איך להתחיל להשקיע?

כדי להתחיל להשקיע, קנה כמה מניות מוערכות בחברות שאתה מכיר ומבין. לאחר מכן, החזיקו במניות עד שהן שוות יותר ומכרו אותם כדי להרוויח! נסה להשקיע קצת בהרבה חברות בניגוד להשקעת כל כספיך בחברה אחת כדי שלא תסכן לאבד את כל ההשקעה שלך. אם אתה רוצה להשקיע במשהו פחות מסוכן משוק המניות, גלה אם המעסיק שלך תואם את תרומת 401 (k) שלך והשקיע בכך כדי שתוכל להרוויח כסף תוך חיסכון לפנסיה. כדי ללמוד כיצד להשקיע באג"ח וקרנות נאמנות, המשך לקרוא!

על ידי גיבוש תוכנית והיכרות עם הכלים הקיימים תוכלו ללמוד במהירות כיצד להתחיל להשקיע
על ידי גיבוש תוכנית והיכרות עם הכלים הקיימים תוכלו ללמוד במהירות כיצד להתחיל להשקיע.

אף פעם לא מוקדם להתחיל להשקיע. השקעה היא הדרך החכמה ביותר להבטיח את עתידך הכלכלי ולהתחיל לתת לכסף שלך להרוויח יותר כסף עבורך. השקעה אינה מיועדת רק לאנשים שיש להם הרבה מזומנים פנויים. נהפוך הוא, כל אחד יכול (וצריך) להשקיע. אתה יכול להתחיל רק עם מעט כסף והרבה ידע. על ידי גיבוש תוכנית והיכרות עם הכלים הקיימים תוכלו ללמוד במהירות כיצד להתחיל להשקיע.

חלק 1 מתוך 4: היכרות עם כלי השקעה שונים

 1. 1
  וודאו שיש לכם רשת ביטחון. להחזיק קצת כסף במילואים זה רעיון טוב מכיוון ש (א) אם תאבד את ההשקעה שלך יהיה לך על מה לחזור, ו- (ב) זה יאפשר לך להיות משקיע נועז יותר, מכיוון שלא תדאג לסכן כל אגורה שבבעלותך.
  • חסוך הוצאות של בין שלושה לשישה חודשים. קראו לזה לקופת החירום שלכם, הקדישו הוצאות גדולות ובלתי צפויות (אובדן עבודה, הוצאות רפואיות, תאונות דרכים וכו '). כסף זה צריך להיות במזומן או בכל צורה אחרת שהיא שמרנית מאוד וזמינה באופן מיידי.
  • ברגע שהקמת קרן חירום תוכל להתחיל לחסוך ליעדים ארוכי הטווח שלך, כמו לקנות בית, פרישה ושכר לימוד במכללה.
  • אם המעסיק שלך מציע תוכנית פרישה, זהו כלי נהדר לחיסכון מכיוון שהוא יכול לחסוך בחשבון המס שלך, והמעסיק שלך עשוי לתרום כסף כדי להתאים לחלק מהתרומות שלך, שמסתכם בכסף "בחינם" עבורך.
  • אם אין לך תוכנית פרישה במקום העבודה שלך, מרבית העובדים רשאים לצבור חסכונות נדחים במס ב- IRA המסורתית או ב- IOT של רוט. אם אתה עצמאי, יש לך אפשרויות כמו SEP-IRA או IRA "פשוט". לאחר שקבעת את סוג החשבונות שאתה צריך להגדיר, תוכל לבחור השקעות ספציפיות להחזיק בתוכם.
  • התעדכן בכל פוליסות הביטוח שלך. זה כולל ביטוח רכב, בריאות, בית / שוכר, נכות וביטוח חיים. עם מזל לעולם לא תזדקק לביטוח, אבל נחמד שיהיה במקרה של אסון.
 2. 2
  למד קצת על מניות. זה מה שרוב האנשים חושבים עליו כאשר הם שוקלים "להשקיע". במילים פשוטות, מניה היא חלק בבעלות על עסק, חברה בבעלות ציבורית. המניה עצמה היא תביעה על מה שבבעלות החברה - נכסיה ורווחיה. כשאתה קונה מניות בחברה, אתה הופך את עצמך לבעל חלק. אם החברה תצליח, ערך המניה ככל הנראה יעלה, והחברה עשויה לשלם לך "דיבידנד", תגמול עבור ההשקעה שלך. אולם אם החברה תעבוד בצורה גרועה, המניה ככל הנראה תאבד ערך.
  • ערך המניה נובע מתפיסת הציבור את ערכה. כלומר, מחיר המניה מונע על ידי מה שאנשים חושבים שהוא שווה, והמחיר בו נרכשת או נמכרת מניה הוא מה שיישא השוק, גם אם הערך הבסיסי (כפי שהוא נמדד ביסודות מסוימים) עשוי להצביע אחרת.
  • מחיר מניה עולה כאשר יותר אנשים רוצים לקנות את המניה הזו מאשר למכור אותה. מחירי המניות יורדים כאשר יותר אנשים רוצים למכור מאשר לקנות. על מנת למכור מניות, עליך למצוא מישהו שמוכן לקנות במחיר הנקוב. על מנת לקנות מניות, עליך למצוא מישהו שמוכר את מניותיו במחיר שאתה אוהב.
  • תפקידו של סוכן מניות הוא זיווג קונים ומוכרים.
  • "מניות" יכולות להיות הרבה דברים שונים. לדוגמא, מניות אגורה הן מניות שנסחרות במחירים נמוכים יחסית, לפעמים רק אגורות.
  • מניות שונות משולבות במה שמכונה מדד, כמו Dow Jones Industrials, שהיא רשימה של 30 מניות בעלות ביצועים גבוהים. מדד הוא אינדיקטור שימושי לביצועי השוק כולו.
 3. 3
  הכירו באג"ח. אגרות חוב הן הנפקות של חובות, בדומה ל- IOU. כשאתה קונה אג"ח אתה בעצם מלווה כסף למישהו. הלווה ("המנפיק") מסכים להחזיר את הכסף ("הקרן") כאשר תום תוקף חיי ההלוואה ("מונח"). המנפיק גם מסכים לשלם ריבית על הקרן בשיעור שנקבע. העניין הוא כל העניין של ההשקעה. תקופת האג"ח יכולה לנוע בין חודשים לשנים, שבסיום התקופה הלווה מחזיר את הקרן במלואה.
  • הנה דוגמה: אתה קונה איגרת חוב עירונית לחמש שנים תמורת 7460 אירו עם ריבית של 2,35%. לפיכך, אתה מלווה לעירייה 7460 € בכל שנה העירייה משלמת לך ריבית על איגרת החוב שלך בסכום של 2,35% מ 7460 €, או 180 € לאחר חמש שנים העירייה מחזירה לך את 7460 € שלך אז החזרת את קרן בתוספת רווח של 880 € ריבית (5 x 180 €).
  • ככלל ככל שככל שטווח האג"ח ארוך יותר, כך הריבית גבוהה יותר. אם אתם מלווים את כספכם למשך שנה, ככל הנראה לא תקבלו ריבית גבוהה, מכיוון ששנה אחת היא תקופת סיכון קצרה יחסית. אם אתה הולך להלוות את הכסף שלך ולא לצפות לו בחזרה במשך עשר שנים, עם זאת, תקבל פיצוי על הסיכון הגבוה יותר שאתה לוקח, והריבית תהיה גבוהה יותר. זה ממחיש אקסיומה בהשקעה: ככל שהסיכון גבוה יותר, כך התשואה גבוהה יותר.
 4. 4
  להבין את שוק הסחורות. כשאתה משקיע במשהו כמו מניה או איגרת חוב, אתה משקיע בעסק המיוצג על ידי נייר ערך זה. פיסת הנייר שאתה מקבל היא חסרת ערך, אך מה שהיא מבטיחה בעל ערך. מצרך, לעומת זאת, הוא משהו בעל ערך מובנה, משהו המסוגל לספק צורך או רצון. הסחורות כוללות כרס חזיר (בייקון), פולי קפה, שמן, גז טבעי ואשלג, בין פריטים רבים אחרים. הסחורה עצמה חשובה, מכיוון שאנשים רוצים ומשתמשים בה.
  • לעתים קרובות אנשים סוחרים בסחורות על ידי קנייה ומכירה של "עתיד". עתיד הוא פשוט הסכם לקנות או למכור סחורה במחיר מסוים מתישהו בעתיד.
  • העתיד שימש במקור כטכניקת "גידור" על ידי החקלאים. הנה דוגמה פשוטה לאיך זה עובד: החקלאי ג'ו מגדל אבוקדו. מחיר האבוקדו, לעומת זאת, הוא תנודתי בדרך כלל, כלומר הוא עולה ויורד הרבה. בתחילת העונה, המחיר הסיטונאי של אבוקדו הוא 3 € לכל בושל. אם לחקלאי ג'ו יבול אבוקדו פגוש, אך מחיר האבוקדו יורד ל -150 אירו לכל בוש באפריל בעת הקציר, חקלאי ג'ו עלול להפסיד הרבה כסף.
   • ג'ו, לפני הקציר כביטוח מפני הפסד כזה, מוכר למישהו חוזה עתידי. החוזה קובע כי רוכש החוזה מסכים לרכוש את כל האבוקדו של ג'ו במחיר של 3 אירו לכל בוש באפריל.
   • עכשיו לג'ו יש הגנה מפני ירידת מחירים. אם מחיר האבוקדו יעלה, הוא יהיה בסדר כי הוא יכול למכור את האבוקדו שלו במחיר השוק. אם מחיר האבוקדו יורד ל -150 אירו, הוא יכול למכור את האבוקדו שלו ב -3 אירו לקונה החוזה ולהרוויח יותר מחקלאים אחרים שאין להם חוזה דומה.
  • הקונה של חוזה עתידי תמיד מקווה שמחיר סחורה יעלה מעבר למחיר העתידי ששילם. כך הוא יכול לנעול מחיר נמוך מהשוק. המוכר מקווה שמחיר סחורה יירד. הוא יכול לקנות את הסחורה במחירים נמוכים (שוק) ואז למכור אותה לקונה במחיר גבוה מהשוק.
 5. 5
  דע קצת על השקעה בנכס. השקעה בנדל"ן יכולה להיות הצעה מסוכנת אך משתלמת. ישנן המון דרכים בהן אתה יכול להשקיע ברכוש. אתה יכול לקנות בית ולהיות בעל בית. אתה מכניס לכיסו את ההפרש בין מה שאתה משלם על המשכנתא לבין מה שהדייר משלם לך בשכר דירה. אתה יכול גם להפוך בתים. זה אומר שאתה קונה בית הזקוק לשיפוצים, מתקנים אותו, ומוכר אותו מהר ככל האפשר. נדל"ן יכול להוות כלי רווחי עבור חלקם, אך הוא אינו נטול סיכון משמעותי הכרוך בתחזוקת נכסים ושווי שוק.
  • דרכים נוספות להשיג חשיפה לנדל"ן כוללות התחייבויות משכנתא מבוטחות (התחייבויות CMO) והתחייבויות חוב ביטחוניות (CDO), שהן משכנתאות אשר אוגרו למכשירים מאובטחים. אלה, לעומת זאת, הם כלים למשקיעים מתוחכמים: השקיפות והאיכות שלהם יכולים להשתנות מאוד, כפי שנחשף במהלך השפל של 2008.
  • יש אנשים שחושבים כי ערכי הבית מובטחים שיעלו. ההיסטוריה הראתה אחרת: ערכי הנדל"ן ברוב האזורים מראים שיעורי תשואה מאוד צנועים לאחר התחשבות בעלויות כמו אחזקה, מיסים וביטוח. כמו בהשקעות רבות, ערכי הנדל"ן תמיד עולים אם מקבלים מספיק זמן. עם זאת, אם אופק הזמן שלך קצר, בעלות על נכסים אינה מייצרת כסף.
  • רכישה וסילוק נכסים יכולים להיות תהליך ממושך ובלתי צפוי ויש לראות בהם הצעה ארוכת טווח ובעלת סיכון גבוה יותר. זה לא סוג ההשקעה שמתאים אם אופק הזמן שלך קצר ובוודאי שאינו השקעה מובטחת.
 6. 6
  למד על קרנות נאמנות וקרנות הנסחרות בבורסה (ETFS). קרנות נאמנות ותעודות סל הן כלי השקעה דומים בכך שכל אחת מהן היא אוסף של מניות ו / או איגרות חוב רבות (מאות או אלפים במקרים מסוימים). החזקת נייר ערך אינדיבידואלית היא דרך מרוכזת של השקעה - פוטנציאל הרווח או ההפסד קשור לחברה אחת - ואילו החזקת קרן היא דרך להפיץ את הסיכון על פני חברות, מגזרים או אזורים רבים. פעולה זו עלולה להרטיב את הפוטנציאל הפוך, אך משמשת גם להגנה מפני הסיכון השלילי.
  • חשיפה לסחורות מושגת בדרך כלל על ידי החזקת חוזים עתידיים או קרן של חוזים עתידיים. נדל"ן יכול להיות מוחזק ישירות (על ידי בעלות על בית או נכס להשקעה) או בקרן השקעות נדל"ן (REIT) או בקרן REIT, המחזיקה באינטרסים במספר נכסים למגורים או מסחר.
איך מתחילים להשקיע
איך מתחילים להשקיע?

חלק 2 מתוך 4: שליטה ביסודות ההשקעה

 1. 1
  קנו נכסים מוערכים פחות ("קנו נמוך, מכרו גבוה"). אם אתה מדבר על מניות ונכסים אחרים, אתה רוצה לקנות כשהמחיר נמוך ולמכור כשהמחיר גבוה. אם אתה קונה 100 מניות של מניות ב -1 בינואר תמורת 3,70 € למניה, ואתה מוכר את אותן מניות ב -31 בדצמבר תמורת 5,40 €, הרווחת רק 170 € שזה אולי נראה סכום זעום, אבל כשאתה מדבר על קנייה ומכירה של מאות או אפילו אלפי מניות, זה באמת יכול להסתכם.
  • איך אפשר לדעת אם מניה נמוכה? עליכם לבחון מקרוב את החברה - צמיחת הרווח שלה, שולי הרווח, יחס הדולר ותשואת הדיבידנד שלה - במקום לבחון רק היבט אחד ולקבל החלטה על בסיס יחס יחיד או ירידה רגעית במניות מחיר.
  • יחס מחיר לרווח הוא דרך נפוצה לקבוע אם מניה אינה מוערכת. זה פשוט מחלק את מחיר המניה של החברה לפי הרווחים שלה. לדוגמא, אם חברה X נסחרת ב -3,70 אירו למניה, עם רווח של 0,70 אירו למניה, יחס המחיר לרווח שלה הוא 5. כלומר, החברה נסחרת פי חמש מהרווחים שלה. ככל שנתון זה נמוך יותר, החברה עשויה להיות מוערכת יותר. יחסי P / E אופייניים נעים בין 15 ל -20, אם כי יחסים מחוץ לטווח זה אינם נדירים. השתמש ביחסי P / E רק כאינדיקציה רבים מתוך שווי המניה.
  • השווה תמיד חברה לעמיתיה. לדוגמה, נניח שאתה רוצה לקנות את החברה X. אתה יכול להסתכל על צמיחת הרווחים הצפויה של החברה X, על שולי הרווח ועל יחס הרווח והרווח. לאחר מכן היית משווה נתונים אלה לאלה של המתחרים הקרובים ביותר של חברת X. אם לחברה X יש שולי רווח טובים יותר, רווחים חזויים טובים יותר ויחס מחיר-רווח נמוך יותר, ייתכן שזו קנייה טובה יותר.
  • שאל את עצמך כמה שאלות בסיסיות: מה יהיה השוק למניה זו בעתיד? זה ייראה עגום יותר או יותר טוב? אילו מתחרים יש לחברה זו, ומה הסיכויים שלהם? איך החברה הזו תוכל להרוויח כסף בעתיד? אלה אמורים לעזור לך להגיע להבנה טובה יותר האם מניות החברה מוערכות פחות או יותר מדי.
 2. 2
  השקיע בחברות שאתה מבין. אולי יש לך קצת ידע בסיסי בנוגע לעסקים או לתעשייה כלשהי. למה לא להשתמש בזה? השקיעו בחברות או בענפים שאתם מכירים מכיוון שיש סיכוי גבוה יותר שתבינו מודלים של הכנסות וסיכוי להצלחה עתידית. כמובן, לעולם אל תשים את כל הביצים שלך בסל אחד: השקעה רק בחברה אחת - או במעט מאוד - עשויה להיות מסוכנת למדי. עם זאת, הפרת ערך מתעשייה אחת (שאת העבודה אתה מבין) תגדיל את הסיכויים שלך להצליח.
  • לדוגמה, ייתכן שתשמעו הרבה חדשות חיוביות על מלאי טכנולוגיה חדש. חשוב להתרחק עד שתבין את הענף ואיך זה עובד. עקרון ההשקעה בחברות שאתה מבין פופולרי על ידי המשקיע הנודע וורן באפט, שהרוויח מיליארדי דולרים רק במודלים עסקיים שהבין והימנע מאלה שלא עשה.
 3. 3
  הימנע מקנייה על תקווה וממכירה על פחד. קל מאוד ומפתה לעקוב אחרי הקהל בעת ההשקעה. לעתים קרובות אנו נקלעים למה שאנשים אחרים עושים ורואים את זה כמובן מאליו שהם יודעים על מה הם מדברים. ואז אנחנו קונים מניות רק בגלל שאנשים אחרים קונים אותם או מוכרים אותם כשאנשים אחרים עושים זאת. לעשות זאת זה קל. למרבה הצער, זו דרך טובה להפסיד כסף. השקיע בחברות שאתה מכיר ומאמין בהן - וכוון את ההייפ - ויהיה לך בסדר.
  • כשאתה קונה מניות שכולם קנו, אתה קונה משהו שכנראה שווה פחות ממחירו (שכנראה עלה בתגובה לביקוש האחרון). כאשר השוק מתקן את עצמו (טיפות), אתה יכול בסופו של דבר לקנות גבוה ואז למכור נמוך, בדיוק ההפך ממה שאתה רוצה לעשות. בתקווה שמניה תעלה רק בגלל שכולם חושבים שהיא תהיה מטופשת.
  • כשאתה מוכר מניה שכולם מוכרים, אתה מוכר משהו שעשוי להיות שווה יותר ממחירו (שככל הנראה ירד בגלל כל המכירה). כאשר השוק מתקן את עצמו (עולה), מכרת נמוך ותצטרך לקנות גבוה אם תחליט שאתה רוצה את המניה בחזרה.
  • פחד מהפסדים יכול להוכיח סיבה גרועה להשליך מניות.
  • אם אתה מוכר על בסיס פחד, אתה יכול להגן על עצמך מפני ירידות נוספות, אך אתה עלול גם להחמיץ ריבאונד. כשם שלא ציפיתם את הירידה, לא תוכלו לחזות את הריבאונד. המניות עלו היסטורית לאורך מסגרות זמן ארוכות, ולכן חשוב להחזיק בהן ולא להגיב יתר על המידה לתנודות קצרות טווח.
 4. 4
  דע את ההשפעה של שיעורי הריבית על אגרות חוב. למחירי האג"ח ולריביות יש קשר הפוך. כאשר הריבית עולה, מחירי האג"ח יורדים. כאשר שיעורי הריבית יורדים, מחירי האג"ח עולים. הנה למה:
  • ריביות אגרות חוב משקפות בדרך כלל את הריבית בשוק. נגיד שאתה קונה אג"ח בריבית של 3%. אם שיעורי הריבית על השקעות אחרות יעלו ל -4% ואתם תקועים עם אגרת חוב שמשלמת 3%, לא הרבה אנשים היו מוכנים לקנות מכם את האג"ח שלכם כאשר הם יכולים לקנות אג"ח אחרת שמשלמת להם 4% ריבית. מסיבה זו יהיה עליכם להוריד את מחיר האג"ח על מנת למכור אותו. המצב ההפוך חל כאשר שיעורי שוק האג"ח יורדים.
 5. 5
  לנמר. גיוון בתיק שלך הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות, מכיוון שהוא מקטין את הסיכון שלך. תחשוב על זה ככה: אם היית משקיע 3,70 € בכל אחת מ -20 חברות שונות, כל החברות היו צריכות לצאת לעסק לפני שתאבד את כל הכסף שלך. אם השקעתם את אותה 75 אירו בחברה אחת בלבד, רק אותה חברה תצטרך להיכשל כדי שכל הכסף שלכם ייעלם. לפיכך, השקעות מגוונות "מגנות" זו על זו ומונעות מכם לאבד הרבה כסף בגלל הביצועים הירודים של כמה חברות.
  • גוון את הפורטפוליו שלך לא רק בתמהיל טוב של מניות ואג"ח, אלא הרחיק לכת על ידי רכישת מניות בחברות בגדלים שונים בענפים שונים ובמדינות שונות. לעתים קרובות כאשר סוג אחד של השקעות מתפקד בצורה גרועה, מחלקה אחרת מתפקדת יפה. נדיר מאוד לראות את כל סוגי הנכסים בירידה בו זמנית.
  • רבים מאמינים שתיק מאוזן או "מתון" הוא תיק המורכב מ 60% מניות ו 40% אג"ח. לפיכך, בתיק אגרסיבי יותר עשויים להיות 80% מניות ו- 20% אג"ח, ותיק שמרני יותר עשוי להיות בעל 70% אג"ח ו -30% מניות. כמה יועצים יגידו לך שאחוזי האג"ח של תיק ההשקעות שלך צריכים להתאים בערך לגילך.
 6. 6
  השקיע לטווח הארוך. בחירת השקעות באיכות טובה יכולה לקחת זמן ומאמץ. לא כולם יכולים לעשות את המחקר ולעמוד בקצב הדינמיקה של כל החברות הנחשבות. אנשים רבים במקום זאת נוקטים בגישה של "קנה והחזק" של בליה בסערות ולא בניסיון לחזות ולהימנע מהאטות בשוק. גישה זו עובדת לרובם בטווח הארוך אך דורשת סבלנות ומשמעת. עם זאת, ישנם כאלה שבוחרים לנסות את כוחם להיות סוחר יום, מה שכולל החזקת מניות לזמן קצר מאוד (שעות, ואפילו דקות). אולם פעולה זו אינה מובילה לעיתים קרובות להצלחה בטווח הארוך מהסיבות הבאות:
  • דמי התיווך מסתכמים. בכל פעם שאתה קונה או מוכר מניה, מתווך המכונה מתווך מבצע חתך על מנת לחבר אותך לסוחר אחר. עמלות אלה באמת יכולות להסתכם אם אתה מבצע עסקאות רבות מדי יום, מקצץ ברווח שלך ומגדיל את ההפסדים שלך.
  • רבים מנסים לחזות מה יעשה השוק וחלקם יתמזל מזלם מדי פעם על ידי שיחות טובות (ויטענו שזה לא היה מזל), אך מחקרים מראים כי טקטיקה זו אינה מצליחה בדרך כלל בטווח הארוך.
  • שוק המניות עולה לטווח הארוך. בין השנים 1871 ל 2014, שיעור הצמיחה השנתי המורכב של S&P 500 היה 9,77%, שיעור תשואה שמשקיעים רבים ימצאו אטרקטיבי. האתגר הוא להישאר מושקעים לטווח הארוך תוך כדי בליה של העליות והירידות על מנת להשיג ממוצע זה: סטיית התקן לתקופה זו הייתה 19,60%, כלומר שנים מסוימות השיגו תשואות גבוהות עד 29,37% בעוד ששנים אחרות הפסדים חוו 9,83%. שים את המבט לטווח הארוך, ולא לטווח הקצר. אם אתם מודאגים מכל המטבלים בדרך, מצאו ייצוג גרפי של שוק המניות לאורך השנים ותלו אותו איפשהו שתוכלו לראות בכל פעם שהשוק עובר ירידות בלתי נמנעות וזמניות.
 7. 7
  שקול אם למכור בשורט או לא. זו יכולה להיות אסטרטגיית "גידור", אך היא יכולה גם להעצים את הסיכון שלך, כך שהיא מתאימה באמת רק למשקיעים מנוסים. הרעיון הבסיסי הוא כדלקמן: במקום להמר שמחיר נייר הערך הולך לעלות, "קיצור" הוא הימור שהמחיר יירד. כאשר אתה מקצר מניה (או אג"ח או מטבע), הברוקר שלך למעשה מלווה לך מניות מבלי שתצטרך לשלם עליהן. אז אתה מקווה שמחיר המניה יירד. אם כן, אתה "מכסה", כלומר אתה קונה את המניות בפועל במחיר הנוכחי (הנמוך) ונותן אותן למתווך. ההפרש בין הסכום שזוכה לך בהתחלה לסכום שאתה משלם בסוף הוא הרווח שלך.
  • מכירה קצרה עשויה להיות מסוכנת מכיוון שלא קל לחזות ירידת מחיר. אם אתה משתמש בקצר לצורך ספקולציות, היה מוכן להישרף לפעמים. אם מחיר המניה היה עולה במקום ירידה, היית נאלץ לקנות את המניה במחיר גבוה יותר ממה שזוכה בתחילה. אם, לעומת זאת, אתה משתמש בקיצור דרך לגידור ההפסדים שלך, זה באמת יכול להיות סוג טוב של ביטוח.
  • זוהי אסטרטגיית השקעה מתקדמת, ובדרך כלל כדאי להימנע ממנה אלא אם כן אתה משקיע מנוסה ובעל ידע נרחב בשווקים. זכור שבעוד מניה יכולה לרדת לאפס בלבד, היא יכולה לעלות ללא הגבלת זמן, כלומר אתה עלול להפסיד סכומי כסף עצומים באמצעות מכירה קצרה.
דרך טובה להתחיל להשקיע היא להתייעץ עם יועץ פיננסי מנוסה ומבוסס בתשלום
דרך טובה להתחיל להשקיע היא להתייעץ עם יועץ פיננסי מנוסה ומבוסס בתשלום.

חלק 3 מתוך 4: התחלה

 1. 1
  בחר היכן לפתוח את חשבונך. ישנן אפשרויות שונות: ניתן לפנות לחברת תיווך (לפעמים נקראת גם בית חוט או אפוטרופוס) כגון Fidelity, Charles Schwab או TD Ameritrade. אתה יכול לפתוח חשבון באתר של אחד ממוסדות אלה, או לבקר בסניף מקומי ולבחור לכוון את ההשקעות לבדך או לשלם לעבודה עם יועץ צוות. אתה יכול גם ללכת ישירות לחברת קרנות כגון ואנגארד, פידליטי או ט. רו פרייס ולתת להם להיות המתווך שלך. הם כמובן יציעו לך כספים משלהם, אך חברות קרנות רבות (כמו שלושתם זה עתה) מציעות פלטפורמות בהן תוכל לרכוש גם כספים של חברות אחרות. ראה להלן אפשרויות נוספות במציאת יועץ.
  • יש לשים לב לעמלות ולכללי השקעה מינימלית לפני פתיחת חשבון. המתווכים גובים עמלות לכל סחר (הנעים בין 3,70 אירו ל -7,50 אירו בדרך כלל), ורבים דורשים השקעה ראשונית מינימלית (נע בין 370 אירו לגבוה בהרבה).
  • מתווכים מקוונים ללא דרישת השקעה ראשונית מינימלית כוללים Capital One Investing, TD Ameritrade, First Trade, TradeKing ו- OptionsHouse.
  • אם אתה רוצה עזרה נוספת בהשקעה שלך, יש מגוון דרכים למצוא ייעוץ פיננסי: אם אתה רוצה מישהו שיעזור לך בסביבה שאינה מכירה, תוכל למצוא יועץ באזור שלך באחד מהאתרים הבאים: letsmakeaplan.org, www.napfa.org ו- garrettplanningnetwork.com. אתה יכול גם ללכת לבנק המקומי או למוסד הפיננסי שלך. אולם רבים מהם גובים עמלות גבוהות יותר ועשויים לדרוש השקעת פתיחה גדולה.
  • ישנם יועצים (כמו מתכננים פיננסיים מוסמכים ™) בעלי יכולת לתת ייעוץ במספר תחומים כמו השקעות, מיסים ותכנון פרישה, בעוד שאחרים יכולים לפעול רק על פי הוראות הלקוח אך לא לתת ייעוץ. חשוב גם לדעת שלא כל האנשים העובדים במוסדות פיננסיים מחויבים לחובת "הנאמנות" לשים את האינטרסים של הלקוח בראש סדר העדיפויות. לפני שתתחיל לעבוד עם מישהו, שאל על הכשרתו ומומחיותו כדי לוודא שהם מתאימים לך.
 2. 2
  השקיע ב- IRA רוט בהקדם האפשרי בקריירת העבודה שלך. אם אתה מרוויח הכנסה חייבת ואתה לפחות בן 18, אתה יכול להקים רוט IRA. זהו חשבון פרישה אליו תוכלו לתרום עד למקסימום הנקבע על ידי מס הכנסה בכל שנה (המגבלה האחרונה היא הנמוכה ביותר של 4100 אירו או הסכום שנצבר בתוספת תרומת "התעדכנות" בסך 750 אירו לבני 50 ומעלה). הכסף הזה מושקע ומתחיל לצמוח. IRA של רוט יכול להיות דרך יעילה מאוד לחסוך לפנסיה.
  • אינך מקבל ניכוי מס על הסכום שאתה תורם לרוט, כפי שהיית עושה אם היית תורם ל- IRA מסורתי. עם זאת, כל גידול נוסף על התרומה הוא פטור ממס וניתן למשוך אותו ללא קנס לאחר שמלאו לך 59,5 (או לפני כן אם אתה עומד באחד החריגים לכלל גיל 59,5).
  • השקעה בהקדם האפשרי ב- IOT של רוט חשובה. ככל שתתחיל להשקיע מוקדם יותר, כך יש להשקיע זמן רב יותר בהשקעה שלך. אם תשקיע רק 14900 אירו ב- IOT של רוט לפני גיל 30 ואז תפסיק להוסיף לו עוד כסף, עד גיל 72 תהיה לך השקעה של 960 €, 000 (בהנחה ששיעור תשואה של 10%). דוגמה זו היא רק להמחשה. אל תפסיק להשקיע בגיל 30. המשך להוסיף לחשבונך. תהיה לך פרישה נוחה מאוד אם תעשה זאת.
  • איך יכול IRA של רוט לצמוח ככה? לפי ריבית דריבית. ההחזר על ההשקעה שלך, כמו גם ריבית, דיבידנדים ורווחי הון שהושקעו מחדש, מתווספים להשקעה המקורית שלך כך שכל שיעור תשואה נתון יניב רווח גדול יותר באמצעות צמיחה מואצת. אם אתה מרוויח שיעור תשואה ממוצע מורכב של 7,2%, הכסף שלך יוכפל בתוך עשר שנים. (זה מכונה "הכלל של 72.")
  • אתה יכול לפתוח IRA של רוט דרך רוב המתווכים המקוונים וכן דרך רוב הבנקים. אם אתה משתמש במתווך מקוון בהכוונה עצמית, פשוט תבחר IRA של Roth כסוג החשבון בזמן שאתה רושם.
 3. 3
  השקיע ב- 401 (k) של החברה שלך. 401 (k) הוא כלי חיסכון לפנסיה שלתוכו עובד יכול להפנות חלקים ממשכורות המשכורת שלו ולקבל ניכוי מס בשנת התרומות. מעסיקים רבים יתאימו לחלק מהתרומות הללו, ולכן על העובד לתרום לפחות בכדי לגרום להתאמת המעסיק.
 4. 4
  שקול להשקיע בעיקר במניות אך גם באג"ח לפיזור התיק שלך. בין השנים 1925 ל 2011, המניות הביאו לביצועים טובים יותר מאג"ח בכל תקופת גלגול של 25 שנה. זה אמנם נשמע מושך מנקודת מבט חזרה, אך כרוך בתנודתיות, שעלולה להיות מדאיגה. הוסף אג"ח פחות תנודתיות לתיק שלך למען יציבות ופיזור. ככל שאתה מתבגר, כך זה מתאים יותר לאג"ח (השקעה שמרנית יותר). קרא מחדש את הדיון לעיל בנושא גיוון.
 5. 5
  התחל להשקיע מעט כסף בקרנות נאמנות. קרן אינדקס היא קרן נאמנות שמשקיעה ברשימה ספציפית של חברות בגודל מסוים או במגזר כלכלי מסוים. קרן כזו מתפקדת באופן דומה למדד שלה, כמו מדד S&P 500 או מדד אג"ח ברקליס מצטבר.
  • קרנות נאמנות מגיעות בצורות ובגדלים שונים. חלקם מנוהלים באופן פעיל, כלומר קיים צוות אנליסטים ומומחים אחרים המועסקים על ידי חברת הקרן למחקר והבנת אזור גאוגרפי או מגזר כלכלי מסוים. בגלל הניהול המקצועי הזה, קרנות כאלה בדרך כלל עולות יותר מקרנות אינדקס, שפשוט מחקות מדד ואינן זקוקות לניהול רב. הם יכולים להיות כבדים באגרות חוב, כבדים במניות, או להשקיע במניות ובאיגרות חוב באופן שווה. הם יכולים לקנות ולמכור את ניירות הערך שלהם באופן פעיל, או שהם יכולים להיות מנוהלים באופן פסיבי יותר (כמו במקרה של קרנות אינדקס).
  • קרנות נאמנות מגיעות עם עמלות. ייתכנו חיובים (או "עומסים") כאשר אתה קונה או מוכר מניות בקרן. "יחס ההוצאות" של הקרן מתבטא באחוז מסך הנכסים ומשלם עבור הוצאות תקורה וניהול. חלק מהקרנות גובות עמלה באחוז נמוך יותר עבור השקעות גדולות יותר. יחסי הוצאות נעים בדרך כלל בין 0,15% (או 15 נקודות בסיס, בקיצור "BPS") עבור קרנות אינדקס ועד 2% (200 BPS) עבור קרנות מנוהלות באופן פעיל. יכול להיות שגובים עמלת "12b-1" לקיזוז הוצאות השיווק של הקרן.
  • רשות ניירות ערך בארה"ב מצהירה כי אין ראיות לכך שקרנות נאמנות בשכר גבוה יותר מניבות תשואות טובות יותר מאשר קרנות עמלות נמוכות יותר. במילים אחרות, התמודד עם קרנות עמלה נמוכה יותר.
  • ניתן לרכוש קרנות נאמנות כמעט בכל שירות תיווך. אפילו יותר טוב זה לרכוש ישירות מחברת קרנות נאמנות. זה נמנע מדמי תיווך. התקשרו או כתבו את חברת הקרן או כנסו לאתר שלהם. פתיחת חשבון קרן היא פשוטה וקלה. ראה השקעה בקרנות נאמנות.
 6. 6
  שקול קרנות הנסחרות בבורסה בנוסף לקרנות נאמנות או במקום. קרנות הנסחרות בבורסה דומות מאוד לקרנות נאמנות בכך שהן מאגדות את כספי האנשים וקונות השקעות רבות. ישנם כמה הבדלים עיקריים:
  • תעודות סל יכולות להיסחר בבורסה לאורך כל יום העסקים בדיוק כמו מניות, ואילו קרנות נאמנות נקנות ונמכרות רק בסוף כל יום מסחר.
  • תעודות סל הן בדרך כלל קרנות אינדקס ואינן מייצרות כל כך הרבה רווחי הון חייבים למס להעביר למשקיעים בהשוואה לקרנות המנוהלות באופן פעיל. תעודות סל וקרנות נאמנות הופכות פחות מובחנות זו מזו, ומשקיעים אינם צריכים להחזיק בשני סוגי ההשקעות. אם אתה אוהב את הרעיון של קנייה ומכירה של מניות בקרן במהלך (ולא בסוף) יום המסחר, תעודות סל הן בחירה טובה עבורך.
כדי להתחיל להשקיע
כדי להתחיל להשקיע, קנה כמה מניות מוערכות בחברות שאתה מכיר ומבין.

חלק 4 מתוך 4: להפיק את המרב מכספכם

 1. 1
  שקול להשתמש בשירותיו של מתכנן פיננסי או יועץ. מתכננים ויועצים רבים דורשים מלקוחותיהם תיק השקעות בעל ערך מינימלי לפחות, לפעמים 74600 € או יותר. זה אומר שזה יכול להיות קשה למצוא יועץ שמוכן לעבוד איתך אם התיק שלך לא מבוסס היטב. במקרה כזה, חפש יועץ המעוניין לעזור למשקיעים קטנים יותר.
  • כיצד עוזרים למתכננים פיננסיים? מתכננים הם אנשי מקצוע שתפקידם להשקיע את כספכם עבורכם, לוודא כי כספכם בטוח ולהדריך אתכם בהחלטותיכם הכספיות. הם שואבים מניסיון עשיר בהקצאת משאבים. והכי חשוב, יש להם חלק כספי בהצלחה שלך: ככל שאתה מרוויח יותר כסף בהדרכתם, כך הם מרוויחים יותר כסף.
 2. 2
  הכניסו את יצר העדר. יצר העדר, שנרמז קודם לכן, הוא הרעיון שרק מכיוון שהרבה אנשים אחרים עושים משהו, עליכם לעשות זאת. משקיעים מצליחים רבים ביצעו מהלכים שרובם חשבו שלא היו חכמים באותה תקופה.
  • זה לא אומר, עם זאת, כי אתה לא צריך לפנות לייעוץ השקעות מאנשים אחרים. רק תהיה חכם לגבי בחירת האנשים שאתה מקשיב להם. חברים או בני משפחה עם רקע מוצלח בהשקעה יכולים להציע ייעוץ כדאי, כמו גם יועצים מקצועיים שגובים עמלה אחידה (ולא עמלה) על עזרתם.
  • השקיעו בהזדמנויות חכמות כשאנשים אחרים פוחדים. בשנת 2008 כשמשבר הדיור התרחש, שוק המניות השיל אלפי נקודות בתוך חודשים ספורים. משקיע חכם שקנה מניות עם סיום השוק נהנה מתשואה חזקה כאשר המניות התאוששו.
  • זה מזכיר לנו לקנות נמוך ולמכור גבוה. צריך אומץ לקנות השקעות כשהן הופכות להיות זולות יותר (בשוק נופל) ולמכור את ההשקעות האלה כשהן נראות טוב יותר ויותר (שוק עולה). זה נראה אינטואיטיבי, אך כך הרוויחו המשקיעים המצליחים בעולם את כספם.
 3. 3
  הכירו את השחקנים במשחק. אילו משקיעים מוסדיים חושבים שהמניה שלך הולכת לרדת במחיר ולכן קיצרו אותה? איזה מנהלי קרנות נאמנות מחזיקים במניות שלך בקרן, ומה הרקורד שלהם? אמנם זה עוזר להיות עצמאי כמשקיע, אך מועיל לדעת מה עושים אנשי מקצוע מכובדים.
  • ישנם אתרים שמאגדים חוות דעת אחרונות על מניות של אנליסטים ומשקיעים מומחים. לדוגמא, אם אתה שוקל לרכוש מניות טסלה, תוכל לחפש בטסלה ב- Stockchase. זה ייתן לך את כל חוות הדעת המומחים האחרונים על המניה.
 4. 4
  בחן מחדש את יעדי ההשקעה שלך ואת האסטרטגיות שלך כל כמה זמן. החיים והתנאים שלך בשוק משתנים כל הזמן, ולכן אסטרטגיית ההשקעה שלך צריכה להשתנות איתם. לעולם אל תהיה מחויב כל כך למניה או לאג"ח שאתה לא יכול לראות את זה בשביל מה זה שווה.
  • אמנם כסף ויוקרה עשויים להיות חשובים, אך לעולם אל תאבד את הדברים החשובים באמת והלא-מהותיים בחיים: המשפחה שלך, החברים, הבריאות והאושר שלך.
  • לדוגמא, אם אתה צעיר מאוד וחוסך לפנסיה, יתכן ויהיה מושקע ברוב התיק שלך במניות או בקרנות מניות. הסיבה לכך היא שיהיה לך אופק זמן ארוך יותר להתאושש מכל קריסות או ירידות שוק גדולות, ותוכל להפיק תועלת מהמגמה ארוכת הטווח של השווקים הנעים גבוה יותר.
  • אם אתה ממש עומד לפרוש, לעומת זאת, יש לך הרבה פחות מהתיק שלך במניות, וחלק גדול באג"ח ו / או שווי מזומנים הוא נבון. הסיבה לכך היא שתזדקק לכסף בטווח הקצר, וכתוצאה מכך אינך רוצה להסתכן בהפסד הכסף בהתרסקות שוק המניות ממש לפני שתזדקק לו.

טיפים

 • אחת הדרכים הכאובות והיעילות ביותר להשקעה היא להקדיש חלק מכל משכורת לתרומות קבועות לחשבון השקעה. פעולה זו יכולה לספק יתרונות גדולים:
  • ממוצע של עלות דולר: על ידי שמירת סכום קבוע בכל יום משכורת, אתה רוכש יותר מניות של השקעה כאשר מחיר המניה נמוך יותר ופחות מניות כאשר המחיר גבוה יותר. זה שומר על מחיר המניה הממוצע שאתה משלם נמוך יחסית.
  • תוכנית חיסכון ממושמעת: החזקת חלק מתלוש המשכורת שלך היא דרך להוציא כסף לפני שיש לך סיכוי להוציא אותו ויכול לתרגם להרגל עקבי של חיסכון.
  • "הנס" של ריבית דריבית: להרוויח ריבית בריבית שהרווחת בעבר הוא מה שכינה אלברט איינשטיין "הפלא השמיני בעולם". ההרכבה מובטחת תקל על שנות הפרישה שלך אם תתן לה להפעיל את הקסם שלה בכך שתשאיר את הכסף שלך מושקע ובלתי נגוע זמן רב ככל האפשר. שנים רבות של הרכבה יכולות להביא לתוצאות טובות להפליא.
אף פעם לא מוקדם להתחיל להשקיע
אף פעם לא מוקדם להתחיל להשקיע.

אזהרות

 • אם בכוונתך להעסיק יועץ פיננסי, וודא שהוא / ה "נאמן". זה אדם המחויב באופן חוקי להציע עבורך השקעות שיועילו לך. יועץ שאינו נאמן רשאי להציע השקעות שיועילו בעיקר ליועץ (לא לכם).
 • כשאתה מחפש יועץ, בחר מי שגובה ממך תשלום אחיד עבור ייעוץ, ולא מי שמשלם עמלה על ידי ספק מוצר השקעה. יועץ מבוסס שכר טרחה ישמור אותך כלקוח מאושר רק אם עצתו / ה שלה יסתדר / י עבורך. ההצלחה של יועץ מבוסס עמלה מתבססת על מכירת מוצר עבורכם, ללא קשר למידת ביצועי המוצר עבורכם.

שאלות ותשובות

 • מה אם יש לי בראש מניה, אבל לא רוצה מתווך / חברת תיווך? כיצד אוכל לרכוש מניות ממש מאותה חברה, באופן מיידי?
  חפש באינטרנט מספר הטלפון של מחלקת קשרי המשקיעים בחברה. התקשרו ושאלו אם הם מציעים רכישות ישירות של מניות. אם כן, הם יתנו לך הוראות לרכישת המניות שלהם. הם עשויים לקחת כרטיס אשראי, או שתוכלו לכתוב להם צ'ק.
 • יש לי כסף נמוך, איך אוכל להתעשר?
  מצפה שייקח הרבה שנים להתעשר. בצע את כל השלבים המפורטים לעיל או את כולם.
 • האם זה בסדר לחבר את חשבון הבורסה שלי עם חשבון החיסכון שלי?
  כן, זה מקום בטוח לשמור את הכסף שלך בזמן שאתה לא משתמש בו לרכישת מניות.
 • איך מתחילים להשקיע? האם אני צריך סוכן? האם קנדים יכולים להשקיע במניות ארה"ב?
  קנדים - וכל אחד אחר - עשויים להשקיע במניות בארה"ב. הדרך האופיינית להיעשות היא באמצעות סוכן מניות. דרך טובה להתחיל להשקיע היא להתייעץ עם יועץ פיננסי מנוסה ומבוסס בתשלום. יועץ מבוסס שכר טרחה אינו מרוויח כסף בכך שהוא משכנע אותך לבצע השקעה מסוימת.
 • מה ההבדל בין "תאריך דיבידנד לשעבר" לבין "תאריך שיא"?
  "תאריך שיא" הוא התאריך שבו הוכרז חלוקת דיבידנד, והמועד בסיום בו חייב להיות בעל המניות על מנת לקבל את הדיבידנד המוצהר. "תאריך דיבידנד לשעבר" הוא בדרך כלל שני ימי עסקים לפני תאריך השיא. כאשר מניות מניות נמכרות בסמוך למועד השיא של הצהרת דיבידנד, מועד הדיבידנד לשעבר הוא היום האחרון בו המוכר זכאי בעליל לתשלום הדיבידנד.
 • אני רוצה לקנות מניות אקסון כרגע באינטרנט. מה הדרך הטובה ביותר?
  ראה חלק 3 במניות קנייה.
 • כיצד אוכל להתחיל תהליך השקעה לאחר פתיחת החשבון?
  המתווך שלך יכול להסביר לך את התהליך. זה רק עניין לספר למתווך איזה השקעה / ים אתה רוצה לקנות. מתווך בשירות מלא יעזור לך לקבל את ההחלטה אם תרצה בכך.
 • האם מתכנן פיננסי באמת נחוץ?
  לא אם אתה יכול לספק יכולת פיננסית משלך וראשי רמה מעשיים. אם אינך מושג לגבי כספים, או אם אתה מכיר באופן אישי מישהו עם ניסיון כלכלי רב לשתף איתך, אין צורך לשלם עבור ייעוץ. עם זאת, עם זאת, ככל שתרצו לסכן יותר כסף, כדאי לשכור יועץ עמלה בלבד.
 • אם החברה שלי נסגרת, האם אוכל למשוך את 401k ללא קנס?
  401k שלך הוא כנראה "נייד", כלומר אתה יכול לקחת אותו איתך ללא קנס אם תחליף עבודה. במקרה שלך, לא תהיה לך שום בעיה להסיר את הכספים (בהנחה שאתה מתכנן להפקיד אותם בתכנית דומה אחרת).
 • כיצד אוכל למצוא מתווך להשקיע בשוק המניות?
  ישנם מספר מתווכים מוזלים באינטרנט שגובים עמלה קטנה עבור קניית מניות עבורך. ישנם גם סוכני מניות ברוב הערים שתוכלו להתמודד איתם באופן אישי. הם גובים מעט יותר, אך הם יכולים להציע לך שירות אישי יותר ולעזור לך לבחור מניות אם תרצה.

תגובות (10)

 • xkling
  המאמר מסביר כיצד להשקיע בשוק המניות למתחילים. דוגמאות כתובות היטב להבנת המושגים. היה שווה לקרוא את המאמר שלך.
 • dchapman
  זה עזר לי כיצד לחסוך כסף.
 • lednermatt
  המדריך תמיד היה חלק מחיי כשמדובר במשהו שאני לא בטוח. שוב אני לא מאוכזב. מדריך בהחלט עזר לי. תודה רבה על השירות. זה טוב.
 • yasmeen00
  אתם שברתם את אוצר המילים של מישהו כמוני שלא יודע דבר על השקעה. אני באמת יכול להיכנס ולדבר עם יועץ פיננסי עם חוש השקעה כלשהו. תודה חברה.
 • fordkuhlman
  מעולם לא חשבתי להשקיע עד עכשיו. אני מרגיש שאני בקיא יותר בקשר לאפשרות ולתהליך של זה.
 • jsmith
  עוזר מאוד. האהוב עלי כיצד לאתר!
 • cathrynstamm
  זה היה מאוד מועיל, זה היה מאוד פשוט וקל להבין את יסודות ההשקעה. זה הסיר את המסתורין כיצד שוק המניות עובד. ההתחלה של 101 הבנה של השקעות, תודה רבה. זה עזר!
 • kwaters
  כן, זה עזר מאוד. קראתי אתרים אחרים, אבל יותר מדי מילים לא הבנתי, הם לא פירקו אותם כמוך. אני מבין את זה עכשיו.
 • powellphoebe
  דף זה עזר לי מאוד מכיוון שלא ידעתי דבר על השקעה. זה נתן לי התחלה טובה!
 • walsharchie
  מאמר טוב למתחילים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להחליף מתווך מניות?
 2. איך להצטרף לשוק המניות?
 3. איך קונים קרנות אינדקס?
 4. כיצד לבחור ולסחור במניות אגורה?
 5. כיצד לקנות מניית נאסד"ק?
 6. איך קונים מניה יפנית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail