כיצד לתבוע פגיעה בזכויות דיירים?

אתה יכול לתבוע הפרה על ידי כתיבת מכתב לבעל הבית שלך
כאשר בעל בית אכן מפר את זכויותיך, אתה יכול לתבוע הפרה על ידי כתיבת מכתב לבעל הבית שלך.

כשוכר, יש לך זכויות רבות אשר בעל הדירה שלך אינו יכול להפר. כאשר בעל בית אכן מפר את זכויותיך, אתה יכול לתבוע הפרה על ידי כתיבת מכתב לבעל הבית שלך. מטרת המכתב היא להודיע לבעל הבית על ההפרה ולתת לו הזדמנות לעצור את ההפרות. למרות שמכתב עשוי להצליח, בכל זאת עליכם לתעד את ההפרה ולהיות מוכנים לתבוע במידת הצורך.

חלק 1 מתוך 4: תיעוד ההפרה

 1. 1
  זהה הפרות אפשריות. בעל בית יכול להפר את זכויותיך כשוכר במגוון דרכים. הנפוץ ביותר הוא להפר את זכותך לפרטיות. על פי מרבית החוקים הממלכתיים והמקומיים, על בעל הבית למסור לך הודעה בכתב לפני כניסה לדירתך. עם זאת, ייתכן שיש לך זכויות אחרות, תלוי היכן אתה גר:
  • הזכות לשמור על הנכס. יש לשמור על הדירה נקייה ותקינה. כל התיקונים הנדרשים צריכים להתבצע במהירות.
  • הזכות לחום ולמים חמים. כאשר מסופקים מים חמים, יש להעמידם לרשותכם 24 שעות ביממה. חום אמור להספיק כדי לשמור על טמפרטורה נוחה.
  • הזכות לטיפול הוגן בפיקדונות הביטחון שלך. צריך לומר לך היכן מוחזק הפיקדון שלך. על בעל הבית להחזיר לך אותו במועד בזמן לאחר ניכוי ניכויים מותרים, כגון דמי חוב.
  • הזכות להשכרת משנה סבירה. במדינות מסוימות יש לך את הזכות להשכיר מחדש. למרות שאתה צריך לקבל את אישור המשכיר לפני שכירת הדירה מחדש, לא ניתן למנוע את ההרשאה באופן בלתי סביר.
  • הזכות להיות חופשית מנעילה. אם אינך משלם שכר דירה, על בעל הבית שלך להביא תביעה לבית המשפט לפינויך, ולא להחליף לך את המנעולים.
  • הזכות להיות מוגנת מפני פינוי תגמול. אם אתה מתלונן בפני גורמי בריאות ובטיחות על תנאי דירתך, בעל הבית שלך לא יכול לפנות אותך.
  • זכויות אחרות שנוצרו על ידי חוזה השכירות שלך או החוק החל. עליך לקרוא את חוזה השכירות שלך ואת חוקי המדינה / העיר שלך כדי להבין את רשימת הזכויות המלאה שלך כשוכר.
 2. 2
  בדוק אם קיבלת הודעה. אם אתה טוען לפגיעה בזכותך לפרטיות, בדוק אם בעל הבית שלך הודיע לך על כך. החוק והמדינה המקומית שלך יקבעו איזה סוג הודעה על בעל הדירה שלך למסור לפני הכניסה לדירה. החוק צריך גם להסביר כמה הודעה מראש על בעל הדירה לתת לך.
  • לדוגמא, בוושינגטון על בעל הבית לתת לך התראה של לפחות 48 שעות לפני הכניסה לדירה שלך, או הודעה של 24 שעות לפני הכניסה כדי להראות את הדירה שלך לדייר פוטנציאלי.
  • על ההודעה גם לציין את תאריך ושעת הכניסה.
  • עיין בעיתונים שלך ובדוק אם קיבלת הודעה בכתב. ברוב החוקים יש צורך בהודעה בכתב, ולא בעל פה.
 3. 3
  שמור עדויות כניסה. יתכן שלא היית בבית כאשר בעל הבית נכנס לדירתך. לכן עליך לשמור כל ראיות שיש לך המראות כי בעל הבית נכנס לדירתך. אם שכן שמע או ראה את בעל הבית, הסר את שם העד ופרטי יצירת הקשר.
  • בעל הבית אולי שבר משהו בדירה שלך. צלם את האובייקט השבור.
  • למשכירים יש זכות כניסה למקרי חירום. אם זה קורה, בקש מבעל הבית כל הוכחה למצב החירום. הוא או היא אמורים להיות מסוגלים לספק לך את זה. (לדוגמה, ייתכן ששכן שמע את אזעקת העשן שלך עוברת).
 4. 4
  תעד הפרות אחרות. אם אתה רוצה לתבוע את בעל הבית שלך, אתה צריך ראיות. לא מספיק לפנות לבית המשפט ופשוט לטעון כי בעל הדירה הפר את זכויותיך. בעל הבית שלך יכול להכחיש באותה קלות שביצע כל הפרה. לפיכך, יש להחזיק במסמכים או בראיות אחרות המציגות הפרה.
  • לדוגמא, אם בעל הבית שלך מסרב להחזיר פיקדון, אז צלם את הדירה הנקייה שלך. נסו גם לקבל עדות של מישהו שעזר לכם לנקות את הדירה.
  • אם היית נעול אז אתה יכול להתקשר למשטרה. החוק אוסר בהחלט על יכולתו של בעל הבית לנעול אותך מחוץ לדירתך. אתה צריך לקבל דוח משטרתי במידת הצורך.
אם אתה טוען לפגיעה בזכותך לפרטיות
אם אתה טוען לפגיעה בזכותך לפרטיות, בדוק אם בעל הבית שלך הודיע לך על כך.

חלק 2 מתוך 4: הודעה לבעל הבית על ההפרה

 1. 1
  דבר עם בעל הבית שלך. בהתאם לחומרת ההפרה, ייתכן שתרצה לדבר תחילה עם בעל הבית שלך. אם יש לך קשר טוב, בעל הבית שלך כנראה יעריך שיחה תחילה במקום מכתב.
  • לאחר השיחה תוכל לשלוח הערה קצרה המסכמת את הבנתך את הנאמר. ציין את הבנתך מתי יתוקנו ההפרות.
 2. 2
  נסח מכתב. עליך להודיע לבעל הבית בכתב על כל הפרה. כדי להגן על זכויותיך, עליך להודיע לבעל הבית שלך על ההפרות ולהגיש בקשה שבעל הבית יפסיק להפר את זכויותיך.
  • יש הרבה אותיות טופס באינטרנט שאתה יכול להסתכל עליהן. נסה למצוא אחד למדינתך, מכיוון שלחוק המדינה שלך עשויות להיות דרישות ספציפיות לגבי מה שאתה צריך לכלול במכתב.
 3. 3
  פתח מסמך לעיבוד תמלילים כדי להתחיל. עליכם להפוך את המכתב שלכם למכתב עסקי רגיל. פתח מסמך עיבוד תמליל ריק והגדר את הגופן לגודל וסגנון נוחים. נקודת 12 של Times New Roman היא סטנדרטית למדי.
  • ודא שהאות מיושרת לשוליים השמאלים. במקום להכניס כל פסקה לרווח, כפל את הפסקאות בסגנון בלוק.
 4. 4
  הכנס תאריך וכתובת. למעלה הכנס את התאריך שאתה כותב. ואז מרווח שתי שורות והוסף את כתובת העסק של בעל הבית.
  • שתי שורות למטה מהכתובת, הכניסו את ההצדעה "מר סמית 'היקר."
 5. 5
  הסבירו את ההפרות. בפסקה הראשונה עליך להסביר את ההפרות. היו ספציפיים ככל האפשר. כלול תאריכים ושעות. אתה יכול גם להסביר עד כמה ההפרות לא הטרידו אותך.
  • לדוגמא, אתה יכול לכתוב, "ב- 22 באפריל 2015 בשעה 12:15 אחר הצהריים וב- 24 באפריל 2015 בשעה 09:50 נכנסת לדירתי מבלי למסור הודעה בכתב. לא היה מצב חירום ונראה שלא הצלחת להסביר מדוע היית צריך להיכנס לדירה שלי. בדרך כלל אני בעבודה באותם זמנים אבל הייתי חולה בבית. שנעדרתי בצורה כזו גרם לי לחרדה ניכרת. "
 6. 6
  מתאר את החוק. בפסקה השנייה עליכם להזכיר לבעל הבית על החוק החל. מידע זה יהיה תלוי במדינה או בעיר בה אתה גר.
  • לדוגמה, אם אתה גר בקליפורניה, אתה יכול לכתוב, "אני כותב מכתב זה כדי להודיע לך באופן רשמי שהפרת את הזכות לפרטיות, המובטחת בסעיף 1954 לחוק האזרחי. בעתיד הייתי רוצה רוצה לקבל את ההתראה הנדרשת 24 שעות לפני שאתה נכנס לדירה שלי מסיבות שאינן חירום. "
  • אם היחידה שלך קרה מדי, אתה יכול לכתוב, "כנדרש בפקודה העירונית, עליך לחמם כראוי את יחידת ההשכרה שלי, כך שהטמפרטורה לא תיפול מ- 68 מעלות ביום ו- 55 מעלות בלילה. מספר פעמים בשבוע האחרון התעוררתי לדירה עם טמפרטורות בשנות ה -40. אני כותב לבקש שתחמם כראוי את היחידה שלי. "
 7. 7
  סיום המכתב. לסיכום, עליכם לומר לבעל הבית שהוא או היא יכולים ליצור איתכם קשר ואת הזמן שבו זה יהיה נוח.
  • אתה יכול להקליד, "הודעה זו אמורה להספיק כדי לתקן את ההפרות. אם אתה צריך לדבר איתי, אנא התקשר אלי לעבודה בטלפון 555-5555 בין השעות 8:30 - 16:30. תוכל גם לשלוח לי דוא"ל בכתובת jon. @ jonsmith.com. "
  • רווח למטה בשתי שורות ואז הכנס את "הטוב ביותר" או "שלך באמת" ואז הכנס את שמך למטה.
 8. 8
  שלחו את המכתב בדואר. עליך לשלוח את המכתב לדואר המוסמך של בעל הבית שלך, לקבלת החזר מבוקש כך שתהיה לך הוכחה לכך שבעל הבית קיבל אותו. במדינות מסוימות, ברגע שבעל הבית מודע להפרה, אתה יכול לתבוע בבית המשפט בגין כל הפרה שלאחר מכן.
  • החזיקו עותק של המכתב והדקו את קבלת ההחזר למכתב.
אתה יכול לתבוע בבית המשפט בגין כל הפרה שלאחר מכן
במדינות מסוימות, ברגע שבעל הבית מודע להפרה, אתה יכול לתבוע בבית המשפט בגין כל הפרה שלאחר מכן.

חלק 3 מתוך 4: תלונה בפני סוכנות ממשלתית

 1. 1
  מצא את הסוכנות המתאימה. אתה יכול לדווח על הפרות של קודי הדיור הממלכתיים או העירוניים. הפרות אופייניות שאתה יכול לדווח עליהן כוללות אי מתן חום מספק או מים חמים, תנאים לא סניטריים כגון עובש או שרץ, דלתות וחלונות חסרים או שבורים, כמו גם בעיות בריאותיות או בטיחותיות אחרות.
  • עליך לפנות לסוכנות ממשלתית רק אם בעל הדירה מפר תקנה ממשלתית. בעל הבית שלך עשוי לערוך איתך הסכם שאינו נדרש על פי החוק. לדוגמה, בעל הבית שלך עשוי להסכים לצבוע את הקירות שלך ולכלול את ההוראה הזו בחוזה השכירות. במצב זה, זכותך לקירות צבועים לאחרונה נוצרת על ידי חוזה השכירות שלך ולא על ידי תקנות ממשלתיות. בהתאם, אתה לא צריך להתלונן בפני סוכנות ממשלתית.
  • כדי למצוא את הסוכנות המתאימה, חפש בספר הטלפונים תחת "ממשלה". חפש "דיור". אתה יכול גם לחפש באינטרנט. הקלד "דווח על הפרת דיור" ואז עיר או מדינה.
 2. 2
  התקשר לסוכנות. סוכנויות רבות מספקות מוקדים אליהם תוכלו להתקשר כדי לדווח על הפרות קוד בנייה. בניו יורק, למשל, אתה יכול להתקשר למספר 311.
 3. 3
  במקום זאת דווח באופן מקוון. סוכנות עשויה גם לספק כתובת דוא"ל או טופס תלונה מקוון. האתר של ניו יורק, למשל, הוא http://www1.nyc.gov/311/index.page. אתה יכול ללחוץ על "הגש תלונה" בצד שמאל ואז לבחור "קבל עזרה עם הבית שלך" מהתפריט הנפתח.
  • בלוס אנג'לס יש גם אפשרות לבקשת שירות מקוון.
 4. 4
  נפגש עם פקח. המדינה או העיר רשאית לשלוח פקח שתוכל להיפגש איתו. הפקח יעבור בדירה או בכל הבניין. אתה צריך לנסות להיות זמין לפגישה בכל עת.
  • השגת פקיד ממשל לביצוע הפרות יכולה להיות ראיה חזקה למקרה שתרצה לתבוע במועד מאוחר יותר. נסה להשיג עותק מדוח המפקח, במידת האפשר.

חלק 4 מתוך 4: תביעה בבית המשפט

 1. 1
  תחשוב לפני שתובע. למרות שהחוק שלך עשוי לתת לך את הזכות לתבוע בגין הפרה של זכויותיך, ייתכן שאתה יוצר בעיות נוספות בכך. הבאת תביעה בוודאי תתאמץ במערכת היחסים שלכם. אם אתה מקווה להמשיך לשכור מבעל הבית, עליך לחשוב היטב לפני התביעה.
 2. 2
  פנה לסיוע משפטי. אם אתה מעוניין בייעוץ לגבי הבאת תביעה לתיקון הפרה הנתבעת או לא, פגש עם עורך דין. עורך דין יכול לייעץ לך לגבי זכויותיך ולעזור לך להגיע לפתרונות מציאותיים. לדוגמה, אם היחסים שלך עם בעל הבית שלך גרועים, ייתכן שתרצה לעבור בתום חוזה השכירות שלך.
  • כדי למצוא עורך דין שוכר דירה, אתה יכול לבקר בלשכת עורכי הדין של המדינה שלך, שאמורה להיות מידע כיצד למצוא עורכי דין. לשכת עורכי הדין במדינה שלך עשויה להפעיל גם שירות הפניות.
  • עלויות עשויות להוות עניין. עם זאת, במדינות רבות עורך דין יכול להציע שירותים משפטיים "בלתי מאוגדים". על פי הסדר זה, עורך הדין מבצע רק את העבודה שאתה נותן לו או לה. לדוגמה, תוכל לשכור עורך דין שיאמן אותך. אתה יכול גם לשכור עורך דין שיבחן את חוזה השכירות שלך או כל טופס שתגיש לבית משפט.
 3. 3
  שקול גישור. במקום לפנות לבית המשפט, אתה יכול לנסות ליישב את המחלוקת שלך עם בעל הבית שלך באמצעות גישור. בתיווך אתה נפגש עם צד שלישי ניטרלי, המכונה "המתווך". המגשר אינו שופט ואינו מחליט מי צודק או לא בסדר. במקום זאת, המתווך מקשיב לכל צד ומנסה לדחוף את בעלי הדירות והדיירים לפתרונות המספקים הדדי.
  • במהלך הגישור, כל צד רשאי לדון בכל נושא שיימצא לו רלוונטי. אתה ובעל הבית שלך מוזמנים גם לדון ברגשות שלך. לפעמים, פיתרון מציג את עצמו בשלב מוקדם של הגישור ברגע שמותר לכל צד לפוצץ קיטור.
  • אם לא ניתן להגיע להחלטה בקלות, ייתכן שהמתווך ייפגש איתך ועם בעל הבית בחדרים נפרדים. המתווך ואז מעביר קדימה ואחורה, דן במה שכל צד רוצה. ברגע שהצדדים קרובים להסכמה, כולם נפגשים יחד עם המגשר במטרה למצוא פיתרון.
  • תוכל למצוא שירותי גישור לסכסוכי שוכר דירה, על ידי התקשרות ללשכת מנהל העיר שלך או ללשכת ראש העיר. אולי תרצה לעצור לבית המשפט המקומי שלך ולשאול. יש להציע תוכניות אלה בחינם או בתשלום נמוך מאוד.
 4. 4
  מצא את בית המשפט הנכון. אם ברצונך להמשיך בתביעה, עליך למצוא את בית המשפט הנכון להגיש תביעה. תלוי היכן אתה גר, ככל הנראה תתבע בבית משפט לתביעות קטנות או בבית משפט לדיור.
  • לבתי משפט לתביעות קטנות יש מכסים. בהתאם למדינתך, המכסה עשויה להיות בין 2990 € ל 7460 € אם אתה תובע יותר כסף מאשר המכסה, תצטרך לתבוע בבית משפט אזרחי רגיל.
 5. 5
  הגש את תלונתך. בתי המשפט היו צריכים להדפיס את טפסי "מלא את הריק" לשימושך. עצור לבית המשפט ובקש מפקיד בית המשפט את טופס התלונה. אתה מתחיל תביעה בהגשת תלונה. בתלונה אתה טוען לכל אחת מהפרות בעל הבית שלך ומבקש סעד. אתה מגיש את התלונה שהושלמה לפקיד בית המשפט.
  • ככל הנראה תצטרך לשלם דמי הגשה. בקש מפקיד בית המשפט את סכום האגרה. אם אינך יכול להרשות זאת לעצמך, בקש מפקיד בית המשפט פטור מאגרה.
  • יהיה עליך גם למסור הודעה על התביעה על בעל הדירה שלך. בקש מפקיד בית המשפט לשיטות שירות מקובלות. בדרך כלל, אתה יכול להגיש הודעה בכך שמישהו בן 18 ומעלה יגיש באופן אישי עותק של התלונה וזימון לבעל הבית. יש הגבלת זמן להודעת הגשה. שאל את פקיד בית המשפט כמה זמן יש לך. זה בדרך כלל רעיון טוב לא לחכות.
 6. 6
  ייצג את עצמך בבית המשפט. תביעות קטנות ובתי משפט לדיור תוכננו כך שתוכלו לבקש סעד ללא סיוע של עורך דין. המפתח לזכייה בתיק שלך יהיה שיהיה לך מספיק תיעוד וראיות להפרה.
  • אסוף את כל הראיות: מכתביך לבעל הבית, כל תצלום או וידאו, ושמות העדים. אם אתה צריך להכריח עד להגיע אליו, בקש מפקיד בית המשפט זימון והגיש את הזימון לעד.
  • לקבלת מידע כיצד לייצג את עצמך בבית משפט לתביעות קטנות, ראה Win בבית המשפט לתביעות קטנות.
עליך לשים לבעל הבית שלך הודעה על ההפרות ולהגיש בקשה שבעל הבית יפסיק להפר את זכויותיך
כדי להגן על זכויותיך, עליך לשים לבעל הבית שלך הודעה על ההפרות ולהגיש בקשה שבעל הבית יפסיק להפר את זכויותיך.

טיפים

 • כמו כן, עליכם להגיש את היחידה שלכם באופן סביר לבעל הדירה שלכם כדי שיוכל לבצע תיקונים או להציג את הדירה לדיירים פוטנציאליים. בעל הבית שלך יוכל לתבוע אותך אם תסרב.
 • לא פשוט להפסיק לשלם שכירות. יש דיירים שחושבים שהם יכולים לעכב שכר דירה מכיוון שבעל הדירה הפר את זכויותיהם. זה בדרך כלל לא המקרה. במקום זאת, החוק והמדינה המקומית שלך יסבירו את הנסיבות המדויקות שבהן תוכל לעכב שכר דירה. בדרך כלל, עליך לשלם שכר דירה לבית המשפט.
 • אתה גם לא יכול פשוט לשבור את חוזה השכירות שלך בגלל ההפרה. באופן כללי, עליך למסור לבעל הבית הודעה על ההפרה ולספק זמן סביר לתיקון הבעיה.
 • אם בעל הבית שלך הפלה אותך מטעמי נכות, מין, גזע או מאפיין מוגן אחר, עליך לפנות לעזרת עורך דין. תהליך התביעה להפרה בגין אפליה שונה מאוד מהטענה להפרות אחרות. כמו כן, אם תזכה בבית משפט אתה זכאי לקבל שכר טרחת עורך דין מבעל הבית שלך.

שאלות ותשובות

 • מה אני יכול לעשות אם בעל הבית תוקף אותי, גורר את מכוני שלא כדין, מכבה את תיבת המפסק לחשמל ומסר מידע כוזב לסוכן ממשלתי וסיים אותי מ- HUD?
  מה שכל אחד יכול לעשות במצב כזה הוא לצעוד לבית המשפט המקומי ולהשבע תלונה על צו איסור חירום נגד בעל הבית ולמצוא עורך דין שיגיש את המסמכים הדרושים להחזרת זכויותיך.
 • אני נכה ומפנים אותי. האם אוכל לטעון להפרה?
  היותך נכה אינו מונע בדרך כלל מבעל הבית לאכוף את סיום חוזה השכירות בכך שהוא מבקש לפנות אותך בצו בית משפט. החוקים במדינות מסוימות עשויים לספק זמן נוסף לדייר שפונה להתפנות אם הוא קשיש או נכה. נסה לברר מידע נוסף על החוקים הרלוונטיים שלך.
 • האם אוכל להחזיר את הפיקדון לפני סיום חוזה השכירות?
  כמעט בלתי נשמע. כל העניין של הפקדה הוא לתת לבעל הבית ביטחון מסוים למקרה ששוכר לא ישלם את דמי השכירות הסופיים וכל נזק. החוקים של מרבית המדינות בארה"ב מאפשרים לבעל הבית להחזיק חלק מהפיקדון רק לאחר שהדייר מתפנה ובעל הבית מגיש הצהרה במועד על חיובים שלא שולמו. לא ברור מה המשכירים עשויים להרוויח בכך שהם אי פעם יסכימו להחזיר אותו מוקדם יותר. עם זאת, במדינות מסוימות יתכן ונטלו בשוגג את זכויותיהן לשמור על כל אחת מהן, כגון אי מסירת דייר הצהרה על נזק קיים תוך מספר ימים ממועד מעברו או טכניקות סטטוטוריות אחרות.
שאלות ללא מענה
 • מה אני עושה אם בעל הבית שלי אומר עלי דברים רעים ושיקר כדי לגרש אותי?
 • איש התחזוקה בו אני גר מטריד אותי ועוקב אחרי זה חודשים. הוא תקף אותי פיזית. האם אוכל לתבוע את בעל הנכס מכיוון שזה העובד שלו?

תגובות (1)

 • leokelly
  לא ידעתי מה לעשות בקשר לשתי ההפרות שהיו לי, אבל זה עזר לי. תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להקים שכר דירה לחוזה עצמו?
 2. איך לקנות בית בלי מתווך?
 3. איך לקנות בית נטוש?
 4. איך להציע הצעה על בית?
 5. כיצד לקבוע את שווי השוק לביתך?
 6. איך מסננים דיירים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail