כיצד לבחור יועץ פיננסי?

למד כיצד לבחור יועץ פיננסי שיועיל לך ויעזור לך לטפל בכספיך בחוכמה
למד כיצד לבחור יועץ פיננסי שיועיל לך ויעזור לך לטפל בכספיך בחוכמה.

עבודה עם יועץ פיננסי יכולה להקל על הבנת האפשרויות הפיננסיות שלך ולעזור לך להשקיע בחוכמה ולתכנן את העתיד. חשוב למצוא יועץ פיננסי שכישוריו וניסיונו תואמים את יעדיך הכספיים. למד כיצד לבחור יועץ פיננסי שיועיל לך ויעזור לך לטפל בכספיך בחוכמה.

חלק 1 מתוך 5: התחלת החיפוש בהפניה

 1. 1
  שאל חברים שאתה סומך עליהם. ככל הנראה המקום הראשון להתחיל לחפש יועץ פיננסי הוא לבקש הצעות מחבריכם ועמיתכם. אם מישהו שאתה מכיר שמח עם יועץ מסוים, אז יש סיכוי די טוב שגם אתה תהיה מאושר.
 2. 2
  דבר עם עורך הדין שלך. אם יש לך עו"ד שאתה משתמש בו באופן קבוע לצרכים עסקיים, שאל אם הוא יכול להמליץ על מישהו. עבודה משפטית לרוב חופפת לעבודה פיננסית, כך שתוכלו למצוא מישהו טוב בדרך זו.
 3. 3
  עשו מחקר מקוון. חיפוש פשוט באינטרנט אחר "יועץ פיננסי בקרבי" יביא מגוון פרסומות ומאמרים. נפה היטב בפרסומות, אך השתמש במידע כדי למצוא אנשים הנמצאים באזורך. סביר להניח שתמצאו ביקורות וסיפורי חדשות על אנשים מסוימים הבולטים בקהילה.
  • ארגונים מקצועיים מסוימים יוכלו לעזור לצמצם את החיפוש שלך. לארגון הלאומי ליועצים פיננסיים אישיים יש כלי חיפוש ב- NAPFA.org. אתה יכול גם להשתמש ב- BrokerCheck, שירות של סוכנות הפיקוח FINRA (רשות הפיקוח על התעשייה הפיננסית) כדי לחפש באמצעות מיקוד שלך אנשים או חברות הקרובות אליך. כלי חיפוש זה זמין בכתובת http://brokercheck.finra.org/Search/GenericSearch.
חשוב למצוא יועץ פיננסי שכישוריו וניסיונו תואמים את יעדיך הכספיים
חשוב למצוא יועץ פיננסי שכישוריו וניסיונו תואמים את יעדיך הכספיים.

חלק 2 מתוך 5: שאלת שאלות של מתכנן פיננסי פוטנציאלי

 1. 1
  שאל על חוויית האדם, במיוחד עם אנשים דומים לעצמך. הטיפול באנשים פרטיים שונה מניהול כספים לתאגידים. למשפחות עם ילדים צרכים שונים מגמלאים. כאשר אתה בוחר יועץ פיננסי, שאל על ניסיון עם אנשים במצבך.
 2. 2
  חקר את ההיסטוריה של ההשכלה והתעסוקה של האדם. שקול את זה כמעין ראיון עבודה, ואתה המעסיק. אל תהסס לשאול את השאלות הללו כדי לוודא שאתה משיג מישהו עם רקע איתן. אם האדם אינו מוכן להתייחס לפגישה הראשונה שלך כאל ראיון, סביר להניח שהוא או היא לא יהיו תקשורתיים ככל שתרצה ברגע שתתחיל לעבוד יחד.
 3. 3
  בדוק רישיונות ורישומי המתווך. בנוסף לייעודים והשכלה, שאל על עמותות מקצועיות אחרות. באופן ספציפי, בדוק אם המתכנן רשום ב- SEC ו / או FINRA, שהן הגורמים המווסתים בתחום זה.
 4. 4
  שאל על מוצרים ושירותים ספציפיים שהיועץ מציע. מתן ייעוץ פיננסי אינו שונה מאשר קנייה ומכירה של קרנות נאמנות או ביצוע השקעות בשמך. החליטו אילו שירותים אתם זקוקים לו, וודאו כי האדם שאתם שוקלים יוכל לספק אותם.
 5. 5
  גלה את העלות וכל העמלות "הנסתרות". זה אולי נראה מביך לצאת ישר ולשאול, אבל זה לא צריך. שאל אם היועץ מצפה לשלם עמלה אחידה, תעריף שעתי או עמלה על השקעותיך. שאל על הליכי החיוב שלו וודא שאתה מבין זאת. אתה לא רוצה לשלם על משהו ולא להבין מדוע.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: חפש יועץ פיננסי שלא מקבל פיצוי רק בעמלה שהרווחת ממכירת מוצרים שלך. יועץ טוב הוא זה שמרוויח כסף על ידי מתן עצות חסרות פניות.

 6. 6
  בדקו כל פעילות משמעתית קודמת. שוב, זה אולי נראה לא נוח להעלות, אבל זה חלק מהעסק. דו"ח עדכני אומר כי לכ -1 מתוך 15 יועצים פיננסיים יש רשומות בהתנהלות שגויה. אתה לא צריך לדחות את כולם עם היסטוריה כלשהי, אבל אתה צריך לדעת מה קרה ואז תוכל להחליט אם זה חשוב לך.
עבודה עם יועץ פיננסי יכולה להקל על הבנת האפשרויות הפיננסיות שלך ולעזור לך להשקיע בחוכמה ולתכנן את העתיד
עבודה עם יועץ פיננסי יכולה להקל על הבנת האפשרויות הפיננסיות שלך ולעזור לך להשקיע בחוכמה ולתכנן את העתיד.

חלק 3 מתוך 5: הבנת תעודות יועצים פיננסיים

 1. 1
  שאל על אישורי היועץ הפוטנציאלי או ייעודו. רק בגלל שמישהו טוען שהוא CFA, CFP, CIC, או משהו אחר, יכול להיות או לא יכול להיות משהו שימושי. בתחום הפיננסי, קיצורים אלה והכותרות שהם מייצגים מתייחסים לכינויים. מתכנן פיננסי יכול לזכות בייעוד אחד או יותר על ידי השלמת הכשרה מסוימת ועמידה בבחינות מסוימות. עליך לשאול על ייעודיו של האדם ולבחור מישהו עם ההכשרה והמומחיות המתאימים ביותר למה שאתה זקוק.
 2. 2
  בחר CFP או chfc לקבלת ייעוץ פיננסי כללי. מישהו שממנה את CFP (מתכנן פיננסי מוסמך) או ChFC (יועץ פיננסי מוסמך) מחונך בדרך כלל למגוון נושאים פיננסיים, כולל מניות, אגרות חוב, תכנון עיזבון ותכנון פיננסי. אדם כזה יכול למעשה לעזור לך לקבל החלטות פיננסיות על בסיס הצרכים שלך.
  • מועצת הסטנדרטים של CFP, Inc, מפקחת על מתכננים בעלי הסמכת CFP, ותבטל את האישור מכל מי שלא יצליח לעמוד בסטנדרטים שלה. אתה יכול לבדוק עם מועצת CFP כדי לאמת את האישורים של מישהו.
  • ייעוד ה- ChFC ניתן על ידי המכללה האירופית לשירותים פיננסיים לאחר לימודים ולימודים מקיפים על מגוון נושאים. כדי לאמת את עמדתו של המתכנן מול המכללה האירופית, עבור אל DesignationCheck.com.
 3. 3
  בחר CFS כדי לעזור בהשקעות בקרנות נאמנות. CFS (מומחה קרנות מוסמך) הוא ייעוד המוענק על ידי המכון לעסקים ופיננסים. CFS יכול לעזור בצורה הטובה ביותר בזיהוי נקודות החוזק והחולשה בקרנות נאמנות, ויכול לבצע מכירות ורכישות גם עבורך.
 4. 4
  חפש CPA עם ייעוד PFS. רוב האנשים מכירים את התואר CPA ( רואה חשבון מוסמך). מרבית רואי החשבון יסייעו במיסים, רשומות פיננסיות או משימות חשבונאיות אחרות, אך אינם כשירים במלואם לספק ייעוץ לתכנון פיננסי. ייעוד ה- PFS (מומחה פיננסי אישי) מציין רו"ח שעבר הכשרה נוספת על מנת לספק ייעוץ אישי לתכנון פיננסי.
 5. 5
  שקול ייעודים אחרים לתכנון פיננסי ברמה גבוהה יותר. אם התיק הפיננסי שלך גדול למדי או שאתה עובד באמצעות חברת תכנון פיננסי גדולה יותר, ייתכן שתרצה לחפש מישהו שמחזיק בתואר CIC, CFA או CIMA.
  • בחר CFA (אנליסט פיננסי מוסמך) לניהול כספים מוסדיים וניתוח מניות.
  • בחר CIC (יועץ השקעות Chartered) לניהול תיק גדול יותר. זהו ייעוד מיוחד יותר, שרק מי שהוא כבר CFA יכול להשיג.
 6. 6
  שקול CLU לבעיות ביטוח. אדם עם הכינוי CLU (Chartered Life Underwriter) כבר עובד כסוכן ביטוח ולמד הכשרה נוספת להתמקדות בתכנון פנסיוני, השקעות בביטוח, ותכנון כלכלי ופיננסי.

חלק 4 מתוך 5: אימות רישום היועץ

 1. 1
  השתמש באתר גילוי הציבור של יועץ ההשקעות (IAPD). יועצי השקעות נדרשים להגיש דוח המכונה טופס ADV המכיל גילוי אודות אירועי משמעת. אתה יכול לחפש במרשם של מידע זה על ידי שימוש בשם הפרט או המשרד שלו. זהו שירות רשמי של רשות ניירות ערך בארה"ב.
  • לקבלת סיוע טכני בשימוש ב- IAPD, ניתן להתקשר למספר 240-386-4848.
 2. 2
  השתמש בבדיקת מתווך. BrokerCheck הוא שירות מקוון נוסף לבדיקת תעודות, ניסיון בעבודה ודוחות משמעת של מתווכים או יועצי השקעות. זהו משאב בחינם, המוצע ומנוהל על ידי הרשות הרגולטורית לתעשייה הפיננסית בע"מ (FINRA), שהיא הסוכנות המסדירה את הענף הפיננסי.
  • תוכל גם לבקר באתר FINRA.org למידע כללי על מגוון רחב של נושאים פיננסיים.
 3. 3
  התקשר טלפונית למוקד הברוקר של פינרה. אם אין לך גישה לאינטרנט, אתה יכול להתקשר ל- FINRA בטלפון 800-289-9999 כדי לבדוק תיעוד של מתווך או יועץ פיננסי.
אך אינם כשירים במלואם לספק ייעוץ לתכנון פיננסי
מרבית רואי החשבון יסייעו במיסים, רשומות פיננסיות או משימות חשבונאיות אחרות, אך אינם כשירים במלואם לספק ייעוץ לתכנון פיננסי.

חלק 5 מתוך 5: למידע נוסף על תכנון פיננסי

 1. 1
  קרא פרסומי SEC. נציבות ניירות ערך היא שלוחה של ממשלת ארה"ב המפקחת על השקעות פיננסיות רבות. הם מפרסמים באופן קבוע דוחות וחוברות שעשויים להועיל. חפש את הכותרות הבאות:
  • "שאל שאלות" - זה מספק סדרה של שאלות המומלצות שאתה צריך לשאול לפני שאתה מסתבך עם יועץ פיננסי מסוים. הוא גם מספק מידע ליצירת קשר לקבלת עזרה.
  • "קבל את העובדות: מפת הדרכים של ה- SEC לחיסכון והשקעה" - פרסום זה עוזר לך להגדיר את יעדיך, להכין תוכנית פיננסית ולהימנע מבעיות.
 2. 2
  קרא את שאלון היועץ הפיננסי של AARP. ה- AARP (האיגוד האירופי לפנסיונרים) פיתח שאלון כתוב בן שני עמודים. אתה יכול להשתמש בזה למידע משלך, או שאתה יכול למעשה למסור אותו ליועץ פוטנציאלי ולבקש ממנו להשלים אותו עבורך. אם היועץ אינו שואל למלא את השאלון, יתכן שהוא או היא לא יהיו מוכנים לתקשר איתך בדרך.
 3. 3
  חפש באינטרנט פרסומי תכנון פיננסי. באתר Publications.Europe.gov תוכלו לחפש מגוון רחב של פרסומים בנושאי תכנון פיננסי. השתמש בתכונת החיפוש שלהם כדי לחפש מסמכים על ידי המועצה להגנת הצרכן למימון (CFPB). רוב הפריטים הללו הם בחינם וניתן להזמין אותם בדפוס או לצפייה מקוונת.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך משווים משכורות בין ערים?
 2. איך להתעשר באמצעות כוח הנפש שלך?
 3. איך להישאר עשירים?
 4. איך לבנות עושר דורי?
 5. איך להיות עשיר ומאושר?
 6. כיצד להפוך חוב לעושר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail