כיצד לחשב NPV?

לחישוב NPV, רשמו את סכום ההשקעה שלכם, את פרק הזמן שתרצו לנתח, את תזרים המזומנים המשוער לאותה תקופת זמן ואת שיעור ההיוון המתאים. הוזילו את תזרים המזומנים שלכם, אותם הוסיפו את כולם יחד והורידו את ההשקעה הראשונית שלכם. אם התשובה היא מספר חיובי, זה מעיד על השקעה טובה. אם התשובה היא מספר שלילי, ההשקעה אינה רווחית. לקבלת טיפים לשימוש במשוואת NPV, המשך לקרוא!

כיצד אוכל לחשב NPV של נכס להשכרה אם אני יודע מה שיעור המס
כיצד אוכל לחשב NPV של נכס להשכרה אם אני יודע מה שיעור המס, שיעור ההיוון וההכנסה?

בעולם העסקי, הערך הנוכחי הנקי (או NPV) הוא אחד הכלים המועילים ביותר הקיימים לקבלת החלטות פיננסיות. בדרך כלל משתמשים ב- NPV כדי להעריך אם רכישה מסוימת או השקעה שווים יותר בטווח הארוך מאשר פשוט להשקיע סכום כסף שווה ערך בחשבון חיסכון בבנק. אמנם הוא משמש לעתים קרובות בעולם המימון התאגידי, אך הוא יכול לשמש גם למטרות יומיומיות. באופן כללי ניתן לחשב NPV בנוסחה NPV = ⨊ (P / (1 + i) t) - C, כאשר P = תזרים מזומנים לתקופה נטו, i = שיעור היוון (או שיעור תשואה), t = מספר תקופות הזמן ו- C = השקעה ראשונית.

חלק 1 מתוך 2: חישוב npv

 1. 1
  קבע את ההשקעה הראשונית שלך. זהו "C" בנוסחה שלעיל. בעולם העסקים, רכישות והשקעות נעשות לרוב במטרה להרוויח כסף בטווח הארוך. להשקעות מסוג זה בדרך כלל יש עלות ראשונית אחת - בדרך כלל עלות הנכס הנרכש.
  • לדוגמא, בואו נדמיין שאתם מפעילים מעמד לימונדה קטן. אתה שוקל לקנות מסחטת מיץ חשמלי לעסק שלך אשר יחסוך לך זמן ומאמץ בהשוואה למיץ לימונים ביד. אם המסחטה עולה 75 אירו, אז 75 אירו היא ההשקעה הראשונית שלכם.
 2. 2
  קבע פרק זמן לניתוח. זה "t" בנוסחה שלעיל. כפי שצוין לעיל, עסקים ואנשים פרטיים משקיעים במטרה להרוויח כסף בטווח הארוך. כדי לקבוע את ה- NPV עבור ההשקעה שלך, יהיה עליך לציין פרק זמן שבו אתה מנסה לקבוע אם ההשקעה תשלם את עצמה. פרק זמן זה יכול להימדד בכל יחידת זמן, אך לרוב החישובים הכספיים יחידת המידה היא שנים.
  • בדוגמה שלנו לעמוד לימונדה, נניח כי חקרנו את המסחטה שאנו מתכוונים לקנות באינטרנט. על פי רוב הביקורות, המסחטה עובדת מצוין, אך בדרך כלל נשברת לאחר כ -3 שנים. במקרה זה, נשתמש בתואר 3 שנים כפרק הזמן בחישוב ה- NPV שלנו כדי לקבוע אם המסחטה תשלם את עצמה לפני שהיא עלולה להישבר.
 3. 3
  העריך את תזרים המזומנים שלך לכל פרק זמן. זהו "P" בנוסחה שלעיל. יהיה עליך לאמוד כמה כסף ההשקעה שלך תרוויח לך בכל פרק זמן שעבורו היא מרוויחה כסף. סכומים אלה (או "תזרים מזומנים") יכולים להיות ספציפיים, ערכים ידועים, או שהם יכולים להיות אומדנים. במקרה האחרון, חברות וחברות פיננסיות מקדישות לעיתים זמן רב ומאמץ להשגת הערכה מדויקת, העסקת מומחים בענף, אנליסטים וכו '.
  • בואו נמשיך עם הדוגמא שלנו. בהתבסס על ביצועי העבר וההערכות העתידיות הטובות ביותר שלך, אתה מניח שיישום המסחטה של 75 € יביא 37 € נוספים בשנה הראשונה, 30 € בשנה השנייה, ו 22 € בשנה השלישית על ידי הקטנת הזמן שעובדיך צריכים הוצאת מיצים (ובכך תחסוך לך כסף על שכר עבודה) במקרה זה, תזרים המזומנים הצפוי שלך הוא: 37 € בשנה 1, 30 € בשנה 2, ו- 22 € בשנה 3.
  כיצד אוכל לחשב NPV באחוזי עלויות הון כשאני יודע את הוצאות המזומנים וההזרמות
  כיצד אוכל לחשב NPV באחוזי עלויות הון כשאני יודע את הוצאות המזומנים וההזרמות?
 4. 4
  קבעו את שיעור ההיוון המתאים. זהו "i" בנוסחה שלעיל. באופן כללי, סכום כסף נתון שווה יותר עכשיו מאשר בעתיד. הסיבה לכך היא שהכסף שיש לכם היום יכול להיות מושקע בחשבון מרוויח ריביות ולהשיג ערך לאורך זמן. במילים אחרות, עדיף שיהיה לך 7,50 € היום מאשר 7,50 € בשנה אחת בעתיד מכיוון שאתה יכול להשקיע את 7,50 € שלך היום ויש לך יותר מ -7,50 € בשנה. לצורך חישובי NPV, עליכם לדעת את שיעור הריבית של חשבון השקעה או הזדמנות עם רמת סיכון דומה להשקעה אותה אתם מנתחים. זה נקרא "שיעור ההיוון" שלך ובא לידי ביטוי כעשרוני, ולא כאחוז.
  • במימון חברות, עלות ההון המשוקללת הממוצעת של החברה משמשת לעתים קרובות לקביעת שיעור ההיוון. במצבים פשוטים יותר, אתה יכול בדרך כלל להשתמש בשיעור ההחזר על חשבון חיסכון, השקעת מניות וכו 'שאולי אתה שם את הכסף שלך במקום לבצע את ההשקעה שאתה מנתח.
  • בדוגמה שלנו לעמדת הלימונדה, נניח שאם לא תרכשו את המסחטה, תשקיעו את הכסף בשוק המניות, שם אתם מרגישים בטוחים שתוכלו להרוויח 4% מדי שנה על הכסף שלכם. במקרה זה, 0,04' (4% מבוטא כעשרוני) הוא שיעור ההיוון בו נשתמש בחישוב שלנו.
 5. 5
  הוזילו את תזרים המזומנים שלכם. לאחר מכן נשקל את ערך תזרימי המזומנים שלנו לכל פרק זמן שאנו מנתחים מול סכום הכסף שנרוויח מההשקעה החלופית שלנו באותה תקופה. זה נקרא "היוון" תזרימי המזומנים ונעשה באמצעות הנוסחה הפשוטה P / (1 + i) t, כאשר P הוא סכום תזרים המזומנים, i הוא שיעור ההיוון ו- t מייצג זמן. אנחנו עדיין לא צריכים לדאוג לגבי ההשקעה הראשונית שלנו - נשתמש בזה בשלב הבא.
  • בדוגמא הלימונדה שלנו אנו מנתחים שלוש שנים, ולכן נצטרך להשתמש בנוסחה שלנו שלוש פעמים. חישב את תזרימי המזומנים המהוונים השנתיים שלך באופן הבא:
   • שנה ראשונה: 50 / (1 + 0,04) 1 = 50 / (1.04) = 36 €
   • שנה שתיים: 40 / (1 +0,04) 2 = 40 / 1,082 = 28 אירו
   • שנה שלוש: 30 / (1 +0,04) 3 = 30 / 1,125 = 20 €
 6. 6
  סכום תזרימי המזומנים המוזלים שלך והחסר את ההשקעה הראשונית שלך. לבסוף, כדי לקבל את סך ה- NPV הכולל עבור הפרויקט, הרכישה או ההשקעה שאתה מנתח, יהיה עליך להוסיף את כל תזרימי המזומנים המוזלים שלך ולהחסיר את ההשקעה הראשונית שלך. התשובה שתקבל לחישוב זה מייצגת את ה- NPV שלך - סכום הכסף הנקי שתשקיע ההשקעה שלך בהשוואה להשקעה האלטרנטיבית שנתנה לך את שיעור ההיוון. במילים אחרות, אם המספר הזה חיובי, תרוויחו יותר כסף מאשר אם הייתם מוציאים אותו על השקעה חלופית, כמו 4% ההיפותטית שהייתם מרוויחים בשוק המניות לעיל. אם זה שלילי, תרוויח פחות כסף.
  • לדוגמא לעמדת הלימונדה שלנו, ערך ה- NPV הסופי של המסחטה יהיה:
   • 48,08 + 36,98 + 26,67 - 100 = 8,80 €
 7. 7
  קבע אם לבצע את ההשקעה או לא. באופן כללי, אם ה- NPV עבור ההשקעה שלך הוא מספר חיובי, ההשקעה שלך תהיה רווחית יותר מאשר הכנסת הכסף להשקעה החלופית שלך ועליך לקבל אותו. אם ה- NPV שלילי, הכסף שלך מושקע טוב יותר במקום אחר, ויש לדחות את ההשקעה המוצעת שלך. שים לב שמדובר בכלליות - בעולם האמיתי, הרבה יותר נכנס בדרך כלל לתהליך הקביעה האם השקעה מסוימת היא רעיון נבון.
  • בדוגמת דוכן הלימונדה, ה- NPV הוא 8,80 € מכיוון שזה חיובי, כנראה שנחליט לקנות את המסחטה.
  • שים לב שזה לא אומר שמסחטת המסחטה החשמלית הכניסה לך רק 8,80 € למעשה, המשמעות היא שמיץ המסחטה עשה לך את שיעור ההחזר הנדרש של 4% בשנה, בתוספת 8,80 € נוספים נוסף על כך. במילים אחרות, זה 8,80 € רווחי יותר מההשקעה האלטרנטיבית שלך.
את שיעור ההחזר על הצעת ההשקעה ואת הערך הנוכחי הנקי
כיצד מחשבים את תקופת ההחזר של הפרויקט, את שיעור ההחזר על הצעת ההשקעה ואת הערך הנוכחי הנקי?

חלק 2 מתוך 2: שימוש במשוואת NPV

 1. 1
  השווה הזדמנויות השקעה לפי NPV שלהם. מציאת ה- NPV עבור מספר הזדמנויות השקעה מאפשרת לך להשוות בקלות את ההשקעות שלך כדי לקבוע אילו יש יותר ערך מאחרים. באופן כללי, ההשקעה עם ה- NPV הגבוה ביותר היא החשובה ביותר מכיוון שהתשלום בסופו של דבר שווה ביותר בדולרים הנוכחיים. מסיבה זו, בדרך כלל תרצה להמשיך את ההשקעות עם NPV הגבוהות ביותר (בהנחה שאין לך מספיק משאבים להמשיך בכל השקעה עם NPV חיובי).
  • למשל, נניח שיש לנו שלוש אפשרויות השקעה. לאחד יש NPV של 110 €, לאחד יש NPV של 34 €, ולאחד יש NPV של -7,50 € במצב זה, נלך קודם להשקעה של 110 € כי יש לו NPV הגדול ביותר. אם יש לנו מספיק משאבים, נרדף להשקעה של 34 € בשנייה מכיוון שהיא פחות יקרה. כלל לא נרדף להשקעה של -7,50 אירו מכיוון שעם NPV שלילי זה יביא לך פחות כסף מהשקעה בחלופה עם רמת סיכון דומה.
 2. 2
  השתמש ב- PV = FV / (1 + i) t כדי למצוא ערכים בהווה ובעתיד. באמצעות צורה מעט שונה של נוסחת ה- NPV הסטנדרטית, ניתן לקבוע במהירות כמה סכום כסף נוכחי יהיה שווה בעתיד (או כמה שווה סכום כסף עתידי בהווה). כל שעליך לעשות הוא להשתמש בנוסחה PV = FV / (1 + i) t, כאשר אני הוא שיעור ההיוון שלך, t מספר פרקי הזמן המנותחים, FV הוא ערך הכסף העתידי ו- PV הוא הערך הנוכחי. אם אתה יודע i, t ו- FV או PV, זה פשוט יחסית לפתרון עבור המשתנה הסופי.
  • לדוגמה, נניח שאנחנו רוצים לדעת כמה שווה 750 € יהיה בחמש שנים. אם אנו יודעים שלכל הפחות נוכל להשיג שיעור החזר של 2% על הכסף הזה, נשתמש ב- 0,02 עבור i, 5 עבור t ו- 1000 עבור PV ונפתור עבור FV כדלקמן:
   • 1000 = FV / (1 + 0,02) 5
   • 1000 = FV / (1,02) 5
   • 1000 = FV / 1,104
   • 1000 × 1,104 = FV = 820 €.
 3. 3
  חקר שיטות הערכת שווי עבור NPV מדויק יותר הדיוק של כל חישוב NPV תלוי בעצם בדיוק הערכים שבהם אתה משתמש לשיעור ההיוון שלך ותזרים המזומנים העתידי שלך. אם שיעור ההיוון שלך קרוב לשיעור ההחזר בפועל אתה יכול לקבל על הכסף שלך עבור השקעה אלטרנטיבית בסיכון דומה ותזרים המזומנים העתידי שלך קרוב לסכומי הכסף שתבצע בפועל מההשקעה שלך, חישוב ה- NPV שלך יהיה נכון על הכסף.
לחישוב NPV
לחישוב NPV, רשמו את סכום ההשקעה שלכם, את פרק הזמן שתרצו לנתח, את תזרים המזומנים המשוער לאותה תקופת זמן ואת שיעור ההיוון המתאים.

טיפים

 • זכרו תמיד כי עשויים להיות גורמים אחרים שאינם פיננסיים (כגון דאגות סביבתיות או חברתיות) שיש לקחת בחשבון בעת קבלת החלטת השקעה כלשהי.
 • ניתן לחשב NPV גם באמצעות מחשבון פיננסי או קבוצה של טבלאות NPV, שהן שימושיות אם אין לך מחשבון לבצע הנחות תזרים מזומנים.

אזהרות

 • הימנע מקבלת החלטות פיננסיות מבלי לקחת בחשבון את ערך הזמן של הכסף.

דברים שתזדקק להם

 • עפרון
 • עיתון
 • מחשבון

שאלות ותשובות

 • מה יהיה ה- NPV של R21,000,000 לאורך תקופה של 13 שנים עם 8%?
  במשך 2100,000 ₪ ו- 13 שנים ב- 8%, הנוסחה תהיה PVIF (13yrs, 0,08) x 21000,000 = 0,368 x 21,000,000 = ₪ 7728,000. הערך של 0,368 נלקח מטבלת ערך זמן, שדיוקה עשוי להשתנות עם הערך שחולץ המחשבון.
 • כיצד אוכל לחשב את ה- NPV בשיעור היוון?
  שיעור ההיוון אינו אלא הריבית שאתה מניח שניתן להרוויח אם אתה פשוט משקיע. נניח שהריבית השנתית להפקדה בנקאית היא 6%. אתה יכול להשתמש בה כשיעור היוון או כשיעור האינפלציה (שמקטין את ערך הכסף לאורך זמן), או כריבית בנקאית שעליך לשלם אם נטלת הלוואה לעסק (הוסף את הריבית שאתה רוצה להרוויח מההצעה שלך עסק). נניח שאתה רוצה לפתוח עסק עם הון התחלתי של 100000 / - ואתה לוקח הלוואה נגדו. שיעור הריבית הבנקאית הוא 10% PA ואתה רוצה להרוויח לפחות 5% מהריבית. מכאן ששיעור ההיוון שלך צריך להיות 15%. לכן הערך הנוכחי נטו של תזרים המזומנים לאחר שנה צריך להיות גדול יותר.
 • כיצד אוכל לקבל את הערך הנוכחי של קצבה?
  אתה מקבל את ה- PV של קצבה באמצעות הנוסחה: P (1- (1 + r) ^ - n / r) כאשר P = תשלום תקופתי, r = שיעור [תקופה, n = מספר תקופות.
 • כיצד אוכל לחשב npv ללא השקעה ראשונית?
  ההשקעה הראשונית היא העלות הממוצעת בעסק, בין אם עבור מלאי, אספקה או הון בלבד. העלות הראשונית שלך חייבת להיות נוכחת.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לחשב NPV של נכס להשכרה אם אני יודע מה שיעור המס, שיעור ההיוון וההכנסה?
 • כיצד אוכל לחשב את השיעור המוזל?
 • כיצד מחשבים את תקופת ההחזר של הפרויקט, את שיעור ההחזר על הצעת ההשקעה ואת הערך הנוכחי הנקי?
 • האם ניתן להשתמש בשיעור הריבית הבנקאית של הלוואה לחישוב NPV?
 • כיצד אוכל לחשב NPV באחוזי עלויות הון כשאני יודע את הוצאות המזומנים וההזרמות?

תגובות (9)

 • kerlukejasmin
  מאמר זה עזר לי כיצד לחשב את ה- NPV ועזר לי בבחירה הטובה ביותר.
 • shaniya30
  זו מצוינות!
 • sarailubowitz
  מקיף מאוד ופשוט להבנה!
 • cgibson
  אכן בעל ערך רב. תודה חבר 'ה!
 • krajcikjudson
  ניסיתי לחשב את הערך הנוכחי כאשר הריבית מנוכה מדי שנה. תודה.
 • mhunt
  כל הכבוד! הסברת מונח קשה בשפה מאוד קלה.
 • fcollins
  זה היה מובן מאוד.
 • christopher58
  מעולם לא ראיתי שזה נכתב לפני כן, טוב לדעת מה NPV מנסה לקבוע. זה למעשה מושג די פשוט.
 • tomhunt
  מושלם. זו הייתה הדרך הקלה ביותר להבין את NPV.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להחליף מתווך מניות?
 2. איך להצטרף לשוק המניות?
 3. איך קונים קרנות אינדקס?
 4. כיצד לבחור ולסחור במניות אגורה?
 5. כיצד לקנות מניית נאסד"ק?
 6. איך קונים מניה יפנית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail