כיצד לרשום נדל"ן?

יש סוכני נדל"ן המתמחים בייצוג קונים
יש סוכני נדל"ן המתמחים בייצוג קונים, בעוד שאחרים עשויים להתמחות בנדל"ן מסחרי, נדל"ן למגורים, מכירת קרקעות או עיקולים.

לאחר שהחלטתם למכור את ביתכם, עליכם להחליט כיצד למכור אותו. מכיוון שהאינטרס שלך הוא לפרסם את ביתך באופן נרחב ככל האפשר, יהיה עליך "לרשום" את ביתך. כאשר בית "רשום" פירושו שהוא רשום למכירה בשירות הרישום המרובה (MLS), שהוא מאגר ארצי של בתים למכירה. בעוד שרוב האנשים משתמשים בסוכן נדל"ן כדי לרשום את ביתם, אין חובה לעשות זאת. ואכן, אם ברצונך לדלג על תשלום לסוכן העמלה בשיעור 6% המקובלת במכירות בתים, ישנן דרכים מתמיד לעשות זאת תוך הקפדה על רישום נרחב של ביתך.

שיטה 1 מתוך 2: רישום ביתך בהתקשרות עם סוכן נדל"ן

 1. 1
  שאל סביב. הדרך הנפוצה ביותר לרישום בית היא התקשרות עם סוכן נדל"ן, והיא תהיה היעילה ביותר עבור רוב האנשים, מכיוון שסוכן הנדל"ן דואג עבורכם לכל תהליך הרישום. לא רק סוכן הנדל"ן שלך יכול לעזור לך לתמחר את הבית ולקבוע תערוכות, אלא שהם מרושתים גם עם סוכני נדל"ן אחרים - שלא לדבר על כך שזאת העבודה המלאה שלהם למכור בתים. למרות שיש לקחת בחשבון הרבה דברים כשאתה בוחר סוכן נדל"ן, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כשאתה מחפש סוכן נדל"ן הוא לשאול את חבריך ושכניך אודות סוכני נדל"ן בהם השתמשו בעבר בהצלחה.
  • התחל בשיחה עם כל שכנים חדשים על סוכני נדל"ן שהשתמשו בהם. סוכן נדל"ן עם ניסיון בשוק מקומי מסוים הוא יתרון. הם יודעים את סוגי הקונים לחפש, מגמות השוק ואת נקודות המחיר הטובות ביותר להתחיל רישום.
 2. 2
  קבל הפניות מלקוחות אחרונים. לאחר שמצאתם סוכן נדל"ן פוטנציאלי, בקשו מהם רשימת לקוחות אחרונים כדי שתוכלו לחוש את חוות דעתם של לקוחות העבר לגבי סוכן הנדל"ן. אמנם סוכן הנדל"ן לא צפוי להעביר לך הפניות שליליות, אך ללקוחות אין סיבה לשקר על חוויותיהם.
  • זהו תחום שבו הכמות יכולה לתת לך מושג על איכות. כל עוד סוכן נדל"ן עסק זמן מה, הם אמורים להיות מסוגלים לתת לך מספר אזכורים שתרצה לראות.
 3. 3
  ערוך תיעוד של הרישוי שלהם. כמו אנשי מקצוע רבים, סוכני נדל"ן מורשים ומחויבים בקוד אתי (שלא לדבר על החוק). אם סוכני הנדל"ן הפוטנציאליים אושרו על ידי גופי רישוי כלשהם, יהיה רישום של העבירה. מי ששוקל להתקשר עם סוכן נדל"ן, צריך לדאוג לחפש הפרות משמעת בהיסטוריה המקצועית שלו.
  • לכל מדינה יש גופי רישוי משלה לסוכנים העובדים בתחומי השיפוט שלהם. כדי למצוא את זה עבור המדינה שלך, פשוט השתמש במנוע החיפוש המועדף עליך כדי לחפש "משמעת נגד סוכני נדל"ן" במדינתך. המידע הדרוש לחיפוש הפרה עשוי להשתנות ממדינה למדינה, אך ככלל אצבע, קבל את שם סוכן הנדל"ן ומספר הרישיון שלו. כדוגמה, תוכלו לעיין בפעולות המשמעת נגד סוכני נדל"ן בקליפורניה בכתובת http://dre.ca.gov/Licensees/EnforcementActions.html.
  לאחר שמצאתם סוכן נדל"ן פוטנציאלי
  לאחר שמצאתם סוכן נדל"ן פוטנציאלי, בקשו מהם רשימת לקוחות אחרונים כדי שתוכלו לחוש את חוות דעתם של לקוחות העבר לגבי סוכן הנדל"ן.
 4. 4
  שימו לב לאישורים. אישורים חשובים. בדיוק כמו שרופא או עורך דין עשויים להיות מוסמכים במועצה בתחומי עיסוק מסוימים, סוכני נדל"ן יכולים להפוך למומחים בעלי תעודה באזורים מסוימים. יש סוכני נדל"ן המתמחים בייצוג קונים, בעוד שאחרים עשויים להתמחות בנדל"ן מסחרי, נדל"ן למגורים, מכירת קרקעות או עיקולים.
  • תוכלו לראות רשימה של ההתמחויות השונות באתר האיגוד הלאומי למתווכים (NAR), הנמצא בכתובת https://nar.realtor/education/courses.
  • שקול להעסיק מתווך. השם המסחרי המסחרי Realtor הוא סימן לכך שהסוכן הוא חבר מוסמך באיגוד המתווכים הלאומי (NAR).
 5. 5
  שאל על ניסיון. אמנם הניסיון אינו אינדיקטור מושלם לכשירות, אך זהו גורם שעליך לשקול בהחלטתך. שאל את סוכן הנדל"ן שלך כמה זמן הם היו בעסקים - אתה תמיד יכול לבדוק אותם באמצעות מועצת הרישוי הממלכתית - ולוודא שאתה מרגיש בנוח עם התשובה.
  • מרבית הפרשנים מסכימים כי ניסיון של חמש שנים הוא מספיק זמן כדי ללמוד את העניינים והעסק של העסק, אך הקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות. יש סוכנים שילמדו הרבה יותר מהר מזה.
  • ברוב המדינות יש שתי רמות של רישיונות נדל"ן. הרמה הגבוהה יותר נקראת מתווך או מתווך מנהל. בדרך כלל לוקח 2-3 שנים להתקדם למפלס העליון. אם אתה רואה מישהו שהיה מתווך מנהל במשך שנה אחת בלבד, זכור שיש לו ככל הנראה לפחות 3 שנות ניסיון.
 6. 6
  התבונן בנוכחותם באינטרנט. רוב האנשים שרוכשים נדל"ן בימים אלה מתחילים בחיפושים באינטרנט, ואף אחד לא צריך להבין זאת יותר מאשר הסוכן הפוטנציאלי שלך. לפני שתתחייב, בדוק את רישומיהם באופן מקוון.
 7. 7
  וודא שהסוכן מכיר את השוק שלך. שאל את הסוכן הפוטנציאלי שלך לגבי מגמות השוק, מחירי השאלה והמכירה של בתים דומים באזור וכמה זמן בתים באזורך נשארים בשוק. שאלות מסוג זה אינן מורכבות במיוחד. הן השאלות הבסיסיות שעליהן הם צריכים לענות על מנת להוכיח את הידע שלהם בשוק מקומי. אם סוכן הנדל"ן הפוטנציאלי שלך ריק כאשר אתה מציב שאלות מסוג זה, זה לא סימן נהדר.
  • אחת הסיבות שבגללן ידיעה מעמיקה בשוק המקומי היא מכרעת היא תמחור. אמנם יש לך שליטה אולטימטיבית על מחיר המכירה של הבית שלך, אך המומחיות של סוכן הנדל"ן אמורה לעזור לך להבין אם אתה מתמחר נמוך מדי או גבוה מדי.
  הדרך הנפוצה ביותר לרישום בית היא התקשרות עם סוכן נדל"ן
  הדרך הנפוצה ביותר לרישום בית היא התקשרות עם סוכן נדל"ן, והיא תהיה היעילה ביותר עבור רוב האנשים, מכיוון שסוכן הנדל"ן דואג עבורכם לכל תהליך הרישום.
 8. 8
  היו מודעים לעלות הנוספת. כמובן, המומחיות והרשתות של סוכן נדל"ן אינן בחינם. סוכני נדל"ן גובים עמלה לביצוע מכירה. כאשר עמלה זו מתווספת לעלויות הסגירה האחרות, היא יכולה להסתכם בהוצאה משמעותית.
  • עמלה של 6% אופיינית, אך ניתנת למשא ומתן.

שיטה 2 מתוך 2: רישום ביתי באופן עצמאי

 1. 1
  קבע כמה כיסוי אתה רוצה בפלטפורמות. בית צריך להיות רשום על ידי מתווך כדי להגיע למערכת ה- MLS. בימים ההם פירוש הדבר שאדם היה צריך למצוא מתווך מקומי ולשלם להם תשלום אחיד בכדי לרשום את ביתו אם הוא לא רוצה להשתמש בשירותיו של סוכן נדל"ן. בימים אלה יש ממש עשרות שירותים באינטרנט שיטפלו ברישום עבורך, כולל FSBO.com, MLSMyHome.com ו- ForSaleByOwner.com. ההחלטה הגדולה ביותר שתצטרך לקבל היא להחליט כמה כיסוי תרצה לקבל בפלטפורמות.
  • לדוגמה, ייתכן שתשלם תשלום אחיד על מנת לרשום ב- MLS ו- https://realestateagent.com (החופפים), ב- MLS, https://realestateagent.com ובאתר בעלים למכירה, או על פי כל האמור לעיל, בתוספת טרוליה, זילוב ותיווכי נדל"ן לאומיים כמו קלר וויליאמס ורי / מקס.
  • אם אתה משלם כדי לרשום את הנכס שלך ב- MLS, תצטרך לציין מה עמלת עמלת המתווך המשתפת פעולה. תשלום זה משולם לסוכן נדל"ן אם יציג ומוכר את ביתכם. כלול הצגת הוראות כך שסוכן הנדל"ן יוכל להציג את הבית בהתאם להוראות הספציפיות שלך. אם אינך כולל עמלה זו, סוכנים ומתווכים עשויים שלא להציג את ביתך.
  • העמלות עולות ביחס לכמות הכיסוי שתקבל. אמנם ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן על רישום ב- MLS בלבד וב- https://realestateagent.com בפחות מ- 75 €, אך ייתכן שתצטרך להוציא סכום של עד 600 € בכדי לקבל כיסוי בכל הפלטפורמות הזמינות. עמלות אלה עשויות להשתנות בהתאם לאזור הגיאוגרפי ולמתווכים.
 2. 2
  החלט אילו אפשרויות חבילה מתאימות לך. בנוסף לכיסוי הפלטפורמות, לאתרי הרישום בתשלום אחיד יש חבילות שונות הטוענות להציע יתרונות שיווקיים הולכים וגדלים. זה יכול להיות משך הזמן שבו בית יופיע, מספר התמונות שניתן להוסיף לרישום, מיקום הרישום שלך בראש דף ושלטים בחצר.
  • אף על פי שכל שירותי הרישום ללא שטוחות מבטיחים תוצאות טובות יותר ככל שתבזבז יותר כסף, כמעט בלתי אפשרי למצוא אימות עצמאי של טענות אלה. הפתרון הטוב ביותר הוא למצוא חברת שכר טרחה שטוחה שעושה הרבה עסקים באזור שלך ולבדוק את המוניטין שלה מול הלשכה לעסקים טובים יותר (BBB).
  • BBB הוא עמותה הממומנת על ידי עסקים המדרגת, בוחנת ומסמכים על מנת להבטיח את אמון הצרכנים. תוכל לחפש עסק בכתובת http://bbb.org/ על ידי הזנת שם העסק, כתובת האתר או מספר הטלפון, והצרת האזור הגיאוגרפי ככל האפשר.
 3. 3
  צור את הרישום שלך. עליך לנסות לכתוב רישום משכנע ככל האפשר מבלי להתפשר יתר על המידה. הקפד לכלול את האלמנטים הבאים:
  • כותרת תיאורית ותמציתית. במקום לרשום את הכתובת והמחיר בכותרת, היו קצת יצירתיים. לדוגמה, במקום "123 אדום רובין ליין, 74600 €," נסה משהו כמו "בית מלאכה מקסים של המאה הקודמת בשכונת רד רובין הפופולרית."
  • כמה שיותר תמונות. בני אדם הם יצורים חזותיים, וככל שיש לך יותר תמונות ברשימה, כך גדל הסיכוי שתמכור את הבית.
  • פרטים ספציפיים על הבית. הקפידו לכלול פרטים כמו מספר החדרים, שטח מרובע, גודל המגרש וכל השירותים המגיעים יחד עם חדרי השינה של הבית, המרפסות, חצר מגודרת, עיצוב פנים אטרקטיבי וכו '.
  • המחיר. הפוך כמה שיותר קל למישהו לקנות את הבית שלך. אל תהיה האדם שיוצר רישום ללא מחיר, או גרוע מכך, "שאל" היכן צריך להיות המחיר.
  • הקפידו לכלול תיאור של השכונה. ציין את השירותים העשויים למשוך קונה פוטנציאלי, כגון פארקים, בריכות שחייה ציבוריות או בתי ספר מקומיים.
  בעוד שרוב האנשים משתמשים בסוכן נדל"ן כדי לרשום את ביתם
  בעוד שרוב האנשים משתמשים בסוכן נדל"ן כדי לרשום את ביתם, אין חובה לעשות זאת.
 4. 4
  אל תשכח להצליב. זכור להוסיף את הרישום שלך לאתרים כמו קרייגסליסט ו- Backpage אם אתה מוכר באופן עצמאי. בעוד שרוב הקונים יתחילו את החיפוש באתרים הגדולים כמו https://realestateagent.com, הרחבת החשיפה שלך יכולה לעבוד רק לטובתך. בנוסף, מרבית הרישומים לאתרים כמו אלה הם בחינם או בעלות נמוכה.
  • ברוב האזורים, רשימות ב- MLS מתווספות לאתרים כמו Trulia ו- Zillow, אך לא כל MLS של יישוב חולק מידע עם אתרים אלה. הקפד לברר עם שירות הרישום שלך בתשלום אחיד כדי לברר. אם הרישומים אינם משותפים אוטומטית, תצטרך להעלות את הרישום בעצמך.

טיפים

 • סוכן נדל"ן פחות מנוסה הוא לא תמיד בחירה רעה. יתכן שיהיה להם יותר זמן להקדיש למכירת הנכס שלך. בקש לבדוק אם הם מנוהלים על ידי סוכן מנוסה יותר.
 • אתה יכול לשקול לשאול אם יש להם ביטוח שגיאות ומחדלים. אם יש להם ביטוח, אתה עלול להיות מוגן אם הם גורמים להפסד כספי עקב רשלנות. אם כן, בקש תעודת אחריות.

שאלות ותשובות

 • כיצד לפרסם בתים למכירה ברשימת קרייגים (פרסם מודעת נדל"ן)
  היכנס לאתר ולחץ על "פרסם" בפינה השמאלית העליונה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail