איך להציל את העסק שלך בפשיטת רגל?

כנראה שתצטרך להגיש פשיטת רגל של פרק 11 על מנת להציל את העסק שלך
אם כן, כנראה שתצטרך להגיש פשיטת רגל של פרק 11 על מנת להציל את העסק שלך.

אפשר להציל עסק בפשיטת רגל. עם זאת, ראשית עליכם להעריך היטב האם כדאי לשמור את העסק. באופן כללי, עליכם לחשוב על הצלת עסק כאשר אתם בטוחים שהעסק יכול להרוויח ונכסיו שווים יותר מחובותיו. יהיה עליך גם להחליט באיזה פרק פשיטת רגל תגיש. בהתאם לעסק שלך, תוכל לבחור מבין שלוש אפשרויות - פרק 7, 11 או 13. לאחר שקילת התכונות הייחודיות של כל אחת מהן, תוכל להגיש בקשה לפשיטת רגל על ידי מילוי הטפסים הנכונים. תהליך פשיטת הרגל נועד להיות די ללא כאבים. עם זאת, פרקים מסוימים - כמו פרק 11 - מורכבים יותר מאחרים. לא משנה באיזה פרק אתה מגיש, היית מרוויח מהזמנת עורך דין לפשיטת רגל לטיפול בתיק.

חלק 1 מתוך 4: החלטה האם כדאי לחסוך את העסק

 1. 1
  זהה מדוע העסק מפסיד כסף. לפני שתחליט לעבור פשיטת רגל, עליך לנסות ולזהות מדוע העסק אינו רווחי. לדוגמה, שקול את הדברים הבאים:
  • העסק פגע בתיקון מחוספס שהוא זמני. לדוגמה, ייתכן שהעסק שלך הושפע ממזג אוויר לא סביר או מאובדן עובד מפתח. אם אתה בטוח שתנאים אלה לא יתרחשו שוב, ייתכן שפשיטת רגל הגיונית.
  • העסק מפסיד כסף באופן עקבי. אם מעולם לא ראית רווח, עליך להעריך אם העסק יהיה רווחי אי פעם. אין שום סיבה להציל עסק אם הוא לא יכול להרוויח.
 2. 2
  חשב את הערך הכולל של הנכסים שלך. אתה צריך גם להשוות את הנכסים העסקיים שלך להתחייבויות העסקיות שלך. התחל בעריכת רשימת נכסים עסקיים והקצה ערך דולר. הנכסים העסקיים הנפוצים כוללים את הדברים הבאים:
  • רכבים
  • ציוד
  • נדל"ן
  • אספקה
  • נכסים בלתי מוחשיים כמו קניין רוחני או סודות מסחריים
 3. 3
  העריך את חובותיך. כדי להשוות את הנכסים שלך לחובות שלך, עליך להוסיף כל חוב שיש לעסק שלך. היה יסודי. עברו על הרשומות שלכם כדי שתוכלו לזהות את כל החובות, הכוללים לא רק הלוואות אלא גם ספקים שלא שולמו.
  • אם הנכסים הם יותר מהחובות, ייתכן שהעסק כדאי לחסוך. עם זאת, עליך לחשוב על נטישת העסק אם החובות יעלו על ערך הנכסים שלך.
  תמיד תוכל לבחור בפשיטת רגל של פרק 7
  תמיד תוכל לבחור בפשיטת רגל של פרק 7, אך לא תוכל להציל את העסק שלך.
 4. 4
  זהה את כל החובות שאתה אחראי עליהם באופן אישי. כאשר אתה אחראי אישית לחוב, הנושה יכול ללכת אחרי הנכסים האישיים שלך כדי לספק את החוב. במצב זה, כדאי לכם להציל את העסק בפשיטת רגל. אם לא, אתה לא משאיר לנושים שלך ברירה אלא להמשיך את הנכסים האישיים שלך מכיוון שהעסק נסגר.
  • אתה יכול לברר אם אתה אחראי אישית לחובות על ידי עיון במסמכי ההלוואה. חתמת אישית?
  • אתה יכול גם להיות אחראי אישית לחובות אם אתה מנהל בעלות יחידה או שותפות.

חלק 2 מתוך 4: בחירת פרק פשיטת רגל

 1. 1
  זהה את סוגי פשיטת הרגל הרלוונטיים. בדרך כלל ישנם שלושה פרקי פשיטת רגל שאתה יכול להגיש תחתיהם כדי להציל את העסק שלך. כל אחד מהם שונה, ועליך להבין את ההבדלים האלה:
  • פרק 7. פשיטת רגל זו יכולה לעזור להציל את העסק שלך רק אם מדובר בבעלות יחידה. אתה אחראי באופן אישי לחובות הבעלות הבלעדית שלך, ולכן לקיחת פרק 7 אישי יכולה למחוק את כל החובות העסקיים תוך פטור מנכס מסוים. עם זאת, אינך מעוניין לבחור עסק פרק 7. אם עשית זאת, כל העסק שלך "יופסל", כלומר נמכר לתשלום חובות העסק שלך.
  • פרק 13. פשיטת רגל זו מיועדת רק ליחידים. לפיכך, רק הבעלים היחידים יכולים להגיש. בפרק 13 אתה מעלה תוכנית פירעון שנמשכת שלוש עד חמש שנים. אתה יכול לכלול את החובות העסקיים שלך מבעלות יחידה. בתום תקופת ההחזר, כל החובות שאינם מובטחים (כמו כרטיסי אשראי) ישוחררו.
  • פרק 11. פשיטת רגל זו מאפשרת לך לארגן מחדש חובות עסקיים תוך המשך הישארותם בעסקים. זה מסובך יותר מפרק 7 או 13. אתה בהחלט צריך עורך דין שיעזור לך להגיש בקשה לפרק 11.
 2. 2
  בחר בפרק 11 אם אינך בעלים יחידים. כדי להמשיך בשותפות, חברת אחריות מוגבלת (LLC) או תאגיד, עליך לבחור בפרק 11. אינך יכול לבחור בפרק 13.
  • תמיד תוכל לבחור בפשיטת רגל של פרק 7, אך לא תוכל להציל את העסק שלך. במקום זאת הוא ייסגר וכל הנכסים יימכרו.
 3. 3
  בחר בין פרקים 7 ו -13 אם אתה בעלים יחיד. הבעלים הבודדים יכולים לבחור בין שני פרקי פשיטת הרגל הללו. יהיה עליך לנתח גורמים שונים, כולל כמה אתה יכול לפטור מנכס הבעלות הבלעדית שלך.
  • קוד פשיטת הרגל מאפשר ליחידים לפטור רכוש מסוים, כלומר הנאמן המפקח על פשיטת הרגל שלך אינו יכול למכור אותו כדי לשלם לנושים שלך. לכל מדינה יש רשימת פטורים שעליך לקרוא. במדינות מסוימות, תוכלו לבחור להשתמש בפטורים ממדינה או ברשימת פטורים פדרליים.
  • לדוגמה, מדינות מסוימות יאפשרו לך לפטור 3730 € ברכב. אם הרכב שלך שווה פחות מ 3730 €, הנאמן לא יכול למכור את הרכב.
  • במדינות יכולות להיות גם פטורים למגורים הראשיים שלך וכן פטורים מ"תווים כלליים ", אותם תוכל להחיל על כל נכס.
  • אם אתה יכול לפטור את כל הרכוש שלך בפרק 7, אתה עלול לקחת פשיטת רגל אישית של פרק 7 כדי למחוק את החובות הקשורים לבעלותך הבלעדית. עם זאת, אם אינך יכול לפטור את כל רכושך, מוטב לך לקחת פרק 13.
 4. 4
  נפגש עם עורך דין לפשיטת רגל. עורך דין מוסמך לפשיטת רגל יכול גם לעזור לך להחליט באיזה פרק להגיש יכול לענות על כל שאלה שיש לך. אתה יכול לקבל הפניה לעורך דין לפשיטת רגל על ידי פנייה לשכת עורכי הדין המקומית או הממלכתית.
  • כדאי לשקול ברצינות גם לשכור את עורך הדין לפשיטת רגל שייצג אותך בפרק 7 או 13. אנשים מצליחים הרבה פחות לקבל את אישור פשיטת הרגל שלהם כשהם מגישים בעצמם.
  • בפרק 11, עליך לשכור עורך דין אם אתה תאגיד או שותפות.
  • בהתייעצות שלך, עליך לשאול כמה עורך הדין גובה בכדי לטפל בפשיטת הרגל כולה. אם פשיטת הרגל שלך פשוטה למדי, עורך הדין עשוי להציע שכר טרחה אחיד, כגון 370 € -3500 עבור פרק 7 או 1870 € -6000 עבור פרק 13.
  פשיטת רגל זו מאפשרת לך לארגן מחדש חובות עסקיים תוך המשך הישארותם בעסקים
  פשיטת רגל זו מאפשרת לך לארגן מחדש חובות עסקיים תוך המשך הישארותם בעסקים.
 5. 5
  בדוק אם אתה זכאי לפשיטת רגל. לכל פרק פשיטת רגל יש דרישות מסוימות שעליך לעמוד בהן. אתה צריך לדבר על אלה עם עורך הדין שלך. אינך יכול להגיש פרק אם אינך עומד בדרישות.
  • לדוגמא, על מנת להגיש בקשה לפשיטת רגל בפרק 13, אינך יכול לחייב יותר מ -286000 אירו בחוב לא מובטח או יותר מ -860 אירו, 525 חובות מובטחים. אם כן, כנראה שתצטרך להגיש פשיטת רגל של פרק 11 על מנת להציל את העסק שלך.
  • אם תגיש בקשה לפרק 11, ייתכן שתוכל להגיש "עסק קטן" אם יש לך פחות מ 1860 אירו, 925 חובות. על ידי הגשת העסק כעסק קטן, יהיה לך מועד קצר יותר להגשת התוכנית שלך לארגון מחדש. אתה גם לא תצטרך להתמודד עם "ועדת נושים", שהיא קבוצה של הנושים הלא מאובטחים שלך שיכולים לנסות לנהל איתך משא ומתן או בסופו של דבר לערער על הארגון מחדש שלך.

חלק 3 מתוך 4: הגשת בקשה לפשיטת רגל

 1. 1
  השתתף בשיעור ייעוץ אשראי שהגיש מראש. לפני שתוכל להגיש בקשה לפשיטת רגל, עליך לעבור שיעור לייעוץ אשראי מספק מאושר. לאחר מכן תגיש את אישור ההשלמה בעת הגשת בקשה לפשיטת רגל.
 2. 2
  השלם עתירה ולוחות זמנים. הליך פשיטת הרגל יעיל למדי. ישנם טפסים מודפסים ומלאים בטופס שתצטרך למלא כדי להגיש. אתה יכול לאסוף אותם מבית המשפט לפשיטת רגל הקרוב ביותר שלך. השתמש במאתר בתי המשפט בכתובת http://uscourts.gov/court-locator כדי למצוא את בית המשפט לפשיטת רגל הקרוב ביותר.
  • יהיה עליך להשלים "עצומה" וכן "לוחות זמנים" שונים. אמורים להיות לוחות זמנים לרשימת הנכסים והחובות השוטפים שלך, ההכנסות וההוצאות שלך, כמו גם חוזים וחכירות.
 3. 3
  צור מסמכים אחרים, בהתאם לפשיטת הרגל שלך. פרק 11 ופרק 13 פשיטות רגל דורשות יותר ניירת מאשר פרק 7. עליכם להכין מסמכים נוספים ולהגישם לבית משפט, תוך עמידה בכל המועדים שקבע השופט או קוד פשיטת הרגל. לדוגמה, כנראה שתצטרך ליצור את הדברים הבאים:
  • צור תוכנית החזר. אם תגיש בקשה לפשיטת רגל בפרק 13, יהיה עליך ליצור תוכנית החזר. התוכנית תזהה כיצד תשלם לנושים שלך במשך שלוש עד חמש שנים. יועץ האשראי איתו נפגשת לפני הגשת יכול לעזור לך ליצור מסמך זה.
  • נסח הצהרת גילוי. במקרה של פרק 11, יתכן שתצטרך לנסח הצהרת גילוי הכוללת מידע מפורט על הנכסים, ההתחייבויות והעניינים העסקיים שלך. אם אתה עסק קטן, ייתכן שלא תצטרך לנסח זאת.
  • צור תוכנית של ארגון מחדש. בפרק 11, עליך גם לסווג את כל תביעות הנושים על פי קוד פשיטת הרגל ואז לזהות כיצד תתייחס לכל סוג. הדבר דומה לתוכנית פירעון של פרק 13. עורך הדין שלך יכול לעזור לך בעריכת מסמך זה.
 4. 4
  הגש את הטפסים. צור עותקים מרובים מכל הטפסים וקח את העותקים והמקור לפקיד בית המשפט. בקש להגיש. הפקיד יכול להחתים את העותקים שלך עם תאריך ההגשה. עליך לשלם דמי הגשה, אשר ישתנו בהתאם לפרק שאתה מגיש.
  • הפקיד יודיע לנושים המופיעים בלוח הזמנים שלך שהגשת בקשה לפשיטת רגל. ברגע שהם מקבלים הודעה, אסור עליהם ליצור איתך קשר שוב בנוגע לחובות שאתה חייב. זה נקרא "שהייה אוטומטית".
  • רשום את שמות ומספרי הטלפון של כל הנושים שיוצרים איתך קשר לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל. ייתכן שתוכל לתבוע אותם בגין הפרת השהייה האוטומטית.
בדרך כלל ישנם שלושה פרקי פשיטת רגל שאתה יכול להגיש תחתיהם כדי להציל את העסק שלך
בדרך כלל ישנם שלושה פרקי פשיטת רגל שאתה יכול להגיש תחתיהם כדי להציל את העסק שלך.

חלק 4 מתוך 4: השלמת פשיטת הרגל

 1. 1
  השתתף בפגישת הנושים שלך. כל החייבים חייבים להשתתף בישיבת נושים לאחר שהם מגישים בקשה לפשיטת רגל. הוא מנוהל על ידי הנאמן, והנושים שלך עשויים להשתתף. מטרת הפגישה היא לוודא שרשמת את כל נכסיך, ואם הגשת פרק 13, האם תוכל לבצע תשלומים במסגרת התוכנית המוצעת שלך.
  • הנושים שלך יכולים לשאול שאלות. לדוגמא, אם יש לך הלוואה מובטחת, הנושה עשוי לשאול אם ברצונך לאשר את ההלוואה מחדש או למסור את הביטחונות.
  • ראו היכונו לפגישת הנושים 341 למידע נוסף.
 2. 2
  זכור לעדכן את העתירה שלך. לאחר הגשתך, חלה עליך חובת המשך לעדכן את עתירתך ולוחות הזמנים אם מידע כלשהו ישתנה. לדוגמא, ייתכן שההכנסה העסקית שלך עלתה או פחתה פתאום. באפשרותך לעדכן על ידי קבלת הטפסים מפקיד בית המשפט והודעה לנאמן וכל הנושים המושפעים על השינוי.
  • עליך גם לתקן שגיאות אם ביצעת אותן. לדוגמה, יכולת בטעות לשכוח לרשום נושה או נכס כאשר הגשת במקור. עליך לתקן את כל הטעויות ברגע שתגלה אותן.
 3. 3
  טיפול בהליכי יריב. בשנת פשיטות הרגל המעורבות בחברות גדולות, ייתכנו הליכים יריבים רבים. השופט יכריע בסכסוכים אלה, בדרך כלל לפני שהוא מאשר את עתירתך. בהתאם לכך, ייתכן ועורך הדין שלך יצטרך להתמודד עם הדברים הבאים בפשיטת רגל אופיינית לפרק 11:
  • פעולות למניעת העברות מועדפות. קוד פשיטת הרגל אוסר עליכם להעדיף נושים מסוימים על פני אחרים. לדוגמה, אם ביצעת תשלום גדול לנושה ממש לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שתצטרך לתבוע את הנושה כדי להחזיר את הכסף. ועד נושה או הנאמן יכולים גם הם לבצע פעולות אלה.
  • פעולות למניעת העברות לאחר העתירה. יתכן שביצעת העברה לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל אותה הנושים שלך רוצים לערער.
  • התנגדות להוכחת טענות. נושה יכול להגיש תביעה לאחר שתגיש בקשה לפשיטת רגל. תביעה זו תהיה ככל הנראה בסכום גדול ממה שרשמת כחוב בלוחות הזמנים שלך. אתה או הנאמן יכולים להתנגד לתביעה. על השופט להחליט האם התביעה תקפה בדיון.
 4. 4
  שלח לנושים לקויים את תוכנית הארגון מחדש שלך. בפרק 11, עליך לשלוח את תוכנית הארגון מחדש לכל נושה שהוא "לקוי", מה שאומר שהם יושפעו לרעה מהתוכנית שלך, בדרך כלל על ידי קבלת פחות מ- 100% ממה שהם חייבים. לאחר מכן הנושים יכולים להצביע האם לקבל את התוכנית.
  • אם לפחות 50% ממספר הנושים הלקויים מאשרים, סוג זה של נושים קיבל את התוכנית, בתנאי שתביעותיהם מסתכמות בשני שליש לפחות מסכום הדולר של המעמד.
 5. 5
  השתתף בקורס חינוך חייבים. בפשיטת רגל של פרק 7 או 13, עליך לעבור קורס חינוך חייבים לפני שתוכל לקבל שחרור. אתה חייב לקחת את זה כל יום לפני השחרור. תוכלו לעבור את הקורס באופן אישי, באמצעות הדואר, או באופן מקוון.
  • לשכת הנאמנים האמריקאית יש רשימת ספקים מאושרים באתר האינטרנט שלה.
  במצב זה, כדאי לכם להציל את העסק בפשיטת רגל
  במצב זה, כדאי לכם להציל את העסק בפשיטת רגל.
 6. 6
  אישר שופט את התוכנית שלך. פשיטת רגל שלך יכולה להיות מאושרת רק על ידי שופט. בהתאם לכך, ייתכן שתצטרך לפנות לבית המשפט כדי לענות על שאלות השופט. החוויה תהיה שונה, תלוי בפרק פשיטת הרגל שתגישו.
  • אם אתה מגיש פרק 7, אינך צריך להשתתף בשימוע אישור.
  • בפרק 13 השופט ינתח את תוכנית ההחזר שלך כדי לוודא שהיא עומדת בחוק פשיטת הרגל. אם הנאמן או הנושה התנגדו לתוכנית המוצעת, השופט ישמע טיעון. אם אין התנגדות, שימוע האישור שלך עשוי להימשך 5-15 דקות.
  • באישור פרק 11, השופט יבחן את הצבעתם של נושים לקויים. גם אם קבוצת נושים לקויים דוחה את התוכנית, השופט יכול להכריח אותם לקבל אותה אם תוכל לשכנע את השופט שהתוכנית הוגנת.
 7. 7
  דווח על יישום התוכנית שלך. בפרק 11, אתה עדיין צריך לשמור על קשר עם השופט, גם לאחר שהשופט מאשר את תוכניתך. בדרך כלל, עליך לדווח על התקדמותך ביישום תוכנית הארגון מחדש.
  • אתה יכול גם להמשיך להילחם בסכסוכים יריבים גם לאחר אישור התוכנית.
 8. 8
  קבל שחרור. חובותיך לא נמחקים עד שהם "משוחררים". בפרק 7 תקבל שחרור ברגע שהנאמן מאשר את תוכניתך והשופט יבדוק אותה.
  • בפרק 13, עליך לבצע תשלומים על פי תוכנית ההחזר שלך. כל חובות שלא שולמו יופרו רק בסוף תקופת ההחזר של שלוש עד חמש שנים. אם אתה מתגעגע לתשלום במהלך תקופה זו, פנה במהירות לעורך דין. ייתכן שתוכל לשנות את תוכנית ההחזר שלך ולגרום לשופט לאשר את התוכנית החדשה.
  • בפרק 11, האישור בדרך כלל משחרר את כל החובות לפני העתירה. עם זאת, כאמור לעיל, ייתכן שתצטרך להמתין לשופט שיחליט בהליכים יריבים.

טיפים

 • אם אתה מנהל משק משפחתי או שאתה דייג משפחתי, היית משתמש בפרק 12, שהוא חדש למדי ומוגבל לעסקים אלה. נפגש עם עורך דין לדיון.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail