איך לפנות דייר?

לפינוי דייר, התחל במילוי הודעת פינוי או בהדבקה לדלת הכניסה של הדייר או בשליחתו בדואר. אמנם הודעה זו תוביל בדרך כלל לשוכר שיצור איתך קשר כדי לפתור את הבעיה, אך אם אינך שומע מהם, המתן בזמן הקצוב לפני שתגיש את הודעת הפינוי בבית המשפט. לאחר מכן, התכונן לדיון בבית המשפט על ידי איסוף הראיות שלך מדוע אתה מפנה, כגון צ'קים קופצים או חילופי דוא"ל. כדי ללמוד כיצד לגבות שכר דירה מדייר שמסרב לשלם, המשיכו לקרוא!

חפש באופן מקוון אחר חוקי דיירי המשכיר במדינתך וקרא בעיון את החוקים ואת ההוראות כיצד לפנות דייר
חפש באופן מקוון אחר חוקי דיירי המשכיר במדינתך וקרא בעיון את החוקים ואת ההוראות כיצד לפנות דייר.

לא משנה כמה טוב תסנן את הדיירים שלך, אפשר בסופו של דבר עם אחד שאין לך ברירה אלא לפנות אותו. אם נתת לאדם זמן לשלם או לתקן נזק ואיבדת את התקווה להשיג את מה שאתה חייב, הגיע הזמן לנקוט בצעדים כדי לגרום לאדם להתפנות מהמתחם. החוקים לפינוי דייר שונים בכל מדינה, וחשוב מאוד שתקפיד על הדרישות בצורה מושלמת כדי להשיג את התוצאות הרצויות. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לקבוע אם יש צורך בפינוי, להגיש הודעה, לפנות לבית המשפט ולאסוף את התשלומים להם חיכית.

חלק 1 מתוך 4: החלטה לפנות

 1. 1
  קבע אם יש לך סיבה בדיוק לפנות. פינוי דייר הוא דבר שצריך לעשות כמוצא אחרון, ובוודאי שתהיה לך סיבה לעשות זאת. קיום סכסוך אישיות או אי אהבת הדייר שלך מסיבות אחרות כנראה לא נחשב כבסיס משפטי לפינוי. עם זאת, אם הדייר שלך לא ישלם שכר דירה או עוסק בפעילות בלתי חוקית במקום, ייתכן שיש לך עילה לפנות. החוקים שונים ממדינה למדינה, אז בדוק את חוקי המדינה שלך כדי לברר אם יש לך סיבה. הסיבות הבאות הן בדרך כלל עילה לפינוי:
  • הדייר לא שילם שכר דירה.
  • הדייר הפר את תנאי השכירות (כגון השגת כלב למרות שהחוזה קובע במפורש כי אסור להכניס חיות מחמד).
  • הדייר פגע קשות בנכס.
  • הדייר מבצע פעילות לא חוקית, כמו מכירת סמים מהנכס.
  • אתה מעוניין לפנות את הדייר מסיבותיך שלך, וחוקי מדינתך מזכים אותך בכך. במדינות מסוימות בעל הבית יכול לפנות דייר בהתראה של 30 עד 60 יום מסיבות שאינן קשורות להתנהגות הדייר. לדוגמא, בעל הבית עשוי להזדקק לפינוי דיירים אם הוא או היא מוכרים את הבניין.
 2. 2
  בדוק אם תחילה תוכל לנמק עם הדייר. יתכן שתוכל להשיג את התוצאה הרצויה מבלי לנקוט בפינוי. בתרחיש הטוב ביותר, הדייר משלם או משנה את המצב בצורה אחרת מבלי שתצטרך להוציא הודעה רשמית. אתה יכול להתקשר לדייר או להיפגש במקום ציבורי כדי לדון בבעיה.
  • ברוגע וברור תודיעו לדייר כי אם הוא או היא לא יתקנו את המצב, יהיה עליכם לנקוט בצעדים רשמיים כדי לאסוף את המגיע לכם.
  • אל תוציא איומים או תנסה להפחיד את הדייר. זה עלול לגרום לך לצרות משפטיות בהמשך.
 3. 3
  דע את חוקי המדינה שלך. בנוסף ללמוד על חוק המשכיר והדייר האמריקני, המפרט חוקים סטנדרטיים מסוימים שאולי אומצו במדינתך, עליך להכיר את הגרסה הספציפית של החוקים במדינתך. חפש באופן מקוון אחר חוקי דיירי המשכיר במדינתך וקרא בעיון את החוקים ואת ההוראות כיצד לפנות דייר.
  • מידע וטפסים על חוקי דיירי המשכיר במדינתך צריכים להיות זמינים גם מבית המשפט המקומי שלך.
  • היכרות עם חוקי מדינתך תעזור לך לנווט במה שיכול להיות תהליך מסובך. חשוב מאוד לעקוב אחר כל צעד נכון כדי שהדייר לא יקבל את העליונה.
 4. 4
  שקול להעסיק עורך דין. ליצור מערכת יחסים עם עורך דין שיוכל לייעץ לך בהתמודדות עם דיירים, במיוחד אם בבעלותך יותר מיחידת שכירות אחת. עורכי דין מסוימים יעצו למשכירים על בסיס שכר טרחה אחיד ולא לחייב את מלוא עלות הייצוג בכל פעם שאתה זקוק לשירותיהם. עורך דין יכול לעזור לכם לוודא שאתם עוקבים אחר תהליך הפינוי בצורה מושלמת ומקבלים את התוצאה הרצויה.
  • במקרים רבים, אם אתה טועה בטפסים או בהליכים, בית המשפט עשוי לאלץ אותך להתחיל מחדש עם טפסים ונהלים מתאימים, ובכך לעכב עוד יותר את הפינוי.
  • במקרה הגרוע ביותר, הטעויות שלך עשויות להעניק לדייר את הזכות החוקית לתבוע אותך נגד, שלא לדבר על עיכוב הפינוי למשך 6 חודשים או יותר (על פי חוקי נקמה).
אתה מעוניין לפנות את הדייר מסיבותיך שלך
אתה מעוניין לפנות את הדייר מסיבותיך שלך, וחוקי מדינתך מזכים אותך בכך.

חלק 2 מתוך 4: מתן הודעה על פינוי

 1. 1
  מלא הודעת פינוי, וציין את כל הדיירים ודיירים אחרים. השתמש בטפסים המתאימים למדינתך ולשיפוטך בעת טיפול בפינוי דיירים; לעולם אל תשתמש בטפסים כללית או בטפסים שיצרת, מכיוון שאולי אין בהם את המידע המדויק הדרוש לך כדי לפנות דייר באופן חוקי במדינתך. ברוב המקרים המדינה שלך תספק תבנית לאחד מהסוגים הבאים של הודעות פינוי:
  • שלם שכר דירה או ציין הודעה: נעשה שימוש כאשר דמי השכירות לא שולמו. הדייר מקבל מספר מוגדר של ימים לפיהם ישלם שכר דירה או יעבור דירה. כישלון בביצוע גורם לפינוי.
  • ריפוי או הפסקת הודעה: נעשה שימוש אם הדייר מפר את תנאי החכירה בדרך אחרת, כמו על ידי הזמנת אדם שאינו בשכירות להתגורר או שיש לו חיית מחמד ללא רשות. על הדייר לתקן ("לרפא") את המצב או לפנותו רשמית.
  • הודעה על סיום ללא תנאי: נעשה שימוש כאשר הדייר עומד בפני פינוי בגין הפרות קיצוניות כמו הרס רכוש, פשעים אלימים אחרים או אי תשלום דמי שכירות במשך חודשים, גם אם הוא משלם את שכר הדירה או מנסה לתקן את המצב. השתמש בהודעה מסוג זה כאשר ברצונך שהדייר ייצא ולא משנה מה.
  • התראה של 30 עד 60 יום לפינוי: הודעה מסוג זה משמשת כשאתה צריך לסיים חוזה שכירות מחודש לחודש, גם אם הדייר לא עשה שום דבר רע.
 2. 2
  הגיש את ההודעה. הדביקו אותו לדלת הכניסה ושלחו אותו בדואר. זהו ההליך הנפוץ ביותר שיש לעקוב אחריו, אך הוא יכול להיות שונה במדינתך, לכן הקפד לבדוק שוב. על מנת לוודא שאין שאלה האם הדייר קיבל את ההודעה, הדביקו העתק לדלת הכניסה לבית או לדירה ושלחו עותק נוסף באמצעות הדואר המוסמך.
  • למרות שאתה עלול להתפתות לסמוך על טקסט לא רשמי, דוא"ל או אפילו הודעה בעל פה בפני הדייר, עליך להשלים זאת עם "הודעה כתובה נאותה", כנדרש בחוקי המדינה שלך, אם בכוונתך לבצע פינוי ממשי על ידי צו בית משפט.
  • חשוב מאוד לפעול על פי הנוהל הנכון להודיע לדייר על הפינוי המתקרב. אם תצטרך לפנות לבית המשפט אחר כך, אינך מעוניין שהדייר יוכל לומר לשופט שהוא לא הודיע לה כראוי. טיעון זה משמש בדרך כלל כנגד בעלי בתים בבית המשפט. מקרה שצריך להיות בתיק מכיוון שהדייר לא שילם שכר דירה במשך 5 חודשים עלול להיות מסובך מאוד אם לא תקפידו על הכללים מההתחלה.
 3. 3
  המתן עד שהדייר יגיב. במקרים רבים, הודעה רשמית זו תדליק אש תחת השוכר ותאלץ אותם לשלם או לעזוב. המתן כל הזמן המוקצב לפני שתנקוט בפעולה נוספת. אם הדייר לא עוזב, הגיע הזמן להתכבד ולפנות אותו לבית המשפט.
 4. 4
  אל תנסה לפנות בכוח את הדייר בכוחות עצמך. לעולם אל תאיים על הדייר, אל תכניס את רכושו של האדם לרחוב, כבה את שירותיהם או נסה להסיר בכוח את הדייר בכוחות עצמך. כל אחת מהפעולות הללו עשויה להביא לך צרות משפטיות גדולות כאשר הגיע הזמן לפנות לבית המשפט. מנקודה זו ואילך עליכם להקפיד מאוד על התהליך המוכתב על ידי חוקי המדינה שלכם. לא משנה כמה אתה נסער, עדיף לשחק לפי הספר.
במדינות מסוימות בעל הבית יכול לפנות דייר בהתראה של 30 עד 60 יום מסיבות שאינן קשורות להתנהגות הדייר
במדינות מסוימות בעל הבית יכול לפנות דייר בהתראה של 30 עד 60 יום מסיבות שאינן קשורות להתנהגות הדייר.

חלק 3 מתוך 4: פנייה לבית המשפט

 1. 1
  הגש את הודעת הפינוי בבית המשפט. הביאו עותק של ההודעה וההוכחה ששלחתם בדואר מאושר כדי להראות שהמועד האחרון לתגובה מהדייר הגיע ונעלם. יהיה עליך לשלם אגרה כדי להגיש רשמית את תיק הפינוי. הפקיד יתן לך מספר תיק וידאג לך לקיים דיון בבית המשפט במועד מסוים.
  • הגישו את הדייר עם תלונת בית המשפט. כמו בהודעת הפינוי, ישנם כללים לגבי ההליך המתאים להודעה לדייר על תלונתך ועל הזימון לבית המשפט במועד מסוים. פקיד בית המשפט יכול לעזור לך לוודא שאתה מבין את חובתך. יתכן שתצטרך לשכור שרת תהליכים, במקרים מסוימים, או לשלם לבית המשפט כדי שהשריף יגיש את הניירות.
  • אם עדיין לא התייעצת עם עורך דין, זה עשוי להיות זמן טוב לעשות זאת. מצא מישהו שיעזור לך להתכונן לדיון בבית המשפט שלך ולסיים את תהליך הפינוי.
 2. 2
  היכונו לדיון בבית המשפט. לפני השימוע, אסוף הוכחה שיש לך עתה סיבה לפנות את הדייר. יהיה עליך להיות מסוגל להראות ללא ספק שהדייר לא שילם שכר דירה או הפר את חוזה השכירות בדרך אחרת. הנה כמה מהמסמכים שעליך להביא:
  • הסכם השכירות
  • הודעות דוא"ל, טקסטים ודואר קולי שהוחלפו עם הדייר או העדים
  • שיקים קופצים
  • צילומי רכוש פגום או אינדיקציות אחרות לכך שהחכירה הופרה
  • העתק מהודעת הפינוי והוכחה שהתקבלה (כמו קבלה מסניף הדואר או תדפיס דו"ח ההסמכה)
  • תצהירים מושבעים (הצהרות) של עדים ואחרים על עובדות רלוונטיות הקשורות לעניינך (כגון הערכות נזק מצד קבלנים), דוחות משטרה,
  • זהה את כל העדים שאתה רוצה להופיע בבית המשפט ובקש שבית המשפט (או עורך דינך) יתן להם זימון.
  • במקרים מסוימים הדייר עשוי גם להגיש "תשובה" או "תביעה שכנגד", או אפילו בקשה ל"גילוי "כתשובה לתלונתך. עורך הדין שלך יעזור לך להתמודד עם כל אחד מאלה. לרוב יש להם תאריכי יעד קצרים מאוד.
  • דייר רשאי לעבור מרצונו לפני מועד בית המשפט, ועליך להתקשר לפקיד לביטול הדיון, אם לא גם לדחות את התיק.
 3. 3
  השתתף בדיון בבית המשפט. תתלבש כראוי. להגיע מוקדם. היו מקצועיים וכנים, והימנעו מכעסים או רגשיים מדי. אם יש לך הוכחה ששמרת את סיום חוזה השכירות אך השוכר לא עשה זאת, פסק הדין צריך ללכת לטובתך. התייעץ עם עורך הדין שלך בנוגע לדברים ספציפיים שאתה צריך לומר או לעשות בבית המשפט שעשויים לעזור לך להשיג יתרון במדינתך.
  • היו מוכנים להראות כי עקבתם אחר הפרוטוקול המתאים להוצאת הודעת הפינוי ושירות הליך בית המשפט, מכיוון שדיירים רבים טוענים כי הם לא ידעו שעליהם לעבור או לא קיבלו מספיק זמן לכך.
  • כאשר השופט נותן פסק דין, המכונה "צו פינוי", או "כתב החזקה", לדייר יהיה זמן מסוים בו יוכל לצאת. זה בדרך כלל יומיים עד שלושה ימים, אך עשוי להיות 5 או יותר, בהנחה שהדייר לא מגיש ערעור.
  • אם בית המשפט דוחה את עתירתך לפינוי, יתכן שעדיין יהיו לך אפשרויות אחרות בבית המשפט, לכן דון בכך עם עורך הדין שלך כדי לקבוע את צעדיך הבאים.
 4. 4
  חלק את השריף אם הדייר עדיין לא יעזוב לאחר שהורה לו לעשות זאת. אם הדייר עדיין מסרב לעזוב, גם לאחר השתתפות בדיון בבית המשפט והוצאתו רשמית, המתן למשך הזמן המוקצב וחזור לבית המשפט כדי לערב את השריף. ברוב המדינות יש לך את הזכות ללכת לנכס עם השריף, שיסיר בכוח את הדייר במידת הצורך.
  • לאחר שהדיירים התפנו או נפלטו, קבעו את החלפת המנעולים והעברת חפצי הדיירים לאחסון, כנדרש בחוק.
  • שוב, הקפד להכיר את חוקי המדינה שלך ופעל לפי אותם עד T עד הסוף. אם תנסה להסיר את הדייר בכוחות עצמך, או אם תיפטר מרכושו שלא בהתאם לחוק, הדיירים עלולים בסופו של דבר להתנהל נגדך.

חלק 4 מתוך 4: גביית שכר הדירה

 1. 1
  פנה לבית המשפט לתביעות קטנות. אם אתה חייב מספיק דמי שכירות כדי שיהיה שווה לתבוע את הדייר תמורת תשלום חזרה, ייתכן שתוכל להעביר אותם לבית המשפט לתביעות קטנות במקביל לפינוי. בדוק את החוקים במדינתך כדי לראות האם זה אפשרי. אם לא, יהיה עליכם להגיש תביעה נפרדת לתביעה על שכירות.
  • אם הדייר מובטל ונראה שלא סביר שהוא יוכל לשלם בקרוב, החלט אם כדאי לתבוע. הגשת תביעת תביעות קטנות עשויה להיות בעיה יותר מכפי ששווה, מכיוון שתצטרך לשלם אגרה ולהעסיק עורך דין. אם יש לך רק כמה אלפי דולרים, אולי עדיף פשוט להתחיל מחדש עם הדייר החדש שעובר לגור.
  • אם הדייר מועסק, רשאי השופט לפסוק כי ניתן לעטר את שכרו על מנת לשלם את החוב.
 2. 2
  השתמש בגביית חובות פרטית. כמה חברות גביית חובות מתמחות ב עוזר להשכרת גוביינא בעלי הקרקעות מן הדיירים פונו. אספני החוב ייקחו אחריות על איסוף דמי שכירות וכן יידוע 3 לשכות האשראי הגדולות של הפינוי.
  • פעל על פי חוקי מדינתך לסילוק הנכסים הנטושים של הדיירים, שעשויים לאפשר לך להחזיק אותם או למכור אותם במכירה פומבית, לאחר הודעות מתאימות לדיירים לשעבר ותקופות זמן שחלפו, ובכך לקזז חלק מההפסדים שלך.
לפינוי דייר
לפינוי דייר, התחל על ידי מילוי הודעת פינוי או הדבקה לדלת הכניסה של הדייר או שליחתו בדואר.

טיפים

 • מומלץ לשמור רשומות מתוארכות וכתובות של כל התלונות שהעברת לדיירים שלך בנוגע לנכס, וכן כל הצעדים שביצעת כדי לפתור את הבעיה. במקרה של תביעה שכנגד, רשומות אלה יעזרו כאשר אתה מופיע בבית המשפט.

אזהרות

 • ניסיון לפנות דייר מבלי לעקוב אחר הליך הולם ותנאי השכירות לא רק יביאו לאיבודך, אלא גם עלולים להוביל לתביעה נגדית מצד הדייר שלך.
 • אם הדייר שלך דיווח לאחרונה על הפרת דיור לסוכנות הממשלתית המתאימה, הוא עשוי להתמודד נגד תביעה שלך ולטעון שאתה ממשיך לפינוי תגמול, שאינו חוקי.
 • עליך להיות בעל הוכחה כי כל הטפסים וההודעות המתאימים הוגשו לדייר לפני הפינוי. זה אומר שאתה צריך להעביר את ההודעות לדייר על ידי שוטר שיחתום עליה, או שתשלח אותם בדואר מוסמך.
 • גם אם נראה כי הדייר עזב מרצונו, מדינות מסוימות עשויות לדרוש מבעל הבית למסור "הודעת נטישה" על הדייר באמצעות הטופס הראוי באמצעות ההליך המתאים, על מנת לשמור על זכויותיו האחרות של המשכיר.

שאלות ותשובות

 • מה מרמזת על זכות סיוע?
  זכות אכיפת החוק לבצע כניסה, במידת הצורך, ולפנות דיירים וחפציהם לאחר תום הזמן המוקצב.
 • האם אוכל לפנות דייר שאפילו לא גר בבית שהוא שוכר בגלל שהוא אגר ומילא אותו בזבל?
  האם יש לו חוזה שכירות? האם הוא מתחזק את הבית על פי הסכמי השכירות (חצר מכסחת באופן קבוע וכו ')? האם הוא פוגע בבית בצורה כלשהי? תשובתך באמת תיקבע על פי התנאים של כל הסכם שכירות / שכירות שיש לך והחוקים באזורך.
 • כיצד אוכל לגרש מישהו מביתי?
  מבחינה משפטית, ישנן דרכים רבות לעשות זאת.
 • האם בעל בית יכול לזרוק את חיות המחמד של הדיירים החוצה כשאף אחד לא נמצא בבית המגורים?
  לא; חיות מחמד נחשבות לרכוש, והוצאתם ממגורי דיירים נחשבת לגניבה, גם אם חיות מחמד נאסרות על ידי חוזה השכירות. אם לדייר יש חיות מחמד וחיות מחמד אסורות במושכר, יהיה עליכם לנקוט בשיטות הפינוי הרגילות.
 • כיצד אוכל להיפטר מדיירים שהם ילדים שאינם משלמים?
  האם הם הילדים שלך, או של מישהו אחר? האם הם בני 18 (או צעירים יותר ושוחררו)? אם הם ילדיך והם בני 18 (או משוחררים), פנה לעורך דין המתמחה בפינוי. בינתיים, ברר מה אומרים חוקי מדינתך לגבי זכויות הדייר / הבעלים. הגישו להם הודעה על פינוי השטח בתוך כל כך הרבה ימים (נקבע בחוק המדינה; כלומר 15 יום, 31 יום וכו '). אם הם לא יעזבו עד למועד זה, היפגשו עם עורך דין ופנו אותם. יהיה עליכם לשלם אגרות משפט ועורך דין מראש, אך תוכלו לתבוע זאת בגין הליכי פינוי וכן כל שכר טרחה או חיוב בגין נזק לרכוש.
 • איך אני מפנה קרובי משפחה אם סבא וסבתא שלי השאירו לי את ביתה בצוואתה?
  התייחס אליהם כמו לכל אחד אחר ופנה אותם.
 • מה עלי לעשות אם הדייר שלי דופק אותי ואני רוצה לפנות אותם?
  אתה יכול להגיש תלונה לפינוי בבית משפט אזרחי. שוחח עם עורך דין או הסיוע המשפטי המקומי שלך או לשכת הייעוץ לאזרח.
 • מה הנוהל להוצאת דייר מנכס שזה עתה נרכש?
  ובכן, החוקים משתנים ממדינה למדינה, אז הייתי מסתכל על חוקי הפינוי של מדינתך.
 • מה ניתן לעשות אם אין הסכם כתוב?
  חוזים מילוליים מחייבים אם אין הסכם בכתב. אתה צריך לשלוח הודעת פינוי לפני שאתה הולך לבית משפט. יהיו להם 30 יום להתפנות.
 • כיצד אוכל לפנות מישהו ששימשתי כהסכם בעל פה בשכירות?
  זה יהיה מצב אחר מדינה. עם זאת, לא התקיימה שום התקשרות בכתב ולא חתם על חוזה המציין את הודעת הפינוי, כך שהחוקים המסדירים את המדינה הספציפית שלך צריכים להיכנס לתמונה. בדרך כלל, על בעל הדירה לתת לדייר 30-60 ימים להסיר את עצמו מהנכס. עם זאת, שוב, הדבר יהיה תלוי מדינה אחר מדינה.

תגובות (1)

 • oharatherese
  המידע המפורט היה ממש מועיל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להימנע מפינוי?
 2. איך לרשום בית להשכרה בחינם?
 3. איך להתחיל כמשכיר?
 4. איך לשכור דמי שכירות?
 5. איך לפרסם לדייר?
 6. איך להיות בעל בית טוב?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail