כיצד לקנות מניית נאסד"ק?

הוא מקום בו המשקיעים יתכנסו לרכישה ולמכירה של מניות החברה
שוק המניות, בבסיסו, הוא מקום בו המשקיעים יתכנסו לרכישה ולמכירה של מניות החברה.

השקעה בשוק המניות יכולה להיות עסק מסוכן אך מתגמל. עם מניות בחברת נאסד"ק תהפוך לבעלים חלקי, ותתחיל להרוויח ולהפסיד כסף ממש לצד החברה. בעזרת הידע הנכון ובאמצעות שיטות מוכחות לרכישת מניות, אתה יכול להתחיל להפוך את הכסף שלך לכסף רב יותר, כביכול, ולהקטין את הסיכון שההשקעות שלך במניות נאסד"ק ייכשלו.

חלק 1 מתוך 3: השקיעו את כספכם בחוכמה

 1. 1
  למד כיצד שוק המניות מתפקד. שוק המניות, בבסיסו, הוא מקום בו המשקיעים יתכנסו לרכישה ולמכירה של מניות החברה. כמעט לכל מדינה עם סחר ובעלות על חברות ציבוריות יש שוק מניות לסחור בה, לרוב עם יותר ממדד אחד, כפי שקורה בארה"ב עם שלושה מדדים עיקריים: דאו ג'ונס, S&P 500 ומורכב נאסד"ק.
  • מדד נאסד"ק נוטה לרשום כמות גדולה של חברות טכנולוגיה בעלות צמיחה גבוהה, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת להשקעה בתחום האנרגיה, פיתוח טכנולוגי ותחומים דומים. יש לה סוגים אחרים של חברות רשומות, אך נוטה להתמקד בתעשיית הטכנולוגיה.
 2. 2
  החליטו באיזה סוג מניות תרצו להשקיע. ישנן מגוון אופציות למניות, חלקן אתם משקיעים בנפרד, חלקן שאתם תורמים לקרן איתן מושקעות ואז, ואחרות שעובדות על פי התהליכים שלהן. בחר השקעה הגיונית להשקעה שלך ולזמן שאתה יכול להשקיע במעקב אחר תיק ההשקעות שלך.
  • מניה פרטנית: מניה שדורשת אחריות אישית רבה, זו תשקיע בעצמך ללא מממנים או סיוע אחר.
  • קרן נאמנות: מאגר כסף ממשקיעים מרובים שישמש לקניית מניות גדולות או אוספי מניות שלרוב לא תוכלו להשיג בעצמכם. מנוהל בדרך כלל כמאמץ משותף.
  • קרן אינדקס: סוג של קרן נאמנות שנועדה לעקוב אחר מדד שוק ולעקוב אחריו, בדרך כלל עם היקף רחב אך מחזור נמוך.
  • קרן הנסחרת בבורסה (תעודת סל): בדומה לקרן נאמנות מבחינות רבות, תעודת סל נסחרת כל הזמן לאורך כל היום ועוקבת אחר מדד ספציפי, ואילו קרן נאמנות נסחרת רק בסוף כל יום, ויכולה להתמקד גם מסחר בינלאומי במניות ולא רק מקומי.
 3. 3
  חקר חברות מגדלות כדי למצוא השקעה בסיכון נמוך. חשוב שרכישת המניות הראשונה שלך תהיה בטוחה ואמינה. השקעות בסיכון נמוך אינן רואות לעיתים קרובות תשואות עצומות, אך הן הדרך הטובה ביותר להרטיב את רגליכם בעולם ההשקעות לפני שעוברים להזדמנויות מסוכנות יותר ורווחיות יותר.
  • בדוק ישירות חברות בדוחות שנתיים כדי להעריך את הצלחתן לטווח הארוך. חברה שקיימת מזה עשור שעושה רווחים יציבים אך איטיים תהיה תמיד השקעה בטוחה יותר מעסק חדש שיש לו לאחרונה רווח ברווח.
  • חשוב על חברות שאתה רוכש בהן מוצרים ושירותים באופן קבוע - רשתות חברות ועסקים לאומיים הם בדרך כלל הימורים בטוחים להשקעה ארוכת טווח בסיכון נמוך.
  • אתה יכול לחקור ישירות על מדד NASDAQ באופן מקוון, אך אתרים שימושיים אחרים למחקר כוללים את וול סטריט ג'ורנל, stockchase.com או investopedia.com.
 4. 4
  התמקמו בקומץ חברות להשקיע בהן. תכננו לפזר את כספכם בכמה מניות בטוחות במיזם הראשון הזה להשקעה. חלק חיוני בהיותכם משקיעים מצליחים, תימנעו מאיבוד הכל בחברה אחת אם המניה שלהם תהיה חמוצה.
  • התחלה של השקעה להשתבש היא אירוע קבוע שקל לטפל בו. כל עוד ההשקעות האחרות שלך ממשיכות להצליח, הן יכולות לעזור להחזיר הפסדים.
השקעה היא כסף שלא תהיה לך גישה אליו ברגע שאתה קונה מניות
השקעה היא כסף שלא תהיה לך גישה אליו ברגע שאתה קונה מניות, והשקעה רבה מדי יכולה להיות מסוכנת.

חלק 2 מתוך 3: רכישת מניית נאסד"ק

 1. 1
  החליטו כמה אתם מוכנים להשקיע. השקעה היא כסף שלא תהיה לך גישה אליו ברגע שאתה קונה מניות, והשקעה רבה מדי יכולה להיות מסוכנת. מצד שני, השקעה קטנה מדי תביא לך להרוויח סכום כסף קטן בלבד, מה שהופך את המאמץ להשקיע פחות כדאי.
  • כ -10 אחוזים מההכנסה נטו שלך הם סכום נפוץ להשקעה, אך להפריש 5 אחוזים מההכנסה שלך הוא סכום התחלתי טוב עבור משקיע מתחיל.
 2. 2
  בחר בין שירות מלא או מתווך מניות מוזל. עסקות ברוקר שירות מלאות עם השקעות גדולות, לעתים קרובות יותר מאשר 7460 €, ניתן ליצור קשר לקבלת ייעוץ השקעות והכוונה. מתווך מניות מוזל יקבל השקעות נמוכות יותר, חלקן נמוכות עד 750 אירו, אך החלטות השקעה יהיו באחריותך לחלוטין. אתה תקנה מניות דרך חשבון התיווך שלך כמעט כל הזמן, אך אתרים כגון E-Trade ו- Ameritrade מאפשרים לך לרכוש מניות ללא.
  • ישנם ברוקרים מקוונים אשר מקבלים יתרות מינימליות בחשבון, אשר יכולות להיות אפשרות טובה אם אתה מעוניין לרכוש מניות נאסד"ק בפחות מ- 750 אירו בקרנות הראשוניות.
  • ניתן גם לרכוש מניות באמצעות תוכנית רכישה ישירה של מניות (DSP) הזמינה מהחברה ישירות. לתוכניות אלה יש מגבלות מינימליות, בדרך כלל כמה מאות דולרים כיתרה הראשונית.
 3. 3
  מלא ניירת עם המתווך שלך ופתח חשבון. שוחח עם המתווך שלך על התנאים וההגבלות של חשבון התיווך שלך, אשר בדרך כלל כולל יישום חשבון חדש, החלטה איזה סוג חשבון אתה רוצה וכל ניירת אחרת שדורשת המדינה שלך. תידרש להפקיד מינימום עבור יתרת החשבון הראשונית, לכן ודא מבעוד מועד שהסכום שתרצה להשקיע עומד במינימום זה.
  • תישאל כמה שאלות לגבי האזרחות שלך, מצב התעסוקה שלך, רישיון הנהיגה שלך, ואדם שאפשר לסמוך עליו שיפנה לגבי החשבון במקרה חירום.
  • הקפד להבין את הכללים של SEC (רשות ניירות ערך) ו- FINRA (הרשות הרגולטורית לתעשייה פיננסית) במדינתך, וקרא בעיון כל מאמר שאתה מתבקש לחתום עליו. זה הכסף שלך, ואתה צריך להיות בטוח במאת האחוזים כיצד ישמש אותו ולמה בדיוק אתה מסכים.
 4. 4
  השתמש באפליקציה כדי לטפל בהשקעות ללא מתווך. אפליקציות מובייל כמו Robinhood ו- Stash נועדו לאפשר לך לבצע השקעות חדשות ולפקח על תיק העבודות שלך במקום אחד. מרבית האפליקציות הללו אינן דורשות איזון מינימלי, ויכולות לשמש דרך להרטיב את הרגליים במניות והשקעות.
  • בעוד שרובם אינם דורשים יתרה מינימלית במובן המסורתי, עדיין תצטרך לשלם עמלות עבור כל רכישת מניות באותו אופן שאתה עושה בעת רכישת מניות באמצעות מתווך.
 5. 5
  השקיעו לאט אך בטוח במהלך מספר חודשים. אל תשקיע הכל בבת אחת, כי השוק עלול לקרוס למחרת ואתה לא יכול לעשות שום דבר בקשר לזה. במקום זאת, הגישו תוכנית לרכישה לאט של מניות במהלך מספר חודשים, והבטיחו שהתשואות שלכם יזלגו מבלי שבעיות שוק משמעותיות משפיעות על הקרנות שלכם.
  • זה יכול לעזור לך להימנע מהשקעות גרועות בהתחלה. כשאתה נותן לעצמך כמה שבועות לפגוע בחברה, אתה יכול להיות בטוח יותר בזה כשאתה מחליט לרכוש, או להחליט שלא לקנות את המניות שלהם אם הדברים מתחילים להיראות כאילו הם מחמצים.
 6. 6
  עקוב אחר השקעותיך ובצע שינויים בהתאם. הקדיש זמן לפחות פעם בשבוע לבדיקת המניות שלך בעצמך או עם המתווך שלך ולקבל עדכונים על ההשקעות שלך. אתה לא רוצה לקחת יותר מדי זמן בלי לעקוב אחר התיק שלך או להסתכן שלא להיות מודע לשינויים ולהפסדים פתאומיים.
  • פעם בשבוע היא נקודת התחלה טובה עבור משקיע מכיוון שהיא מאפשרת לך לראות דפוסים ומגמות לאורך כמה ימים.
  • אתה יכול לבדוק את זה לעיתים קרובות יותר, אך תראה שינויים יומיים ולא דפוסים שבועיים. מומלץ לנתח דפוסים לאורך זמן ולא לתנודות בודדות, מכיוון שהוא מהווה אינדיקטור טוב יותר להצלחה הכוללת של המניה.
עם מניות בחברת נאסד"ק תהפוך לבעלים חלקי
עם מניות בחברת נאסד"ק תהפוך לבעלים חלקי, ותתחיל להרוויח ולהפסיד כסף ממש לצד החברה.

חלק 3 מתוך 3: פיתוח תיק העבודות שלך עוד יותר

 1. 1
  גוון את המניה שלך על ידי קנייה בשווקים חדשים. בעולם ההשקעות אתה הולך לשמוע את הביטוי "גוון את המניות שלך" המושלך הרבה. מה שזה אומר באמת הוא שבמקום להשקיע הכל בפינה אחת של השוק, הסתעף לשווקים אחרים כדי להפחית את הסיכון שהשקעה אחת תשפיע על התיק שלך בכללותו.
  • לדוגמא, אם השקעת בעיקר בענף האנרגיה המתחדשת, מצא שוק שאינו קשור לחלוטין לאנרגיה מתחדשת כדי להרחיב את טווח ההגעה שלך, כמו פיתוח דיור.
  • אל תשמור את כל הביצים בסל אחד, עדיף שהאצבע תהיה בכל פשטידה.
 2. 2
  הגדל את הכספים הזמינים בחשבון התיווך שלך. הוסף כספים לאזורים שמצליחים במיוחד כדי למקסם את ההחזר שלך. צמצם כספים מאזורים שאינם ביצועים נמוכים כדי להפחית את השפעתם על ההשקעה הכוללת שלך.
  • אם אינך רוצה להוסיף כספים לחשבונך ומעדיף פשוט להשתמש בכסף שנמצא שם כבר, אתה יכול למכור כמה השקעות ולהוסיף את הכספים למניות המצליחות שלך.
  • קבע הערכה רבעונית ושנתית של תיק ההשקעות שלך, כדי לראות מגמות ארוכות טווח והערך מחדש את סדרי העדיפויות שלך לאורך זמן. ייתכן שתראה תמונה שונה של ההשקעות שלך במהלך שנה מאשר במהלך חודש.
 3. 3
  בדוק השקעות בינלאומיות כדי לפזר את כספיך ברחבי העולם. השקעות זרות הן דרך נהדרת לגוון תוך התחשבות בחשיפה בינלאומית. ניתן לרכוש מניות בינלאומיות באמצעות תעודת סל (קרן הנסחרת בבורסה) המתמקדת במיוחד בהזדמנויות השקעה בינלאומיות.
  • במקום לנווט במים בינלאומיים, כביכול, אתה יכול גם להשקיע בחברה רב לאומית עם מטה במדינתך כדי לצאת למסחר בינלאומי במניות.
אך אתרים כגון E-Trade ו- Ameritrade מאפשרים לך לרכוש מניות ללא
אתה תקנה מניות דרך חשבון התיווך שלך כמעט כל הזמן, אך אתרים כגון E-Trade ו- Ameritrade מאפשרים לך לרכוש מניות ללא.

טיפים

 • בדוק את הרגשות שלך בפתח בכל הנוגע להשקעה. אתה לא יכול לתת לעצמך להתעצב על הפסד גרוע במיוחד, ולא לחגוג יותר מדי כשההשקעות שלך מתחילות להצליח. רווחים והפסדים הם חלק נורמלי מעולם המסחר במניות, ואתה צריך להיות חכם לגבי השקעה, לא רגשי לגבי זה, אם אתה רוצה להצליח כלכלית באמצעות מניות.
 • גם אם יש לך סכום כסף גדול שתרצה להתחיל להשקיע, אתה עדיין צריך להתחיל בקטן אם מעולם לא צעדת רגל למים האלה לפני כן. תוך זמן לא רב תוכלו לנווט את דרככם בשוק המניות בקלות, אך אל תסתכנו בהפסד יותר ממה שהייתם צריכים לעשות במיזמים הראשונים שלכם.

שאלות ותשובות

 • היכן אוכל ללכת למשרד ולקנות מניות נאסד"ק עכשיו?
  עבור לכל מתווך מקומי מקומי. ראה רישומי טלפונים בקטע "ברוקרים של מניות ואג"ח". לחלופין, קנה דרך כל מתווך מקוון. כולם מטפלים במניות נאסד"ק.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail