איך להכריז על עצמך פושט רגל?

לימוד כיצד להעריך את האפשרויות שלך ולהכריז על עצמך פושט רגל עשוי לסייע בהקלת חלק מההתחייבויות הכספיות שלך
לימוד כיצד להעריך את האפשרויות שלך ולהכריז על עצמך פושט רגל עשוי לסייע בהקלת חלק מההתחייבויות הכספיות שלך, תלוי באופי החובות שלך.

הגשת בקשה לפשיטת רגל היא תהליך הבקשה שבית משפט משפטי ישחרר אותך מחובותיך לנושים שלך. אנשים או זוגות נשואים בדרך כלל מגישים בקשה לפשיטת רגל של פרק 7, פרק 11 או פרק 13. הסיבות השכיחות ביותר להכרזת פשיטת רגל כוללות בעיות אישיות יקרות כמו אובדן עבודה, מעבר לגירושין או התמודדות עם מחלה / פציעה קשה. אין שום דבר מביש או חסר אחריות בצורך להכריז על פשיטת רגל, אם כי יש לכך השלכות מתמשכות על האשראי שלך. ישנן גם מספר אפשרויות העשויות לעזור לך להימנע מהכרזת פשיטת רגל. לימוד כיצד להעריך את האפשרויות שלך ולהכריז על עצמך פושט רגל עשוי לסייע בהקלת חלק מההתחייבויות הכספיות שלך, תלוי באופי החובות שלך.

חלק 1 מתוך 3: הערכת האפשרויות שלך

 1. 1
  שקול להעסיק עורך דין. אם החוב שלך מכריח אותך להגיש בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שלא תחשוב על העסקת עורך דין. עם זאת, דיני פשיטת הרגל מורכבים מאוד, וכל טעות או פרשנות שגויה של החוק מצידך עלולים להשפיע על זכויותיך בבית המשפט לפשיטת רגל. אתה יכול למצוא עורכי דין לפשיטת רגל באזורך על ידי חיפוש מקוון, בספר הטלפונים או באמצעות אתר "מצא עזרה משפטית" של לשכת עורכי הדין. עורך דין יוכל:
  • להסביר לך את דיני פשיטת הרגל ואת כל הליכי המשפט הרלוונטיים
  • לקבוע אם חובותיך זכאים לפירוק או לא
  • לספק לך ייעוץ אם להגיש בקשת פשיטת רגל
  • לייעץ לך באיזה פרק להגיש
  • לסייע לך במילוי והגשת טפסים
  • יעזור לך לתכנן אם תוכל לשמור על הרכוש האישי שלך (כולל הבית והרכב שלך) או לא.
  • ליידע אותך על השלכות מס שעשויות לנבוע מההגשה
  • לייעץ לך אם עליך להמשיך לשלם לנושים שלך במהלך ההליכים
 2. 2
  הבחין בין סוגי חובות. פשיטת רגל היא אפשרות חוקית נבונה אם אינך יכול לחלוטין לחמוק מחובך. עם זאת, לא כל החובות מכוסים בחוקי פשיטת רגל, וחובות מסוימים עשויים להישאר איתך גם אם תגיש בקשה לפשיטת רגל בהצלחה.
  • חובות פרטיים שאינם מובטחים זכאים להגנה על פשיטת רגל. קטגוריה זו של חוב כוללת חשבונות כרטיסי אשראי, חשבונות רפואיים, עלויות שירות והלוואות אישיות.
  • חובות מאובטחים אינם זכאים להגנה על פשיטת רגל. קטגוריה זו כוללת חוב שנצבר עבור תשלומי מזונות ילדים, מיסים והלוואות סטודנטים.
 3. 3
  קבע אם אתה זכאי לשחרור. חוקי פשיטת הרגל עשויים להשתנות ממדינה למדינה וממדינה למדינה אחרת. באירופה, יש מגבלות לתדירות שבה אדם או זוג נשוי יכולים להגיש בקשה לפשיטת רגל. זאת בכדי למנוע שימוש לרעה בכוונה בכסף וכדי להבטיח שמי שמוטל עליהם בעיות כספיות יוכל למצוא דרכים להימלט מחובותיו.
  • אינך זכאי לקבל שחרור (כלומר חובותיך נסלחו) במסגרת פשיטת רגל של פרק 7 אם קיבלת שחרור מפרק 7 בשמונה השנים האחרונות או שחרור מפרק 13 בשש השנים האחרונות, אם כי ישנם חריגים מסוימים.
  • אינך זכאי לקבל שחרור במסגרת פשיטת רגל פרק 13 אם קיבלת שחרור מפרק 7 בארבע השנים האחרונות או שחרור מפרק 13 בשנתיים האחרונות.
  • אין תקופת המתנה חובה לפשיטת רגל של פרק 11.
  • אם הגשת בקשה לפשיטת רגל בכל צורה שהיא אך לא קיבלת שחרור, מגבלות זמן אלה לא יחולו על המקרה הנוכחי שלך, ואתה צריך להיות חופשי להמשיך.
 4. 4
  להבין את סוגי פשיטת הרגל. שלושת הסוגים הנפוצים ביותר של פשיטת רגל אליהם יגיש יחיד או זוג נשוי הם פרק 7, פרק 11 ופרק 13. לפני שתוכל להגיש בקשה לפשיטת רגל, יהיה עליך להחליט איזה פרק תגיש, מכיוון שלכל פרק יש משלו טפסים והליכים.
  • פרק 7 מחייב אותך לחסל את כל הנכסים שלך. זה יכול לגרום להחזר נכסים למכירה במכירה פומבית. על מנת להעפיל לפרק 7, עליך לעבור מבחן הכנסה לבית המשפט. יהיה עליכם לשלם דמי הגשה בסך 230 אירו לבית המשפט (זה עשוי להשתנות לפי מחוז או מדינה), אך ניתן לשלם תשלום זה בתשלומים או לוותר עליו לחלוטין.
  • פרק 11 כולל ארגון מחדש של חובותיך ונכסיך על ידי בית המשפט. בפרק 11 אין דרישות הכנסה. תצטרך לשלם דמי הגשה בסך 780 אירו לבית המשפט (זה עשוי להשתנות), אשר ניתן לשלם בתשלומים עד 90 יום.
  • פרק 13 מביא להתאמת חוב. עליך להיות בעל הכנסה קבועה ויציבה כדי לזכות בפרק 13, ועליך להיות פחות מ- 810 €, 400 חובות מאובטחים ו- 269000 € חוב לא מובטח. יהיה עליכם לשלם אגרת הגשה בסך 210 אירו לבית המשפט (שוב, זה עשוי להשתנות), אשר ניתן לשלם בתשלומים עד 45 יום.
אנשים או זוגות נשואים בדרך כלל מגישים בקשה לפשיטת רגל של פרק 7
אנשים או זוגות נשואים בדרך כלל מגישים בקשה לפשיטת רגל של פרק 7, פרק 11 או פרק 13.

חלק 2 מתוך 3: התחלת הליכי פשיטת הרגל שלך

 1. 1
  השתתף בייעוץ אשראי. על פי החוקים הנוכחיים בארה"ב, כל מי שמבקש להגיש בקשה לפשיטת רגל חייב להשתתף בייעוץ אשראי באמצעות תוכנית נאמן אמריקאית לפני שיוכל להמשיך. כדי למצוא סוכנות לייעוץ אשראי באזור מגוריך, היכנס לאתר משרד המשפטים האמריקני וחפש רשימת סוכנויות ייעוץ אשראי שאושרו בהתאם ל 11 USC § 111. לאחר מכן תוכל להשתמש בתפריט הנפתח כדי לבחור באיזו שפה תרצה סוכנות ייעוץ אשראי להיות שוטפת. זה ייתן לך רשימה מקיפה של סוכנויות ייעוץ אשראי לפי מדינה, יחד עם פרטי קשר רלוונטיים.
  • תוכנית הנאמנים של משרד המשפטים האמריקני אינה פועלת במדינות אלבמה או צפון קרוליינה. במדינות אלה, עליך לעבור קורס שאושר על ידי מנהל פשיטת רגל שמונה לבית המשפט. תוכל למצוא רשימה של יועצים מאושרים באלבמה ובצפון קרוליינה על ידי ביקור באתר בתי המשפט האמריקניים.
  • פגישת ייעוץ אשראי טיפוסית תימשך כ 60 עד 90 דקות, והוא עשוי להתנהל באופן אישי, בטלפון, או באינטרנט.
  • ייעוץ אשראי בדרך כלל עולה כ 37 €, אם כי זה ישתנה לפי מחוז ומדינה. אם אינך יכול להרשות לעצמו לשלם אגרה זו, עליך לבקש פטור מאגרה מסוכנות הייעוץ לפני שתתחיל בפגישת ייעוץ האשראי שלך.
  • עם סיום ייעוץ האשראי תקבל אישור המאשר את נוכחותך והשלמתך בהצלחה. עליך להגיש עותק של האישור לבית המשפט לפני שתוכל להתחיל להגיש בקשה לפשיטת רגל.
 2. 2
  טופס קובץ b101. לאחר שסיימתם את ייעוץ האשראי הנדרש, תוכלו למלא ולהגיש את טופס B101, העתירה מרצון לאנשים המגישים פשיטת רגל. טופס זה מיועד לחייבים בודדים (כולל זוגות נשואים), והוא נמצא באתר בתי המשפט האמריקניים תחת טפסי פשיטת רגל. עליו להיות שלם ומדויק ככל האפשר.
  • אם נגמר לך החדר וזקוק ליותר מקום, תוכל לצרף גיליון נפרד לטופס. כתוב את שמך ומספר התיק שלך (אם כבר יש לך אחד) בראש כל העמודים הנוספים שאתה מצרף, וזהה את הטופס ואת מספר השורה הרלוונטי לכל מידע בגליון / ים הנפרדים.
  • אם נוצר חוב במספר תאריכים, אתה יכול למלא את טווח התאריכים (למשל, לגבי חובות כרטיסי אשראי, תוכל למלא שהעסקה הראשונה התרחשה בינואר 2013 והעסקה האחרונה התרחשה בפברואר 2014). אם החוב נוצר בתאריך יחיד, מלא תאריך זה.
  • אם אתה עובד עם עו"ד או משרד עורכי דין, הפרקליט המנחה יצטרך לחתום ולתארך את העתירה ולכלול את שמה, כתובתה ומספר הטלפון שלה בסעיפים הרלוונטיים. אם אינך עובד עם עורך דין, עליך להשאיר את מדורי עורכי הדין ריקים.
 3. 3
  מלאו והגישו טופס 121. בנוסף לטופס B101, יהיה עליכם למלא ולהגיש את טופס 121, ההצהרה על מספרי הביטוח הלאומי שלכם. טופס זה מספק לבית המשפט את מספר הביטוח הלאומי שלך או מספר תעודת זהות משלם המס הפרטי. בתי המשפט יגנו על המספר המלא שלך מהציבור הרחב, אך מספרך יימסר במלואו לנושים שלך, הנאמן האמריקאי או מנהל פשיטת הרגל, והנאמן המסוים שמוטל על תיק פשיטת הרגל שלך. תוכל למצוא טופס זה באופן מקוון על ידי ביקור באתר בתי המשפט בארה"ב תחת טפסי פשיטת רגל.
 4. 4
  ספק מידע נוסף. לאחר שתמלא את טפסים B101 ו- 121, ייתכן שתצטרך למסור מידע נוסף לבתי המשפט כדי להתחיל בהליכי פשיטת הרגל שלך. ניתן למצוא את כל הטפסים הנוספים באתר בתי המשפט בארה"ב תחת טפסי פשיטת רגל, ויש להגישם לבית המשפט בעת הגשתם או תוך 14 יום מרגע הגשת בקשה לפשיטת רגל. יתכן שתצטרך להגיש:
  • רשימה המכילה את השמות והכתובות של כל הנושים שלך
  • העתק של תעודת ייעוץ האשראי שלך
  • טופס 106 (לוחות זמנים של נכסים והתחייבויות)
  • טופס 107 (הצהרת עניינים כספיים ליחידים המגישים פשיטת רגל)
  • טופס מנהל 2030
  • עותקים של כל תלושי השכר או ראיות אחרות לתשלום שהתקבלו תוך 60 יום לפני המועד שבו הגשת בקשה לפשיטת רגל
  • טופס 104 (רק אם אתה מגיש לפי פרק 11)
  • טפסים 101A ו- 101B (אם למשכירך יש פסק דין לפינוי נגדך ואתה רוצה להישאר במגורים המושכרים שלך יותר משלושים יום לאחר הגשת בקשת פשיטת הרגל)
  • טופס 119 (הודעה, הצהרה וחתימה של מכין עתירת פשיטת רגל) וטופס 2800 (גילוי פיצוי מכין עתירות לפשיטת רגל) - יש להגיש אותם רק אם מכין עתירות לפשיטת רגל סייע לך בהשלמת הטפסים שלך.
יהיה עליך לשלם דמי הגשה בסך 780 אירו לבית המשפט
יהיה עליך לשלם דמי הגשה בסך 780 אירו לבית המשפט, אם כי סכום זה עשוי להיות שונה בהתאם למיקומך.

חלק 3 מתוך 3: הגשת פרקים ספציפיים של פשיטת רגל

 1. 1
  מלא את הדרישות לפרק 7. בנוסף לכל הדרישות הכלליות שעליך למלא לפני ההגשה, יש כמה טפסים נוספים הספציפיים לפשיטת רגל בפרק 7. פרק 7 של פשיטת רגל כולל בדרך כלל פירוק הנכסים האישיים שלך כדי להחזיר לנושים שלך. כל הטפסים להליך פשיטת רגל בפרק 7 ניתן למצוא באתר בתי המשפט בארה"ב תחת טפסי פשיטת רגל.
  • יש למלא את טופס 108, הצהרת הכוונה ליחידים המגישים תחת פרק 7, אם לנושים יש תביעות המובטחות על ידי רכושך או שהשכרת רכוש אישי עם חוזה שכירות קיים. עליך להגיש טופס זה תוך 30 יום מרגע הגשת בקשת פשיטת הרגל או עד למועד שנקבע לפגישת הנושים (המוקדם מביניהם).
  • יש למלא את טופס 122 א -1, הצהרת ההכנסה החודשית הנוכחית שלך, על ידי מי שמכריז על פרק 7 כפושט רגל. הפטורים היחידים הם אם החוב שלך אינו בעיקר חובות צרכניים או אם יש לך שירות צבאי כשיר, ובמקרה זה עליך למלא ולהגיש טופס 122A-1Supp (הצהרת הפטור מחזקה להתעללות לפי סעיף 707 (ב) (2) טופס) יחד עם טופס 122A-1 שלך.
  • יהיה עליך לשלם דמי הגשה בסך 230 אירו לבית המשפט, אם כי סכום זה עשוי להשתנות בהתאם למיקומך. בהתאם למצבך הכלכלי, ניתן לוותר על שכר טרחה זה או לשלם אותו בתשלומים עד 90 יום לאחר הגשתו.
 2. 2
  עמידה בדרישות לפרק 11. לפרק 11 לפשיטת רגל יש דרישות וטפסים נוספים שיש למלא. בפרק 11, החובות והנכסים שלך מאורגנים מחדש על ידי בית המשפט, אך אין דרישות הכנסה מינימליות. ניתן למצוא את כל הטפסים הנוספים לפרק 11 באתר בתי המשפט בארה"ב תחת טפסי פשיטת רגל.
  • את טופס 104, רשימת הנושים שיש להם 20 התביעות הגדולות ביותר שאינן מובטחות כלפיך שאינך מקורב, יש למלא את כל האנשים המגישים תחת פרק 11. אסור לכלול תביעות כלשהן של מי שנקבע שהוא "מקורב". הכולל את קרוביך, השותפים הכלליים / שותפויות, תאגידים בהם אתה נושא משרה / דירקטור / אדם בשליטה / בעלים של 20% ומעלה מניירות הערך, וכל הסוכנים המנהלים.
  • טופס 122-ב, הצהרת ההכנסה החודשית הנוכחית שלך, חייב להיות מלא על ידי כל האנשים המגישים תחת פרק 11. אם יש צורך במרחב נוסף, תוכל לצרף גיליון נפרד לטופס, בתנאי שתכלול את מספר השורה שכל תוספת מתייחס ל.
  • יהיה עליך לשלם דמי הגשה בסך 780 € לבית המשפט, אם כי סכום זה עשוי להיות שונה בהתאם למיקומך. ניתן לשלם תשלום זה בתשלומים עד 90 יום.
 3. 3
  מלא את הדרישות לפרק 13. לפרק 13 יש טפסים נוספים משלו ודרישות שיש למלא כדי להמשיך. בפרק 13 פשיטת רגל החובות שלך מותאמים, בתנאי שאתה עומד בדרישות ההכנסה הספציפיות. ניתן למצוא את כל הטפסים הנוספים לפרק 13 באתר בתי המשפט בארה"ב תחת טפסי פשיטת רגל.
  • יש למלא את הטופס 122 ג -1, הצהרת ההכנסה החודשית הנוכחית שלך וחישוב תקופת ההתחייבות, על ידי כל האנשים המגישים תחת פרק 13. טופס זה מעריך את מצבך הכספי, תוך התחשבות בשכר ברוטו / משכורת / טיפים / בונוסים ומקורות אחרים הכנסה כנגד הוצאות כספיות משמעותיות, כולל מזונות ומזונות ילדים.
  • טופס 122C-2, חישוב ההכנסה הפנויה שלך, משמש בשילוב עם טופס 122C-1. מטרת טופס 122C-2 היא לחשב את הניכויים מההכנסה שלך כדי לקבל תמונה מלאה יותר של המצב הכספי שלך. טופס 122C-2 ידרוש ממך לספק לבית המשפט סיכום מקיף של ההוצאות שאתה מקבל בגין מזון, ביגוד, שירותי בריאות מחוץ לכיס, חודשי משכנתא או דמי שכירות, שירותים וביטוח והוצאות תחבורה.
  • טופס 113, תוכנית פרק 13, עשוי להידרש תלוי היכן אתה פונה לבית המשפט לפשיטת רגל. רשויות מסוימות עשויות לדרוש ממך להשתמש בתוכנית טופס מקומית במקום בטופס 113. פנה לבית המשפט המקומי שלך (באופן מקוון או באופן אישי) כדי לקבוע באיזה טופס תצטרך להשתמש כדי להשלים את פשיטת הרגל של פרק 13.
  • יהיה עליך לשלם דמי הגשה בסך 210 אירו לבית המשפט, אם כי סכום זה עשוי להשתנות בהתאם למיקומך. ניתן לשלם תשלום זה בתשלומים עד 45 יום לאחר הגשתו.
 4. 4
  השתתף בקורס חינוך חייבים שלאחר הגשתו. בנוסף לפגישת ייעוץ אשראי לפני פשיטת רגל, על כל מי שמגיש בקשה לפשיטת רגל בכל פרק להשלים קורס חינוך אחר הגשת חובות. מושב זה יעסוק בנושאי אחריות פיסקלית, כולל פיתוח תקציב, ניהול כספיך ושימוש באשראי בזהירות. תוכל למצוא הצעות קורסים שאושרו על ידי בית המשפט באזורך, על ידי חיפוש באתר משרד המשפטים האמריקני כדי למצוא את רשימת הספקים המאושרים שלהם.
  • הקורס יימשך בדרך כלל כשעתיים. ניתן להשתתף בה באופן אישי, בטלפון או באינטרנט.
  • התשלום עבור קורס זה הוא בדרך כלל בין 37 € ל 75 €, תלוי היכן אתה עובר את הקורס. אם אינך יכול להרשות לעצמך את דמי ההפעלה, ייתכן שתוכל לוותר על האגרה. עם זאת, בדיוק כמו פגישת הייעוץ לפשיטת רגל בעפרות, עליכם לבקש מהוויתור על האגרה לפני שאתם משתתפים בקורס.
  • תקבל תעודה בסיום הקורס בהצלחה. עליכם לשמור תעודה זו לצורך רישומכם כדי שתוכלו לאמת את נוכחותכם בקורס ובסיומו.
 5. 5
  המתן לפסק דין. לאחר ששילמתם את כל אגרות המשפט ועמדתם בכל הדרישות, כולל מילוי כל הטפסים הדרושים והשתתפות בייעוץ / קורסים בפשיטת רגל וניהול פיננסי, תמתינו להחלטה. אם בית המשפט יחליט לפטר את חובך, תקבל שחרור. משך הזמן לפני שתקבל פסיקת שחרור ישתנה, תלוי איזה פרק פשיטת רגל אתה מגיש.
  • במקרה של פשיטת רגל בפרק 7, על בית המשפט להמתין לכל התנגדות לסילוק תלונות ולכל בקשה לדחיית התיק בגין בקשות לרעה משמעותית שיוגשו לפני מתן שחרור. אם לא הוגשו תלונות תוך 60 יום לאחר המועד הראשון שנקבע לפגישה 341 (פגישת הנושים בבית המשפט), שופט ייתן שחרור אם היא לא תמצא עילה לפיטורים. זה קורה בדרך כלל כארבעה חודשים לאחר הגשת בקשת פשיטת הרגל הראשונית.
  • במקרה של פשיטת רגל בפרק 11 או פרק 13, בדרך כלל בית המשפט ייתן שחרור ברגע שניתן יהיה לעשות זאת, עם השלמת כל התשלומים המובנים על פי התוכנית. תשלומים אלה מתבצעים בדרך כלל במהלך שלוש עד חמש שנים, עם תאריך שחרור ממוצע של כארבע שנים לאחר הגשת בקשת פשיטת הרגל הראשונית.
  • אם לא תצליח להשלים את קורס חובה לניהול כספי לאחר הגשתו, השופט רשאי להכחיש פטור ולדחות את עניינך. יוצאים מן הכלל חריגים מוגבלים מסוימים אם אתה מוגבל, לא כשיר, או בתפקיד צבאי פעיל באזור לחימה.
  • אם תינתן לך שחרור, שמור את צו השחרור לרישומיך. אם תאבד בטעות את צו ההפטר, תוכל לבקש העתק באמצעות פקיד בית המשפט לפשיטת רגל בו הוצא צוך.
אין שום דבר מביש או חסר אחריות בצורך להכריז על פשיטת רגל
אין שום דבר מביש או חסר אחריות בצורך להכריז על פשיטת רגל, אם כי יש לכך השלכות מתמשכות על האשראי שלך.

טיפים

 • הירשם עם סוכנות לייעוץ אשראי צרכני לגיטימית כדי לראות אם יש משהו שאתה יכול לעשות, כגון איחוד חובות, כדי לעזור למצבך. זוהי דרישת בית משפט במקרים רבים והיא עשויה לעזור לך להימנע לחלוטין מפשיטת רגל.
 • החוק אוסר במפורש מעסיק מלסיים לך עקב מעמדך בתור חייב או אי תשלום כול חובות משוחררים. אם מעסיק מנסה להפלות את העסקתך, לשלול / לשלול / להשעות את רישיונך המקצועי, או לסיים אותך מתפקידך, פנה מיד לעורך דין.
עשוי להידרש תלוי היכן אתה פונה לבית המשפט לפשיטת רגל
טופס 113, תוכנית פרק 13, עשוי להידרש תלוי היכן אתה פונה לבית המשפט לפשיטת רגל.

אזהרות

 • היו מודעים למתח הנפשי והרגשי שעלול לבוא עם הגשת בקשה לפשיטת רגל. יהיה עליכם לדאוג לבריאותכם הנפשית והפיזית, אולי יותר בשלב זה מאשר בנסיבות רגילות. שוחח עם מטפל אם אתה מוצא את עצמך לחוץ, חרד או לא יציב רגשית.
 • דירוג האשראי שלך לא יהיה זהה לזה שהיה לפני פשיטת רגל. עם זאת, הפרשה לא תפגע באשראי שלך, ועלולה להקל על בניית האשראי שלך לאט. זה ייקח זמן, עם זאת, וייתכן שתתקשי במימון בית או רכב למשך זמן לא מבוטל לאחר הכרזת פשיטת רגל.
 • דאג לספק את כל המידע המבוקש לבית המשפט. הסתרת נושה, הסתרת נכסים או מניעת מידע אחר יביאו לבעיות משפטיות נוספות, כולל קנסות ואולי כליאה.

דברים שתזדקק להם

 • עו"ד
 • דוחות בנק
 • שטרות שטבעו בעבר

תגובות (1)

 • harry49
  אהבתי את הקריאה בסגנון קומיקס, פחות מלחיץ לנושא שאתה שוקל לקחת בחיים שלך. זה נחמד שמישהו התפנה למסור את המידע הזה לציבור.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail