כיצד לדווח על סללורדים?

כדי לדווח על סלומלורד, התחל ברשימה של כל הנושאים שהופכים את דירתך לבלתי ניתנת למגורים, כמו חוטים חשופים, נגיף מכרסמים או מדרגות רועדות. לאחר שזיהיתם את הבעיות, אספו ראיות, כמו תמונות או התכתבויות עם בעל הבית שלכם לגבי התנאים. אם כבר ביקשת בעל פה מבעל הבית לפתור את הבעיה, כתוב מכתב בו תצהיר שתדווח על הבעיות אם היא לא תיפתר בתוך 30 יום. מתן בעל הבית לפרק זמן זה לתיקון הבעיה יחזק את עניינך בעת הגשת הדוח שלך. אם דבר לא נעשה לאחר 30 יום, בקר באתר האינטרנט של משרד השיכון ופיתוח עירוני כדי לאתר את רשות הדיור המקומית שלך. לאחר מכן, פנה אליהם כדי לדווח על בעל הבית שלך. לקבלת טיפים כיצד להשתמש בשיטת ניכוי ותיקון אם בעל הבית שלך מסרב להתמודד עם בעיה, המשך לקרוא!

מתן בעל הבית לפרק זמן זה לתיקון הבעיה יחזק את עניינך בעת הגשת הדוח שלך
מתן בעל הבית לפרק זמן זה לתיקון הבעיה יחזק את עניינך בעת הגשת הדוח שלך.

החיים בתנאים לא תקניים עלולים להיות מסוכנים ולחוצים, במיוחד אם בעל הבית שלך אינו מגיב לתלונות. בעלי בתים מסוימים עשויים אפילו לנהוג בשיטות לא חוקיות או מפלות. נסה ליצור קשר עם בעל הבית שלך ולפתור בעיות לפני שתסלים את חששותיך. אם בעל הבית שלך לא עומד בהתחייבויות שלך כלפיך, חנך את עצמך על זכויותיך ואסוף ראיות לתמיכה בטענותיך. לאחר מכן, פנה לרשויות הדיור המקומיות כדי לדווח על התנהגות בעל הבית שלך.

חלק 1 מתוך 3: יצירת קשר עם בעל הבית שלך

 1. 1
  צור רשימה של הבעיות שהופכות את היחידה שלך לבלתי מיושבת. קטלג את הבעיות בדירתך שהופכות את זה לא בטוח או מסוכן עבורך למגורים. לכל רשות הדיור של המדינה יש רשימה של תנאים שמסמכים רשמית כי יחידה אינה ניתנת למגורים.
  • אתר את אתר רשות הדיור של מדינתך ואת התקנות הספציפיות שלה בכתובת https://hud.gov.
  • תנאים אופייניים העשויים להכשיר יחידה כבלתי ניתנת לחיים הם חוטים חשופים, מדרגות מטלטלות, נגיף מכרסמים או דלתות שאינן ננעלות כראוי.
 2. 2
  התקשר לבעל הבית שלך או למנהל הנכסים כדי לדון בנושאים. ספר להם כמה זמן הבעיות נמשכות וכיצד זה משפיע על איכות חייך ביחידה. בקש בנימוס שהם יתקנו את הבעיות.
  • אתה יכול לומר, "היי, אני רוברט סמית, הדייר שלך ברחוב 123. אני מתקשר להודיע לך על חיווט חשמלי חשוף שחם למגע מתחת למדרגות המרתף. אני חושש שזה סכנה בטיחותית. תוך כמה זמן נוכל לתקן את זה? "
 3. 3
  כתוב מכתב או דוא"ל לבעל הבית המפרט את התנאים הגרועים. הגדל את דאגותיך בכתב אם בעל הבית לא נוקט בפעולה לאחר שיחתך אודות הבעיה. תאר את הבעיה בפירוט, מתי הגעת לתיקונה, כמה זמן היא נמשכת ללא רזולוציה, וכיצד היא משפיעה על איכות חייך ביחידה.
  • אם רלוונטי, תאר את הצעדים שנקטת להגבלת השפעת הבעיה עליך, וכן את הצעדים שתרצה שבעל הבית שלך ינקוט.
 4. 4
  אפשר למשך 30 יום לנקוט בפעולה. המתן 30 יום, פרק הזמן המתאים כחוק, בכדי לתת לבעל הבית שלך את האפשרות לבצע תיקונים. גם אם אינך מאמין שהם יפעלו, יש צורך לתת להם הזדמנות הוגנת לפתור את הבעיה.
  • בעל הבית שלך שאינו מבצע שיפורים בזמן נרחב זה מחזק את התיק הפוטנציאלי שלך נגדם.
 5. 5
  השתמש בתכשיר לניכוי ותיקון בתנאים בלתי ראויים למגורים. עיין באתר המחלקה לענייני צרכנות בתחום השיפוט שלך לקבלת רשימת תנאים ההופכים יחידה מבחינה חוקית ל"לא ראויה למגורים ". אם דיווחת על כך לבעל הבית שלך ובעל הבית שלך לא תיקן אותם תוך 30 יום, בעל הבית הפר את האחריות המשתמעת של מגורים.
  • קזז הוצאות רלוונטיות הניתנות לך בכדי להפוך את היחידה למגובשת מתשלומי שכר דירה עתידית. שים לב שסכום שנוכה לא יכול להיות גבוה משכר דירה של חודש.
  • שמור את כל התקבולים בגין הוצאות שהוצאת כתוצאה מתיקונים לתיקון תנאים בלתי ראויים למגורים.
לאחר מכן, פנה אליהם כדי לדווח על בעל הבית שלך
לאחר מכן, פנה אליהם כדי לדווח על בעל הבית שלך.

חלק 2 מתוך 3: הבנת זכויותיך ואיסוף ראיות

 1. 1
  קרא את מדריך זכויות השוכר לתחום השיפוט שלך באופן מקוון. נווט לאתר הסניף המקומי של משרד השיכון והפיתוח העירוני בארה"ב (HUD), או אתר דומה למדינתך. חפש בספרייה המקוונת מדריך זכויות שוכר לתחום השיפוט שלך.
  • קרא את המדריך כדי לקבוע אם נפגעת כל אחת מהזכויות המובטחות שלך כשוכר. זה יכול להיות כל דבר, החל מבעל הבית שלך המספק תנאים בלתי ראויים למגורים ועד להפליית דיירים.
 2. 2
  התייעץ עם חוזה השכירות שלך כדי לקבוע אם המשכיר הפר אותו. קרא בעיון את חוזה השכירות, במיוחד את האותיות הקטנות. בדוק פעמיים בחוזה זה כדי לוודא שלא החמצת שום התחייבויות חשובות שהסכמת להן.
  • אמנם חריגות חלק מהשכירות מחייבת את הדייר לבצע את התיקונים הדרושים במקום את בעל הדירה.
 3. 3
  רשום הערות לגבי זכויות או תנאים שהופרו. צור רשימה של כל תנאי השכירות שלך שהופרו או זכויות שהפרו אותם כשגרים ביחידה שלך. רשימה עם תבליטים יכולה לעזור לך לארגן את מחשבותיך כדי שתוכל לאסוף ראיות לתמיכה בטענותיך.
 4. 4
  אסוף ראיות לתמיכה בהפרות של בעל הבית שלך. תעד כל תנאי בלתי ראוי למגורים על ידי צילום תמונות ואיסוף כל התכתבות עם בעל הבית שלך לגבי התנאים. ביצוע בדיקת בית של היחידה יכול גם לקטלג כל נושא מסוכן מנקודת מבט מקצועית.
  • אם אתה טוען כי הופרה זכויות אחרות, כגון היעדר מגורים למוגבלות פיזית, למשל, התייעץ עם משאבים רלוונטיים, כגון אגף ADA של המחלקה לזכויות האזרח.
פנה לרשויות הדיור המקומיות כדי לדווח על התנהגות בעל הבית שלך
לאחר מכן, פנה לרשויות הדיור המקומיות כדי לדווח על התנהגות בעל הבית שלך.

חלק 3 מתוך 3: יצירת קשר עם רשויות הדיור

 1. 1
  היכנס לאתר של hud כדי למצוא דרכי דיווח במדינתך. נווט אל https://hud.gov/topics/rental_assistance/tenantrights כדי לאתר את המשאבים של המדינה שלך עבור דיירים של בעלי בתים גרועים. במדינות מסוימות יש סוכנויות המטפלות בתלונות, בעוד שאחרות מסתמכות על חברות משפטיות ללא מטרות רווח ועל מוקד התלונות הפדרלי.
 2. 2
  התקשר לסוכנות הדיור המקומית שלך כדי להגיש תלונה. פנה לרשות הדיור המקומית או דרך הדיווח לתחום השיפוט שלך המפורט באתר HUD. ספק לנציג את כתובתך, את התנאים הבלתי ראויים למגורים שבעל הבית שלך לא תיקן, וכמה זמן הבעיה נמשכת.
  • הכן מסמכים המאששים את הבעיות בכתובתך, כגון בדיקה או תקשורת עם בעל הבית שלך, למקרה שלנציג יש שאלות ספציפיות.
 3. 3
  גלה אם בעל הבית שלך מקבל כספים פדרליים. בדוק את הסכם השכירות שלך עבור לוגו HUD או משרד השיכון והפיתוח העירוני האמריקני. אם אתה רואה כזה, שכר הדירה שלך זכאי לדיווח אצל מחלקת התלונות של HUD על בעלים רעים
  • אם לבעל הבית שלך יש משכנתא אצל ישות הנתמכת על ידי פדרלית, כמו פרדי מק או פאני מיי, שמזכה אותך להגיש תלונה פדרלית. הבניין לא צריך להיות בניין פדרלי.
 4. 4
  התקשר למוקד התלונה של הוד כדי לדווח על בעל הבית שלך, אם הדבר אפשרי. הגיע למחלקת התלונות של בעל הבית הרע ב- HUD בטלפון 1-800-685-8470. פרט את הכתובת שלך, התנאים הלא תקניים שתיעדת כשוכר, את חוסר התגובה של בעל הבית ואת משך הזמן בו הבעיה נמשכה.
  • הנציג ישאל אתכם שאלות על חוויתכם ועשוי לבקש העתקים של החומרים שלכם המתעדים את הבעיה.
 5. 5
  פנה לעורך דין מקרקעין מקומי כמוצא אחרון. אתר עו"ד נדל"ן באמצעות לשכת עורכי הדין במדינתך. קבע פגישה לבדיקת המקרה שלך. הביא עותק של חוזה השכירות שלך וכל ראיות התומכות בהפרת זכויותיך.
  • שוכרים בעלי הכנסה נמוכה עשויים להיות זכאים לסיוע משפטי בחינם מארגון ללא מטרות רווח, כגון תאגיד השירותים המשפטיים המוקמים בקונגרס. הזן את כתובתך באתר LSC כדי למצוא משאבים משפטיים מסובסדים לשוכרים בקרבתך.
בקר באתר האינטרנט של משרד השיכון ופיתוח עירוני כדי לאתר את רשות הדיור המקומית שלך
אם דבר לא נעשה לאחר 30 יום, בקר באתר האינטרנט של משרד השיכון ופיתוח עירוני כדי לאתר את רשות הדיור המקומית שלך.

טיפים

 • נסה תמיד לפתור בעיות עם בעל הדירה שלך לפני שתדווח על בעל הדירה לרשויות הדיור. גם אם אתה מאמין שבעל הבית שלך לא יתקן את הבעיות, תיעוד רשמי של הבעיות והתקשורת הקשורה יחזק את התיק שלך נגדן.
 • במדינות מסוימות, אתה יכול להגיש תביעה קטנה נגד בעל הבית שלך ללא שימוש בעורך דין בסכומים נמוכים מ- 7460 €. חקר את האפשרויות שלך באמצעות תחום השיפוט המקומי שלך באינטרנט.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל לעכב שכר דירה מכיוון שבעל הבית לא שמר על הנכס?
  לא. אתה יכול לפנות לקו ה- HUD של עירך ולהגיש דו"ח ומספק את כל הראיות שאתה יכול לפנות לבעל הדירה בנושא (דואר אלקטרוני, טקסטים וכו '). אם הם מוצאים את הדו"ח תקף, הם יקימו חשבון נאמנות אליו תשלם את שכר הדירה שלך במקום בעל הדירה שלך; בעל הבית שלך יקבל את הכסף בפקדון לאחר שנפתרו ובדקו בעיות התחזוקה.
 • מה נחשב לנושא תחזוקת חירום?
  נושא תחזוקת חירום יהיה משהו שעלול לגרום נזק מיידי או סכנות חמורות של פציעה. לדוגמא, דבר שעלול לגרום לשריפה או שיטפון אם לא נעצר תוך מספר דקות, יהיה כשיר למקרה חירום.
 • אין לי הסכם שכירות על הנייר, זה מילולי בלבד. הבחור ממנו אני שוכר לא שילם את חשבון המים וכעת הוא כבוי. מה אני עושה? הוא מנסה להגדיל את שכר הדירה שלי עכשיו, אבל זה לא נקי ולא בטוח כאן.
  בהגדרה, יש לך הסכם שכירות אם אתה צפוי לשלם שכר דירה. חוקי מדינה רבים יחולו אוטומטית (באירופה); יש לך זכויות סטטוטוריות שונות ולמשכיר חובות על פי החוק. סוכנויות זכויות הדיירים המקומיות שלך יוכלו לעזור לך להבין את האפשרויות שלך.
 • האם בעל בית יכול לפנות אותי מכיוון שפניתי לעיר סן ברנרדינו ול- EHS, ואז שירתתי את בעל הבית עם ניירות תביעה?
  במקומות רבים יש חוקים המגנים על דיירים מפני פינוי תגמול לאחר הגשת תלונות תקפות נגד בעל הבית. במקרים רבים קיימת חזקת נקמה אם הפינוי הוגש תוך שישה חודשים לאחר הגשת התלונה באופן רשמי למשכיר או לסוכנות רגולטורית.
 • האם בעל בית יכול לפנות אותי רק כדי לקבל יותר כסף עבור הדירה?
  ככלל, על בעל הדירה תחילה להיות סיבה תקפה לסיים את חוזה השכירות לפני שיודיע לך על כוונת הפינוי. לאחר שקיבלתם את ההודעה וסירבתם להתפנות מרצון, יהיה לבעל הבית הזכות לתבוע את צו הפינוי. באופן טבעי, ייתכן שיש לך הגנות ותביעות נגד שונות, בהתאם לנסיבות החכירה הספציפית שלך ולחוקים המקומיים.
 • המקרר שלי התקלקל פעמיים והאוכל התקלקל. האם אני יכול לקבל החזר על ידי בעל הבית שלי?
  אם ביטוח ההשכרה שלך לא ישלם (או שאין לך כזה), אתה יכול לשלוח למשכיר שלך חשבון בגין נזק שנובע מהרשלנות. אם בעל הבית מסרב לשלם, אתה יכול לתבוע עם הוכחה שהייתה איכשהו התרשלות המשכיר בחובה חוקית לוודא שמספקים לך את הקירור המוסכם.
 • הראיתי ואמרתי בעל פה לבעל הבית את הפשפשים והמקקים, אבל הוא ממשיך לקחת את שכר הדירה שלי ולא עושה כלום. האם אני עדיין צריך לחכות 30 יום אחרי שסיפרתי לו בכתב?
  אלא אם כן יש לך הוכחה להודעה בכתב, יש הנחה כללית שזה לא קרה. שלח את הודעתך בדואר מוסמך ושמור עותק לתיק המשפטי שלך למקרה שבעל הדירה שלך ינסה לפנות אותך.
 • האם מישהו מלבד האדם המושכר יכול לדווח על נכס?
  בתיאוריה, כל אחד יכול להגיש תלונה על כל הפרה של קוד, כולל קודי בריאות, בנייה, אש וסביבה. אם בעל הדירה לא ישתף פעולה עם החקירה, רשויות סוכנויות אף להשיג צווי מינהלי שייכנס לנכס לטובת "הבריאות, הבטיחות והרווחה הכללית" של כולם, בכוח המשטרה הכללי המוענק למדינות (באירופה).
 • מה אוכל לעשות כאשר בעל בית ומפקח מושחתים?
  תמיד יש סוכנויות כלב שמירה שמסוגלות להתמודד איתן ברמה ממלכתית או מקומית. התחל עם משרד זכויות דיירים מקומי כדי לראות על מה הם ממליצים.

תגובות (1)

 • phunt
  זה עזר לי; עכשיו אני יודע מה לחפש בבית אחר, דירה או בעל בית אחר.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להקים שכר דירה לחוזה עצמו?
 2. איך לקנות בית בלי מתווך?
 3. איך לקנות בית נטוש?
 4. איך להציע הצעה על בית?
 5. כיצד לקבוע את שווי השוק לביתך?
 6. איך מסננים דיירים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail