איך לגבות שכר דירה?

בין אם שכר הדירה כולל כלי עזר כלשהו
כלול את סכום דמי השכירות המגיעים, בין אם שכר הדירה כולל כלי עזר כלשהו, ואת לוח התשלומים, כגון על בסיס חודשי.

אם אתה הבעלים של נכס להשכרה, גביית שכר דירה היא היסוד של העסק שלך. הצעד הראשון להרווחת הכנסות משכר דירה הוא עריכת חוזה שכירות המגדיר את תנאיך. כלול מידע אודותיך, הדייר והנכס, וציין את משך השכירות, סכום השכירות ותאריך היעד. בעוד שבדרך כלל מערכות יחסים של שוכר הדירות עוברות בצורה חלקה, שיהוקים יכולים לקרות. במקרה שהדייר שלך מפספס תשלומים, נסה להגיע איתם להסכמה לפני שגובה דמי שכירות שלא שולמו בערוצים חוקיים.

שיטה 1 מתוך 3: יצירת הסכם שכירות

 1. 1
  תכתוב את הסכם השכירות. ברוב המקומות, הסכמים בעל פה הם חוקיים אם תקופת החכירה קצרה משנה. עם זאת, תמיד צריך לכתוב את ההסכם בכתב. חוזה שכירות בכתב יגן גם עליכם וגם על הדייר שלכם אם אחד מכם לא יעמוד בתנאי ההסכם שלכם.
  • זה חכם שיש לעורך דין לערוך חוזה שכירות.
 2. 2
  זהה את בעל הדירה, הדייר ונכס להשכרה. כלול את שמותיך ושל הדייר שלך, יחד עם הצהרה המאשרת ששניכם מתכוונים ליצור מערכת יחסים של בעל דירה. ספק את כתובת נכס ההשכרה ותיאור המקום.
  • לדוגמא, תיאור השטח עשוי להגדיר את השטח המושכר כיחידת דירות ולקבוע כי לשוכר יש זכויות להשתמש בשטח כביסה משותף ובמקום חניה בלעדי.
  • תלוי במיקום שלך, ייתכן שתידרש לכלול את כתובת הדואר שלך. במקום למסור את כתובת הבית שלך, ספק תיבת דואר. אלא אם כן יש לך קשר אישי עם הדייר, זה בטוח יותר לשמור על כתובת הבית שלך פרטית.
 3. 3
  ציין את משך ההסכם, סכום השכירות ואמצעי התשלום. ציין את תקופת החכירה, כגון 6 חודשים או שנה אחת. כלול את סכום דמי השכירות המגיעים, בין אם שכר הדירה כולל שירות כלשהו, ואת לוח התשלומים, כגון על בסיס חודשי. להפקיד את אמצעי התשלום המועדף עליך, כגון המחאה או הזמנת כסף בדואר.
  • אם אינך בטוח איזה דמי שכירות לחייב, חפש דמי שכירות דומים ב- Zillow, Trulia או במאגר נדל"ן אחר.
  • בחרו בשכירות ארוכת טווח במקום בהסכמים מחודש לחודש. תרוויחו יותר הכנסות אם תשמרו על דיירים ארוכי טווח ותקטין את המחזור.
 4. 4
  קבע תאריך פירעון ואגרות מאוחרות. לדוגמה, ציין כי דמי השכירות יגיעו לראשונה בחודש. אם הדייר לא ישלם את התשלום עד ליום השלישי בחודש, הם יחויבו בתשלום מאוחר של 56 €. השתמש בתעריף אחיד לבחירתך או גבה אחוז משכר הדירה של חודש אחד שיגדל בכל שבוע שעבר.
  • תשלום מאוחר של 5% הוא בחירה נפוצה. אתה יכול להקפיץ את העמלה ב 0,5 עד 1% בכל שבוע שזה מאוחר.
  פיקדונות הביטחון לעיתים קרובות שווים לשכר דירה של חודש
  פיקדונות הביטחון לעיתים קרובות שווים לשכר דירה של חודש, אך באזורים מסוימים עשויים להיות גבוהים יותר משכר דירה של 6 חודשים.
 5. 5
  הגדר את הפיקדון ושם את המוסד הפיננסי המחזיק בו. פיקדונות הביטחון לעיתים קרובות שווים לשכר דירה של חודש, אך באזורים מסוימים עשויים להיות גבוהים יותר משכר דירה של 6 חודשים. פיקדון שייך מבחינה משפטית כדי השוכר, כך להפקיד אותו בחשבון בנק ולספק את המידע של בנק החכירה.
  • יש לך זכות להשתמש בפיקדון כדי לכסות את עלות שכר הדירה או הנזק שנגרם על ידי השוכר שלא שולמו.

שיטה 2 מתוך 3: קביעת לוח תשלומים

 1. 1
  אל תקבל מזומן. שביל נייר עדיף עליכם ועבור הדייר שלכם. שניכם רוצים תיעוד של העסקאות שלכם במקרה של סכסוך או למגוון מטרות מס ומשפטיות. בנוסף, קבלת סכום גדול באופן אישי או באמצעות הדואר מהווה סכנת גניבה.
 2. 2
  בקש בדואר הדייר שלך או בהזמנות כסף כדי שיהיה פשוט. שיקים ופקודות כסף הם אמצעי התשלום הפופולריים ביותר. אם אתה מקבל תשלום לאחר תאריך היעד, בדוק את חותמת הדואר של המעטפה כדי לראות אם היא אכן התעכבה בדואר או שהדייר שלח אותה באיחור.
  • אם אינך גר באותו הבניין שבו נמצאת יחידת ההשכרה, הישאר בצד הבטוח וספק תיבת דואר במקום כתובת ביתך.
  • אם אתם שוכרים חדר או דירה ומתגוררים במקום, הדייר שלכם יכול פשוט להחליק את הצ'ק או ההזמנה מתחת לדלתכם.
 3. 3
  התקן תיבת טיפה נעולה על הנכס כדי לחתוך את הדואר. תיבת נעילה נעולה נוחה יותר לדיירים ומסירה את הסיכון שהמחאה תלך לאיבוד בדואר. עם זאת, זה מהווה סיכון ביטחוני, כך שתצטרך לנקוט באמצעי זהירות כדי למנוע גניבה.
  • הבהיר כי אסור במזומן בתיבת הטיפה. קבל צ'קים או הזמנות כסף בלבד.
  • במידת האפשר, התקן את תיבת הטיפה בתוך הבית, כמו במסדרון, במרתף או בשטח משותף אחר של נכס מרובה יחידות.
  • קחו בחשבון את נתוני הפשע של השכונה. אם יש פעילות חשודה רבה, אל תשתמש בתיבת ירידה.
 4. 4
  קבל תשלומים בבדיקות חודשיות כדי לעקוב אחר הנכס. אם תבחר באפשרות זו, עליך לקבוע בהסכם השכירות כי תבדוק את הנכס מדי חודש. אלא אם כן מדובר במצב חירום, אינך יכול להיכנס ליחידה מבלי ליידע את הדייר לפחות 24 שעות.
  • בחלק מהמקומות ישנן תקנות מחמירות הנוגעות לזכותו של דייר לפרטיות. אם זה לא צוין בחוזה השכירות, ייתכן שלא תוכל להיכנס ליחידה ללא הסכמת הדייר, גם אם תודיע מראש.
 5. 5
  הגדר מערכת תשלומים מקוונת לנוחות מרבית. אם ברצונך לדלג על נסיעות לתיבת הדואר האלקטרוני או לנכס להשכרה, מערכת תשלום מקוונת עשויה להיות הדרך ללכת. ישנן מספר חברות המקבלות תשלומים מקוונים מדיירים ומקשרות אותן לחשבון הבנק שלך. חלקם בחינם, אך רובם גובים דמי נוחות בין 2 ל -3.5%.
  • אמנם זה לא חובה, אבל בעלי בתים רבים המשתמשים בשירותי תשלום מקוונים מחלקים את עלות העמלות עם הדיירים. חלק משירותי התשלום מאפשרים לך להיכנס לחשבונך ולבחור באפשרות לחלק את העמלה. אתה יכול גם להפחית את שכר הדירה כדי לכסות מחצית מהעמלה. לדוגמה, חלקו עמלה של 3% על ידי הפחתת דמי השכירות של 750 € ב -1,5%, או 11 €
  • אם תבחר באפשרות תשלום זו, שים לב בחוזה השכירות כי חלים דמי נוחות נוספים של צד שלישי.
  • חפש באופן מקוון "תשלום שכירות מקוון" כדי למצוא חברות, ואז חפש את הסקירות והרישומים המקוונים של חברות פוטנציאליות בלשכה לעסקים טובים יותר.
  • אם לך ולדייר שלך יש אותו בנק, תוכל גם להגדיר העברה ישירה. לרוב הבנקים הגדולים יש אפשרות העברה מקוונת המאפשרת לבצע תשלומים ללא קישור חשבונות או פגיעה בפרטיות.
אם ברצונך לדלג על נסיעות לתיבת הדואר האלקטרוני או לנכס להשכרה
אם ברצונך לדלג על נסיעות לתיבת הדואר האלקטרוני או לנכס להשכרה, מערכת תשלום מקוונת עשויה להיות הדרך ללכת.

שיטה 3 מתוך 3: גביית דמי שכירות שלא שולמו

 1. 1
  נסה להגיע להסכמה עם הדייר שלך קודם. לקחת דייר לבית המשפט גוזל זמן ועשוי לעלות כסף. לפני שעוברים בערוצים משפטיים, הסבירו לדייר שלכם שאתם מנהלים עסק ושהם חתמו איתכם על חוזה.
  • נסו להיות חמורים אך אמפתיים. תגיד להם, "אני מבין שאתה מתקשה בשכר דירה, ואני מרגיש עם המצב שלך. עם זאת, נכס להשכרה הוא עסק עם הוצאות, ואני זקוק למישהו שיוכל להגשים את סוף המציאה שלהם."
  • היה מבין, אך הנח את ההשלכות. אמור, "אם אינך יכול לבצע את התשלומים שהוחמצת תוך שבעה ימים (קבע תאריך לבחירתך), אצטרך להגיש תביעות פינוי ותשלומים שאינם בתשלום. אלה ישפיעו לאורך זמן על הכספים שלך, ולכן אני רוצה לתת לך את סיכוי למלא את התחייבויותיך תחילה. "
 2. 2
  שכר עורך דין כדי לייעל את התהליך. גביית דמי שכירות שלא שולמו ופינוי דייר הם תהליכים מסובכים. העסקת עורך דין תבטיח שתכסו את בסיסיכם ותגישו את תביעותיכם בצורה נכונה.
  • אם השופט פוסק לטובתך, הם יוכלו לחייב את הדייר בתשלום שכר טרחתך המשפטי.
 3. 3
  שלח דרישה בכתב לדייר. אם אינך מקבל תשלום לאחר שניסה ליישר איתם, כתוב הודעה המציינת את שמותיך והדייר, התאריך הנוכחי, כל חודש חייב והסכום הכולל. בקשו משירות המספק (או "מגיש") ניירות משפטיים להציג את ההודעה בפני הדייר באופן אישי.
  • לאחר שני ניסיונות כושלים למסור את ההודעה באופן אישי, השרת רשאי לצרף עותק לדלתו. עליהם גם לשלוח עותק אחד בדואר רגיל ועותק אחד בדואר מוסמך.
  • מצא תבנית דרישה כתובה כאן: https://nycourts.gov/courts/8jd/pdfs/L&T/nonpay/WrittenDemandPastDueRent.pdf.
  • אם אתה מפנה גם את הדייר, עליך להודיע להם ולהגיש ניירת נפרדת. פינוי וגביית שכר דירה ללא תשלום הם 2 תהליכים שונים.
 4. 4
  הגש עתירה ללא תשלום בבית המשפט המחוזי שלך. אם אינך מקבל תשלום תוך שלושה ימים מרגע הגשת הדרישה לשכר דירה בתשלום, אתה יכול להגיש עתירה ללא תשלום למחוזי המקומי או לבית המשפט לדיור. חפש באינטרנט כדי למצוא את בית המשפט המתאים לסמכותך. אמור לפקיד שברצונך להגיש תביעה ללא תשלום בגין דמי שכירות בתשלום, ומלא את הטפסים שהם נותנים לך.
  • תוכלו לספק את שמכם וכתובתכם, שם הדייר וכתובתו, מידע אודות נכס ההשכרה, רשימה של כל חודש חייב והסכום הכולל. מצא דוגמה לטופסי בקשה ללא תשלום כאן: https://nycourts.gov/courts/4jd/plattsburgh_city/nonpayment.pdf.
 5. 5
  הביאו לדיון את חוזה השכירות, קבלות השכירות וראיות אחרות. לאחר הגשת הטפסים, יקבע הפקיד מועד שימוע, המתקיים בדרך כלל תוך 12 יום מיום הגשתו. הביאו את חוזה השכירות החתום וראיות לתשלומי שכר דירה בעבר, כמו העתקי צ'קים או קבלות שכירות, כדי להראות שהדייר הסכים ומבין את תנאי התשלום.
  • תוכל גם לספק דפי בנק עבור החשבון שבו הפקדת תשלומי עבר שמראים אילו חודשים לא שולמו.
  • אלא אם כן הדייר יכול להוכיח שביצע תשלומים או להראות כי נכס ההשכרה אינו ניתן למגורים, השופט ייתן לך אישור לגבות תשלום. הם ככל הנראה יצטרכו לעטר את שכר הדייר על מנת לשלם את החוב.

טיפים

 • שמירה על דיירים טובים תשמור על תזרים המזומנים שלך שלם ותפחית את הסיכון לנושאים שאינם בתשלום או סכסוכים אחרים. הפעל בדיקות רקע ואשראי על דייר פוטנציאלי לפני שתציע להם חוזה שכירות.
  ואז חפש את הסקירות והרישומים המקוונים של חברות פוטנציאליות בלשכה לעסקים טובים יותר
  חפש באופן מקוון "תשלום שכירות מקוון" כדי למצוא חברות, ואז חפש את הסקירות והרישומים המקוונים של חברות פוטנציאליות בלשכה לעסקים טובים יותר.
 • ספק תמריצים, כגון סלסלת מתנה או כרטיס מתנה, במהלך החגים או כאשר הם מתחדשים ליידע את הדיירים הטובים שאתה מעריך אותם.

אזהרות

 • החוקים הנוגעים לזכויות הדיירים, סכומי פיקדון מרביים, אחזקת יחידה למגורים ופרטים אחרים משתנים לפי מיקום. בדוק את החוקים המקומיים שלך וודא שאתה מציית להם.
 • הכנסות משכירות חייבות במס. דווח עליה כהכנסה ברוטו בהחזר המס שלך באירופה או על פי הנהלים של שירות ההכנסות הלאומי שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להתחשב בתקופות ללא שכר דירה?
 2. איך לקנות בית מודולרי?
 3. איך לקנות בית נטוש?
 4. כיצד לקבוע את שווי השוק לביתך?
 5. איך מסננים דיירים?
 6. כיצד לחפש רשומות פינוי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail