כיצד לבחור מניות?

לבחירת מניות, תחילה קבע את שווי החברה שאתה מעוניין בה על ידי עיון במידע הכספי שלה, כמו רווח נקי, תזרים מזומנים ויחס מחיר לרווח, אותם תוכל לבקש באמצעות רשות ניירות ערך. לאחר מכן, השווה את שווי החברה למחיר המניות הנוכחי שלה. אם אתה חושב ששווי החברה גבוה ממחיר המניות שלה, ייתכן שזו השקעה טובה. אתה יכול גם להשוות בין הערכים של חברות שונות באותו מגזר כדי לקבל מושג באילו מהם כדאי להשקיע. כדי ללמוד כיצד לנתח את הכלכלה כדי לעזור לך לבחור מניות, המשך לקרוא!

תוכלו לבחור בביטחון מניות
בחירת מניות יכולה להיות מפחידה, אך כל עוד יש לכם מידע וכלים, תוכלו לבחור בביטחון מניות.

אז החלטת שאתה רוצה להשקיע במניות. מאיפה מתחילים? חשוב מכך, איך בוחרים את המניות להשקיע בהן? בחירת מניות יכולה להיות מפחידה, אך כל עוד יש לכם מידע וכלים, תוכלו לבחור בביטחון מניות. קבל מידע מהחברות עצמן, ה- SEC או הלשכה לסטטיסטיקה של עבודה. או קבל מידע וכלים מסוכן המניות שלך. כך או כך, יש לכם מספר אפשרויות לבחירת מניות.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בניתוח מאקרו

 1. 1
  הבן כיצד פועל ניתוח מאקרו. לניתוח מאקרו יש בסיס בנטיות הגדולות (מאקרו) שנצפו במשק. המטרה שלך היא להבין כיצד הכוחות העיקריים משפיעים על ביצועי הכלכלה. לאחר מכן, ביסס את החלטות ההשקעה שלך על ממצאיך.
  • לדוגמא, אם הכלכלה מתפקדת בצורה גרועה (האינפלציה והאבטלה גבוהות בעוד שהתפוקה הלאומית נמוכה), הימנע מתשלום יתר עבור המניות והקפד לגוון את המניות שלך.
 2. 2
  אסוף נתונים או גש לתרשים. מדדי המאקרו החשובים ביותר כוללים: תוצר (תוצר מקומי גולמי), מדד המחירים לצרכן (מדדי המחירים לצרכן), מדד המחירים לצרכן (מדדי מחירי היצרן), שיעור האבטלה, שיעורי הריבית (קרנות הפד, שיעור הפריים וכו '), שיעור האינפלציה ומאזן של סחר. באפשרותך להוריד את הנתונים ההיסטוריים ל- Excel או לגשת לתרשים אינטראקטיבי באמצעות כלים מקוונים.
  • עבור לאתרי הלשכה לניתוח כלכלי (http://bea.gov/) או הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה (http://bls.gov/) כדי לגשת לנתונים.
 3. 3
  התבונן ופרש את הנתונים. חפש את הכיוון הכללי שאליו המספרים נעים וכל תבנית שעשויה להופיע. קח בחשבון: הנתונים ההיסטוריים שמצאת, הנתונים הנוכחיים והחדשות. באתר תהיה סדרה נפרדת של נתונים שכבר מומרו לאחוזים משנה לשנה או רבעון על פני רבעון.
  • אם לא, אתה יכול לקבוע את אחוז השינוי עבור אינדיקטור. לדוגמה, חלק את התוצר הנומינלי (במספרים) של שנה לערך מהשנה הקודמת. זה נותן לך את אחוז הצמיחה בתמ"ג משנה לשנה.
 4. 4
  בחר את המניות שלך. השקעה במניה רחבה או בחלופת מניות עשויה להיות הנוחה ביותר בשיטת ניתוח זו. בחרו קבוצת מניות המשקפות את תנועת הכלכלה הרחבה יותר ועקבו אחר מדד כמו ממוצע התעשייה של Dow Jones או S&P 500. גישה זו מאפשרת לכם ליהנות מצמיחת המניות בארה"ב באופן כללי מבלי להסתכן בכל כספכם על אחת או יותר. רק כמה מניות.
  • הבן כי ניתוח מאקרו אינו מסייע לך באופן ספציפי להחליט אילו מניות בודדות לקנות. במקום זאת, זה פשוט מאפשר לך להבין את ביצועי הכלכלה. לדוגמה, ייתכן שתרצה לקנות מניות כאשר אתה חושב שהכלכלה תשתפר ותמכור כאשר אתה חושב שהיא תדרדר.
כדי ללמוד כיצד לנתח את הכלכלה כדי לעזור לך לבחור מניות
כדי ללמוד כיצד לנתח את הכלכלה כדי לעזור לך לבחור מניות, המשך לקרוא!

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בניתוח יסודי

 1. 1
  החלט אם ניתוח בסיסי הוא המתאים ביותר עבורך. כדי להשתמש בניתוחים בסיסיים, עליך לקבוע מה לדעתך המניה באמת שווה, או את הערך המשוער שלה. זה לא בהכרח יהיה בו נסחרת המניה. אם תחליט שהערך גבוה ממחיר המניה הנוכחי, קנה. אם אתה חושב שהערך נמוך ממחיר המניה, תמכור.
  • אל תצפו לתוצאות ברורות. הערך הוא סובייקטיבי ומשקיעים אחרים מגיעים לעיתים קרובות למסקנות שונות.
 2. 2
  תסתכל על המשתנים. כדי לקבוע את הערך הנוכחי והעתידי של חברה, הנה כמה משתנים לבדיקה:
  • P / E (יחס מחיר לרווח) - יחס שלילי עשוי להצביע על כך שהחברה אינה רווחית
  • EBIDTA (רווחים לפני פחת ריבית, מס והפחתות) - זוהי סוג של רווח נקי כאשר חלק ניכר מהחשבונאות כבר נלקח בחשבון
  • תזרים מזומנים חופשי - זה מייצג כסף שיש לחברה לחפש הזדמנויות שעשויות להגדיל את ערך המניה שלה
  • יחס חוב - זהו אחוז מסך חובותיה של החברה לנכסים
 3. 3
  אסוף את הנתונים מעמלת ניירות ערך והחלפה (SEC). תוכל למצוא את המידע בתיקי SEC או בדוחות הרווחים של החברה. הזמינו דוח חברה על ידי פנייה לאזור קשרי משקיעים בחברה. פרטי יצירת הקשר שלהם יהיו זמינים באתר האינטרנט שלהם, שאולי אפילו יציע קישור להורדת הדוחות.
  • תוכל גם להשתמש במערכת EDGAR (ניתוח אלקטרוני ואיסוף נתונים) של ה- SEC כדי להציג או להוריד מידע זה.
 4. 4
  חפש מידע. מתווכים בשירות מלא, חברות מחקר ואינטרנט מלאים בדוחות בחינם לרכישה.
  • שים לב שרבים מתווכים מקוונים מגבילים מידע ציבורי זמין.
 5. 5
  בחר את המניות שלך. ברגע שיש לך את כל המידע שאתה צריך, קבל החלטה לגבי שווי החברה שאתה שוקל. השתמש בנתונים כדי לקבוע את שווי החברה. לאחר מכן, קנה מניות על סמך תחזיות עתידיות של רווחים או חדשות טובות על החברה.
  • אתה יכול לנסות להשתמש בערך יחסי כדי להשוות נכסים דומים של חברות שונות. כשאתה עושה זאת, נסה להישאר באותו מגזר בעת בחירת חברות להשוואה. לדוגמה, ייתכן שתרצה להשוות בין אפל, יבמ, לנובו והולט פקרד - Compaq.
השתמש במידע שאספת ובעצות של סוכן המניות שלך לבחירת מניות
השתמש במידע שאספת ובעצות של סוכן המניות שלך לבחירת מניות.

שיטה 3 מתוך 3: בחינת ניתוח טכני

 1. 1
  החליטו אם ניתוח טכני מתאים לכם. שלא כמו ניתוח בסיסי, ניתוח טכני או תרשים, אינם מתמקדים בערך משוער. במקום זאת הוא משרטט את תנועות המחירים בשוק המניות. בדרך זו צצות מגמות לטווח הקצר ותוכלו להשתמש בהן לצורך קבלת החלטות סובייקטיביות לגבי ערכה העתידי של מניה.
  • רוב הטכנאים הם סוחרים ולא משקיעים, ולכן מגמות לטווח הארוך אינן מועילות להחלטות ההשקעה שלהם. תנועות מחירים משמשות לקביעת פסיכולוגיית משקיעים לטווח הקצר מכיוון שהמחירים עוברים על שמועות, מידע מוטעה וחדשות לא צפויות.
 2. 2
  בדוק כלים ותרשימים מקוונים. מקום אחד בו תוכלו לחנך את עצמכם הוא באתר Stockcharts.com. יש להם חומרים פשוטים, בחינם, מקיפים ומעמיקים הזמינים באינטרנט להבנת ניתוח טכני.
  • ל- Investopedia מאמר מעניין שיכול לעזור לך לבדוק אילו חבילות תוכנה זמינות ומה הכי מתאים לצרכים שלך.
 3. 3
  השתמש בבורסה. מתווכים רבים מציעים הדרכה וכלים באתרים שלהם. אם אתה מעוניין בניתוח טכני תרצה לבדוק מה מציע כל מתווך. בקר באתרי האינטרנט שלהם ושוחח איתם כדי לגלות אילו כלים הם מציעים.
  • מתווכים בשירות מלא מציעים מגוון של ייעוץ, כלים ומידע למשקיעים. הם יגבו יותר עבור שירותיהם מאשר מתווכים מוזלים או מקוונים. המתווכים המקוונים משתנים במידה ניכרת בשירותים המוצעים, בשירות לקוחות ובעמלות העמלה. דע מה שאתה מחפש במתווך וחקר את הרקע של המתווך לפני שתבחר אחד.
 4. 4
  בחר מניות. השתמש במידע שאספת ובעצות של סוכן המניות שלך לבחירת מניות. להבין שהנתונים יכולים להיות סותרים ומבלבלים.

טיפים

 • עיין בספרם של בנימין גרהם ודייוויד דוד, "ניתוח אבטחה" למידע נוסף על ניתוח בסיסי. קרא את ספרם של רוברט אדוארדס וג'ון מגי, "ניתוח טכני של מגמות מניות", לקבלת סקירה טובה על בחירת המניות.
 • וורן באפט וחבריו היו מתכנסים מדי שנתיים ושואלים זה את זה את השאלה הבאה: "אם הייתם מטופלים באי שומם, והייתם יכולים איכשהו להשקיע את כל כספכם במניה אחת במשך עשר שנים בזמן שאתם ממתינים להצלה, איזו מניה האם זה יהיה?" באפט אומר כי תרחיש זה עוזר להם להתמקד ברכישות מניות לטווח ארוך ולא ברווחים קצרים ואקזיטים מהירים.
 • אל תקנה מניה בלי לחשוב עליה קודם ברצינות. תאר לעצמך לקנות מניה, רק כדי לראות שהיא נופלת 10% למחרת. האם היית חושב שעשית טעות, או שהיית עדיין מאמין במניה? בהנחה שעדיין האמנתם בכך, ירידת הערך פשוט פירושה שעכשיו יש לכם הזדמנות לקנות יותר ממנה במחיר טוב יותר. אל תקנה מניה מלכתחילה אלא אם כן יש לך ביטחון כזה.
גישה זו מאפשרת לכם ליהנות מצמיחת המניות בארה"ב באופן כללי מבלי לסכן את כל כספכם במניה אחת או סתם
גישה זו מאפשרת לכם ליהנות מצמיחת המניות בארה"ב באופן כללי מבלי לסכן את כל כספכם במניה אחת או סתם.

אזהרות

 • אל תקנו מניות בדחף. קנו רק לאחר מחקר מעמיק.
 • אל תבצע הזמנות לילה. המניה עשויה לעלות ולהיפתח גבוה יותר ותוציא יותר כסף ממה שהתכוונת.
 • אל תמכור כאשר מניה נופלת אלא אם כן אתה בטוח שהיא רק תרד עוד יותר. מכירת פאניקה היא מלכודת נפוצה בשווקים וסיבה עיקרית שחלק מהמשקיעים מפסידים כסף.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לקנות מניה ישירות מהשוק, איזה סוג חשבון בנק יש צורך לרכישת מניות ומה המומחיות של חשבון זה?
  אתה יכול לקנות מניות ישירות מהחברה המנפיקה באמצעות כרטיס אשראי או חיוב. אם אתה קונה דרך מתווך, תחילה תפקיד כסף לחשבון התיווך שלך באמצעות מזומן, צ'ק או כרטיס חיוב.
 • מה מלאי?
  מניה היא חלק מהבעלות על חברה. אם אתה הבעלים של מניה אחת או יותר ממניות שהונפקו על ידי חברת XYZ, אתה ממש בעלים של חלק מאותו עסק (כנראה חלק קטן מאוד).
 • ברגע שאני קונה מניה, האם אני ממשיך להכניס לה כסף כמו פוליסת ביטוח? או שזה יותר כמו חשבון חיסכון בבנק עם אפשרות להוסיף כסף או לא להוסיף כסף?
  לאחר שפתחתם חשבון סחר עם סוכן מניות, תוכלו לקנות מניות ולהחזיק אותה כל עוד תרצו מבלי שתצטרכו לבצע כסף נוסף. אתה יכול לקנות יותר מניות אם תרצה, ותוכל למכור את המניות שלך מתי שתרצה (בכפוף לכוחות השוק).
 • היכן אני מוצא הנפקות עתידיות ותאריכי הפצתם?
  באתר נאסד"ק ישנו סעיף ייעודי בשם "הנפקה קרובה." באתר NYSE יש קטע שנקרא "מרכז ההנפקה". ל- Yahoo Finance יש מדור "הנפקה" ייעודי ותוכלו לבצע חיפוש אחר "הנפקה" בחדשות Google.

תגובות (6)

 • kbahringer
  מידע בסיסי טוב על איפה להתחיל, והכלים הנדרשים לביצוע ניתוח ראשוני.
 • riley34
  מאמר זה מראה דרכים טובות יותר להשקיע בשוק המניות ולכן אקנה בקרוב מניות.
 • kerluketheo
  אני ממש מעריץ את המאמר שלך, שהוא נהדר מאוד. באמת מאוד מועיל ומקור ידע מאוד קל ופשוט לבובות כמוני. המשיכו בעבודה הטובה ותודה שוב.
 • granthunter
  קל מאוד להבנה ומפורט מאוד. מסודרים בצורה מדויקת שלב אחר שלב.
 • istanton
  עזר איך להתחיל מהתחלה משום מקום.
 • twyman
  מאמר זה ברור להבנה למתחילים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להחליף מתווך מניות?
 2. איך להצטרף לשוק המניות?
 3. איך קונים קרנות אינדקס?
 4. כיצד לבחור ולסחור במניות אגורה?
 5. כיצד לקנות מניית נאסד"ק?
 6. איך קונים מניה יפנית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail