כיצד לתת חשבון לנכסים שנתרמו?

בעת הערכת שווי נכסי החברה או הארגון שלך, תצטרך להתחשב בנכסים שנתרמו, שהם תרומות כלשהן הניתנות לארגון שלך. ערך הנכסים שתרמתם יהיה המחיר שהם ימכרו בשוק הנוכחי. כדי לחשב זאת, בדקו עבור מה נכסים זהים או דומים נמכרו לאחרונה. לדוגמא, אם מישהו תרם לך 100 כסאות, חפש את המחיר הסיטונאי של 100 כסאות דומים. יש לזכור ששירותים שנתרמו אינם נחשבים כנכסים. כדי לרשום את הנכסים שתרמתם, חייבים את חשבון הנכס על שוויו והזיכו את הנכס כתרומה. אם הנכס נתרם בתמורה למשהו, חיוב שווי המזומנים של כל מה שקיבלו בתמורה. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הפיננסי, כולל כיצד להקליט נכסים שנתרמים על ידי ארגון "איש ביניים", המשך לקרוא!

חייבים את חשבון הנכס על שוויו והזיכו את הנכס כתרומה
כדי לרשום את הנכסים שתרמתם, חייבים את חשבון הנכס על שוויו והזיכו את הנכס כתרומה.

כאשר נותנים תרומות לארגון, בדרך כלל גוף ללא מטרות רווח, לתרומות אלה יש "שווי" ויש לספור אותן כנכס עבור אותה חברה. שווי הנכסים אשר נתרמו מבוסס בדרך כלל על עלויות הנכסים הללו אם ירכשו, או על "שווי השוק" שלהם. חשוב שארגונים יהיו מודעים כיצד לפרסם תרומות אלה בספריהם הכספיים, מכיוון שנכסי ארגונים ללא כוונת רווח עומדים לבדיקה רבה יותר על ידי מס הכנסה, מאשר ארגונים אחרים. תוכל לרשום בקלות את קבלת הפריטים שנתרמו על ידי ביצוע כמה כללי חשבונאות פשוטים וידע כיצד לקבוע ערכים ספציפיים של פריטים.

חלק 1 מתוך 3: קביעת שווי שוק הוגן

 1. 1
  להבין את ההגדרה של שווי שוק הוגן. במקרה של נכסים שנתרמו, שווי שוק הוגן מוגדר כ"המחיר שיתקבל למכירת נכס או שישולם לשם העברת התחייבות בעסקה מסודרת בין משתתפי השוק במועד המדידה ", על פי כללי חשבונאות מקובלים. (GAAP). בעיקרון, פירוש הדבר שעליכם לרשום כל נכס שתרם עבור הערך שהם ישיגו אם הייתם מסתובבים ומוכרים אותם באופן מיידי. זה מכונה גם "מחיר היציאה".
 2. 2
  חקר את השוק כדי לקבוע את "מחיר היציאה". בעבר, העמותות היו תלויות בתורם כדי לציין ערך לנכס שנתרם. עם זאת, תקני חשבונאות מודרניים דורשים כעת כי הארגון יקבע ערך לנכס על סמך מחירים של נכסים זהים או דומים. פירוש הדבר שתצטרך לחפש את מחירי השוק של פריטים זהים או דומים מאוד לאלו שניתנו לארגון שלך.
  • מחקר שוק של מחירים צריך להיות מבוסס על היכן ולמי תוכלו למכור את הפריטים בפועל. לדוגמא, אם תורם תורם כיסא אחד, עליכם להעריך את הכיסא הזה במחיר השוק שלו בחנות רהיטים. עם זאת, אם תורם תורם 100 כסאות, עליך להעריך אותם במחיר הסיטונאי שלהם. כנ"ל לגבי כל פריט שמתקבל בכמות גדולה.
  כיצד אוכל לחשב נכסים שנתרמו בארגון מבוסס מזומנים
  כיצד אוכל לחשב נכסים שנתרמו בארגון מבוסס מזומנים?
 3. 3
  העריך שווי שוק הוגן. אם אינך מוצא פריט בשוק זהה לנכס שתרמת, תוכל להעריך את ערכו על סמך פריטים דומים. זה שימושי בעיקר עבור נכסים גדולים כמו אדמות או מבנים. חקר את השוק כדי למצוא כמה נכסים דומים והשתמש בערכים אלה כדי לאמוד את ערך הנכס שלך. זה מותר על ידי GAAP, אך אינו מועדף באותה מידה כמו למצוא נכס זהה להשוואה אליו.
  • לדוגמא, אם תורם תורם בניין לארגון שלך, אין זה סביר שתצליח למצוא בניין זהה למחיר. במקרה זה, לחקור את המחיר לכל מטר 2 של דומה מבנים הסמוכים או במקומות דומים חלים ערך זה הבניין שלך להעריך מחיר.
  • השתמש בפרסום מס הכנסה 561 (קביעת ערך הנכס הנתרם) כקו מנחה לביצוע האומדנים שלך. אתה יכול למצוא את הפרסום כאן: https://irs.gov/uac/about-publication-561
 4. 4
  הערך את הנכס באמצעות מחיר שסופק על ידי התורם. אם אינך מצליח למצוא נכסים זהים או דומים או להעריך את התרומה בדרך סבירה אחרת, מקובל להשתמש בשווי ההוגן שניתן על ידי התורם. התורם ירשום את התרומה בספרים משלהם באמצעות ערך מסוים, אז פשוט בקש מהם סכום זה. שיטה זו היא הפחות מועדפת מבין שלוש שיטות הערכת שווי המסופקות על ידי GAAP, אך לעיתים אין דרך לעקוף אותה.
  • כמו כן, מומלץ להעריך פריט מסוג זה על ידי שמאי מקצועי אם ערך זה מעל 3730 €.

חלק 2 מתוך 3: להבין כיצד להקליט את העסקה

 1. 1
  קבע אם העסקה היא תרומה או החלפה. עקרונות חשבונאות מתייחסים לתרומות ולהחלפות כאל עסקאות שונות ורושמים אותן באופן שונה, למרות שאנו עשויים לחשוב על שתיהן כעל תרומות. תרומה כאן מוגדרת כ"בלתי מותנית ", כלומר התורם אינו מקבל שום דבר בתמורה לתרומתם. חילופי דברים הם מצב בו תורם יקבל מתנה בתמורה לתרומתם. הסוג המוגדר כאן יהיה חשוב בהמשך רישום העסקה.
  • לדוגמא, דמיין שתורם תורם 750 € לקונצרט צדקה. אם הם לא מקבלים דבר בתמורה, 750 € נרשמים כתרומה. עם זאת, אם הם מקבלים מספר כרטיסים להופעה או להטבות אחרות, יש להקליט חלק מהתרומה או את כל התרומה כהחלפה.
  • במקרה זה, דמיין שהתורם יקבל 50 כרטיסים לתרומתם, כל אחד מהם עם שווי שוק הוגן של 15 € מכיוון ששווי ההטבות (50 כרטיסים x 15 €) שווה לתרומה, הדבר יירשם כמחליף. אם עם זאת, התורם יקבל 25 כרטיסים, מחצית מהתרומה תירשם כמחליף ומחצית כתרומה.
  שווי הנכסים אשר נתרמו מבוסס בדרך כלל על עלויות הנכסים הללו אם ירכשו
  שווי הנכסים אשר נתרמו מבוסס בדרך כלל על עלויות הנכסים הללו אם ירכשו, או על "שווי השוק" שלהם.
 2. 2
  רשום את העסקה כראוי אם מעורבים מספר ארגונים. במקרים רבים, פריטים שנתרמים לצדקה עשויים לעבור דרך ארגוני צדקה או ארגונים אחרים בדרך ליעד הסופי שלהם. בתיאוריה, זה הגיוני שכל איש ביניים צריך לדווח על הפריטים שהועברו באמצעותם. עם זאת, רק הנמען המקורי של הפריט ו"משתמש הקצה "(הצדקה המשתמשת בפריט או נותן אותו לנזקקים) צריכים לרשום את עסקת הפריט. אם אתה רק מעביר נכסים לארגון אחר, עליך לרשום רק את הוצאותיך בכך, ולא את שווי הנכסים עצמם.
  • היוצא מן הכלל לכלל זה הוא אם ארגון "איש ביניים" מבצע שיפור או שינוי משמעותי בנכס. זה יכול להיות כל דבר, החל מארגון ואריזה מחדש של פריטים סיטונאיים ועד לשחזור רהיטים או נכסים גדולים אחרים. במקרה זה, הארגון שעושה את השיפור יכול להכיר בשווי השוק ההוגן של הנכסים.
 3. 3
  קבע אם להקליט שירותי תרומה או לא. ככלל, שירותים שנתרמו אינם נרשמים כנכסים שנתרמו. פירוש הדבר שלמרות שתקליט תרומות של פריטים כמו צעצועים ובגדים, לא בהכרח לא תרשום שירותים שנתרמו או שימוש כלשהו במתקנים. עם זאת, אם השירותים עומדים בתנאים מסוימים, יש להקליטם. באופן ספציפי, דרישות אלה הן כי השירותים שנתרמו:
  • ליצור או לשפר נכסים לא פיננסיים (כמו שירותי בנייה), או
  • דרוש מיומנויות מיוחדות ולרוב יהיה צורך לרכוש אותן אם הן לא נתרמו (כמו יועץ משפטי, שירותי הנהלת חשבונות או שירותי רפואה).
  • שירותים מסוג זה יירשמו באותו אופן כמו נכסים שנתרמו.

חלק 3 מתוך 3: הקלטת העסקה

 1. 1
  דע את תהליך ההקלטה הבסיסי. בעת רישום העסקה, השתמש בשווי השוק שהתקבל מוקדם יותר בתהליך זה. כמו כל עסקה, הקלטת נכס שנתרם מחייבת שתי רשומות. עבור עסקת נכס נתרמת כללית, להשתמש בשורות הבאות:
  • חיוב חשבון נכס (מזומנים, מלאי, בניינים, אדמות וכו ')
  • אשראי "הכנסות תרומות" (עבור חברה למטרות רווח) או "תרומות" (עבור חברה ללא מטרות רווח).
  תצטרך להתחשב בנכסים שנתרמו
  בעת הערכת שווי נכסי החברה או הארגון שלך, תצטרך להתחשב בנכסים שנתרמו, שהם תרומות כלשהן הניתנות לארגון שלך.
 2. 2
  הקלטת חילופי דברים. אם תרומה היא כולה או בחלקה חילופי דברים, כמו בדוגמה שלעיל עם כרטיסי ההופעה, הסכום שהוא תרומה עדיין נרשם בדרך הסטנדרטית. עם זאת, הסכום שהוא חליפין צריך להירשם אחרת, תלוי בסוג ההחלפה. באופן כללי, זה יירשם באותה דרך כמו מכירה של כל מה שהתורם מקבל בתמורה.
  • בדוגמה לכרטיס קונצרט, העברת כרטיסים בשווי 750 אירו לתרומת מזומן של 750 יורו פשוט תירשם כחיוב בחשבון המזומן וזיכוי להכנסות.
 3. 3
  רשום עסקה אם הנכסים מועברים לארגון אחר. אם אתה פשוט ארגון "איש ביניים" שלא מקבל תרומות ישירות מתורמים או מעביר את הנכסים למקבליהם המיועדים, עליך לרשום את העסקה אחרת. במקרה זה, היית רושם את ההוצאות שנגרמו להובלת הנכסים ואת התרומות באופן הבא:
  • חיוב סכום שווי השוק תחת "הוצאה".
  • אשראי לסכום שווי השוק תחת "תרומות בלתי מוגבלות".

טיפים

 • שים לב כי יש לפחת נכסים קבועים שנתרמו (בניינים, קרקעות, כלי רכב) בדיוק כמו רכוש קבוע שלא תרם. פנה לרואה החשבון שלך כדי לקבוע את שיטת הפחת הטובה ביותר לשימוש.

שאלות ותשובות

 • מהן רשומות היומן לארוחות הצוות שהחברה מספקת לעובדיה?
  כשרוכשים ארוחה: ארוחה או רווחת הצוות a / c dr. מזומנים או כספים בנקאיים. ניתן לגבות הוצאות כאלה בקרן הליבה. אם תורם מספק אותם, גבה תשלום מקוד התורם.
 • כיצד מתבצעת רישום חשבונאי עבור ציוד שהופחת בחלקו לתרומות צדקה?
  חיובתי נכס ציוד עבור השווי המקורי המלא לתורם, וזיכיתי תרומות שאינן במזומן. ואז חיובתי תרומות שאינן במזומן בגין החלק שהופחת, וזיכיתי את חשבון הפחת שנצבר על הנגד. לאחר מכן הערכתי את אורך חיי השימוש הנותרים, חישבתי סכום חודשי עבור שווי הספרים שנותר, ועדכנתי את הסכומים ברישום יומן הפחת החודשי החוזר כדי לכלול את הציוד הנוסף.
 • איך הייתי מתחשב בזה אם הרכב יתקבל ויימכר מייד?
  בכל שלב תהיה לך עסקה - כאשר תקבל את הנכס ואז, כשתפטר מהנכס.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לחשב נכסים שנתרמו בארגון מבוסס מזומנים?
 • כיצד אוכל להראות כיצד נעשה שימוש בכספי שתרמתי? האם יש למנות את ההוצאות כזיכוי או חיוב?
 • אם העמותה שלנו מוכרת נכס שנתרם (נדל"ן) תוך שלוש שנים מהתרומה תמורת פחות מהערך המוערך והתרומה, כיצד נביא חשבון להפרש מסכום התרומה הרשומה של התורם?

תגובות (4)

 • novellatorphy
  בתור מנהל חשבונות בכנסייה המשתמשת ב- QB, אני מאבד תרגול של חשיבה במונחים חשבונאיים. אני נקרא לבטל מתנה משמעותית, אף שהכספים הופקדו בדצמבר. בינואר נכתב בדיקת החזר כספי. הייתי צריך לדעת כיצד לבנות את רשומת היומן המתקנת שלי. תודה.
 • gulgowskieda
  מאמר זה מועיל מאוד מכיוון שהוא עוזר לי להבין טוב יותר את חשבונאות.
 • haagdeborah
  הייתי רק צריך לדעת באיזה חשבון צריך לתת תרומה. זה אמר לי, תודה!
 • bogisichcullen
  קיבלתי עזרה / בהירות וצברתי ידע על הדרכים השונות לקביעת מחיר לנכסים שנתרמו על מנת להירשם בדוחות הכספיים.

פופולריים

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד ליצור מלון ירוק?
 2. כיצד לתקן תקנון מלכ"ר?
 3. כיצד לארגן ניקוי חוף?
 4. איך לעסוק בלקוחות?
 5. כיצד לארגן נסיגה ארגונית?
 6. איך לעבוד ביעילות עם מהנדסים יועצים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail