUD או שוחח עם מישהו בסוכנות ייעוץ דיור המאושרת על ידי HUD בקרבתך.

חלק 2 מתוך 3: הגשת בקשה להלוואה שלך

 1. 1
  צרו קשר עם מלווה שאושר על ידי Hud. תוכל למצוא רשימה של מלווים מאושרים באתר HUD, או על ידי עצירה לבקר במשרד השטח הקרוב ביותר ל- HUD. חקר את המלווים הללו בקפידה, כמו שרק המלווה נמצא ברשימה לא אומר שהם מאשרים לעתים קרובות הלוואות FHA.
 2. 2
  קבל אומדן על תיקונים. אינך יכול להגדיל את סכום ההלוואה לאחר אישורה, ולכן יש צורך בהערכה אמינה ומדויקת לפני שתשלים את הבקשה. השתמש בקבלן שאושר על ידי HUD לקבלת התוצאות המהירות ביותר.
  • אם לסוכן הנדל"ן שלך אין קבלן שהם מעדיפים, בדוק באתר של HUD רשימה של קבלנים מאושרים באזור שלך.
  • בהתאם להיקף התיקונים הנחוצים, כדאי לקבל יותר מאומדן אחד.
  אתה רוצה לקנות בית באזור שאתה אוהב
  מכיוון שתוכנית 203 (k) מוגבלת למגורים ראשוניים, אתה רוצה לקנות בית באזור שאתה אוהב.
 3. 3
  השלם הערכה. סכום ההלוואה הכולל יתבסס על עלות הבית במצבו הקיים בתוספת עלות התיקונים, או על 110 אחוז מהערך המשוער של הבית לאחר תיקונים או שהושלם.
  • ה- FHA יחשב את שני הסכומים הללו על סמך הערכים שבהם הבית מוערך על ידי שמאי מוסמך. הסכום הכולל של ההלוואה שלך יהיה הנמוך מבין שני הסכומים האלה.
  • סכום ההלוואה הכולל שלך עשוי להיות מוגבל על ידי מגבלות המשכנתא המרבית של FHA. אלה משתנים לפי מדינה ומחוז.
 4. 4
  חתמו על חוזה מכר. לפני שתוכל להתחיל את תהליך הגשת הבקשה עבור ה- 203 (k) שלך, תזדקק לחוזה מכר לבית. על החוזה לכלול סעיף הקובע כי המכירה מותנית ביכולתך להשיג מימון באמצעות תוכנית 203 (k).
  • אתה יכול לחתום על חוזה המכירה לפני או לאחר סיום ההערכה. עם זאת, אם אתה ממתין עד לסיום ההערכה יש לך רק 120 יום לחתום על חוזה מכר. אחרת, תצטרך לבצע הערכה חדשה.

חלק 3 מתוך 3: סגירה על הבית שלך

 1. 1
  שכר קבלן. כל התיקונים במימון הלוואת 203 (k) שלך חייבים להסתיים על ידי קבלן מורשה. ברוב המקרים, זה הגיוני להזמין את הקבלן שנתן לכם את האומדן המקורי על עלות התיקונים.
  • באופן אידיאלי, אתה רוצה קבלן שיש לו ניסיון בתיקוני בית עבור בית הממומן באמצעות תוכנית FHA 203 (k). אינך יכול לחתום על מסמכי ההלוואה הסופיים שלך עד ששכרת קבלן, לכן אל תתמהמה.
  • אמנם ישנם קבלנים שאושרו על ידי HUD, אך המחלקה אינה ממליצה או מאשרים קבלנים בודדים. ראיינו קבלנים ביסודיות ובדקו את הפניות שלהם. שיחה עם בעלי בתים שעבדו בעבר עם הקבלן תתן לך מושג איך זה לעבוד איתם.
  • הקבלן יעבוד בביתכם ובסביבתו עד חצי שנה. במיוחד אם אתם מתכננים לגור בבית בזמן שהתיקונים נמשכים, אישיותו וקבלנותו של הקבלן עשויים להיות חשובים לא פחות מהרקע שלהם ומוסר העבודה שלהם.
 2. 2
  המתן לאישור סופי. היועץ שלך, סוכן הנדל"ן והמלווה יעבוד איתך להשלמת הניירת כדי להגיש בקשה לתוכנית FHA 203 (k), וכן יאסוף את כל התיעוד שאתה צריך.
  • חתם ההלוואה עשוי לכלול תנאים מסוימים שיש לעמוד בכדי שתוכל לקבל את המימון שלך. תנאים אלה יוסברו לך על ידי המלווה שלך או על ידי היועץ שלך.
  • אם יש תנאים למילוי (כגון תשלום מקדמה), עליך לעמוד בתנאים אלה לפני שתוכל לחתום על מסמכי ההלוואה שלך ולסגור את ביתך החדש.
  אתה רוצה קבלן שיש לו ניסיון בתיקוני בית עבור בית הממומן באמצעות תוכנית FHA 203 (k)
  באופן אידיאלי, אתה רוצה קבלן שיש לו ניסיון בתיקוני בית עבור בית הממומן באמצעות תוכנית FHA 203 (k).
 3. 3
  השלם את הרכישה. לאחר אישור ההלוואה שלך, יתקיימו פגישות עם המלווה שלך לחתימה על הסכם ההלוואה שלך. כאשר הכספים קיימים, תיפגש עם המוכר כדי לסיים את המכירה ולקחת בעלות על ביתך.
  • אם לא תוכלו לעבור לבית מייד, זכור זאת כאשר אתה מתקצב את עלויות הדיור שלך. אתה עדיין צריך לבצע תשלומי משכנתא על הבית, גם אם אתה עדיין לא יכול לחיות בו.
 4. 4
  בצע תיקונים בזמן. לפחות 3730 € מהכסף העולה על מחיר הרכישה של הבית שלך חייב להיות מוציא על תיקונים. תיקונים אלה חייבים להסתיים תוך שישה חודשים מיום שסגרתם בבית.
  • תיקונים שחייבים להסתיים בתוך שישה חודשים כוללים את כל התיקונים הדרושים להעלאת הבית לקוד או להפוך אותו למגורי. המועד האחרון לחצי שנה אינו חל על תיקונים קוסמטיים כגון צבע או התקנת ריצוף מסוג מסוים.
  • סכום הכסף המיועד לכיסוי תיקונים יועבר לחשבון נאמנות מטעמכם. הקבלן מקבל 50 אחוז מעלות התיקונים מקדימה. לאחר סיום העבודה תשולם החשבונית הנותרת של הקבלן.
  • נסו להימנע מתשלום עבור שיפורים שלא יוסיפו ערך משמעותי לביתכם. התייחס לתיקונים כהשקעה.
 5. 5
  קבעו את הבדיקה הסופית שלכם. לאחר שהקבלן שלך סיים את כל התיקונים הנדרשים, ה- FHA ישלח את היועץ שלך לבדוק את התוצאה הסופית. לאחר ששולם לקבלן ואישור העבודה, חשבון הנאמנות ייסגר.
  • כל כסף שנשאר בחשבון שהיה אמור לכסות תיקונים חייב לשמש להחזר הקרן על המשכנתא.

טיפים

 • הלוואות לפי סעיף 203 (k) יכולות לשמש גם למימון מחדש של המשכנתא הקיימת אם ברצונך לשקם בית שכבר בבעלותך.

תגובות (2)

 • utorphy
  המאמר נתן לי תכנית שתהפוך את התהליך למסובך פחות.
 • nels27
  בעלי ואני פשוט קנינו את ביתנו הראשון בשכונה האידיאלית שלנו. קנינו את הבית בהלוואה אישית תמורת 7460 € והוא זקוק לכל היותר למהפך של 14900 € לאחר שנעשה ניקיון בכבדות בעצמנו. הלוואה זו יכולה להיות בדיוק מה שאנחנו צריכים! תודה על הפרסום!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail