איך כותבים תוכנית עסקית לעסק קטן?

כדי לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק קטן, התחל בכתיבת סיכום מנהלים המתאר בקצרה את העסק שלך. עקוב אחר זה עם תיאור החברה שמסביר את העסק שלך ביתר פירוט. כמו כן, תרצה לכלול חלקים על לקוחות היעד שלך, כיצד יבנה העסק שלך ואילו מוצרים או שירותים תציע. לסיום, סיכמו את התוכנית העסקית שלכם עם סעיף אסטרטגיית השיווק שלכם וגם בקשת מימון למשקיעים פוטנציאליים. לעזרה בכתיבת כל חלק בתוכנית העסקית שלך, קרא את המאמר!

כדי לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק קטן
כדי לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק קטן, התחל בכתיבת סיכום מנהלים המתאר בקצרה את העסק שלך.

תוכנית עסקית מתייחסת למסמך כתוב המתאר באופן מקיף מה העסק שלך, לאן הוא הולך ואיך הוא יגיע לשם. התוכנית העסקית מתארת במונחים ספציפיים את היעדים הכספיים של העסק שלך, וכיצד הוא ימצב את עצמו כדי להשיג יעדים אלה בהקשר של סביבת השוק הנוכחית. בנוסף, התוכנית העסקית היא כלי הכרחי למשיכת הון עסקי. מאמר זה יתאר כיצד ליצור צעד אחר צעד.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לכתיבת התוכנית העסקית שלך

 1. 1
  קבע את סוג התוכנית העסקית בה תשתמש. בעוד שכל התוכניות העסקיות חולקות את המטרה המשותפת לתיאור מטרה ומבנה של עסקים, ניתוח השוק ויצירת תחזיות תזרים מזומנים, סוג התוכניות שונה. ישנם שלושה סוגים עיקריים.
  • תוכנית המיני. זוהי תוכנית קצרה יותר (ככל הנראה 10 עמודים או פחות), והיא שימושית לקביעת העניין הפוטנציאלי בעסק שלך, לבדיקת רעיון נוסף או לנקודת התחלה לתכנית מלאה. זו נקודת התחלה נהדרת.
  • תוכנית העבודה. זו יכולה להיחשב לגרסה המלאה של המיני-תוכנה, ומטרתה העיקרית היא להתוות, ללא דגש על מראה, בדיוק כיצד לבנות ולהפעיל את העסק. זו התוכנית אליה יתייחס בעל העסק באופן קבוע כאשר העסק מתקדם ליעדיו.
  • תוכנית המצגת. תוכנית המצגת מיועדת לאנשים פרט לאלה המחזיקים ומפעילים את העסק. זה יכול לכלול משקיעים פוטנציאליים או בנקאים. זוהי למעשה תוכנית העבודה, אך עם דגש על מצגת אלגנטית, סחירה, ושפה עסקית נכונה וטרמינולוגיה. בעוד שתוכנית העבודה נעשית לצורך הפניה של הבעלים, על המצגת להיכתב עם משקיעים, בנקאים והציבור.
 2. 2
  להבין את המבנה הבסיסי של התוכנית העסקית. בין אם תבחרו במיני-פן או בתכנית עבודה מקיפה להתחיל, חשוב להבין את האלמנטים הבסיסיים של תוכנית עסקית.
  • הרעיון העסקי הוא האלמנט הרחב הראשון של תוכנית עסקית. המוקד כאן הוא בתיאור העסק שלך, השוק שלו, המוצרים שלו, והמבנה הארגוני והניהול שלו.
  • ניתוח השוק הוא המרכיב העיקרי השני בתוכנית עסקית. העסק שלך יפעל בשוק מסוים, וחשוב להבין את הדמוגרפיה של הלקוחות, העדפות, צרכים, התנהגות קנייה, כמו גם את התחרות.
  • הניתוח הכספי הוא המרכיב השלישי בתוכנית העסקית. אם העסק שלך חדש, זה יכלול תזרים מזומנים צפוי, הוצאות הון ומאזן. זה יכלול גם תחזיות למועד שבו בית הספר ישתפר.
 3. 3
  השג עזרה מתאימה. אם חסר לך השכלה עסקית או פיננסית, זה אף פעם לא רעיון רע להיעזר ברואה חשבון כדי לסייע בחלק הניתוח הכספי של התוכנית.
  • הסעיפים לעיל הם המרכיבים הרחבים של התוכנית העסקית. סעיפים אלה בתורם מתפרקים לשבעת הסעיפים הבאים, עליהם נתמקד, לפי הסדר, בכתיבה הבאה: תיאור החברה, ניתוח שוק, מבנה וניהול הארגון, מוצרים ושירותים, שיווק ומכירות ובקשה למימון.
כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק בשירות ביתי
כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק בשירות ביתי?

חלק 2 מתוך 3: כתיבת התוכנית העסקית שלך

 1. 1
  פרמט את המסמך כהלכה. עיצוב כותרות קטעים בסדר ספרתי רומי. לדוגמא, I, II, III, וכן הלאה.
  • בעוד שהסעיף הראשון מכונה טכנית "סיכום ההנהלה" (הנותן סקירה רשמית של העסק שלך), הוא נכתב בדרך כלל אחרון מכיוון שכל המידע מהתוכנית העסקית נדרש כדי ליצור אותו.
 2. 2
  כתוב את תיאור החברה שלך כקטע הראשון. לשם כך, תאר את העסק שלך וזהה את צרכי השוק עבור המוצר או השירות שלך. תאר בקצרה את לקוחות המפתח שלך ואיך אתה מתכוון להצליח.
  • לדוגמא, אם העסק שלך הוא בית קפה קטן, התיאור שלך עשוי לקרוא משהו כמו: "בית הקפה של ג'ו הוא מפעל קטן במרכז העיר המתמקד בהגשת קפה מבושל פרימיום ואפייה טרייה בסביבה נינוחה ועכשווית. קפה של ג'ו הוא ממוקם רחוב אחד מהאוניברסיטה המקומית, ומטרתו לספק סביבה נוחה לסטודנטים, פרופסורים ועובדי מרכז העיר ללמוד, להתרועע או פשוט להירגע בין שיעורים או פגישות. על ידי התמקדות באווירה מעולה, מיקום קרוב, מוצרי פרימיום ומעולה שירות לקוחות, הקפה של ג'ו יבדיל את עצמו מעמיתיו. "
 3. 3
  כתוב את ניתוח השוק שלך. מטרת סעיף זה היא לחקור ולהדגים ידע על השוק בו העסק שלך פועל.
  • כלול מידע על שוק היעד שלך. אתה אמור להיות מסוגל לענות על שאלות כמו מיהו שוק היעד שלך? מהם הצרכים וההעדפות שלהם? בן כמה הם, ואיפה הם ממוקמים?
  • דאג לכלול ניתוח תחרותי המספק מחקר ומידע על מתחרים מיידיים. ציין את נקודות החוזק והחולשה העיקריות של המתחרים שלך ואת ההשפעה הפוטנציאלית על העסק שלך. סעיף זה חשוב ביותר מכיוון שהוא מתאר כיצד העסק שלך ירוויח נתח שוק על ידי ניצול החולשות של המתחרה.
 4. 4
  תאר את המבנה הארגוני והניהול של החברה שלך. חלק זה של התוכנית העסקית מתמקד באנשי מפתח. כלול פרטים על בעלי העסקים וצוות הניהול שלה.
  • שוחח על המומחיות של הצוות שלך ואיך יתקבלו החלטות. אם הבעלים והמנהלים ובעלי רקע נרחב בענף או רקורד של הצלחה, הדגיש זאת.
  • אם יש לך תרשים ארגוני, כלול אותו.
 5. 5
  תאר את המוצר או השירות שלך. מה אתה מוכר? מה כל כך נהדר במוצר או בשירות שלך? איך הלקוחות ירוויחו? איך זה טוב יותר ממוצרים או שירותים של המתחרים שלך?
  • התייחס לכל שאלה לגבי מחזור החיים של המוצר שלך. האם יש לך או אתה מצפה לפתח אב-טיפוס, או להגיש בקשה לפטנט או זכויות יוצרים? שימו לב לכל הפעילויות המתוכננות.
  • לדוגמא, אם אתה כותב תוכנית לבית קפה, תכלול תפריט מפורט שיציג את כל המוצרים שלך. לפני כתיבת התפריט, תכלול סיכום קצר המציין מדוע התפריט המסוים שלך מייחד את העסק שלך מאחרים. אתה יכול לציין, למשל, "בית הקפה שלנו יספק חמישה סוגים שונים של משקאות, כולל קפה, תה, שייק, סודה ושוקולד חם. המגוון הרחב שלנו יהווה יתרון תחרותי מרכזי מכיוון שנוכל לספק מגוון רחב של היצע מוצרים. שהמתחרים העיקריים שלנו כרגע לא מציעים ".
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור מפעיל בסיס קבוע בשדה תעופה
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור מפעיל בסיס קבוע בשדה תעופה?
 6. 6
  כתוב את אסטרטגיית השיווק והמכירות שלך. בחלק זה, הסבירו כיצד אתם מתכוונים לחדור לשוק, לנהל צמיחה, לתקשר עם לקוחות ולהפיץ את המוצרים והשירותים שלכם.
  • היה ברור בהגדרת אסטרטגיית המכירות שלך. האם תשתמש בנציגי מכירות, פרסום שלטי חוצות, הפצת חוברות, שיווק במדיה חברתית או כל האמור לעיל?
 7. 7
  הגיש בקשת מימון. אם תשתמש בתוכנית העסקית שלך להבטחת מימון, כלול בקשת מימון. הסבר כמה כסף אתה צריך כדי לפתוח ולנהל את העסק הקטן שלך. ספק סיכום מפורט אופן השימוש בהון התחלתי. תן ציר זמן לבקשת המימון שלך.
  • אסוף דוחות כספיים לתמיכה בבקשת המימון שלך. להשלמת צעד זה במדויק, במקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך להזמין רואה חשבון, עורך דין או איש מקצוע אחר.
  • דוחות כספיים צריכים לכלול את כל ההיסטוריים (אם אתה עסק קיים) או נתונים פיננסיים צפויים, כולל דוחות תחזית, מאזנים, דוחות תזרים מזומנים, דוחות רווח והפסד ותקציבי הוצאות. במשך שנה שלמה, ספק דוחות חודשיים ורבעוניים. כל שנה לאחר מכן, הצהרות שנתיות. מסמכים אלה ימוקמו בסעיף הנספח של התוכנית העסקית שלך.
  • כלול תזרים מזומנים צפוי למשך 6 שנים לפחות או עד להשגת קצב צמיחה יציב ובמידת האפשר חישוב הערכת שווי המבוסס על תזרימי מזומנים מהוונים.
 8. 8
  כתוב את סיכום ההנהלה. סיכום ההנהלה שלך ישמש כמבוא לתוכנית העסקית שלך. זה יכלול את הצהרת המשימה של החברה שלך ויספק לקוראים סקירה של המוצרים או השירותים שלך, שוק היעד והיעדים והיעדים. זכור למקם את החלק הזה בתחילת המסמך שלך.
  • עסקים קיימים צריכים לכלול מידע היסטורי על החברה. מתי העסק הושג לראשונה? מהם כמה מדדי צמיחה בולטים?
  • חברות סטארט-אפ יתמקדו יותר בניתוח בתעשייה וביעד המימון שלהן. ציינו את מבנה החברה, דרישת המימון שלה ואם תספקו הון עצמי למשקיעים.
  • עסקים וסטארט-אפים קיימים צריכים להדגיש כל הישג חשוב, חוזים, לקוחות קיימים או פוטנציאליים ולסכם תוכניות עתידיות.

חלק 3 מתוך 3: השלמת התוכנית העסקית שלך

 1. 1
  כלול נספח. זהו החלק האחרון ביותר והוא נועד לספק מידע נוסף. משקיעים פוטנציאליים אולי ירצו לראות מידע זה לפני שיקבלו החלטה. המסמכים שתכלול כאן אמורים לתמוך בטענות המוגשות בחלקים אחרים של התוכנית העסקית.
  • זה צריך לכלול דוחות כספיים, דוחות אשראי, רישיונות עסקיים או אישורים, מסמכים משפטיים וחוזים (כדי להוכיח למשקיעים כי תחזיות ההכנסות מובטחות על ידי יחסים עסקיים קונקרטיים), וביו / קורות חיים עבור אנשי מפתח.
  • גורמי סיכון משוכללים. צריך להיות סעיף המתאר בבירור את גורמי הסיכון המשפיעים על המיזם שלך ועל תוכניות ההפחתה שלך. זה גם מציין בפני הקורא עד כמה אתה מוכן למקריות.
 2. 2
  תיקון ועריכה. בדוק את התוכנית העסקית שלך לגבי שגיאות כתיב ודקדוקים. עשו זאת מספר פעמים לפני שתחליטו על הגרסה הסופית.
  • עיבדו מחדש או כתבו מחדש תוכן כדי להבטיח שהוא פועל מנקודת מבטו של הקורא. זה נכון במיוחד אם אתה יוצר "תוכנית מצגת".
  • קרא את המסמך שלך בקול רם. זה מאפשר לך לזהות אם משפטים לא זורמים יחד טוב, וזה גם הופך את כל הטעויות הדקדוקיות לברור יותר.
  • צור עותק ותן אותו לחבר או קולגה מהימנים לצורך הגהה ולספק משוב. אתה יכול להיכנס לאינטרנט ולהדפיס הסכם אי גילוי (NDA) עבורם לחתימה כדי להגן על הרעיון העסקי שלך.
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית למכירת בגדים ואביזרים
  כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית למכירת בגדים ואביזרים?
 3. 3
  צור דף שער. עמוד השער מזהה את המסמך שלך ומעניק לו אסתטיקה ומקצועיות אסתטית. זה גם עוזר למסמך שלך להתבלט.
  • עמוד השער שלך צריך לכלול: את המילים "תוכנית עסקית" שבמרכזן גופן מודגש גדול, יחד עם שם החברה שלך, לוגו החברה ופרטי יצירת הקשר. פשטות היא המפתח.

טיפים

 • בנוסף למדריך זה, תוכל לעקוב אחר הצוות תוכנית עסקית של ה- SBA לקבלת הוראות מפורטות יותר.
 • משאבים שימושיים לעסקים קטנים זמינים באמצעות סוכנויות ממשלתיות עירוניות וממלכתיות. התייעץ עם לשכת המסחר המקומית שלך, או בקר באתר מינהל עסקים קטנים (SBA) בכתובת: www.sba.gov.

שאלות ותשובות

 • מהי מדגם של תוכנית עסקית שיווקית לחנות בוטיק ואופנה?
 • כיצד אוכל להכין תוכנית עסקית לחומרה?
  בצע את השלבים במאמר זה, אך בנה אותו כדי להפוך אותו ספציפי לחומרה.
 • כיצד אוכל לפתוח עסק חדש?
  מדריך סקירות כיצד לפתוח עסק קטן.
 • האם ניתן לנהל עסק בהצלחה אם הוא לא רשום?
  לא. יש לרשום עסק כדי לוודא שהוא חוקי ובחירה בת קיימא למשקיעים ולקוחות.
 • האם עלי לרשום את העסק שלי לא משנה כמה הוא קטן?
  כן, יהיה עליך לרשום את העסק שלך, לא משנה הגודל. העסק שלך יצטרך להירשם מכיוון שהוא יצטרך להיות מעודכן וחוקי לחלוטין.
 • כיצד ניתן להקים תוכנית עסקית?
  אתה יכול להתחיל במשהו קטן. כרטיסי ביקור, אתר אינטרנט או כל דבר שיתריע בפני אנשים לגבי החברה שלך. אתה יכול אפילו לפרסם עלונים בכנסייה המקומית או בחנות המכולת שלך.
 • איפה חברת טק מתחילה? אני צריך כסף בשביל השרתים כדי להפעיל את השירות, אבל אני צריך את השירות כדי להרוויח כסף.
  אם אין לך כסף מתחיל משלך או דרכים ליצור הכנסה, הדבר הבא הכי טוב יהיה למצוא כמה משקיעים ואנשים שמוכנים להלוות לך כסף כדי לפתוח את העסק שלך. בסיס טוב ותכנית עסקית טובה המציגה אותם כיצד תצליח להצליח, עשויה לסייע בהשגת הכנסות אלו.
שאלות ללא מענה
 • איך אכתוב תוכנית עסקית לקניון?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור מפעיל בסיס קבוע בשדה תעופה?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית עבור עסק בשירות ביתי?
 • כיצד אוכל להקים תוכנית עסקית לחנות סיגריות צמחים מקוונת?
 • כיצד אוכל לכתוב תוכנית עסקית למכירת בגדים ואביזרים?

תגובות (30)

 • kuhngerhard
  זה מדהים! זה פרש כמה היבטים של הדרך העסקית הנכונה.
 • holson
  כאדם צעיר חדש שנכנס לעולם העסקים, אני באופן אישי מוצא מאמר זה מועיל ופותח את הדעת.
 • adibbert
  הצלחתי לתפוס פרטים חשובים כיצד לנסח תוכנית עסקית.
 • huntjeremy
  לא ידעתי שכשאתה כותב תוכנית עסקית אתה צריך לסיים אותה, אז זה עזר לי.
 • ressielockman
  הצעדים והאסטרטגיות מדהימים.
 • yherzog
  זה היה מאיר עיניים.
 • nickharris
  זהו המאמר הראשון שנותן לי ביטחון שאני יכול לכתוב תוכנית עסקית. אינפורמטיבי וקל לקריאה.
 • schmittdarrell
  באמת קיבלתי מושג כיצד עלי להציג ולשווק את רעיונותיי לפתיחת עסק ולפיתוחו.
 • franco62
  מאמר זה עזר לי ללמוד את הסעיפים העיקריים להם זקוקה תוכנית עסקית. אני יכול להתחיל לפחות טיוטה גסה שתעזור לגבש את הרעיונות שלי ולהודות למחברים על העצות הנהדרות!
 • muhammadharris
  למדתי את הפרטים ואת כל מה שצריך בעת הכנת תוכנית עסקית.
 • dhammes
  מעולם לא היה לי מושג מהי תוכנית עסקית. תודה לאל על המאמר הזה. תודה לכולכם.
 • edawindler
  הדריך אותי בכתיבת תוכנית.
 • deontaefahey
  זה ענה על שאלות רבות שהיו לי בנוגע לכתיבת תוכנית עסקית, כמו סדר התוכנית ואם התוכנית העסקית שלי תשקף טוב יותר את העסק שלי לפני או אחרי שאני אפתח את העסק. תודה.
 • parkerlucas
  חיפשתי את זה זמן מה. פוסט זה שמר עליו קצר, מדויק ומדויק. זה ממש מועיל.
 • baileyhanna
  זה היה אינפורמטיבי, תמציתי ולעניין. מצאתי את המאמר "קל לקרוא".
 • irau
  זה מאוד מועיל כי למדתי לכתוב תוכנית עסקית.
 • tina72
  תודה למאמר זה, זה ממש עזר לי מאז שאני מנסה לכתוב תוכנית עסקית, אבל לא ידעתי איך להתחיל לכתוב אותה.
 • ukovacek
  מדריך עזר לי, אני אוהב את זה.
 • finley20
  מסיים את התוכנית העסקית שלי. תודה.
 • stephen96
  הגישה שלב אחר שלב הייתה מועילה.
 • altenwerthchloe
  זה ממש מועיל והגיוני!
 • ljaskolski
  צעדים ספציפיים עזרו לי מאוד, תודה.
 • torreyjohnston
  מאמר זה מועיל מאוד ומסביר הכל די טוב.
 • heaneyalexanne
  אני מוצא את זה נהדר ורוצה להודות לך.
 • wisozkapril
  אוומייגוד. אני כל כך אקבל כסף! תודה!
 • darioconnelly
  זה עוזר לי לתכנן נכון את העסק שלי, דרכו אשיג את מטרותיי.
 • sydniecassin
  תודה רבה על המאמר הזה. מועיל, כיוון שאני רוצה ליצור עסק קטן משלי!
 • kayla47
  מאמר זה היה מאוד אינפורמטיבי לגבי כתיבת תוכנית עסקית. תודה.
 • krista72
  זה היה מדריך מושלם. אגודל למעלה, מדריך!
 • nstreich
  זה עזר לי להבין טוב יותר איך כותבים תוכנית עסקית.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail