איך להיות מנהל נכסים?

אם אתה חושב להיות מנהל נכס, התחל ללמוד קורסים במכללות בנושאים כמו ניהול וחשבונאות כדי ללמוד על שיטות עסקיות טובות. בנוסף, שוחח על יעדי הקריירה שלך עם היועץ האקדמי שלך, מכיוון שהם יוכלו לייעץ לך באילו צעדים לנקוט. לאחר קבלת תואר אקדמי, היכנס למבחן הנדרש על ידי מדינתך כדי לקבל הסמכה בניהול נכסים. לאחר מכן שקול להצטרף לאיגוד מנהלי נכסים כדי ליצור קשרים עם אנשי מקצוע אחרים שעשויים לעזור לעסק העתידי שלך. לקבלת ייעוץ נוסף, כולל כיצד לגייס הון ולקנות נכסים משלך, המשך לקרוא.

מנהל נכס הוא אחראי על השכרתו ותפעולו של נכס מקרקעין
מנהל נכס הוא אחראי על השכרתו ותפעולו של נכס מקרקעין.

מנהל נכס הוא אחראי על השכרתו ותפעולו של נכס מקרקעין. זה כולל חובות שונות כגון מציאת שוכרים, מעקב אחר פרטי השכירות ותיאום תיקונים ותחזוקה בסיסית אחרת. חלק מהמנהלים הם בעלי הנכסים שלהם, בעוד שאחרים נשכרים לניהול נכסים שבבעלות חברות נדל"ן. בשני המקרים, אתה אמור להיות בעל רקע הן בתחום הנדל"ן והן במינהל עסקים.

שיטה 1 מתוך 3: השגת השכלה וניסיון

 1. 1
  הרחב את בסיס הידע שלך. תוכנית הלימודים בתיכון אינה מיועדת בדרך כלל לקריירה ספציפית כגון ניהול נכסים. על סמך הביצועים והציונים שלך בתיכון, שקול אם מכללה קהילתית או אוניברסיטה בת ארבע שנים מתאימים לך. הסגל והמדריכים שלך יוכלו גם לתת לך ייעוץ מותאם להתחלת קריירה בניהול נכסים על סמך מקום מגוריך. יתרון נוסף של לימודי השכלה גבוהה הוא נטוורקינג עם אנשים שעובדים או שואפים לניהול נכסים.
  • לאחר התיכון, עברו קורסים בניהול, חשבונאות, מינהל עסקים, משפטים ופיננסים. קורסים אלה יתנו לך מבוא לשיטות עסקיות טובות.
  • שוחח על יעדי הקריירה שלך עם יועץ אקדמי. הם יוכלו לייעץ לך לגבי הצעדים הבאים לנקוט. במדינות שונות יש תקנות שונות לניהול נכסים, והיועץ האקדמי שלך יכיר אותן.
  • צברו תואר אקדמי, אם אפשר. יש לך סיכוי גבוה בהרבה להתקבל לעבודה כמנהל נכס אם יש לך תואר אקדמי. אפילו תואר של שנתיים ימצב אתכם היטב לכניסה לעולם ניהול הנכסים.
 2. 2
  קבל הסמכה בניהול נכסים. מדינות רבות דורשות ממנהלי נכסים לעבור מבחן הסמכה, ולכן זהו צעד חשוב. זה גם ילמד מחייב אותך ללמוד כישורי ניהול נכסים טובים, עסקיים וחשבונאיים. בדוק עם האיגוד הלאומי לניהול נכסים אם זה נדרש במדינתך או לא.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: אם ברצונך לנהל נכס כלשהו שאינך בבעלותך, תזדקק לרישיון מתווכי נדל"ן.

 3. 3
  שקול להצטרף לאגודת מתווכים או מנהלי נכסים. זה יעזור לך ליצור קשרים עם מתווכים ומנהלי נכסים אחרים שעשויים לעזור לעסק העתידי שלך. זוהי גם דרך טובה להגדיל את הידע על ידי הרשמה לסמינרים וסדנאות. חפש עמותות לניהול נכסים ונדל"ן במדינתך, כמו גם באופן לאומי.
מנהל נכסים טוב הוא המפתח לניהול נכון של נכסי השכירות של מתווך
מנהל נכסים טוב הוא המפתח לניהול נכון של נכסי השכירות של מתווך.

שיטה 2 מתוך 3: להפוך למנהל נכסים עבור אחרים

 1. 1
  הוסף את קורות החיים שלך שם. לפני שיש לך את ההון הדרוש, את הקשרים ואת הניסיון להשקיע בנכסים שלך, אתה צריך לעבוד בעבודה ברמת כניסה. אתה תרוויח מכך על ידי מנטור מפקח, הכנסה קבועה וצבירת ניסיון במגוון משימות לניהול נכסים. יש כמה דרכים ללכת למציאת עבודה ברמת כניסה.
 2. 2
  צרו קשר עם חברות נדל"ן מקומיות. לרוב לוקח זמן רב מדי עבור סוכן נדל"ן לפצל את זמנו בין מכירת נדל"ן לניהול נכסי שכירות. מנהל נכסים טוב הוא המפתח לניהול נכון של נכסי השכירות של מתווך. הגש את קורות החיים שלך והדגיש את כישוריך הנוגעים לניהול נכסים.
 3. 3
  הגש מועמד כעוזר מנהל נכסים. מתחמי דירות רבים או מתקני דיור ממשלתיים משתמשים בעוזרים. על ידי לקיחת תפקיד זה, אתה לומד את דרכי העבודה בלי להיות אחראי לחלוטין לכל דבר בהתחלה. במקום להיות האחראי לגביית דמי שכירות ודמי איחור, אתה יכול לשמש איש הקשר לשירותי תחזוקה או שרותים.
 4. 4
  שקול לקנות נכסים בהמשך הדרך. לאחר כמה שנים אתה עלול לגלות שאתה צובר הון ויש לך את הזמן להקדיש לעבודה נוספת. בטווח הארוך, ניהול נכסים משלך עשוי להביא לשולי הרווח הגדולים ביותר. זה עשוי גם להיות יותר עבודה ממה שהתכוונתם, ולעסקים חדשים יכול לקחת שנים רבות להוציא את עצמם מהחובות. שקול את הסיכונים והתגמולים לפני שתקבל החלטות גדולות.

שיטה 3 מתוך 3: ניהול נכסים משלך

 1. 1
  צבר ניסיון בניהול נכסים של אחרים. חינוך וסכום כסף נכון הם לא כל המרכיבים של מנהל נכסים מצליח. אתה אמור לקבל תחושה של חיי היומיום של מנהל נכס על ידי עבודה כאחד עבור מישהו אחר. זה גם ירחיב את רשת העמיתים שלך בענף. ככל שתתכונן לקריירה שלך, כך עקומת הלמידה תהיה קטנה בהמשך.
  יש לך סיכוי גבוה בהרבה להתקבל לעבודה כמנהל נכס אם יש לך תואר אקדמי
  יש לך סיכוי גבוה בהרבה להתקבל לעבודה כמנהל נכס אם יש לך תואר אקדמי.
 2. 2
  גייס הון. לאחר שבניתם קצת ניסיון והכנסה, מצאו זמן טוב להשקיע בנכסים. תזדקק לסכום כסף נכבד, שככל הנראה יצטרך להגיע ממקומות אחרים. שתי הדרכים הטובות ביותר לגייס כסף זה הן על ידי מציאת משקיעים או נטילת הלוואה.
  • לקחת הלוואה. בנקים הם מקום טוב לחפש הלוואה לרכישת בתים. בנקים מסוימים אף מתמחים במימון מיזמי נדל"ן. אסוף את פרטי האשראי שלך ונפגש עם כמה בנקים כדי לראות מה הם מחפשים ומה הם מצפים ממך.
  • מצא משקיעים. בעזרת הקשרים שביצעת, שאל סביב אם מישהו מעוניין להשקיע במנהל נכס חדש. כשאתה מבצע הצעות מחיר למשקיעים פוטנציאליים, ודא שאתה שם את הפרטים: במה בדיוק הם משקיעים, במי מעורב, מספרים פיננסיים מדויקים, מדוע אתה הופך למנהל טוב.
 3. 3
  חפש נכסים זמינים. מלבד המגבלות הכספיות של ניהול נכסים חדשים, אינך רוצה למתוח את עצמך רזה מדי בזמן שאתה עדיין יורד מגלגלי ההדרכה. בדוק רכישה של 1 או 2 נכסים והרחבה משם, כאשר אתה מרגיש בנוח. הנכסים מפורטים במקומות שונים כגון באינטרנט, עיתונים או אפילו עם התאחדות המתווכים שלך.
 4. 4
  מצא שוכרים. בהתבסס על הנכסים שבבעלותך, שיטות רישום מסוימות עשויות להיות טובות יותר למציאת שוכרים מאשר לאחרים. שוכרים בעיירות קולג 'בדרך כלל מחפשים באינטרנט קודם, בעוד שמשפחות או אנשי מקצוע עשויים לבדוק עם מתווכים. ודא שאתה מעריך את יכולתם לשלם שכר דירה בזמן, ניקיון והיסטוריית אשראי לפני שתסכים להשכיר להם את הנכס.
  • אם אתם שוכרים בענף השכרת הנופש, ניתן למשוך שוכרים דרך אתר האינטרנט שלכם ו / או באמצעות פרסום הנכסים שלכם בפורטלים כמו Booking.com ו- HomeAway. בהתאם למספר הנכסים שאתה מנהל, אתה יכול ליצור קשר ישירות עם הפורטלים ולנהל את הנכסים שלך באמצעות הרשתות הנוספות שלהם, או להשתמש בשירותיו של מנהל ערוצים שיתאם את כל תהליך הפרסום וההזמנה כדי לחסוך זמן ומשאבים משמעותיים.
 5. 5
  שמור רשומות כספיות מדוקדקות. עכשיו כשאין לך בוס לדווח עליו, כל היתרונות והחסרונות בניהול נכסים נופלים על כתפיך. ישנן סיבות רבות לעקוב אחר הכספים שלך, וכולן חשובות להפליא לרווחת העסק שלך. קבעו מערכת ושגרה לשמירת רשומות אלו, ועמדו בה.
  • מטרות מס. הימנע מהפתעות בביקורות עתידיות על ידי מעקב אחר המספרים שלך ודיווח עליהם במדויק לממשלה.
  • ניגשים למשקיעים. ידיעת מספרים פיננסיים ספציפיים תקל עליכם בהצגת מצגות מדויקות למשקיעים, מה שירשים אותם.
  • ביצוע השקעות נבונות. רק על ידי ידיעת ההצלחה של נכסים נוכחיים וקודמים תוכלו להשקיע טוב יותר בעתיד.
  • עלויות תפעול והוצאות. חלק גדול מעבודתך הוא תחזוקת הנכסים שלך. מעקב אחר הכספים שלך יעזור לך לקבוע את שולי הרווח עבור כל נכס.
 6. 6
  הכירו את החוקים הממלכתיים והמקומיים. כעת אתה האחראי הבלעדי לוודא כי הנכסים שלך עומדים בקודים והתקנות של הממשלה. סביר להניח שתלמדו רבים כאלה בשנים קודמות, אך שמרו על עותק של הקודים והתקנות והשימו לעצמכם מודעים להתפתחויות חדשות. לא רק שזה יעזור לך לשמור על נכסיך בטוחים למגורים עבור הדיירים שלך, אלא יעזור לך להימנע מתביעות משפטיות ובדיקות כושלות.
  • ודא שאתה מכיר את החוקים המקומיים בדבר אי תשלום דמי השכירות, איחור בתשלומים רגילים והכללים לשוכרים ולדיירים משבשים הגורמים נזק באופן שגרתי.
  אם אתה חושב להיות מנהל נכס
  אם אתה חושב להיות מנהל נכס, התחל ללמוד קורסים במכללות בנושאים כמו ניהול וחשבונאות כדי ללמוד על שיטות עסקיות טובות.
 7. 7
  שקול להשתמש בחברת תוכנה כדי לעזור בניהול הנכסים שלך. ישנם מספר גדל והולך של פתרונות תוכנה הזמינים בשוק, כולם מציעים תכונות וכלים שונים. בין אם תבחר ספק תוכנה שהוא חדש בשוק ובין אם יש לו ניסיון של שנים, אין פיתרון מושלם לכיסוי כל הצרכים שלך. רשמו את הדרישות החיוניות והספציפיות לסוכנות שלכם וחפשו באינטרנט כמה ספקי תוכנה המספקים את הכלים הדרושים לכם.
  • ארגון הדגמה עם ספקי התוכנה יאפשר לך לשאול שאלות ולראות כיצד התוכנה תתמוך בניהול העסק שלך, ולברר אודות תכונות וכלי אוטומציה שיעזרו לך להפחית את עלות וזמן ניהול הנכסים, הבעלים, הלקוחות ומסמכים פיננסיים, תוך הגדלת ההכנסות וההזמנות שלך. ההפגנות עשויות להימשך שעה ומעלה, אז קבעו עדיפות לאילו חברות הכי מעניינות.
  • חפש ביקורות על תוכנות להשכרת נופש באתרי ביקורות טכנולוגיות מהימנות כדי לראות מה לקוחות אחרים חושבים ולגלות על חוויותיהם. זה גם יעזור לך לברר אודות כלים שאולי טרם סוקרו בהפגנות.
  • חלק מחברות התוכנה להשכרת נופש כוללות גם מנהל ערוצים משולב, שישלח את פרטי הנכס שלך ישירות לפורטלים גלובליים ומתמחים כמו Airbnb ו- HomeAway, כדי להגדיל את מספר ההזמנות שתקבל עבור הנכסים שלך. לחלופין, ישנן אפשרויות לבחור תוכנה המקשרת למנהל ערוצים חיצוני אשר יספק שירותים אלה.
 8. 8
  שמור על הנכסים שלך. מנהל הנכסים הטוב ביותר הוא אחד שמונע בעיות עתידיות בתחזוקה שוטפת. עליך להיות מגיב לבקשות התחזוקה של הדיירים שלך. להיות מהיר ואדיב זו דרך נהדרת לשמור על שוכרים איכותיים בנכסים שלך. שמירה על הנכסים שלכם תתאפשר גם לכם למצוא שוכרים איכותיים כאשר מישהו עובר דירה.

שאלות ותשובות

 • האם אני זקוק לרישיון להשכרת ביתו של שכני עבורו (ברשותו, כמובן) בזמן שהוא מחוץ לעיר?
  התשובה תלויה במצב בו אתה מתגורר. מרבית המדינות דורשות רישיון נדל"ן עבור כל מי שמקבל עמלה להשכרה או השכרה של נכס של מישהו אחר.
 • כמה מרוויחים מנהלי נכסים?
  זה משתנה בהתאם לחברת ניהול הנכסים. יש חברות שמציעות שכירות בחינם למנהלים כפיצוי. יש המציעים שכר דירה בחינם עם שכר ואילו אחרים מציעים תשלום בלבד. תשלום בדרך כלל מתחיל בכ- 8,20 € לשעה עבור מנהל נכס בסיסי. אם מנהל נכסים מחזיק בכישורים רבים יותר, כמו יכולות תחזוקה והנדסאי, החברה עשויה לשלם יותר עבור שירותים אלה.
 • איך אוכל לפנות מישהו?
  פינוי אדם מנכס יכול להיעשות די בקלות. ראשית, עליכם להכין פינוי או פעולת מעצר שלא כדין. זהה איזה חלק מהסכם השכירות או הליסינג הופר וספק דוגמה או ראיות. לאחר מכן, עליך להגיש ולהגיש הודעה לפינוי מקום, או הודעה על פרישה. עורך דין יכול להכין את המסמך עבורך, או שתמצא דוגמה ושריף משרת את הדייר עם המסמך. בדרך כלל ניתן 30 יום אך באותם מקרים ומצבים שאתה יכול לתת פחות זמן. לאחר הגשת זה לדייר, תוכלו להסירם בכוח אם הם לא מתפנים כמתבקש. עם זאת, זה מגיע עם כמה חוקים ונסיבות משלו.
 • האם אני צריך רישיון לניהול נכסים כדי לנהל את נכסי ההשקעה שלי בטנסי?
  לא, רישיון נדרש רק עבור מי שמעוניין לנהל רכוש של מישהו אחר בעמלה.
 • האם נדרש כי עוזר מנהל ישתלט כאשר מנהל התושבים נמצא בחופש? (זהו מתחם דירות של 38 יחידות דיור).
  אם מנהל התושב נמצא בחופשה למשך שבועיים או פחות, עוזר המנהל ישתלט רק על שירותי תחזוקה ושירותים.

תגובות (4)

 • krista33
  מאמר זה היה מועיל באופן פנטסטי בשל פשטותו וישירותו בצעדים הניתנים. כמנהל נכסים שאפתן הרגשתי שהדבר שימושי ותמציתי לחלוטין.
 • carleestroman
  מועיל לדעת את הצעדים שיש לנקוט עבור ניהול נכסים.
 • tiana46
  המידע היה קצר אך הוא נגע לכל החששות שהיו לי לגבי להיות מנהל נכסים!
 • dominicpalmer
  עצה נהדרת, היא נחשפת בצורה מסודרת בצורה פשוטה, מחולקת בשיטות המסבירות את היתרונות של הפיכתם למנהל נכסים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail