איך להגן על הכסף שלך?

למד כיצד להגן על הנכסים הפיננסיים שלך - זה כולל לא רק את הכסף שלך
למד כיצד להגן על הנכסים הפיננסיים שלך - זה כולל לא רק את הכסף שלך, אלא גם מניות, אגרות חוב, 401,000 וכו '.

ביטחון פיננסי מספק לנו רמת חיים מקובלת, שקט נפשי ובונה בסיס להצלחה לצאצאיכם. לרוע המזל, כוחות חיצוניים רבים מסכנים את הביטחון הכלכלי שלך. למד כיצד להגן על הנכסים הפיננסיים שלך - זה כולל לא רק את הכסף שלך, אלא גם מניות, אגרות חוב, 401,000 וכו '- מפני הרמאים, בעלי הדין ומפגעי החיים האחרים הבלתי צפויים.

חלק 1 מתוך 3: הימנעות מהונאות נפוצות

 1. 1
  יש לנקוט משנה זהירות בעת השימוש באינטרנט. הרמאים רבים פועלים כיום דרך האינטרנט, במיוחד באמצעות מדיה חברתית ודואר אלקטרוני. היזהר מכל הודעות שאתה מקבל מאנשים הטוענים שהם עסקים, במיוחד הבנק שלך או סוכנות ממשלתית. גופים אלה לעולם לא יבקשו לקבל מידע אישי רגיש, כמו מספר הביטוח הלאומי או מספר רישיון הנהיגה שלך, או כסף באמצעות דוא"ל, אך הרמאים יתחזו אליהם ויבקשו זאת.
  • סוגים אחרים של הונאות כוללים ניסויים "בחינם" שבהם עליכם להזין את פרטי כרטיס האשראי שלכם (אם כי ישנן חברות מכובדות רבות שעושות זאת גם כן), הפקדת המחאה בכדי לקבל כסף מחובר אליכם, ותשלום מראש עבור שירות או תגמול כלשהו, יחד עם רבים אחרים.
  • אם משהו שקיבלת באינטרנט נראה חשוד, הקלד את שם השולח או את המידע במנוע חיפוש עם "הונאה", "הונאה" או "תלונה" כדי לראות אם אחרים דיווחו על הונאה שתואמת את התיאור.
 2. 2
  היו מודעים לדגלים אדומים. להשיג משהו לחינם הוא סימן היכר לרבות מההונאות הללו. כמעט אף אחד לא מציע משהו לחינם, כך שאם זה במרכז המגרש החשוד, יש צורך בחקירה נוספת.
  • אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה כמעט בוודאות. אם מישהו טוען שיש לו ירושה מקרוב משפחה אבוד מזמן, עבודה שמשלמת גבוהה-לא עושה כלום, או זכיות לוטו ללא דרישה מכרטיס שאתה לא זוכר שקנית, תהיה מאוד עליז.
  • כמעט אף פעם אין סיבה לשלוח כסף באמצעות העברה בנקאית יותר. זה קבוע ולא ניתן להחזר, ולכן הרמאים כמו אנשים שולחים להם כסף בדרך זו. אם זר מבקש ממך לשלוח כסף באמצעות העברה בנקאית, מצא שיטה חלופית להעברת כספים.
 3. 3
  הבן כיצד פועלות הונאות לוטו וירושה. הונאות הפיס והירושה עובדות בדרכים דומות. המקבל מקבל המחאה רשמית למראה או הודעה כי הם זכו בלוטו או אמורים לקבל ירושה.
  • לאחר מכן הנמען מתבקש לשלם אגרה על הסף למזומן של הצ'ק, או "להפקיד" סכום כסף (קטן מהפרס כביכול) על מנת לתבוע את הפרס שלו. כמובן, הפיקדון לעולם אינו מוחזר, הפרס או הירושה לעולם אינם ניתנים, והנפגע אחראי לכל עמלות הבנק.
  ביטוח בריאות יכול להיות גם דרך נהדרת להגן על כספך מפני סיכון
  ביטוח בריאות יכול להיות גם דרך נהדרת להגן על כספך מפני סיכון.
 4. 4
  להבין איך הונאות מערכות יחסים עובדות. עם כניסתו של האינטרנט, הונאות היחסים הופכות לנפוצות בהרבה, והן יכולות להשפיע על כל מי שמתעסק בדייטים מקוונים. הונאות יחסים בדרך כלל נראות כך:
  • הקורבן פוגש אינטרס אהבה חדש ברשת, והחיזור מהיר ואינטנסיבי.
  • לאחר שהיחסים הופכים לרשמיים, עניין האהבה החדש ביקר בטרגדיה, כמו מצב חירום רפואי או שוד. לחלופין, הם זקוקים לכסף על מנת לבקר את הקורבן.
  • הכסף נשלח, בין אם זה באמצעות העברה בנקאית, המחאות נוסעים או הזמנת כסף.
  • מעולם לא נשמע שוב עניין האהבה.
  • סוג אחר של הונאת מערכת יחסים כוללת קבלת שיחה מהונאה שטוענת שחטפה את ילדכם. הרמאי ידרוש תשלום כופר באופן מיידי ויאמר כי על ההורה לא לנסות להתקשר למשטרה מכיוון שהחוטפים יכירו ויפגעו בילד.
   • כאשר אתה נתקל במצב זה, התקשר מיד לבית הספר של ילדך או לכל מקום בו הם אמורים להיות כדי לוודא שהם בטוחים.
 5. 5
  הבן כיצד פועלות הונאות עבודה מהבית. הונאות עבודה מהבית הן מההונאות הפשוטות ביותר שיש. לעתים קרובות הקורבן מוביל להונאה באמצעות שלט בצד הדרך, תגובה בפורום אינטרנט או מודעה מוקפצת. תחומי "תעסוקה" נפוצים הם תמלול רפואי וחיוב או מילוי מעטפות.
  • כמו שאדם היה עם עבודה רגילה, הקורבן מעניק ל"מעסיקו "שלל מידע אישי, כגון מספרי ביטוח לאומי, מספרי רישיון נהיגה, כתובות ותאריכי לידה.
  • הקורבן מפסיד כסף בשתי דרכים - תחילה בכך שהוא נשדד מעמלתו ואז נגזל מזהותו.
 6. 6
  הבן כיצד פועלות הונאות בעלות רווח גבוה ללא סיכון. הונאות בעלות רווח גבוה ללא סיכון הן הדרך הנפוצה ביותר בה אנשים חוטפים תוכניות פירמידה, שם התגמול מותנה בחבירת אנשים אחרים להונאה. עם זאת, לעתים קרובות מדובר בתוכניות גניבה על ידי הונאה פשוטות.
  • הרמאי מבקש הלוואה לתוכנית השקעה כלשהי הכוללת אבני חן, נפט וגז, או מתכות יקרות; עם זאת, הכסף המושאל לעולם אינו מושקע.
  • יכול מאוד שהרמאי יבקש שירות כלשהו מהקורבן, כמו פדיון צ'קים, תמורת הבטחות לעושר.
  • "הזדמנות ההשקעה" מחויבת לעתים קרובות כ"הצעה לזמן מוגבל ", או כ"עסקה של פעם בחיים". אם כל מוכר או עורך דין משתמש במינוח זה, היזהר מאוד. לעתים קרובות זו רק טקטיקה ללחוץ על הקורבן לפעול בחיפזון.
 7. 7
  הבן כיצד הונאות תשלום יתר עובדות. הונאת תשלום יתר מתחילה כשמישהו רוכש מוצר ממוכר ומשלם יתר על המידה. בימים אלה זה כמעט תמיד מתרחש ברשת, אם כי ישנם יוצאים מן הכלל.
  • הרמאי שולח לקורבן צ'ק העולה על מחיר הרכישה. מסיבה מסובכת ביותר, "הקונה" לא יכול פשוט להוציא צ'ק חדש.
  • הרמאי מנחה את הקורבן בצ'ק ושולח להם את יתרת הדברים (יחד עם הסחורה, כמובן).
  • הצ'ק או הזמנת הכסף שפרע הקורבן הם למעשה לא צ'ק אמיתי, ולמעשה, זיוף משכנע מאוד. הבנק של הקורבן לא יגלה זאת מיד, ולכן מפדה את הצ'ק; אולם כאשר הם מגלים את הזיוף, הקורבן אחראי לאובדן. אז הרמאי מקבל את הסחורה והכסף של הקורבן.
  הכסף נשלח
  הכסף נשלח, בין אם זה באמצעות העברה בנקאית, המחאות נוסעים או הזמנת כסף.
 8. 8
  התריע בפני הרשויות המתאימות. רוב האנשים הנופלים קורבן למשרות אלה אינם מדווחים עליהם מתוך מבוכה או ייאוש מכל סיכוי להחלים. אם אתה נופל קורבן להונאה, אל תהיה אדם זה. התריע בפני הרשויות המתאימות. פעולה זו יכולה להציל את האדם הבא מהנוכל.

חלק 2 מתוך 3: ניהול הסיכונים שלך

 1. 1
  השתמש בתקציב כדי לשלוט בהוצאות שלך. האדם הראשון שאתה צריך להגן מפני הנכסים הפיננסיים שלך הוא אתה עצמך. ללא תקציב, קל להוצאותיך לעקוף את הרווחים שלך ולהשאיר אותך בחובות ונחשף לסיכון פיננסי גדול יותר. צור תקציב על ידי מעקב אחר ההוצאות והרווחים שלך במשך חודש. לאחר מכן, התאם את התקציב שלך להוצאות נמוכות יותר כך שיתאימו לרווחים שלך, רצוי תוך השארת מקום גם לחיסכון. היצמד לתקציב שלך וחפש דרכים להפחית את ההוצאות בכל חודש עם הוצאות.
 2. 2
  קנו ביטוח בריאות הולם. ביטוח בריאות יכול להיות גם דרך נהדרת להגן על כספך מפני סיכון. תוכנית חזקה יכולה להגן עליך מפני עלויות רפואיות שעלולות להגיע לשמיים שעלולות להיווצר באופן בלתי צפוי. גם אם תאבד את שאר הנכסים שלך, תוכנית ביטוח הבריאות שלך עדיין תאפשר לך לשלם עבור שירותי בריאות אם אתה זקוק לה.
 3. 3
  הגן על הכנסותיך בתקופות נכות. אירופאים רבים חיים עם רשתות בטיחות פיננסיות קטנות או לא קיימות, משכורת אחת או שתיים הרחק מאסון. אחת הסיבות השכיחות למצוקה כלכלית היא נכות רפואית. למרות שנכות תמיד מצערת, יש דרכים להגן על עצמך כלכלית מפניה.
  • ביטוח אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי הוא תוכנית שמשלמים מיסים בודדים וממשלת ארה"ב. אם המוטב לא יהיה מסוגל לעבוד רפואית לפחות שנה, או שיש לו מצב שצפוי לגרום למוות, הם זכאים; עם זאת, סכום הכסף לחודש שמקבל המוטב מבוסס על עבודתו ומשכורתם.
  • תוכניות התגמול של Workman הן תוכניות במימון המדינה המפצות אותך אם הפגיעה שגרמה לנכותך אירעה בעבודה או נובעת מהתפקיד. בדרך כלל הוא משלם חלק משכר העובד כל עוד הוא אינו מסוגל לעבוד.
  • ביטוח אובדן כושר עבודה ארוך טווח בחסות מעביד מוצע על ידי כמחצית מהמעסיקים הגדולים במגזר הפרטי (כלומר חברות ועסקים שאינם בבעלות הממשלה או מנוהלים עליהם). במקרה שעובד נכה יותר משלושה חודשים, העובד מקבל 60% משכרו כל עוד הנכות נמשכת. ביטוח אובדן כושר עבודה לטווח קצר עובד באותה צורה, רק לפרקי זמן קצרים יותר, מה שהופך אותו לזול יותר.
  • ביטוח אובדן כושר טווח ארוך מוצע גם ליחידים על ידי מבטחים פרטיים, והוא דרך נהדרת להגן מפני מצוקה כלכלית. אך בהשוואה לתוכניות הקבוצתיות שקנו מעסיקים, זה יקר מאוד, בדרך כלל עולה פי חמישה עד עשרה יותר מפרמיות במסגרת תוכנית קבוצתית. אפשרויות הכיסוי מסובכות, כך שככל הנראה לא תמצאו הצעת מחיר באינטרנט, וחלק מהמבטחים לא מציעים אותה. פנה למבטחים גדולים ויציבים יותר שקיימים שנים רבות.
  אם זר מבקש ממך לשלוח כסף באמצעות העברה בנקאית
  אם זר מבקש ממך לשלוח כסף באמצעות העברה בנקאית, מצא שיטה חלופית להעברת כספים.
 4. 4
  הקפידו על הכנסה משפחתית במקרה של מוות. למרות שהמבוטח לא יהיה בסביבה לבזבז אותו, נכסיו של המוריש יאבדו במהירות ללא הכיסוי הביטוחי הראוי. חנך את עצמך בדרכים השונות לשמירה על רמת החיים של יקירך לאחר פטירתך.
  • תגמולי השאירים לביטוח לאומי יכולים לגבות על ידי התלויים שלך. בדומה לביטוח אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי, הסכום משתנה בהתאם למשך הזמן בו עבד המוריש וגובה מיסי הביטוח הלאומי ששילמו למערכת.
  • ביטוח חיים בחסות מעביד פתוח לרוב העובדים בחברות בינוניות וגדולות. הסכום ישתנה מאדם לאדם וחברה לחברה, אך על ידי שיחה עם מנהל משאבי האנוש או ההטבות שלך תוכל לגלות בדיוק איזה סוג כיסוי יש לך.
  • זה רעיון טוב שאדם ירכוש פוליסות ביטוח חיים נוספות מעבר למוצע על ידי הביטוח הלאומי ומעסיקיהם. המחירים והתנאים של כל פוליסה יכולים להשתנות, אך תוכלו לחשב מה המשפחה שלכם תצטרך באתר www.lifehappens.org.
  • בנוסף, וודא שמבטח החיים שלך זוכה לדירוג גבוה על ידי חברת דירוג כמו מודי'ס, פיץ 'או סטנדרד אנד פורס - אינך רוצה שהמבטח שלך יעבור. תוכל למצוא מידע נוסף על חברות ביטוח במדינתך (באמצעות קישורים לאתר הממונה על ביטוח המדינה שלך) באתר האיגוד הלאומי למפקחי הביטוח, www.naic.org.
 5. 5
  הגן על הבית, המכונית ונכסים גדולים אחרים שלך. עבור רוב המשפחות, ביתם הוא הנכס הגדול ביותר שלהם. כאשר ערך ביתם יורד, השווי הנקי שלהם יורד. חשוב ביותר שכל בעל בתים ינקוט בצעדים כדי להבטיח שהנכס הגדול ביותר שלהם יהיה בטוח ומאובטח. הדבר נכון גם לגבי נכסים יקרי ערך אחרים, כמו כלי רכב או סירות, במיוחד אם הם נחוצים לצורך הכנסה.
  • ביטוח בעלי בתים הוא הדרך הנפוצה ביותר להגן על השקעת הבית. ברוב תחומי השיפוט, על הקונה לרכוש ביטוח של בעלי בתים כאשר הוא חותם על החוזה לרכישת הבית; עם זאת, זה לא אומר שכל הביטוחים נוצרים שווים. עשה את המחקר שלך כדי למצוא מבטח יציב שייתן לך את התשלום הגדול ביותר עבור הפרמיה הקטנה ביותר, וודא שאתה קורא ומנתח את החוזה בקפידה כדי לראות מה הוא לא מכסה. ביטוח טוב רק כמו מה שהוא מכסה.
  • אם אתה חייב ללוות כנגד ההון הביתי שלך, לווה בצורה שמרנית. הלוואות הון עצמי מבטלות את מה ששילמתם כבר על הבית. חיסול אגרסיבי של הון עצמי הסתיים באסון עבור בעלי בתים רבים.
  • ביטוח שיטפון הוא חובה ברוב האזורים. בני אדם מתגודדים סביב גופי מים, מה שאומר שרוב המקומות שבהם אנשים גרים נוטים לשטף כלשהו בשלב כלשהו. יתר על כן, נזקי שיטפון בדרך כלל אינם מכוסים במדיניות בעל הבית, מה שמציב אותם בסיכון לפגיעה כספית קשה במקרה של נזקי שיטפון גדולים. עבור אל www.floodsmart.gov למידע נוסף.
 6. 6
  השקיעו את כספכם בחוכמה. חלק מההשקעות משתמרות וחלק משתלמות. זה אופי ההשקעה. אך תיק השקעות מגוון, עם שילוב של השקעות בטוחות, מתונות ומסוכנות, הוא חובה לכל משקיע חכם.
  • תאגיד ההגנה על משקיעי ניירות הערך הוא סוכנות פדרלית כי תפעל להגן עליך במקרה של הונאה, פשיטת רגל, או בעיות כלכליות אחרות עם חברת התיווך שלך. הם לא מגנים מפני השקעות גרועות, ולעתים קרובות הם לא הופכים את המשקיע לשלם, אלא רק מקלים על הפסדיהם. ודא שהמשרד שלך רשום ב- SIPC בכתובת www.sipc.org.
  • בדיקות רקע של מנהלי ההשקעות והשותפים שלך הן תמיד רעיון טוב. הם יכולים לעלות רק 15 €, ועשויים לחסוך מכם הפסדים גדולים בהרבה. שירותי בדיקת רקע זמינים באופן נרחב באינטרנט ובאמצעות חוקרים פרטיים מקומיים.
  • השקעות שמרניות, כמו שטרות אג"ח ואג"ח עירוניות, הן מרכיב הכרחי בכל תיק. בגיבוי ממשלת ארה"ב והעיריות, הן בין ההשקעות הבטוחות ביותר שיש.
  • דרך נוספת להשקיע בבטחה היא בחשבונות פרישה, כגון חשבונות פרישה פרטיים (IRA) ו- 401 (k) שניות, המוצעים על ידי מעסיקים. חשבונות אלה מאפשרים לך להשקיע את הרווחים שלך מבלי לשלם עליהם מיסים (מיסים משולמים בעת משיכת הכספים בפנסיה). באופן זה, חלק מרווחיך שהפקדת מוגן.

חלק 3 מתוך 3: כלים להגנה על הנכסים הפיננסיים שלך

 1. 1
  קבל תוכנית ביטוח גיבוי. פוליסות מטריה הן פוליסות ביטוח משלימות המגנות עליכם מפני אחריות מעבר למה שתשלם פוליסת בעל הבית והרכב שלכם.
  • חלק מפוליסות הגג מציעות הגנה גם מעבר לסכומים בפוליסות בעל הבית שלך וגם לכיסוי אוטומטי (כיסוי עודף), אך גם מציעות כיסוי לפריטים שאינם מכוסים בפוליסות אלה (כיסוי נפתח). רוב המבטחים מציעים אותם, אז בדוק עם שלך לגבי תעריפים ותמחור.
  יכולה גם להיות דרך טובה להגן על הנכסים שלך
  הקמת בא כוח משפטי, כמו LLC או תאגיד, יכולה גם להיות דרך טובה להגן על הנכסים שלך.
 2. 2
  צור הסכם ממון. למרות שזה לא מאוד רומנטי לחשוב, גירושין הם מקור נפוץ ביותר להפסד כספי. השלמת הסכם ממון עם בן / בת הזוג, המסכים מראש על חלוקת הנכסים, יכולה לסייע במניעתו.
  • בדיקת נאותות עם עורכי דין היא חובה. הסכם ממון הוא טוב רק כמו עורך הדין שכתב אותו. ודא כי אתה משתמש בייעוץ חד וכנה.
 3. 3
  הזן את חשבונות הפרישה שלך. חשבונות פרישה, כגון 401 (k) s, מוגנים לעיתים קרובות מפני התדיינות משפטית (תביעות משפטיות, כגון תביעה) על ידי החוק לביטחון הכנסה לפנסיה של עובדים. יתר על כן, כסף בחשבונות 401 (k) מוגן גם מפני נושים במהלך הליכי פשיטת רגל. לכן מומלץ להכניס כמה שיותר לחשבונות הפרישה המיועדים הללו.
 4. 4
  צור מיופה כוח משפטי, כמו חברה. מיופה כוח משפטי הוא אדם או ישות המורשים לפעול בשמך. הקמת בא כוח משפטי, כמו LLC או תאגיד, יכולה גם להיות דרך טובה להגן על הנכסים שלך. ישויות משפטיות אלה מגנות על האדם מפני אחריות אישית אם החברה שלהם תימצא אחראית לסוג כלשהו של עוולות, אך הגנה זו עוברת גם אחרת. טפסים ארגוניים אלה יכולים להיות שימושיים במיוחד אם התאגיד מחזיק באחזקות הנדל"ן שלך במקום אתה כאדם פרטי.
  • תאגיד הוא מבנה משפטי נפוץ שיכול להגן על נכסי בעליו מפני התדיינות משפטית. אחרים כוללים סוגים מסוימים של שותפויות וחברות עם אחריות מוגבלת (LLC).
  • דוגמה אחת לפרוקסי-אם תהיה אם בבעלותך בניין דירות. במקום שיהיה הבניין על שמך, היית מייצר חברה שבבעלותה ומנהלת את הנכס. זה ישמור על הנכסים הפיננסיים שלך בנפרד מהנכסים הפיננסיים של החברה. ואז, אם לאחד מהדיירים שלך יש בעיה והוא רוצה לתבוע, הם יתבעו את החברה שלך ולא אותך ישירות.
  • אתה יכול גם ליצור נאמנות או קרן כדי להגן על הנכסים שלך מפני מיסוי והתדיינות משפטיות, בתנאי שתמלא דרישות מסוימות. רצוי שתעבוד עם עורך דין ו / או מתכנן פיננסי להקמת מבנים אלה.
 5. 5
  קנו ביטוח חיים. ביטוח חיים יכול להיות גם דרך נהדרת להגן על כספך מפני התדיינות משפטיות, מכיוון שרוב פוליסות ביטוח החיים פטורות מאחריותו המשפטית של אדם במדינות רבות. כמו כן, רכישת כל סוג של ביטוח מחייבת את המבטח להגן עליך בבית המשפט אם בעל דין מנסה ללכת אחר נכסים הכלולים בפוליסה. מאחר שרבי מדיניות מטרייה לכסות פריטים העולים על הסכומים אוטומטיים והמדיניות של בעל הבית ו הפסדים שאינם מכוסים על ידי אחד משני הסוגים, קניית פוליסת מטרייה יכולה להיות דרך מצוינת להגן כסף מתדיינים.
הפניות נוספות (28)
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשרוד דיכאון?
 2. כיצד להפוך חוב לעושר?
 3. איך להתעשר לאט?
 4. איך לחשוב כמו מיליונר?
 5. איך לבנות עושר בשנות העשרים לחייכם?
 6. כיצד ליצור חופש פיננסי אמיתי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail