כיצד לזכות בתביעת PPI?

ה- FOS מחייב אותך לעבוד ישירות עם המלווה כדי לתבוע עמלה לפני שתגיש תלונה ל- FOS
ה- FOS מחייב אותך לעבוד ישירות עם המלווה כדי לתבוע עמלה לפני שתגיש תלונה ל- FOS. ניתן להשתמש באותיות תבניות הזמינות משירותי הגנת הצרכן כמדריך.

אם אתה גר בבריטניה והיה לך אי פעם משכנתא, כרטיס אשראי או הלוואה אחרת, יתכן שנמכר לך ביטוח הגנת תשלומים (PPI). מוצר זה נועד לכסות את התשלומים שלך אם אינך מצליח לשלם, בדרך כלל כתוצאה ממחלה. למרבה הצער, אנשי מכירות רבים לא הצליחו להסביר כראוי את תנאי המוצר הזה. זה הביא לכך ש- PPI נמכר בצורה לא נכונה לאנשים שלא היו כשירים למוצר, בדרך כלל כתוצאה ממצב רפואי שהיה קיים בעבר או בגלל שהם היו עצמאיים. החדשות הטובות הן שהתביעות מצליחות באופן גורף בתנאי שהן מוגשות במהירות ובצורה נכונה.

שיטה 1 מתוך 3: הגשת תביעה למלווה

 1. 1
  קבע אם PPI נמכר לך. PPI נמכר בדרך כלל עם משכנתאות, הלוואות אישיות ועסקיות, כרטיסי אשראי וחנות והלוואות למימון רכב. ייתכן שהסכמי ממון אחרים, כמו תוכניות תשלומים, כללו PPI.
  • בדוק את ניירת מקור ההלוואה שלך אם PPI נכלל. PPI עשוי גם להיכלל כפריט בדוחות חודשיים.
  • אם אינך יכול לקבוע מניירתך אם PPI נמכר לך, פנה למלווה וברר אם PPI נכלל ברשומותיהם בחשבונך.
 2. 2
  אסוף את כל המסמכים הקשורים להלוואה. צור עותקים של כל המסמכים שמראים קיומה של פוליסת PPI בהלוואה, או הראה לך שאתה משלם עבור זה. אם אינך בטוח אם מסמך רלוונטי, טועה בצד הזהירות אם הוא קשור לאותה הלוואה והעתק אותה בכל מקרה.
  • יש סיכוי גבוה יותר שתקבל את הכסף האפשרי בחזרה אם ברשותך תיעוד מלא של הסכומים הכוללים ששילמת.
  • על המלווה לקבל את אותו המידע, אך במקרים מסוימים הם עשויים לטעון כי אין להם יותר את הרשומות, במיוחד לגבי הלוואות ישנות יותר.
 3. 3
  בקש ייעוץ חינם מארגון ללא מטרות רווח. ישנם ארגונים רבים לזכויות צרכנים בבריטניה שיכולים לעזור לך להחזיר PPI שנמכרו באופן שגוי, והם לא יגבו תשלום עבור עזרתם. עבור אליהם אם אתה לא מבין משהו או אם אתה נתקל בבעיות.
  • תוכל למצוא רשימת ארגונים המציעים ייעוץ וסיוע בחינם בכתובת https://gov.uk/guidance/claim-compensation-for-injury-or-financial-loss.
  • ישנן מספר חברות לניהול תביעות המציעות להגיש עבורך את תביעת ה- PPI שלך. עם זאת, הם גובים עמלות שיכולות בסופו של דבר להיות 25 אחוזים ומעלה מהסכום שתשיג.
  ישנן מספר חברות לניהול תביעות המציעות להגיש עבורך את תביעת ה- PPI שלך
  ישנן מספר חברות לניהול תביעות המציעות להגיש עבורך את תביעת ה- PPI שלך.
 4. 4
  חפש שאלון באתר הבנק. ברוב הבנקים והמלווים הגדולים יש שאלונים זמינים באתרי האינטרנט שלהם, המאפשרים לך לקבוע במהירות אם תוכל להחזיר מהם PPI שנמכר שלא נכון.
 5. 5
  נסח מכתב למלווה. אם שילמת עבור PPI ממלווה שאין לו שאלון זמין, כל שעליך לעשות הוא לשלוח לו מכתב רשמי. כלול עותקים של כל המסמכים שברשותך שמוכיחים ששילמת PPI.
 6. 6
  המתן לתגובת המלווה. המלווים נדרשים על פי החוק להשיב למכתבך תוך 8 שבועות. אם לא תשמע מהם בזמן הזה, תוכל להגיש תלונה לשירות נציב תלונות הציבור (FOS).
  • אתה יכול גם להגיש תלונה ל- FOS אם אינך מרוצה מתגובת המלווה. עליכם לעשות זאת תוך שישה חודשים מיום תגובת המלווה.

שיטה 2 מתוך 3: הגשת תלונה ל- fos

 1. 1
  בקר באתר שירות נציב תלונות הציבור. ה- FOS קיים כדי לעזור לצרכנים למיין את כל הבעיות שיש להם בשירותים פיננסיים. מאתר FOS, אתה יכול להגיש תלונה וכן לגשת למשאבים אחרים שעשויים לעזור לך בתביעת PPI שלך.
 2. 2
  מלא את טופס התלונה המקוון. אתה יכול להגיש תלונה על מכירה שגויה של PPI ישירות באתר FOS. עליך לספק פרטים אודות עצמך ותביעתך. ניתן גם לצרף קבצים דיגיטליים לתלונה המקוונת שלך.
  • התקשר לטלפון 0800 023 4567 אם יש לך שאלות לגבי הטופס. מפעילים זמינים בין השעות 8: 00-20: 00 בימים שני עד שישי, ומשעה 9:00 עד 13:00 בשבת.
  אתה יכול להגיש תלונה וכן לגשת למשאבים אחרים שעשויים לעזור לך בתביעת PPI שלך
  מאתר FOS, אתה יכול להגיש תלונה וכן לגשת למשאבים אחרים שעשויים לעזור לך בתביעת PPI שלך.
 3. 3
  הגש את הטופס שלך. לאחר שהזנת את כל המידע שלך תוכל להגיש אותו ל- FOS בלחיצה אחת. אם אתה מעדיף, ה- FOS נותן לך גם אפשרות להוריד טפסים, אותם תוכל לשלוח בדוא"ל או להדפיס ולשלוח בדואר.
  • אם אתה שולח טופסי נייר, שלח אותם לשירות נציב תלונות הציבור, Exchange Exchange, E146SR בלונדון.
 4. 4
  שתף פעולה עם חקירת ה- FOS. לאחר שהתלונה שלך תתקבל, ה- FOS יבדוק את המצב כדי לקבוע אם PPI נמכר במקרה שלך בצורה שגויה והאם המלווה חייב לך כסף.
  • ה- FOS יבדוק מסמכים. יתכן ויפנה אליך סוכן בשאלות לגבי תהליך המכירה או מקור מקור ההלוואה. ענה על השאלות האלה כמיטב יכולתך להיזכר, והיה כנה אם אינך זוכר משהו.
 5. 5
  הירשם לקבלת עדכוני דוא"ל. זה יכול לקחת זמן עד שה- FOS יעריך את תלונתך ויסיים את חקירתם. בינתיים, עדכוני דוא"ל מספקים לך חדשות על העבודה ש- FOS עושה כדי לפתור תביעות PPI.
  • אם הנסיבות משתנות או שאתה רוכש מידע חדש, אתה יכול להתקשר לטלפון 0800 121 6222 או לשלוח דוא"ל ppi@financial-ombudsman.org.uk.

שיטה 3 מתוך 3: הגשת תלונה על עמלת PPI

 1. 1
  אסוף מסמכים ומידע על הוועדה. במקרים מסוימים, ייתכן שלא יהיה לך מידע על העמלה שהמלווה הרוויח ב- PPI שלך. צור עותקים של כל המסמכים המציגים את קיומה של מדיניות PPI ואת התשלומים שלך אליה.
  • המלווה שולם בדרך כלל עמלה על ידי המבטח בגין מכירת PPI. עמלה זו הייתה יוצאת מתשלומי ה- PPI שלך.
  • אמנם אינך נדרש כדין לדעת או להסביר את סכום העמלה ומדוע היה גבוה מדי, אך אתה נדרש להוכיח שהייתה לך מדיניות PPI בהלוואה שלך.
 2. 2
  אשר את זכאותך. אם המלווה שלך הרוויח עמלה גבוהה יותר מהמותר, ייתכן שתוכל לקבל חלק מהכסף הזה בחזרה. עמלת התביעה זמינה רק עבור הלוואות שנטלו בתאריך 6 באפריל 2007 או לאחר מכן.
  • יתכן שתוכל לתבוע חלק מהעמלה בחזרה אם נטלת את ההלוואה לפני 6 באפריל 2007, בתנאי שהחשבון עדיין היה פתוח בתאריך 6 באפריל 2008. שים לב שהכוונה לכך שהחשבון פתוח - הוא לא חשוב אם הפסקת להשתמש בו.
  • אם כבר התלוננת על מכירת PPI שגויה וקיבלת קצת כסף בחזרה, אינך זכאי להחזיר כסף נוסף תמורת עמלה גבוהה. עם זאת, ייתכן שתוכל לקבל קצת כסף בחזרה אם תביעת ה- PPI הקודמת שלך נדחתה.
  בדוק את ניירת מקור ההלוואה שלך אם PPI נכלל
  ייתכן שהסכמי ממון אחרים, כמו תוכניות תשלומים, כללו PPI. בדוק את ניירת מקור ההלוואה שלך אם PPI נכלל.
 3. 3
  תתלונן קודם למלווה. ה- FOS מחייב אותך לעבוד ישירות עם המלווה כדי לתבוע עמלה לפני שתגיש תלונה ל- FOS. ניתן להשתמש באותיות תבניות הזמינות משירותי הגנת הצרכן כמדריך.
  • אם אינך בטוח או אינך יכול לדעת כמה עמלה הרוויח המלווה על ה- PPI שלך, שלח בכל מקרה מכתב תלונה למלווה ובקש מידע זה. הם נדרשים על פי החוק לספק לך את זה.
  • אם המלווה אינו פעיל יותר, או אם אינך מוצא פרטי קשר עבורם, פנה ל- FOS בטלפון 0800 121 6222.
 4. 4
  המתן לתגובת המלווה. כאשר הם מקבלים את מכתבך, על המלווה להעריך את תביעתך ולספק מענה בכתב תוך 8 שבועות. אם אינך מקבל תגובה כלשהי, עליך להגיש תלונה ל- FOS.
  • אתה יכול גם להגיש תלונה ל- FOS אם אתה לא מרוצה מהתגובה שאתה מקבל מהמלווה, או חושב שאתה צריך לקבל יותר כסף. ה- FOS יבדוק את העניין בשבילכם. עבור אל http://financial-ombudsman.org.uk/ppi/can-i-complain-about-commission.html למידע נוסף או להגשת תלונה.

טיפים


אזהרות

 • יש לך רק עד 29 באוגוסט 2019 להגיש תביעת PPI.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail