איך לקנות בית במזומן?

אם אתה קונה את הבית שלך במזומן
אם אתה קונה את הבית שלך במזומן, עליך לזכור לשלם את הארנונה בעצמך.

לרכישת בית במזומן יתרונות רבים על פני ניסיון להשיג משכנתא. בתור התחלה, אינכם צריכים לדאוג לבדיקות אשראי או לתהליך אישור המשכנתא הרחב והפולשני. עם זאת, קניית בית במזומן אינה פשוטה כמו לדפוק בדלת ולהציע לבעלים מזוודה מלאה בשטרות. אתה עדיין צריך להשלים את הבדיקות הדרושות ואת הליכי הסגירה. אתה גם רוצה לוודא שאתה משאיר מספיק כדי לכסות את ההוצאות הנוספות של בעלות על בית, כולל ביטוח בעלים וארנונה.

חלק 1 מתוך 4: בניית הכספים שלך

 1. 1
  קבע כמה כסף אתה רוצה להוציא. בין אם חסכתם זמן מה, ובין אם אתם מתכננים לחסוך עכשיו ולקנות בית בעתיד, הגדרת יעד היא מכריעה. חפש בתים זמינים כדי לברר מחירים ממוצעים לסוג הבית שאתה רוצה לקנות.
  • אם אתה חוסך בעתיד, זכור כיצד שוק הדיור נע. למרות שקשה לחזות את הדברים האלה, אם יקח לך 10 שנים לחסוך לבית שלך, אתה יכול להמר ש- 224000 € לא יקנה את אותו הבית בעוד 10 שנים שהוא יקנה עכשיו.
  • בדוק את תקציב המחיה שלך כאשר אתה מחליט כמה אתה יכול להוציא, במיוחד אם חסך לך כסף. אינך רוצה לרוקן את חסכונותיך לחלוטין ולא נשאר לך כסף להוצאות מחיה בסיסיות או במקרה חירום.
  תשובת מומחה

  כשנשאל, "מתי זה רעיון טוב לקנות בית על הסף?"

  נתן מילר, מייסד חברת Rentec Direct, אמר לנו: "התשובה הפשוטה היא כאשר שיעורי הריבית עולים על 8%. אחרת, אם הריבית תהיה מתחת ל -8%, כנראה שעדיף לך לממן אותה, ולהשתמש במזומן הזה לשיא אחר השקעה חוזרת.

 2. 2
  התחשבו בסגירת עלויות, מיסים והוצאות נוספות. למרות שאתה קונה בית במזומן, עדיין יש עלויות רבות הקשורות לרכישת בית. עלויות אלו יכולות להסתכם, במיוחד אם לא פירטתם אותם בתקציב שלכם מההתחלה.
  • צפי שעלויות הסגירה יהיו כ -3 אחוזים ממחיר הרכישה שלך, גם אם אתה קונה במזומן. כך למשל, אם ברצונכם לרכוש בית בסך 224000 €, עליכם לקבל לפחות 6720 € נוספים עבור עלויות סגירה.
  • אמנם ביטוח בעלי בתים אינו בהכרח נדרש אם אתה קונה בית במזומן, אך עדיין תרצה שיהיה לו הגנה על השקעתך. זה בדרך כלל כרוך בתשלום פרמיה חודשית. הסכום ישתנה בהתאם למיקום וגודל הבית, ההשתתפות העצמית שלכם וסוג הכיסוי הרצוי. ביטוח בעלי בתים עשוי להידרש אם אתה קונה דירה או בית בקהילה מתוכננת המנוהלת על ידי עמותת בעלי בתים.
  • ארנונה משתנה בהתאם לגודל הנכס ולמיקום הבית שלך. אתה יכול לפנות למשרד שומה המס במחוז שלך כדי לקבל מושג כללי על שיעורי הארנונה באזורים שבהם אתה מתכנן לחפש בית.
 3. 3
  העבר את כספי קניית הבתים שלך לחשבון נפרד. לאחר שקבעת את מקור המימון שלך ואת הסכום שאתה רוצה להוציא על בית, קח את הכסף הזה והניח אותו בצד. האפשרות הפשוטה ביותר שלך היא חשבון חיסכון בסיסי אליו תוכל לגשת במהירות ובקלות בכדי לקבל את הכסף ברגע שתמצא את הבית שאתה רוצה לקנות.
  • אם אתה מוכן לקנות בית בחודשיים-שלושה הקרובים, אל תשים את כספי רכישת הבית שלך בחשבון השקעה שעשוי לדרוש זמן לפירוק.
 4. 4
  תעד את מקור המימון שלך. למרות שקנייה של בית במזומן עשויה להיראות פשוטה, אתה צריך להיות מסוגל להדגים מאיפה הכסף. עסקאות מזומנים גדולות כפופות למספר חוקים פדרליים המוצבים כדי להגן מפני הלבנת הון ופשעים אחרים.
  • אם חסכת כסף באופן קבוע, עסקאות אלה יופיעו בדוחות הבנק שלך. אם קיבלת לאחרונה כמות גדולה של מזומנים, כגון ירושה או הסדר תביעה, שמור על התיעוד המשפטי שמראה שהגיע לכסף הזה באופן לגיטימי.
  • אם חסכתם מזומנים (בין אם בבנק חזירון ובין אם מתחת למזרון שלכם), הכניסו את הכסף הזה לחשבון בנק בהקדם האפשרי. לאחר הפקדת סכום גדול בחשבון הבנק, צפו להמתין 60 עד 90 יום לפני שאתם קונים בית. אל תמשוך כסף מהחשבון בינתיים, או השתמש בו לתשלום חשבונות או הוצאות אחרות.
למרות שקנייה של בית במזומן עשויה להיראות פשוטה
למרות שקנייה של בית במזומן עשויה להיראות פשוטה, אתה צריך להיות מסוגל להדגים מאיפה הכסף.

חלק 2 מתוך 4: מציאת בית

 1. 1
  הערך את שוק הדיור בשכונות שונות. יכול להיות שכבר הלב שלך מכוון לשכונה מסוימת. גם אם כן, כדאי להסתכל באזורים הסמוכים כדי לראות היכן ניתן למצוא את העסקאות הטובות ביותר.
  • בעת הערכת שכונות, בדוק את הקרבה לבתי הספר, נוחות הגישה והנוחיות הכללית ותחזוקת הבתים ואזורי המסחר סביב השכונה.
  • שכונות שנראות מוזנחות ומוזנחות עשויות להיות הזדמנות השקעה טובה, אך הן עשויות לבוא עם סיכונים, כולל שיעורי פשיעה מוגברים.
  • השתמשו באתרי נדל"ן כדי לברר עבור מה מוכרים בתים באזורים שונים, ובאיזה בתים דומים נמכרו בעבר. זה יכול לעזור לך לקבוע אם בתים באזור עולים או יורדים בערכם.
 2. 2
  ערוך רשימה של תכונות שאתה רוצה. התחל עם שתי קטגוריות: תכונות שאתה חייב להיות בעל, ותכונות שיהיה נחמד לקבל. אתה יכול לכלול גם קטגוריה שלישית של תכונות "חלומות" שאתה לא ממש מצפה למצוא, אבל שאתה אוהב.
  • אלא אם כן אתה בונה את בית החלומות המותאם אישית שלך מהיסוד, אין זה סביר שתוכל למצוא בית בשוק שיש בו את כל התכונות שאתה רוצה והוא במסגרת התקציב שלך.
  • שקול כיצד תכונות אלה מתקשרות זו עם זו. לדוגמה, יתכן ויהיה מוכן לוותר על מרפסת קדמית אם בנכס יש סיפון אחורי גדול. או אולי אתה מוכן להחליף מוסך לחניון.
  • תכונות מסוימות עשויות להיות גם דברים שתוכלו לשקול להוסיף לעצמכם, אם מצאתם בית בלעדיה במחיר נמוך יותר.
 3. 3
  שוחח עם סוכן נדל"ן. סוכן נדל"ן עם ניסיון בקנייה ומכירה של בתים בשכונות שאתה אוהב יתאים ביותר לסייע לך למצוא את הבית שאתה רוצה. גם אם אתה קונה במזומן, ייעוץ ראשוני עם סוכן נדל"ן יכול לעזור לך לצמצם את החיפוש שלך.
  • סוכן נדל"ן יוכל גם לומר לכם אם חלק מהתכונות הרצויות לכם אינן מציאותיות, הן בתקציבכם והן בשכונה שאתם אוהבים. אותו סוכן יכול גם להפנות אתכם לעבר שכונות אחרות ודומות בהן סביר יותר שתמצאו את הבית הרצוי.
  • לסוכני נדל"ן יש גם גישה לרישומים לפני שהציבור הרחב עושה זאת. בשוק חם, נכסים אלה עשויים להיות בחוזה לפני שהרישום בכלל יופיע באתרי נדל"ן או במגזינים.
 4. 4
  בקר בבתים באופן אישי. בזמן שאתה יכול לחפש, להציע הצעה ואפילו לקנות בית בשווקים רבים שנראים לעין, אם אתה קונה בית ליד מקום מגוריך כרגע, אין שום תירוץ שלא ללכת להסתכל על הבית באופן אישי. תמונות לעולם לא יספרו לך את כל הסיפור על מראה הבית ומצבו.
  • כשאתה בבית, פתח כל דלת וארון. עבור בכל חדר בבית ובחן כל תאורה, ברז, חלון, מאוורר תקרה וכל מכשיר אחר או תכונה אחרת שתגיע עם הבית.
  • אם סוכן הנדל"ן של המוכר עובר איתך על הנכס, שאל אותו כמה שיותר שאלות שאתה יכול לחשוב על הנכס. עם זאת, זכרו שתפקידם למכור לכם את הנכס. אתה יכול לצפות מהם להיות כנים, אבל אתה עדיין צריך לקחת את התשובות שלהם עם גרגר מלח, אלא אם כן הם יכולים לספק הוכחה לגיבוי הצהרותיהם.
 5. 5
  היו כנים לגבי כישוריכם וידעכם. מסדרון זול בשכונה שאתה אוהב עשוי לפתות, אך סביר להניח שהבעיות בבית כזה נרחבות יותר ממה שהן נראות במבט ראשון. לפני שאתם משקיעים את חסכונות חייכם בבית, וודאו שהתיקונים הנדרשים אינם מעבר לכם.
  • אם תצטרך להזמין מומחה, כמו קבלן כללי או גגן, כדי לתקן את הבית לפני שהוא ניתן למגורים, דבר עם כמה וקבל הערכות לפני שאתה מגיש הצעה.
  • גם אם אתה חושב שאתה יכול לעשות משהו בעצמך, עדיין מומלץ לדבר עם מומחה ולוודא שאתה יודע למה אתה נכנס מראש.
  • קחו גם זמן בחשבון. יתכן שתוכל להשלים פרויקט, אך ייתכן שייקח לך שבוע לעשות זאת. אם אין לכם זמן כזה להשקיע, הייתם רוצים להזמין איש מקצוע או לחפש בית אחר ללא תיקונים כה נרחבים.
למרות שאתה קונה בית במזומן
למרות שאתה קונה בית במזומן, עדיין יש עלויות רבות הקשורות לרכישת בית.

חלק 3 מתוך 4: הצעת מחיר

 1. 1
  אמת את כספיך לפני שתציע את ההצעה. מזוודה מלאה במזומן הולכת לעורר חשדות, ועשויה לגרום לקשירת העסקה. אם אתה רוצה לקנות בית במזומן, אתה צריך להחזיק את הכסף הזה בחשבון הבנק ולהיות מסוגל כיצד רכשת את הכספים.
  • בדרך כלל, הצהרת בנק המציגה את היתרה הכוללת היא כל מה שתזדקק לו. עם זאת, ייתכן שתתבקש לתעד כיצד רכשת את הכסף הזה. זה עשוי להיות ברור מאליו אם אתה מציג פיקדונות רגילים לאורך מספר שנים, אך פיקדון גדול יחיד עשוי לדרוש הסבר נוסף.
  • בענף המשכנתאות יתכן שתשמעו שמכונה "מקור" ו"תיבול "הכסף שלכם. כל המשמעות היא שהמלווה רוצה לדעת מאיפה קיבלת את הכסף ושהוא נמצא בבנק לפחות 60 יום.
 2. 2
  שלח למוכר הסכם רכישה. לאחר שהחלטת לקנות בית, בדרך כלל תערוך הסכם רכישה המתאר את תנאי ההצעה שלך. תוכל למצוא טפסים מקוונים שבהם תוכל להשתמש בכדי לעצב מסמך זה.
  • אם אתה משתמש בטופס, ודא שהוא תקף מבחינה משפטית במדינתך. מדינות מסוימות דורשות לכלול מידע מסוים בכל צורה המשמשת בעסקאות נדל"ן. אם תקבל את הטופס שלך מספק טפסים משפטיים שהוקמו, כגון עורך דין רוקט או נולו, תוכל לספק את שם המדינה בה ישמש את ההסכם.
  • אם שכרתם סוכן נדל"ן, סביר להניח שיש להם הסכם רכישה משלהם בו הם משתמשים.
  • עם הצעה במזומן בלבד, אתה בדרך כלל מצרף מסמך המאמת את כספיך (כגון הצהרת בנק) להסכם הרכישה.
 3. 3
  משא ומתן עם המוכר במידת הצורך. למרות שרוב המוכרים ממהרים להעדיף הצעה במזומן בשל פשטות העסקה, הם עדיין עשויים לרצות מחיר גבוה יותר, במיוחד אם ההצעה הראשונית שלך הייתה כדור נמוך.
  • אל תפחד להתרחק אם המוכר רוצה יותר ממה שאתה מוכן לשלם, או יותר משווי הבית. מוכרים עשויים להיות צמודים לבית מסיבות סנטימנטליות, וזה עלול להשפיע על האובייקטיביות שלהם.
 4. 4
  אשר את הסכמת המוכר להצעתך. אם המוכר יקבל את ההצעה שלך, הוא ישלח הסכם מכר, שיהיה עליו להתמזג עם הסכם הרכישה שלך. כל זה כולל בדרך כלל חתימה על שני ההסכמים.
  • לאחר שהמוכר קיבל את ההצעה שלך, בדרך כלל אתה צפוי להניח אחוז ממחיר הרכישה כפיקדון כספי רציני. בשלב זה, הבית נחשב "תחת חוזה".
  • אמנם יש עדיין סיבות שעסקה לבית תחת חוזה עלולה להתפרץ, אך אי השגת מימון היא אחת הסיבות שלא תצטרך לדאוג מכיוון שאתה קונה במזומן.
 5. 5
  בדיקות שלמות בבית. המלווה ידרוש בדיקה לפני שיסכים לממן את רכישת הבית. אם אתה קונה בית במזומן, אין דרישה שתעשה בדיקה. עם זאת, זה בדרך כלל שווה את זה בשביל השקט הנפשי.
  • אם המוכר ביצע לאחרונה בדיקה, בדוק זאת לפני שהוא מזמין פקח משלך. אם אתה מרוצה מבדיקת המוכר, ייתכן שלא תרגיש צורך לעשות זאת בעצמך. רק וודא שזה נעשה בשנה האחרונה.
  • צפו לשלם בין 150 € ל 600 € עבור הבדיקה, תלוי היכן הבית ממוקם וכמה הנכס גדול.
 6. 6
  משא ומתן מחדש על המחיר במידת הצורך. בדיקה עשויה לגרום לתיקונים שצריך לבצע בבית לפני שעוברים לגור בו. המוכר עשוי להסכים לבצע תיקונים אלה לפני שתעבור לגור בו, או שהם עשויים להוריד את המחיר כדי להביא את ההוצאה הנוספת.
  • בתים רבים הנמכרים כ"מסדרנים עליונים "עשויים להימכר כפי שהם, כלומר כל תיקון הוא באחריות הקונה בלבד. עדיין כדאי להגיע לבדיקה כדי שתדעו בדיוק למה אתם נכנסים.

חלק 4 מתוך 4: סגירת המכירה

 1. 1
  צרו קשר עם חברת כותרות. אם יש לך מלווה משכנתא, הם בדרך כלל ידאגו לבצע חיפוש כותרת בכדי לוודא שהמוכרים הם הבעלים החוקיים של הנכס. עם זאת, אם אתה קונה בית במזומן, זו האחריות שלך.
  • אתה יכול לבצע חיפוש כותרות בעצמך בבית, אך זה יכול להסתבך. זה יכול גם להיות מאוד זמן רב. אל תנסה לחפש כותרת בעצמך אלא אם כן עשית זאת בעבר וידעת מה אתה עושה.
  • יתרון נוסף בשימוש בחברת כותרות הוא שחיפוש הכותרת שהושלם בדרך כלל מגיע עם ביטוח כותרת. אם יתגלה מאוחר יותר פגם בהיסטוריית הכותרת של הנכס, זכות הבעלות שלך תוגן.
  • ביטוח כותרות עולה בדרך כלל כ- 750 €, אולם מדובר בתשלום חד פעמי. אינך צריך לשלם דמי המשך כל שנה כמו על ביטוחים מסוגים אחרים. חיפוש הכותרת עצמו בדרך כלל נע בין 75 € ל -190 €
 2. 2
  קבל צ'ק קופאית או התחל בהעברה בנקאית. עד כמה שזה נשמע נועז ורומנטי, להופיע בסגירה עם תיק מלא בשטרות של מאה דולר זה לא איך שקונים בית במזומן. בדרך כלל הבנק שלך יכול להעביר את הכסף באופן אלקטרוני לחשבון הבנק של המוכר, וזו עשויה להיות הדרך הקלה ביותר לעשות זאת.
  • אם תקבל צ'ק קופה, סביר להניח שתצטרך לשלם אגרה עבור הבנק להוצאת השיק. למוכר יכולות להיות בעיות בבנק שלו. לדוגמא, הבנק רשאי להחזיק את הכספים במשך 24 עד 48 שעות מכיוון שמדובר בעסקה כה גדולה.
 3. 3
  השתתף בסגירת הבית. עם פרטי המחאה או העברה ביד, חתמו על הניירת להעברת הבעלות על הנכס מהמוכר אליכם. כאשר אתה מגיש להם את הכסף, הבית הוא שלך.
  • אמנם אתה יכול לעשות סגירה לבד, אך בדרך כלל עדיף להזמין עורך דין אם מעולם לא עשית כזה. ישנם מספר מסמכים שיש לחתום עליהם כדי להשלים את העסקה, גם אם אתה פשוט קונה את הבית במזומן.
  • צפה לשלם בין 300 € ל 750 € עבור עורך דין. חברות ביטוח בעלות כותרת מסוימות ישלימו עבורך את הסגירה בשיעור נמוך יותר מכפי שעורך דין יגבה עבור אותו שירות.
אם אתה רוצה לקנות בית במזומן
אם אתה רוצה לקנות בית במזומן, אתה צריך להחזיק את הכסף הזה בחשבון הבנק ולהיות מסוגל כיצד רכשת את הכספים.

אזהרות

 • מאמר זה עוסק בעיקר בקניית בית במזומן באירופה. אם אתה גר במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה במקצת. התייעץ עם עו"ד נכס או סוכן נדל"ן למידע נוסף.
 • אם יש לך משכנתא, בדרך כלל חברת המשכנתא משלמת ארנונה על הבית שלך על ידי הוספת מעט לתשלום המשכנתא בכל חודש. אם אתה קונה את הבית שלך במזומן, עליך לזכור לשלם את הארנונה בעצמך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail