איך כותבים תוכנית עסקית?

כדי לכתוב תוכנית עסקית, התחל עם סיכום מנהלים המציג את החזון הגדול שלך לעסק שלך. עקוב אחר זה עם סעיף המתאר אילו מוצרים ושירותים החברה שלך תציע. לאחר מכן, כתוב מדור שיווקי שבו תפרט כיצד אתה עומד ליידע אנשים על העסק שלך. תרצה לכלול גם קטע על המודל העסקי שלך וכיצד הוא יפעל. לסיום, סיכמו את התוכנית העסקית שלכם בכך שתודיעו למשקיעים מה אתם צריכים מהם. לעזרה בביצוע מחקר לתוכנית העסקית שלך, קרא את המאמר!

האם חשוב לכתוב תוכנית עסקית לעסק קטן גם אם אין צורך באמת בתמיכה כספית
האם חשוב לכתוב תוכנית עסקית לעסק קטן גם אם אין צורך באמת בתמיכה כספית?

יצירת תכנית עסקית תעזור לך להשיג את יעדי היזמות שלך. תוכנית עסקית ברורה ומשכנעת מספקת לך מדריך לבניית מיזם מצליח המתמקד בהשגת היעדים האישיים והכלכליים שלך. זה יכול גם לעזור לשכנע אחרים, כולל בנקים, להשקיע במה שאתה יוצר.

חלק 1 מתוך 3: הכנת שיעורי הבית

 1. 1
  ניתוח השווקים הפוטנציאליים לעסק שלך. שקול איזה פלח באוכלוסייה המקומית (ו / או הבינלאומית) יבקש להשתמש במוצרים או בשירותים שלך. זה צריך להיות יותר מניחושים בלבד וכולל מחקר מדויק וחכם. עליך לנתח מחקרים משניים שנאספו על ידי משקיפים חיצוניים, וכן לקבל מחקר ראשוני שאתה אוסף בעצמך, בשיטות ותצפיות משלך. שקול את תחומי החקירה הבאים:
  • האם יש שוק בר-קיימא למוצר או לשירות שאתה רוצה למכור?
  • בן כמה הלקוחות הפוטנציאליים שלך?
  • מה הם עושים למחייתם?
  • האם המוצר או השירות שלך מושכים אוכלוסיה אתנית או כלכלית מסוימת?
  • האם רק אנשים אמידים יוכלו להרשות לעצמם?
  • האם הלקוח האידיאלי שלך גר בסביבה מסוימת של שכונה או אזור?
 2. 2
  קבע את גודל השוק הפוטנציאלי שלך. חשוב להיות ספציפיים ככל האפשר ביחס לשוק שלך ולמוצר שלך. אם אתה רוצה לפתוח עסק בסבון, למשל, אתה עשוי להאמין שכל גוף מלוכלך זקוק למוצר שלך, אך אינך יכול להתחיל עם כל העולם כשוק הראשוני שלך. גם אם פיתחת פריט כל כך נחוץ כמו סבון, עליך לזהות תחילה קבוצת לקוחות קטנה וממוקדת יותר, כמו ילדים מתחת לגיל שמונה שעשויים לאהוב אמבט בועות בניחוח מבעבע, או סבון המיועד למכונאים. משם תוכל לנתח מידע דמוגרפי באופן ספציפי יותר:
  • כמה מכונאות רכב זקוקות לסבון בכל קהילה נתונה?
  • כמה ילדים באירופה הם כיום מתחת לגיל שמונה?
  • כמה סבון ישתמשו בחודש או בשנה?
  • לכמה יצרניות סבון אחרות יש כבר חלק מהשוק?
  • כמה גדולים המתחרים הפוטנציאליים שלך?
 3. 3
  זהה את הצרכים הראשוניים של החברה שלך. מה תדרוש כדי להתחיל? בין אם אתה רוצה לקנות חברה קיימת עם 300 עובדים או להקים משלך על ידי הוספת קו טלפון נוסף לשולחן המשרד הביתי שלך, עליך להכין רשימה של החומרים להם תזדקק. חלקם עשויים להיות מוחשיים, כגון חמש מאות תיקיות קבצים וארון גדול בו ניתן לאחסן את כולם. דרישות אחרות עשויות להיות בלתי מוחשיות, כגון זמן ליצור עיצוב מוצר או לבצע מחקר שוק על לקוחות פוטנציאליים.
 4. 4
  הכן דגימות מוצרים. אם אתם מתכוונים לבנות מלכודת עכברים טובה יותר, יתכן ובניתם אב טיפוס מתוך צינורות משחת שיניים משומשים ומהטבים כפופים בבית, אך תזדקקו למודל יציב ואטרקטיבי יותר כדי להראות למשקיעים פוטנציאליים. איך בדיוק ייראה מלכודת העכברים שלך? אילו חומרים תזדקקו? האם אתה זקוק לכסף למחקר ופיתוח בכדי לשפר את הבנייה המקורית של משחת השיניים והנייר שלך? האם אתה צריך להזמין מהנדס שיבצע עיצוב מדויק של ייצור? האם עליכם לרשום פטנט על המצאתכם? האם תצטרך לחקור תקני בטיחות פדרליים למלכודות עכברים?
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לייצור לבני פחם
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לייצור לבני פחם?
 5. 5
  חקר מיקומים אפשריים עבור העסק שלך. התקשר למתווך נדל"ן והסתכל על שטחי קמעונאות בפועל בשכונה בה תרצה לפתוח את המסעדה שלך. הכינו תרשים של האתרים היקרים והפחות יקרים לפי מיקום ושטח מרובע. ואז העריך כמה מקום אתה דורש וכמה כסף תצטרך כדי לאפשר דמי שכירות.
 6. 6
  קבע את עלות ההקמה שלך. ערוך רשימה של כל המשאבים המוחשיים והבלתי מוחשיים שאתה צריך בכדי להניע את העסק שלך. המחיר המשוער הכולל של כל הפריטים הללו יהפוך לעלות ההפעלה שלך בין אם אתה קונה מחשבים מתוחכמים ביותר ובין אם פשוט מתקין קו טלפון חדש על שולחן העבודה שלך. אם יש פריט כלשהו בהערכותיך שנראה גבוה באופן בלתי סביר, בדוק חלופות אחרות. אך זכור כי עדיף לכלול כל אלמנט שאתה באמת זקוק לו יחד עם אומדן סביר של עלות כל פריט, כך שלא נגמר לך הכסף או ברירת המחדל בהלוואות שלך. היו כנים ושמרניים בהערכותיכם, אך גם היו אופטימיים.
  • אל תכוון למיטב הכל בהתחלה. אתה יכול לוותר על הקישוטים היקרים של משרד של חברה מבוססת יותר ולעמוד ביסודות בהתחלה. קבל את מה שיש במחיר סביר, עובד ובאמת נחוץ ואל תקנה סלסולים.
 7. 7
  שים את עצמך בנעלי המשקיעים הפוטנציאליים. שאל את עצמך, "אם הייתי משקיע X סכום של דולרים בקונספט או רעיון, או אפילו במוצר, מה הייתי רוצה לדעת?" אסוף כמה שיותר מידע מועיל ואמין. תלוי במוצר שלך, ייתכן שיהיה עליך לחפש זמן רב אחר מידע רלוונטי.
  • אל תאבדו אם גיליתם כמה או אפילו את כל הרעיונות שלכם כוסו כראוי על ידי השוק. אל תתעלם מהמציאות הזו; במקום זאת, עבוד עם זה. האם אתה עדיין יכול לעשות עבודה טובה יותר או לספק יישומון טוב יותר מהמתחרים שלך? במקרים רבים, סביר להניח שתוכל לספק לך להכיר היטב את השוק וכיצד להוסיף ערך בדרכים שהמתחרים שלך לא עושים. במקרים אחרים, זה יכול להיות מקרה של התמקדות צרה יותר או רחבה יותר ממה שמתחרים שלך עושים.
 8. 8
  זהה משקיעים פוטנציאליים. בנקים ומקורות מימון אחרים אינם מלווים כסף מכיוון שאנשים עם רעיונות עסקיים מעניינים הם נחמדים. הם עוקבים אחר הנחיות ספציפיות, כגון מאגר המידע של איגוד ניהול הסיכונים (RMA), שנועדו להבטיח שהם ירוויחו כסף על ידי השקעה בעסק שלך או בהלוואותיו. המלווים בדרך כלל יסתכלו על ההון של החברה, קיבולת, בטחונות, תנאים ואופי או מה שמכונה 5C של הלוואות בעת חיתום הלוואה. יהיה עליך לכסות את כל הבסיסים האלה היטב לפני שתבקש מימון.

חלק 2 מתוך 3: בניית העסק שלך

 1. 1
  הגדירו את החברה שלכם. תוכנית עסקית לא תהיה שימושית עד שתהיה בטוח למה החברה שלך קיימת. מה תשיג עבור אחרים? אילו מוצרים ושירותים תייצרו או תספקו? כתוב את כל הצרכים הספציפיים שהחברה שלך תספק. משקיעים פוטנציאליים צריכים לדעת שהעסק שלך יהיה משמעותי וישווק לאנשים שיכולים להשתמש במוצר או בשירות שלך. אז התרכזו בצרכים החיצוניים שהחברה שלכם תענה עליהם.
  • מה המוצר או השירות שלך יאפשרו לאנשים לעשות טוב יותר, זול יותר, בטוח יותר או יעיל יותר? האם המסעדה שלך תגרום לחיך של אנשים להיות מטעים עם תחושות טעם חדשות? האם מלכודת העכברים החדשה שלך תסייע לאנשים ללכוד עכברים מבלי לחוש בבטן? האם אמבט הבועות החדש בניחוח המפוצץ שלך יחולל מהפכה בדרך שבה ילדים מסכימים לעשות אמבטיות ליליות?
 2. 2
  בחר אסטרטגיה מנצחת. לאחר שקבעת את היתרון התחרותי שהעסק שלך מציע, תוכל לבחור את האסטרטגיה הטובה ביותר כדי להגיע למטרה שלך. כיצד תבדיל את המוצר או השירות שלך מאחרים? למרות שיש מיליוני סוגים של עסקים, יש למעשה רק כמה אסטרטגיות בסיסיות שניתן ליישם כדי להפוך כל עסק למוצלח. השלב הראשון בבחירת אסטרטגיה יעילה הוא זיהוי יתרון תחרותי עבור המוצר או השירות שלך.
  • היתרון התחרותי שלך עשוי לכלול עיצוב תכונות מיוחדות שלא נמצאות במוצרים יריבים. זה עשוי להיות כרוך במאפייני שירות מעולים כמו אספקה מהירה יותר, מחיר נמוך יותר או אנשי מכירות קשובים יותר - לעולם אין לרחרח אותם בדרכים מנצחות אפשריות, מכיוון שחברות רבות נהיות שאננות וניתן לעקוף אותן על ידי מתן לקוחות חוויות טובות מ הציפיות הממוצעות. גם כאשר המוצר או השירות שלך כבר מבוססים היטב, אולי אתה מקים תדמית או מותג באיכות או מוניטין יוצאי דופן.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות ספרים
  אנו מקווים לפתוח סניף של חברתנו בארה"ב. כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות ספרים?
 3. 3
  תכנן את החברה שלך. שקול כיצד תעסיק ותארגן את כוח האדם שלך. עד שהגעת לשלב זה של חשיבה על הרעיון העסקי הפוטנציאלי שלך, סביר להניח שיהיה לך מושג טוב לגבי מספר האנשים שתזדקק להם והמיומנויות הדרושות להם כדי להפעיל את העסק שלך.
  • זכור שהתוכניות הראשוניות שלך ללא ספק ישתנו ככל שהעסק שלך יגדל. יתכן שתצטרך להעסיק מנהלים נוספים שיפקחו על הצוות המתרחב שלך או להקים מחלקות חדשות שיעמדו בדרישות הלקוחות החדשות. יש לציין את הצמיחה וההתרחבות החזויה של החברה שלך בתוכנית העסקית שלך, אך היא אינה המוקד העיקרי. לעת עתה, אתה רוצה להבטיח עזרה בהתחלה ולשכנע את מקורות המימון שלך שתהפוך לרווחיים.
 4. 4
  שקול את הנושאים המעשיים של ניהול עסק. חשוב על תפקידך כמנהיג או הבוס של העסק. כשאתה חושב על העסקת כוח אדם וארגון כוח האדם שלך, עליך להתמודד גם עם הרצון והיכולת שלך להיות בוס טוב. החליטו כיצד תתמודדו עם זכויות העובדים שלכם. לדוגמה, משכורות ושכר עבודה, הטבות הביטוח והפרישה שלהם, כמו גם ניתוח מידת הידע שלך בנושאים הקשורים למס.
  • המשקיעים ירצו לדעת אם אתה מסוגל לנהל את העסק. האם אתה צריך להביא מייד מנהלים מנוסים? האם תשמור על חלק מהעובדים הקיימים או שתעסיק את כל האנשים החדשים? ואיפה אתה מוצא את העובדים הפוטנציאליים האלה?
  • מקורות מימון ירצו גם לדעת אם מישהו מהשותפים שלך מצפה לעבוד לצידך או שההתחייבויות שלהם הן כספיות בלבד. התוכנית שלך תצטרך לציין את משרות ותפקידי המפתח העיקריים. יש להגדיר תפקידים כמו נשיא, סגן נשיא, מנהל כספים ראשי ומנהלי מחלקות יחד עם ציון מי מדווח למי.
 5. 5
  החליטו על תוכנית שיווקית. אחד הפגמים הנפוצים ביותר בתוכניות הוא כישלונו של היזם לתאר במדויק כיצד יגיעו ללקוחות וכיצד יוצגו בפניהם מוצרים. משקיעים פוטנציאליים, עובדים ושותפים לא ישתכנעו שהרעיון שלך יכול להצליח עד שתקבע שיטות נחקרות ויעילות ליצור קשר עם הלקוחות שלך - וההבטחה שברגע שתגיע אליהם, תוכל לשכנע אותם לקנות את המוצר שלך. או שירות.
  • שקול כיצד תגיע ללקוחותיך. מה תגיד כדי לשכנע ולשכנע לקוחות שהמוצר או השירות שלך הם ערך טוב יותר, מתוזמן יותר, שימושי יותר וכו 'לצרכן מאשר המוצר או השירות המתחרה? אם כרגע אין לה יריב, כיצד תסביר כראוי את מטרת הצורך של הצרכן במוצר?
  • אילו מאמצי פרסום וקידום מכירות תשתמשו? לדוגמה, שניים במחיר מבצע אחד או קופונים בחינם בתוך אותם קופסאות דגנים המיועדות לילדים? היכן תוכלו לאתר רשימות של הריכוזים הגדולים ביותר של ילדים מתחת לגיל שמונה או כל קבוצה שמהווה את השוק שלכם?
 6. 6
  בנה מאמץ מכירות דינמי. המילה "מכירות" מכסה את כל הנושאים הקשורים ליצירת קשר עם הלקוחות בפועל לאחר שקבעת כיצד להגיע אליהם באמצעות הקמפיין השיווקי שלך. בקצרה, חלק זה של התוכנית העסקית שלך עוסק כיצד למשוך לקוחות או לקוחות עבור המוצר או השירותים שלך.
  • מה תהיה פילוסופיית המכירות הבסיסית שלך? בניית קשרים ארוכי טווח עם כמה לקוחות גדולים או פיתוח קהל לקוחות של לקוחות רבים לטווח הקצר?

חלק 3 מתוך 3: כתיבת התוכנית העסקית

 1. 1
  ארגן את כל המידע הרלוונטי אודות העסק שלך. התחל ליצור כותרות קטעים והכנס את המידע המתאים לכותרות המתאימות. הפרדה יעילה של הגישה הייחודית של העסק שלך לכל אחת מהכותרות הללו תארגן את התוכנית שלך באופן שהמשקיעים מועילים:
  • עמוד השער ואת תוכן העניינים
  • סיכום מנהלים, בו אתה מסכם את החזון שלך עבור החברה
  • תיאור כללי של החברה, בו אתה מספק סקירה כללית של החברה שלך והשירות שהיא מספקת לשוק שלה
  • מוצרים ושירותים, בהם אתה מתאר בפירוט את המוצר או השירות הייחודיים שלך
  • תוכנית שיווק, בה אתה מתאר כיצד תביא את המוצר שלך לצרכניו
  • תכנית תפעולית, בה אתה מתאר כיצד יופעל העסק באופן יומיומי
  • ניהול וארגון, בו אתה מתאר את מבנה הארגון שלך ואת הפילוסופיה השולטת בו
  • תוכנית פיננסית, בה אתה ממחיש את מודל העבודה שלך למימון והצורך שלך ממשקיעים
 2. 2
  כתוב את סיכום ההנהלה אחרון. סיכום המנהלים הוא בעצם הפנייה הגדולה שלך למשקיעים, או באמת לכל מי שקורא את התוכנית העסקית שלך, שצריך לסכם ולנסח מה זה נהדר במודל העסקי שלך ובמוצר שלך. זה צריך להיות פחות על הפרטים המלאים של פעולות ויותר על החזון הגדול שלך עבור החברה ולאן היא מועדת.
  כדי לכתוב תוכנית עסקית
  כדי לכתוב תוכנית עסקית, התחל עם סיכום מנהלים המציג את החזון הגדול שלך לעסק שלך.
 3. 3
  אספו את כל המידע והכינו טיוטות מרובות. ביצעת את כל העבודה הקשה במחקר, החלטת על מה העסק שלך, מכוונת אותו באופן מדויק ומכירה. הגיע הזמן להרכיב את התוכנית העסקית ולנסח את כל החשיבה, המחקר והעבודה הקשה שלך לתיאור מקיף של המבנה והשירות שלך.
  • בהתחלה, אל תדאג לגבי היוון, פיסוק ודקדוק. כל מה שאתה צריך לדאוג הוא להניח את הרעיונות שלך על הנייר. ברגע שיש לך טופס כללי, אתה יכול להשקיע זמן בהגהת התוכנית שלך ותיקון טעויות. בקש ממישהו אחר לקרוא עבורך ולהקפיד על הערותיהם.
 4. 4
  למכור את עצמך ואת העסק שלך. הרעיון של התוכנית העסקית הוא להציג את עצמך באור הטוב ביותר. הכישרונות, הניסיון וההתלהבות שאתה מביא למפעל שלך הם ייחודיים. הם מספקים כמה מהסיבות המשכנעות ביותר עבור אחרים למימון הרעיון שלך. יש לזכור שמשקיעים משקיעים באנשים יותר מרעיונות. גם אם לעסק הפוטנציאלי שלך יש מתחרים רבים או שהוא לא בקצה החדשני של התעשייה, הכישורים והמחויבות שאתה מפגין בתוכנית שלך יכולים לשכנע אחרים להעניק את תמיכתם.
  • קורות החיים שלך ייכללו בנספח התערוכות הנפרד בסוף התוכנית, כך שזה לא המקום לרשום כל עבודה שהיית לך אי פעם או העובדה שהיית מגמת היסטוריה של אמנות במכללה. אבל אל תתעלם מההשפעה של חלק כלשהו ברקע שלך שאולי נראה כאילו לא קשור למיזם החדש שלך. התמקדו בחוויות קבוצתיות, הזדמנויות מנהיגות והצלחות בכל הרמות.
 5. 5
  הציגו והסבירו את הנתונים הכספיים שלכם. איך תשכנע אחרים להשקיע בעשייה שלך? בכך שיש מידע פיננסי ברור, שקוף ומציאותי שמראה שאתה יודע על מה אתה מדבר ושאתה לא מסתיר שום דבר.
  • הדיוק בנתונים הכספיים והתחזיות שלך הוא קריטי בהחלט בשכנוע משקיעים, מקורות הלוואות ושותפים כי הרעיון העסקי שלך ראוי לתמיכה. הנתונים חייבים להיות כנים בהחלט וברורים ביותר.
  • מכיוון שבנקים ומקורות מימון רבים אחרים ישוו את התחזיות שלך לממוצעים בענף בנתוני RMA, באירופה תוכל להשתמש בנתוני RMA כדי לבדוק את התחזיות שלך לפני שהבנק עושה זאת.

טיפים

 • קיימים מקורות רבים למציאת מידע לתוכנית העסקית שלך. הספרייה המקומית שלך והאינטרנט הם תמיד מקורות מועילים. אם אתה גר בסמוך לאוניברסיטה, ייתכן שתוכל לקבוע פגישה עם אחד הפרופסורים במכללה. הפרופסור יוכל לתת תובנות מועילות.
 • ישנם כמה ארכיונים מקוונים יקרי ערך של תוכניות עסקיות המציגות חברות שחדרו בהצלחה לשוק בהתבסס על תוכנית עסקית (ושיווקית) מוגדרת ומבוצעת היטב. קח את הזמן ללמוד את השוק דרך עיני חברה מצליחה ושקול מה החברה שלך תציע שמבדילה את המוצר או השירות שלך מהשאר. היו בטוחים מה נותן לעסק שלכם יתרון תחרותי.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לאיפור
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לאיפור?
 • הקפד לציין את המידע שלך. בדרך זו תהיה לך תמיכה בכל הנתונים הסטטיסטיים שתכניס לתוכנית העסקית שלך.
 • באירופה, מינהל העסקים הקטנים (SBA) הוא משאב שימושי למידע. למדינות רבות אחרות יש משאב דומה, במימון ממשלתי או בתעשייה הממומן / מנוהל, בדוק באופן מקוון לקבלת סיוע.

אזהרות

 • אל תגיש את טיוטת התוכנית העסקית שלך למשקיעים פוטנציאליים! עם זאת, רצוי לתת את סיכום ההנהלה במקום את כל התוכנית לאחר השלמתה. לפעמים, למשקיעים עסוקים לא יהיה זמן להסתכל על תוכנית שלמה, שלעתים יכולה להיות עד 50 עמודים.

שאלות ותשובות

 • האם חשוב לכתוב תוכנית עסקית לעסק קטן גם אם אין צורך באמת בתמיכה כספית?
  כן, מכיוון שאתה מנהל עסק, אתה זקוק לתוכנית שתמקד אותך במה שחשוב לך. אתה יכול גם לבדוק את זה פעם בשנה כדי לראות עד כמה אתה והצרכים העסקיים שלך השתנו.
 • איך אכתוב הצעה עסקית למוקד טלפוני?
  באותה הדרך שבה היית כותב את זה לכל דבר אחר. פשוט עקוב אחר השלבים במאמר.
 • איך אוכל להכין תוכנית עסקית להכנת משקה מחלב סויה?
  דן כיצד תבטיח מימון, הראה פרטים על תחזיות מכירה, עלויות וכו '.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לייצור לבני פחם?
  עליכם לקחת בחשבון את הוצאותיכם בכדי להגיע למוצר סופי, ואת עלויות השיווק, הצבת המוצר, המסכמות במכירה לצרכן הסופי של המוצר שלכם. ראשית יש לנתח את השוק בפועל, כמה מציעים את אותו המוצר, באיזה מחיר, האם איכות המוצר שלהם טובה משלכם, והאם תוכלו להציע מוצר טוב יותר מהמתחרים? ואז על פי דרישת המוצר, האם האנשים שקונים את המוצר הם אנשים פרטיים, או שתספק רשת חנויות גדולה? כעת, ניתח את הוצאות התקורה שלך, שמסתכמות בסך הכסף שתצטרך להשקיע לפני שתראה כל כסף מחזיר.
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית על חנות קוסמטיקה?
  ציין את המוצר, מקורו ואנשים הזקוקים למוצר. ציין מיקום / סביבה ומרחב חנות. רשום הון, שימושי או הלוואה. ציין אם יש לך נציגי מכירות, הזמינות שלך להרחבה לפי דרישה ומקור הניידות שלך.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לאיפור?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית לחנות ספרים?
 • כיצד אוכל לכתוב טיפול ביתי?
 • האם אוכל להשתמש בשיטה זו כדי לכתוב תוכנית עסקית אם החברה שלי מבוססת באירופה? אנו מקווים לפתוח סניף של חברתנו בארה"ב.
 • איך נכתבות תוכניות עסקיות ליולדות וילדים?

תגובות (30)

 • roosevelt08
  זו הפעם הראשונה שקראתי על תוכנית עסקית וסמכו עלי, זה עזר לי מאוד. אני מדרג אותך כטוב ביותר.
 • yazmin38
  זה כל כך מפורט, עם נקודות קליעה מאוד ברורות. אהבתי את כל זה, כל כך מועיל. תודה רבה לך.
 • aufderharalan
  מאמר זה עזר מאוד בהסבר מההתחלה ועד הסוף כיצד להרכיב תוכנית עסקית ריאלית.
 • wshanahan
  למדתי הרבה מאוד כיצד לזהות משקיעים פוטנציאליים. למשל, הבנה שמשקיעים עוקבים אחר הנחיות ספציפיות, כמו מאגר המידע של איגוד ניהול הסיכונים (RMA), שנועדו להבטיח שהם ירוויחו כסף.
 • gerda63
  המתווה פשוט ועובדתי, אך מפורט. הערכתי באמת את הפריסה המתמשכת התת מודעת של הארגון כיצד נראה שהצעדים הדרושים זורמים בצורה חלקה ברצף המתאים להמשך בהגהה סופית לתיקונים.
 • neilsmith
  מאמר זה מאוד שימושי מכיוון שדנו מה נכון ומה לא נכון בהקמת עסק.
 • dtaylor
  זה בדיוק מה שחיפשתי. לא רק שזה אמר לי צעד אחר צעד מה אני צריך לתוכנית עסקית, אלא גם נתן דוגמאות מרובות שהבטיחו שאני נותן את כל המידע האפשרי הדרוש.
 • pollichnewell
  ההנחיות והצעדים המודגשים היו ממש ספציפיים וישר לעניין. עדיף אם מבנה מפורט יותר יהיה זמין.
 • rowankilback
  התהליך שלב אחר שלב עזר לי לצאת מקונפליקט מוחי. קל לבצע את השלבים. העצות והטיפים הגיוניים. באמת עוזר למשימות מסובכות בעת יצירת תוכנית עסקית.
 • strackenatasha
  הרווחתי ביותר ממתווה התוכנית, כלומר החלקים השונים שזקוקים לתשובות ספציפיות.
 • altenwerthjanae
  זה היה מאוד מועיל מכיוון שאני יודע שלא משנה כמה העסק שלי קטן, הוא צריך תוכנית עסקית כדי שאוכל לנהל אותו בצורה חלקה ועם כיוון.
 • lonzobrakus
  זה היה פשוט מאמר מושלם. קיבלתי את כל המידע שחיפשתי במקום אחד.
 • phillipsgeorgia
  אני מנסה לכתוב תוכנית עסקית אבל אין לי מושג. לאחר שקראתי בדף שלך, קיבלתי רעיון שמה עלי לעשות. אז זה באמת עזרה מלאה בשבילי.
 • cdach
  מאמר זה בהחלט יעזור לי להקים עסק משלי. אלה רעיונות שאוכל להשתמש בהם כדי לתמוך בצרכים שלי.
 • lola33
  "ההחלטה על תכנית שיווק", הכותרת החמישית של חלק 2 כל כך עוזרת לי. זה הודיע לי על הדרך להגיע אליה או להגיע אליה על ידי לקוחות ולהציג את המוצרים או השירות. זה כל כך חשוב לקיומו של עסק.
 • thomas94
  מאמר זה עזר לי בשיפור המידע כיצד ליצור עסק אפקטיבי, מכיוון שחלק מהעסקים הוקמו אך לא הושג רווח שעשוי להיות תוצאה של המקום בו אתה מתחיל את העסק שלך. זו הסיבה שרוב העסקים קורסים.
 • eldora36
  אני מאוד אוהב את הפורמט הקל לקריאה, המובן, צעד אחר צעד, ששימש להסבר כיצד לפתוח עסק קטן. זה גורם לי לחשוב שאולי פשוט אוכל לעשות את זה!
 • candidaernser
  אני מתכנן להקים מכללה חדשה. מאמר זה עבד כמדריך חשוב באמת מלכתחילה. אני עובד על פי השלבים שהוזכרו כאן.
 • walshrob
  חיפשתי תוכנית עסקית שתתנהג בכיתה שלנו כעבודה קבוצתית. מצאתי שמאמר זה מועיל מאוד.
 • chloejames
  מאמר זה מועיל מאוד, ואני ממליץ לאחרים לבקר באתר זה. אני משבח את היזמים.
 • will86
  מידע מדהים. למדתי דברים רבים על העסק מדף זה. תודה לאדם ששיתף מידע כה חשוב.
 • jfay
  זה באמת מאמר מוגדר היטב שעזר לי מאוד בפיתוח התוכנית העסקית שלי. זה עזר לי להיות יותר ממוקד ומפורש בתכנון שלי.
 • hellercordia
  תודה רבה על המידע הזה. מאוד עוזר לי להכין טיוטה לתוכנית העסקית שלי.
 • parisiannikolas
  זה עזר לי מאוד לפרויקט בית הספר שלי. מצאתי את מה שחיפשתי ורציתי לדעת. תודה רבה לך.
 • youngdanielle
  מאמר מאוד שימושי. נתן לי רעיון מבריק כיצד להפעיל את התוכנית העסקית העתידית שלי. נתן לי אסטרטגיה ברורה כדי להפוך את העסק שלי להצלחה.
 • kreigershayna
  המאמר מאוד מדהים בעצמו. בשפה מאוד פשוטה וקלה, זה מספר דברים חיוניים מאוד שקשה להבין אם עושים אותם בדרך אחרת. פיתרון נחמד ופרקטי מאוד ודרך לכתוב תוכנית עסקית. זו האפשרות הטובה ביותר להקמתה, וכמו שאמר, התוכנית צריכה להשתנות עם הזמן.
 • zachary20
  התוכניות שלך פשוטות וישירות, קלות להבנה ומאוד אינפורמטיביות. תודה רבה.
 • fayewalker
  מאמר זה נתן לי את ההנחיות כיצד להמשיך עם הרעיונות העסקיים שלי. אני מאמין שאני מייצר תוכנית עסקית מושלמת להשגת החזונות שלי.
 • leilani31
  זו הפעם הראשונה שאני קורא משהו על תכנון עסקי, כך שאני לא יכול להשוות עם אחרים. אבל כמתחיל, מאמר זה היה מאוד מועיל ואני מצפה לעבוד עליו. תודה שהפכת אותו לזמין.
 • boehmlexie
  היקפי התרחב במה מדובר. עלי להיות מוכן יותר לעסוק בכתיבת תוכנית זו.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail