איך להשקיע בשוק המניות?

כדי להשקיע בשוק המניות, שקול את הערך הכולל של המניה שאתה מעוניין בה על ידי ניתוח חוזק תזרים המזומנים, ההכנסות והביצועים העתידיים שלהם. כשאתה בונה תיק השקיע במגוון חברות שונות במגזרים כלכליים רבים כדי להפחית את הסיכון לאובדן פתאומי במקרה של ירידה או אסון. לאחר שהחלטת על החברות בהן ברצונך להשקיע, פנה למתווך מורשה בכדי להתחיל לקנות ולסחור. למידע על בחירת המתווך המתאים ותהליך הקנייה והמכירה, גלול מטה!

עליכם להבין מהו שוק המניות ואיך הוא פועל
על מנת להשקיע נכון, עליכם להבין מהו שוק המניות ואיך הוא פועל.

מתחילים לחשוב על פרישה? תוהה כיצד תוכל להרשות לעצמך לבלות את שנות הזהב שלך בנוחות? השקעה בשוק המניות היא אחת הדרכים להגדיל את העושר והביטחון שלך, אך היא אינה נטולת סיכונים חמורים. עקוב אחר הטיפים הבאים כדי להתחיל היטב את עתידך הכלכלי.

שיטה 1 מתוך 4: לימוד אודות מניות

 1. 1
  להבין את שוק המניות. על מנת להשקיע נכון, עליכם להבין מהו שוק המניות ואיך הוא פועל. להלן סקירה בסיסית של מונחים ותהליכים:
  • מניות. המכונה גם "מניות" או "הון עצמי", מניה היא אישור המעניק לבעל בעלות חלקית על חברה. על מנת לגייס כסף, חברה משחררת מניות שהציבור יכול לקנות. כל מניה מייצגת אחוז קטן מהבעלות באותה חברה.
  • בעל מניות. מדובר באדם שבבעלותו מניות בחברה. בעל מניות יכול להחזיק במניה אחת בלבד ובמיליונים. בעלי המניות מקבלים קולות בחברה ומרוויחים אחוז מהרווחים.
  • בורסה. כאן נקנות ונמכרות מניות של חברות. זה יכול להיות מקום פיזי או שוק וירטואלי. שלושת שוקי המניות העיקריים בארה"ב הם הבורסה בניו יורק (NYSE), הבורסה האירופית (AMEX) והארגון הלאומי של הצעות מחיר אוטומטיות לסוחרי ניירות ערך (NASDAQ). כולם נגישים דרך סוכני מניות, הן בטלפון והן באינטרנט.
 2. 2
  הכירו סוגים שונים של מניות. ישנם שני סוגים עיקריים של מניות: משותפים ואת המועדפת.
  • מניות רגילות הן צורת המניות המוכרות ביותר לחדשים. זה מניה בחברה. מניות רגילות יכולות לתת כמה מהתשואות הגבוהות ביותר בהשקעה, אך מגיעה עם הסיכון הגדול ביותר.
  • מניות מועדפות נותנות בעלות כמו שקורה במניות רגילות, אך אינה מעניקה זכויות הצבעה. דיבידנדים ששולמו על ידי מניות בכורה הם קבועים במקום משתנה כמו מניות רגילות. מניות מועדפות הן מקור בטוח יותר להכנסות מדיבידנד מאשר המניה הרגילה.
  • ניתן לחלק מניות גם לשיעורים שונים אם החברה בוחרת. בדרך כלל, חברה תגרום לסוג מניות אחד להיות בעל זכות הצבעה רבה יותר מהשנייה, כדי לוודא שקבוצות מסוימות שומרות על השליטה בחברה.
 3. 3
  למד כיצד המניות עולות ויורדות בערכן. מניות פועלות על פי חוק ההיצע והביקוש. ככל שהביקוש למניה עולה ויותר אנשים מעוניינים לקנות מאשר למכור, מחיר המניה עולה. הסיבה לכך היא שיש פחות אספקה של המניה וכל מניה הופכת להיות יקרה יותר. המניות בדרך כלל גדלות בביקוש ככל שהחברה מצליחה, והביקוש שלהן יורד אם ביצועי החברה סובלים מכך.
  • הביקוש מבוסס לרוב על ציפיות לביצועים עתידיים. כאשר המשקיעים מרגישים שהחברה תשתפר טוב יותר בזמן הקרוב, הביקוש יגדל.
  • אי אפשר לחזות בוודאות כיצד יתנהג שוק המניות הכולל. זו הסיבה שיש כל כך הרבה סיכון הכרוך בצורת השקעה זו.
 4. 4
  גלה על דיבידנדים. דיבידנדים הם הטבה המשולמת לבעלי המניות על פי שיקול הדעת של הדירקטוריון.
  • חברות יציבות משלמות לעיתים קרובות דיבידנדים כדי לשמור על המשקיעים כשמחיר המניות שלהם לא עולה הרבה.
  • דיבידנדים הם דרך נהדרת להרוויח הכנסות "פסיביות" (אוטומטיות) לאורך תקופה ארוכה.
 5. 5
  להבין מדוע אתה רוצה להשקיע. שאל את עצמך מדוע אתה רוצה להשקיע ומה אתה מצפה להרוויח מכך. שוק המניות יכול להיות מאוד תנודתי, ויום גרוע יכול לאבד חלק משמעותי מההשקעה שלך.
  • משקיעים טובים משקיעים לטווח הארוך. אם אתם מחפשים לפדות מייד, שוק המניות לא יכול להיות מקום טוב לשים את הכסף שלכם.
  • אל תשקיע אם אתה מנסה לצאת מהחובות. וודאו כי מטפלים בחובות בריבית גבוהה לפני ההשקעה בשוק המניות.
  • השקעה מוצלחת במניות דורשת מהמשקיע זמן ייעודי. שאל את עצמך אם יש לך זמן לחקור חברות במשך כמה שעות בשבוע לפחות. מחקר כזה חשוב ביותר. ישנם שירותי מחקר רבים הזמינים לבצע חלק מעבודות הרגליים עבורך. חפש באינטרנט אתרים כמו Scottrade, ShareBuilder, Motley Fool, E-trade, TDAmeritrade, TradeKing, Morningstar ו- TheStreet, עד כמה שמות רבים הם. מסוכן מאוד לבחור מניות מבלי לחקור אותן קודם.
שוק המניות לא יכול להיות מקום טוב לשים את הכסף שלכם
אם אתם מחפשים לפדות מייד, שוק המניות לא יכול להיות מקום טוב לשים את הכסף שלכם.

שיטה 2 מתוך 4: בחירת מניות להשקעה

 1. 1
  קבע את נקודות החוזק שלך. מכיוון שתצטרכו לעשות קצת מחקר כשמדובר באיזו חברה להשקיע, התמקדו תחילה בחברות שיש לכם ידע בעבודה עליהן. זה יהפוך את הדברים למעניינים ומרתקים יותר ככל שתתחיל.
  • בדוק חברות מקומיות, שכן ייתכן שיש לך יותר הזדמנות לעסוק בהן ולחוש כיצד העסק שלהן משפיע על האזור שלך.
 2. 2
  שקול את הערך הכולל של מניה. תצטרך לעשות קצת מחקר ומתמטיקה כדי לקבוע את שווי החברה. בקרוב תוכלו לראות שמניה בדולר אחד אינה בהכרח זולה יותר ממניה של 30 אירו. מניה עם שווי אמיתי הגבוה מהמחיר הנקוב היא כנראה שווה לקנות.
  • מכיוון שקנייה של מניות פירושה רכישת בעלות חלקית על חברה, קבע אם יהיה הגיוני כלכלית לקנות את החברה כולה (בהנחה שהיה לך את הכסף).
  • גלה כמה זמן ייקח תשלום ההשקעה שלך מרווחים אם תקנה את החברה כולה. השתמש בתוצאות כדי לקבוע אם כדאי להשקיע במניות.
  • יש לזכור כי הרווחים יכולים להשתנות באופן פרוע ככל שהשווקים משתנים. טכנולוגיות יכולות להתיישן, או שההוראות יכולות להשתנות, מה שהופך את מוצרי החברה לפחות יקרים או אפילו חסרי תועלת.
 3. 3
  כדי לקבוע את שווי החברה, יהיה עליכם לבדוק כמה משתנים. אלה כוללים ביצועים עתידיים, תזרים מזומנים, ואת הכנסות, בין רבים אחרים.
  • ביצועים עתידיים. שווי החברה מבוסס בעיקר על תחזיות של ביצועים עתידיים. ביצועי העבר חשובים רק כאינדיקציה להופעת החברה בעתיד.
  • תזרים מזומנים. באופן כללי, לחברה שיש לה הרבה נכסים ועלויות תפעול גבוהות יש פחות תזרים מזומנים מאשר עסק דומה עם פחות נכסים ועלות תפעול נמוכה יותר. תזרים מזומנים הוא מזומנים בהישג יד שניתן להשתמש בהם לתשלום חוב.
  • הכנסה. הכנסות הן אחד הגורמים העיקריים בעת הערכת שווי של חברה. אם לשתי חברות יש תזרים מזומנים זהה, אך לאחת יש הכנסות גבוהות יותר, סביר להניח שחברה זו תהיה שווה יותר.
 4. 4
  צור תיק עבודות מגוון. למרות שחשוב להשקיע במה שאתה יודע, אתה לא רוצה את כל הביצים שלך בסל אחד. אם יקרה משהו לתעשייה שאתה מושקע בה, אתה עלול לאבד הרבה מההשקעה שלך בקצרה. השקיעו באופן רחב כדי למזער את הסיכון לאובדן פתאומי.
  • השקיעו במגוון רחב של מגזרים כלכליים. אם אתה מרוכז מאוד בטכנולוגיה, שקול להשקיע במוצרי צריכה, נדל"ן או מספר ענפים אחרים.
  • רוב מומחי ההשקעות ממליצים להוציא את כל הכספים הניתנים להשקעה בשוק המניות. שקול גם אג"ח, מטבעות וסחורות.
  • נסה ליצור תיק של כ -20 מניות שונות שאינן קשורות. זה צריך להיות מספר שניתן לעקוב אחריו תוך מתן מגוון רחב של הזדמנויות להרוויח.
 5. 5
  דע מתי לקנות. קנייה בזמן הנכון חיונית להשקעה מוצלחת.
  • אל תקנו הכל בבת אחת. אם השוק יורד בירידה מיד לאחר הרכישה, אתה עלול לאבד את מרבית ההשקעה שלך. במקום זאת, פרוס את ההשקעה הראשונית שלך על פני כמה חודשים כדי למזער את הסיכון בכל פעם שאתה קונה.
  • עיין בתרשים מניות כאשר שוקלים רכישות מניות. גוגל ויאהו מספקות תרשימי מניות מקוונים מקוונים, ויש עוד הרבה שירותים דומים לבחירה.
  • בדוק אם מגמת המניות עולה. המשמעות היא שהמחיר עלה בהתמדה. חפש מניות שגדלות אך לא בהכרח במהירות. המניות רק יעלו כל כך גבוה, כך שאם מחיר יטפס במהירות, יש סיכוי טוב שהוא יירד או יירד בקרוב.
  • בדוק את נפח העסקאות. אם מניה מוצאת יותר ויותר קונים, זה אינדיקטור טוב לבריאות המניה. מחיר עולה עם נפח יורד עשוי לגרום לכך שהמחיר יירד בקרוב בגלל חוסר עניין.
  • מצא את הממוצע הנע של המניה. הממוצע הנע הוא המחיר הממוצע של מניה לאורך זמן. באופן אידיאלי הממוצע הזה יעלה והמחיר הנקוב יהיה מעל הממוצע הזה.
  • הימנע ממניות תנודתיות. אם המחיר קופץ יותר מדי, ויש הרבה עליות בתרשים, ככל הנראה המניה לא יציבה מכדי להשקיע בה בבטחה.
 6. 6
  פנה למתווך כשתהיה מוכן. על מנת לקנות מניות, עליך לעבור דרך סוכן מניות מורשה. ישנן אפשרויות רבות לבחירה, אך הן מסתכמות בארבע אפשרויות עיקריות. קבע איזה מהם יתאים לצרכים שלך בצורה הטובה ביותר.
  • מתווך מקוון / הנחה. מתווכים מקוונים הם למעשה מקבלי הזמנות. הם אינם מספקים סיוע אישי ומשאירים את ההחלטות מה לקנות ולמכור בידיך. העמלות הן בדרך כלל לכל עסקה, והן בדרך כלל דורשות מעט מאוד השקעה ראשונית כדי לפתוח חשבון. המחקר יהיה תלוי בך.
  • מתווך דיסקונט עם סיוע. זה למעשה זהה לקטגוריה שלעיל, למעט המתווך עשוי לספק מחקר בסיסי קצת יותר, כמו עלוני מידע ודוחות מחקר פנימיים. התשלום לרוב גבוה יותר מקוון בלבד בגלל שירותים נוספים אלה.
  • מתווך בשירות מלא. אלה מתווכי המניות המסורתיים שייפגשו איתך וידונו במצבך הכלכלי המלא, כמו גם בניתוח סיכונים. הם יסייעו בפיתוח תוכניות פיננסיות ויעצו בתחומים פיננסיים אחרים כגון מיסים. מתווכים בשירות מלא יהיו יקרים לא מעט ממתווכים מוזלים, אך רבים מציעים יתרונות משמעותיים.
  • מנהל כסף. מנהל כסף לוקח שליטה מלאה של שלך כספים האישיים. לקוחותיהם הם בדרך כלל בעלי הכנסה משמעותית, והחשבון המינימלי הרגיל הוא 74600 € ומעלה.
רוב היועצים הפיננסיים יגידו לכל מי שמתקרב לפנסיה להוריד את החשיפה לשוק המניות ולהשקיע יותר באג"ח
רוב היועצים הפיננסיים יגידו לכל מי שמתקרב לפנסיה להוריד את החשיפה לשוק המניות ולהשקיע יותר באג"ח.

שיטה 3 מתוך 4: אחרי שאתה משקיע

 1. 1
  קנה והחזק מניות טובות. מכירת מניות ברגע שהם עולים במחיר היא דרך בטוחה להתקדם במהירות לשום מקום. תרגל שליטה עצמית והחזק מניות מוצקות אלא אם כן אתה נואש לגייס מזומנים. מניות טובות יכולות להביא לתמורה גדולה לטווח הארוך.
  • אם אתה קונה ומוכר שוב ושוב, הרבה מהרווח שלך יועבר לעמלות של מתווכים, והרווחים שלך ייפגעו.
  • "סחר יומי" נערם כנגד חדשים, מכיוון שהם נסחרים כנגד אנשי מקצוע ותיקים ותוכנות מחשב שנועדו לקנות ולמכור ברגעים אופטימליים.
  • במקום זאת, החזיקו מניות של חברות מוצקות וצומחות. אם המניות שלך משלמות דיבידנדים, השקיע אותן מחדש כדי להגדיל את פוטנציאל הרווח שלך.
 2. 2
  הוסף לתיק העבודות שלך תוך כדי. לאחר הקמת התיק שלך, היכנס אליו שוב ושוב ובצע שינויים מתאימים.
  • העבר כסף מגזרות שאינן מביאות ביצועים והשקיע יותר באזורים שרואים תשואות גדולות יותר.
  • הוסף השקעות נוספות עם כספים נוספים ככל שיהיו זמינות כדי להמשיך לגוון.
 3. 3
  דעו מתי למכור. באופן אידיאלי, אתה רוצה למכור מניה כאשר היא מגיעה לערך שקבעת בעת חקירת החברה וכאשר הערך לא צפוי לעלות הרבה יותר.
  • אם המניה שלך לא עמדה בערך היעד ולא נראית כאילו היא הולכת, למכור אותה, במיוחד אם המחיר יורד מתחת לממוצע הנע. זה נתפס בדרך כלל כ"הזדמנות האחרונה "להיפטר ממניה לפני שהיא טובלת נמוך מדי.
כדי להשקיע בשוק המניות
כדי להשקיע בשוק המניות, שקול את הערך הכולל של המניה שאתה מעוניין בה על ידי ניתוח חוזק תזרים המזומנים, ההכנסות והביצועים העתידיים שלהם.

שיטה 4 מתוך 4: למה לצפות באמצעות מתווך מקצועי

 1. 1
  צפה לשלם אגרה עבור כל עסקה שתבצע. המתווכים מרוויחים את כספם בגובה כל פעם שאתה קונה או מוכר מניה. אתה צריך לדעת שעמלה זו נכנסת, אך עליך גם להבהיר למתווך את רמת המסחר המקובלת שלך. חלק מהמתווכים ינסו לשאוב משקיעים מתחילים עם מניות בעמלה גבוהה ועסקאות מרובות כדי להרוויח יותר כסף.
  • אם יש לך חשבון גדול ומתכננים עסקאות תכופות או אגרסיביות, אתה עשוי לחפש חשבון מבוסס עמלה, שבו המתווך מקבל אחוז מהתיק שלך במקום עמלה לכל עסק.
  • אם המתווך שלך מבצע שינויים עסקיים תכופים, המכונים "מטלטל", הם עשויים לנסות להעלות את העמלה שלהם. כל מסחר שאוכל בכספת שלך צריך להיות מסומן באדום.
 2. 2
  צפה מהמתווך שלך לשאול את רמת הסיכון המקובלת שלך. סובלנות הסיכון שלך קובעת כמה נועזת השקעה שהמתווך ייקח. מניות הן, בדרך כלשהי, הימורים, ויש גם הימורים בטוחים וגם שוטים ארוכים. המתווך שלך ירצה הדרכה לאן לנווט את התיק, בהתבסס על הצרכים הכספיים שלך:
  • משקיעים צעירים צריכים לשאוף להשקעות בסיכון גבוה. מניות הן משחק ארוך, וכל הסבך עכשיו יתוקן ככל הנראה עם בומים מאוחרים יותר. יש לך זמן להרשות לעצמך את הסיכון.
  • משקיעים בגיל העמידה צריכים למצוא איזון בין מניות בטוחות ומסוכנות.
  • חשבונות בסיכון נמוך יעשו הימורים בטוחים עם רווחים נמוכים יותר. אלה נהדרים עבור השקעות ותיקות שלא יכלו להתמודד עם אובדן כסף פתאומי בסמוך לפנסיה, או עבור אלה שרוצים רק צמיחה איטית ואמינה.
 3. 3
  מצפה שרוב המשקיעים המקצועיים יבחרו בחשבונות שוליים, ולא בחשבונות מזומנים. ישנן שתי אפשרויות חשבון השקעה בסיסיות - מזומנים וחשבונות מזומנים / שוליים. חשבונות מזומנים חייבים להחזיק פיקדון כדי לבצע עסקאות - הכסף חייב להיות בהישג יד. חשבונות שוליים מאפשרים לך ללוות כסף מחברת התיווך לרכישת מניות. הלוואה זו מבוססת על הרווח הצפוי מהמניה.
  • חשבונות מזומנים בטוחים יותר, אך מניבים הרבה פחות רווח. אתה יודע היכן בדיוק כל הכסף שלך, ומי הכסף שלו.
  • טכנית חשבונות שוליים מכניסים אותך לחובות, אם כי שיעורי הריבית נמוכים בהרבה מזה שבבנק. מכיוון שהם מעמידים לרשותך יותר כסף אתה עומד להרוויח יותר כסף. עסקאות מסוימות בסיכון גבוה יותר זמינות רק בחשבונות שוליים.
 4. 4
  צפה מהמתווך לקבוע את מצב המס שלך על פי הצרכים הכספיים שלך. האם אתה במשחק המניות כדי להרוויח כבר עכשיו, או לפנסיה? תלוי איך אתה מסווג את התיק שלך, המתווך שלך יכול להביא לך שיעורי מס נמוכים יותר.
  • ניתן להחליף חשבונות תיווך סטנדרטיים, להוציאם ולערוך אותם במהירות. הם יכולים להיות השקעות קצרות או ארוכות טווח או מעט משניהם. הם חייבים במס מלא.
  • חשבונות פרישה, כמו IRA, משלמים מיסים נמוכים בהרבה. עם זאת, אתה יכול להוציא מהם את הכסף רק בגיל מסוים, או להסתכן באיבוד גדול מהרווח שלך.
  • סוחר מקצועי יהיה בדרך כלל עם שני סוגי החשבונות, אם כי זה דורש הרבה מזומנים מראש.
 5. 5
  מצפה שהפגישה תסתיים בבקשה לכספי ההשקעה שלך. רוב המתווכים יקנו לך עד שבועיים לתת להם כסף. אתה יכול לחתוך צ'ק שייקח בערך שבוע עד שיסלק אותו. אם אתם ממהרים, צפו לקבל מספר ניתוב והוראות להעברה בנקאית.
  • משקיעים מקצועיים תמיד מפרישים חשבונות ספציפיים להשקעות. הם לא מקשרים את כספי ההשקעה שלהם לחשבון חסכון או חשבון.
 6. 6
  מצפה שמתווך מקצועי משתמש לעתים קרובות במסחר מבוסס אלגוריתמים. שוק המניות הוא לא מה שהיה. למקצוענים יש כעת מוקשים של נתונים ותוכנות מחשב כדי לנפות דרכם, ולקבל החלטות מסחר בשבריר שנייה על ההשקעה שלך שרק לעתים רחוקות תוכל לקבל לבד. זו הסיבה שאם יש לך כסף, מתווכים בקנה מידה מלא לרוב מניבים את הרווחים הגבוהים ביותר.
  • עם זאת, ההתרסקות הכספית של 2007 נבעה בחלקה מאלגוריתם שבור שמשקיעים השתמשו בו אך לא הבינו.
 7. 7
  מצפה מאיש מקצוע שישקיע בדברים שאינם מניות. בעוד שהשקעה בשוק המניות עשויה להיות המטרה, משקיע מקצועי יודע טוב יותר מאשר לשים את כל כספם בסל אחד. כל אלה, כולל מניות, נופלים תחת ההגדרה השמיכה של "נייר ערך".
  • תקליטורי תקליטור, או תעודות הפקדה, הם חשבונות חיסכון שמגיעים לפדיון במועד מסוים, ובשלב זה אתם מקבלים רווח קטן. הם יכולים לנוע בין חודש לחמש שנים.
  • אגרות חוב הן הלוואות שהמענק שלך, בדרך כלל לממשלה, חייב להיות מוחזר בריבית. הם השקעות בטוחות ועקביות שבדרך כלל עולות על האינפלציה.
 8. 8
  צפה ממתווך שישקיע ב"קרנות ", או באוספי מניות שהוכנו מראש. הכספים נוצרים על ידי חברת תיווך או סוכנות חיצונית. ביסודו של דבר, הם מאפשרים למספר משקיעים לקחת סיכונים יחד על ידי שכולם משלמים יחד עבור תיק גדול יותר, וכך יותר רווח מכיוון שיש בדרך כלל מנהל הקרנות שקונה ומוכר מניות בתוכו. אמנם הם בדרך כלל רווחיים, אבל אתה צריך להיות נוח עם מישהו אחר שמטפל בכסף שלך עם שליטה מועטה בסוף.

טיפים

 • לעולם אל תשקיע יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.
 • הקפד לשלם כל חוב בריבית גבוהה לפני שתתחיל להשקיע. ביטול חובות כרטיסי אשראי, למשל, יכול להיות אחת ה"השקעות "הטובות ביותר שתבצע אי פעם.
 • צפה ששוק המניות יהיה תנודתי מאוד. שים לב שאתה צפוי לקחת הפסדים מסוימים, במיוחד כאשר אתה עדיין משקיע חסר ניסיון.
 • לפני שתשקיע נסה להפריד בין מלאי בוגר / רווי למניה הפכפכה, זה יעזור לך להימנע מבזבוז זמן וכסף ממושג "עבודה שווה לאפס"!
 • חקרו והתייעצו עם אנשים מפורסמים שמתעשרים משוק המניות. בדוק כיצד הם חושבים ופועלים, ואני מקווה שזה יעזור לך להתרגל לנטיות השוק.
 • תלוי מה אתה רוצה מהמניות שלך, זמן טוב למכור הוא בדרך כלל כאשר הם כפולים מהערך המקורי.
שוק המניות יכול להיות מאוד תנודתי
שוק המניות יכול להיות מאוד תנודתי, ויום גרוע יכול לאבד חלק משמעותי מההשקעה שלך.

אזהרות

 • רוב היועצים הפיננסיים יגידו לכל מי שמתקרב לפנסיה להוריד את החשיפה לשוק המניות ולהשקיע יותר באג"ח. זאת כדי להגביל את הסיכוי להפסיד כסף בטווח הקצר. מי שצפה תקופת פרישה ממושכת צריך להישאר מושקע במניות במידה מסוימת.
 • אם אינך מגוון את תיק ההשקעות שלך, אז אתה והכסף שלך תקועים עם התוצאה של כל קטגוריה או שוק ספציפיים שתבחר. אם אתה קונה מגוון של סוגים שונים של מניות, כאשר שוק ספציפי אחד מתמוטט האחרים שומרים עליך צף.

שאלות ותשובות

 • אני רוצה לקנות מניות בלי מתווך, איך אני מתחיל?
  מאמר מדריך זה יכול להדריך אותך לקנות מניות ללא מתווך.
 • האם לאחר קניית מניות האם אוכל לתת הצעה לאותה חברה בנושא כלשהו, או האם אני פשוט יושב בבית ומקבל כסף על החשבון?
  כבעל מניות, אתה רשאי לשאול שאלות או להשמיע דעות באסיפות בעלי המניות בחברה.
 • האם אוכל לקנות מניות באופן מקוון ללא מתווך? אם כך, איך?
  בחר חברה בה אתה מעוניין להשקיע. צרו קשר עם מחלקת קשרי המשקיעים שלהם באופן מקוון או בטלפון או בדואר. שאל אם הם ימכרו לך מניות ישירות ללא מתווך. חברות רבות כן מציעות שירות זה.
 • אתה יכול להמליץ על תיווך מכובד לסוחרים בפעם הראשונה?
  ישנם מספר אתרי השקעות אשר ישוו עבורך תיווך. באתר הנחשב "Investopedia" יש מאמר בנושא "בחירת המתווך הראשון שלך", ובמדריך יש כמה מאמרים בנושא רכישת מניות עם או בלי מתווך.
 • האם מניות תמיד נמכרות ב"הצעות מחיר "או" מגרשים "במינימום מסוים?
  לא. אתה יכול לקנות את מספר המניות שאתה רוצה. בדוק את המחיר הנוכחי של מניה שתרצה לקנות. אמור למתווך שלך לקנות מספר ספציפי של מניות במחיר זה, או בחר מחיר מתחת למחיר הנוכחי, ובקש מהמתווך שלך לקנות מספר ספציפי של מניות אם וכאשר המניה תרד למחיר זה.
 • כשרוצים להצטרף לשוק המניות, האם אפשר להימנע לחלוטין מסוכני מניות, גם כשרק מתחילים?
  כן. חברות מסוימות יאפשרו לך לקנות מניות במניותיהן ישירות מהן. בחר חברה שאתה מעוניין בה, וצור קשר עם משרד "יחסי משקיעים" לקבלת פרטים.
 • מהן הנקודות החיוניות למתחילים?
  שתי נקודות למתחילים: (1) קנו מניות של חברות בעלות רשומות מוכחות. אל תקנו חברות חדשות; לקנות כאלה עם היסטוריה של הצלחה. (2) "קנה נמוך, מכור גבוה." זה אומר לקנות את החברות המצליחות האלה כשמחירי המניות שלהן יורדים (ולו רק מעט). אם ברצונך למכור את המניות הללו מאוחר יותר, המתן עד שמחיריהן יעלו (ולו במעט). המשך לחזור על התהליך.
 • האם ניתן לפתוח חשבון באופן מקוון?
  כן. ישנן חברות כמו eTrade המאפשרות לנהל את תיק המניות שלך.
 • מה קורה למניה אם החברה תימכר לחברה רווחית יותר?
  אין שום דרך לחזות בדיוק מה יקרה, אך בדרך כלל מחיר המניה עולה במצב כזה.
 • כמה כסף צריך לפתיחת חשבון?
  חלק מתווכי ההנחות המקוונים יאפשרו לך לפתוח חשבון אצלם על ידי הפקדת סכום כסף קטן מאוד. מעטים אינם דורשים פיקדון כלל! בחר מתווך ושאל מה הדרישות שלהם.

תגובות (30)

 • sfadel
  תיאר יפה מאוד את הסיטואציות גם בטבע העסקי וגם באופי האנושי. אגודלים למעלה, המשיכו בעבודה הטובה. אלוהים יברך אותך.
 • chance39
  שוק המניות מרתיע, מידע זה עוזר לנו למתחילים בדרך החכמה להשקעה.
 • haydenkoch
  עוזר מאוד. יש לי ידע מוגבל מאוד בנושא זה, ואני מרגיש בטוח יותר לאחר שקראתי חלק מהמידע הזה.
 • gleichnermyron
  אני מתחיל, אבל קיבלתי הרבה מידע משמעותי אחרי שעברתי על כל המאמרים. תודה רבה.
 • stanjenkins
  כן, המידע הנתון מובן מאוד! תודה!
 • bruce46
  בסך הכל, כל המידע היה מאוד מועיל. אני באמת לא יודע הרבה על השקעה, אבל כל המאמרים טמנו מידע ממש טוב כמו גם דוגמאות. אם לא הבנתם את ז'רגון ההשקעה, הדוגמאות עזרו מאוד.
 • paulajames
  קרנות נאמנות נתונות לסיכון שוק. אנא קרא בעיון את כל המסמכים הקשורים לתכנית.
 • virginia56
  מאמר נחמד מאוד. קל להבין את יסודות שוק המניות.
 • stephanieharris
  זהו מאמר טוב עבור המצטרפים החדשים לדעת על המניות ואיך זה עובד ומה לעשות ומה לא לעשות. הכל הוזכר בהתאם.
 • sthomas
  דברים מבריקים. תפיסה שלמה, מהירה, חזקה ובוגרת של אופן הפעולה של שוק, וברגע שמתחיל / מתחיל יבין את התהליך הזה, הם בוודאי יצליחו! הידד לחומר הפשוט והמבריק הזה!
 • yasmine00
  מאוזן מאוד. לא הרגשתי שיש איזושהי הטייה או נטייה לדעה כזו או אחרת. פשוט מאמר אינפורמטיבי המציע עזרה למי שלא יודע מעט כלום על השקעות.
 • iallen
  הפשטות והייצוג הציורי של החומר היו גדולים.
 • armstrongjustin
  הצעות נהדרות למתחילים לפני שהם משקיעים במניות ומחליטים היכן להשקיע ומתי להיפטר ממניות. זה הכסף שהרווחת קשה. תודה על המידע הנהדר.
 • duncanjackson
  קבע את שווי החברה על פי הביצועים העתידיים שלה, תזרימי המזומנים, ההכנסות.
 • mabel88
  העניין או התוכן הניתן הם מאוד שימושיים, אך זה יהיה נהדר אם תודיעו לנו איך ואיפה נוכל לקנות ולמכור מניה.
 • pjones
  זה באמת מועיל למי שמבקש להשקיע בשוק המניות, ונותן יתרונות כמו חסרונות.
 • iturner
  באמת שניסיתי למצוא את שיטת ההשקעה הקלה ביותר, אך לשווא. לאחר שקראתי זאת, אני בטוח שיש דרך קדימה.
 • cordiatromp
  רק התחלתי להתחיל, אבל זה היה מועיל ללמוד את הכניסות והחוץ למצטרפים חדשים.
 • lavonnesawayn
  קריאה נהדרת למתחילים כמוני. מידע רב הניתן בפשטות ובשיטתיות.
 • vbecker
  הייתי מאוד סקרן לדעת כיצד שוק המניות עובד וכיצד ניתן להשקיע אותו. מאמר זה עזר לי לדעת הכל על כך!
 • smorissette
  מאמר זה היה קל להבנה עבור מישהו כמוני שלא יודע דבר על מניות או על הענף. זה יעזור לרבים הסקרנים בלהט ומה ללמוד עליהם. תודה.
 • cookrob
  אני מחליט להשקיע בעוד אני צעיר למען חופש פיננסי לטווח ארוך.
 • egrant
  למדתי כיצד מניות פועלות, אני מקווה שאצליח!
 • fletcher28
  אני אוהב את הפרט בהסבר למה אני יכול להכניס את עצמי. כמו כן היו כמה אפשרויות שיכולתי לבחור בהן.
 • marleefeeney
  הפירוט המעורב והתיאורים הפשוטים של הנושא גרמו למאמר זה להתבלט.
 • collinskarlie
  זה עזר להבין את שוק המניות מבחינה פנימית.
 • scooper
  נתן לי מידע והנחיות לפני ההשקעה, וזה מאוד מועיל.
 • brooke20
  זה מאמר טוב מאוד.
 • zgulgowski
  לא ידעתי כמעט דבר על מניות ותפקיד מתווך. לא הייתי מודע למחקר שאני צריך לעשות. מידע זה נתן לי מקומות נהדרים מאיפה להתחיל.
 • ywisozk
  עשית עבודה נהדרת בהרכבת המאמר הזה, כל חלקים בו תוכננו היטב עבור אנשים חדשים, עבודה טובה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להחליף מתווך מניות?
 2. איך להצטרף לשוק המניות?
 3. איך קונים קרנות אינדקס?
 4. כיצד לבחור ולסחור במניות אגורה?
 5. כיצד לקנות מניית נאסד"ק?
 6. איך קונים מניה יפנית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail