איך לפתוח עסק: השאלות הנפוצות ביותר שלך עונות?

אתה בהחלט לא צריך תואר שני במנהל עסקים כדי לפתוח עסק משלך - בעלי עסקים קטנים ומצליחים רבים מעולם לא למדו
אתה בהחלט לא צריך תואר שני במנהל עסקים כדי לפתוח עסק משלך - בעלי עסקים קטנים ומצליחים רבים מעולם לא למדו בשיעור בית ספר עסקי אחד.

אם אתה חושב לפתוח עסק משלך, סביר להניח שאתה נרגש ויותר ממעט עצבני. המחשבה להיות הבוס שלך יכולה להיות מעצימה, אבל זה גם מאיים, וכנראה שיש לך הרבה שאלות. בין אם אתם רק בשלבי תכנון, תוהים כיצד לבנות את העסק שלכם, ובין אם אתם לא בטוחים כיצד להבטיח את המימון להוצאת העסק לדרך, מציאת תשובות לשאלותיכם תעזור לכם להפעיל את העסק.

שיטה 1 מתוך 3: תכנון העסק שלך

 1. 1
  מהם העסקים הקטנים הרווחיים ביותר? באופן כללי, תוכלו למצוא את הפוטנציאל הגדול ביותר לרווחיות אם תפתחו עסק שמתמקד סביב משהו שאתם מכירים היטב ומתלהבים ממנו. עם זאת, חלק מהעסקים הקטנים נוטים לבצע ביצועים טובים יותר מאחרים. אם אתם רק מתחילים, טוב להתמקד בתחום בו תוכלו להשיג רווח במהירות. לאחר מכן, יהיה לך מקום להרחיב מאוחר יותר.
  • עסקים מבוססי שירות שאינם דורשים הרבה הוצאות ראשוניות נוטים לבצע ביצועים טובים וקל יחסית להגדיל אותם. לדוגמא, אם יש לך מומחיות בתחום מסוים, ייתכן שתפתח עסק ייעוץ במגזר זה. אתה יכול לעבוד מחוץ לבית שלך בהתחלה, מה שחוסך לך הרבה תקורה.
  • אם אתה יצירתי ומתמצא בטכנולוגיה, תוכל לשקול עסק של עיצוב אתרים. רוב העסקים (ואנשים רבים) רוצים אתר משלהם, אך אין להם את הזמן או העניין ללמוד כיצד ליצור אתר בעצמם.
  • כמו כן ניתן להתחיל עם הכנת מס ושירותי הנהלת חשבונות עם מעט תקורה, ותוכלו להסתמך על מפה לאוזן עבור הרבה מהשיווק שלכם. עם זאת, סוג זה של עסק בדרך כלל מתאים ביותר למישהו בעל תואר חשבונאות או תואר במשפטים המוסמך לרואה חשבון.
 2. 2
  האם אני באמת צריך תוכנית עסקית רשמית? ברוב המקרים כן - אם כי ייתכן שלא יהיה צורך לפרט כפי שנדמה לכם או להיות בתבנית מסוימת. אם אתם מתכננים להשיג השקעה חיצונית עבור העסק שלכם, עם זאת, בהחלט תזדקקו לתוכנית עסקית. המלווים בדרך כלל דורשים תוכנית עסקית כחלק מחבילת היישומים שלך.
  • מחקר שוק הוא חלק מהותי בכל תוכנית עסקית מכיוון שהוא עוזר לך להבין את הביקוש לעסק שלך ולהקרין את הסיכוי שהעסק שלך יהפוך לרווחי. בדוק את הביקוש למוצר או לשירות שאתה מתכנן להציע וכיצד מענה כרגע הוא.
  • אם אתה חושב לבקש הלוואה, רוב המלווים דורשים תוכנית עסקית עם תחזיות לחמש שנות הפעילות הבאות, כולל כאשר אתה צופה להרוויח רווח. המלווים לעסקים קטנים בדרך כלל נותנים לך הנחיות לגבי סוגי המידע שהם רוצים לראות בתוכנית עסקית.
  • גם לעסק קטן ופשוט יחסית, תוכנית עסקית יכולה לעזור לך לשמור על ריכוז ומאורגן. לדוגמא, אם ברצונך לפתוח עסק ייעוץ מחוץ לביתך, התוכנית העסקית שלך תעזור לך לחזות בצרכים השיווקיים ולנתח את הביקוש לשירותיך.
 3. 3
  איזה סוג עסקים אוכל להפעיל מהבית? רבים מעסקי הסטארט-אפ הרווחיים ביותר הם גם עסקים שתוכלו לנהל מהבית, לפחות בהתחלה. אם הקשר העיקרי שלך עם הלקוחות או הלקוחות שלך יהיה דרך האינטרנט, יש לך עסק שניתן לנהל בקלות מהבית.
  • עסקים שמתמקדים בעיקר בנתינת שירות לאחרים בדרך כלל עובדים הכי טוב עבור עסק בבית. אם אתה יכול לנסוע ללקוחות שלך או לתקשר איתם בעיקר בטלפון ובאינטרנט, אין באמת צורך שיהיה לך שטח משרדי ייעודי מחוץ לבית.
  • ישנם כמה עסקים שיהיה קשה לנהל אותם מהבית. לדוגמא, אם ברצונך להקים עסק שקשור לאוכל כלשהו, יהיה לך קשה לנהל אותו מהבית מכיוון שסביר להניח שתעבור על דרישות הבריאות והתברואה המקומיות.
  המלווים לעסקים קטנים בדרך כלל נותנים לך הנחיות לגבי סוגי המידע שהם רוצים לראות בתוכנית עסקית
  המלווים לעסקים קטנים בדרך כלל נותנים לך הנחיות לגבי סוגי המידע שהם רוצים לראות בתוכנית עסקית.
 4. 4
  איך אוכל למצוא שם לעסק שלי? מציאת שם העסק הטוב ביותר יכול להיות החלק המרגש ביותר בפתיחת העסק שלך, אך הוא יכול להיות מורט העצבים ביותר. בסופו של דבר, אתה רוצה משהו קצר, ייחודי, בלתי נשכח וקל לביטוי. עם זאת, לעתים קרובות קל לומר יותר מאשר להמציא משהו שעונה על כל הקריטריונים הללו.
  • תרגיל מועיל אחד הוא להגדיר טיימר לשתי דקות ולרשום את כל המותגים שאתה יכול לחשוב עליהם מעל לראשך. לאחר מכן, עיין ברשימה שלך ונתח את השמות האלה. נסה להמציא סיבות שהן כל כך קליטות ובלתי נשכחות. המאפיינים שאתה מעלה יכולים לעזור לך למצוא שם עסק משלך.
  • השימוש בשמך כחלק משם העסק מקובל עם עסקים קטנים, במיוחד אם בכוונתך לשמור על עסק משפחתי.
  • אם אתה מתקשה, ערוך סיעור מוחות עם המשפחה והחברים. אתה יכול להמציא משהו נהדר כשיש לך כמה אנשים שמקפצים רעיונות אחד מהשני.

  טיפ: חפש במאגר הרישום של סימני מסחר באזור שלך, גם אם אינך מתכנן לסמן את שם העסק שלך. אתה רוצה לוודא שאף אחד אחר לא משתמש בשם שמצאת.

 5. 5
  האם עלי להיות בעל ניסיון עסקי מיוחד? אתה בהחלט לא צריך תואר שני במנהל עסקים כדי לפתוח עסק משלך - בעלי עסקים קטנים ומצליחים רבים מעולם לא למדו בשיעור בית ספר עסקי אחד. עם זאת, הבנה מסוימת של הכללים והתקנות עבור הענף והמיקום שלך תמנע ממך לעשות טעויות בעלות עלות יקרה.
  • לדוגמא, אם אתם מתכננים לפתוח מסעדה, קבלו עותק של תקנות התברואה המקומיות וודאו שאתם מבינים אותן.
  • חפש באינטרנט עמותה מקומית לעסקים קטנים. לקבוצות אלו יש משאבים חינוכיים שיעזרו לך להבין את יסודות המימון העסקי והתפעול.
  • אתה יכול גם לשכור מומחים, כולל עורך דין ורואה חשבון, שיעזרו לך להתחיל. רבים מאנשי המקצוע הללו מציעים שירותים בחינם או בהנחות לאנשים שמפתחים עסקים חדשים.
 6. 6
  כיצד אוכל לדעת אם אני מסוגל לנהל עסק משלי? זו שאלה שרק אתה יכול לענות עליה, אם כי היא תלויה במידה מסוימת בסוג העסק שאתה רוצה לפתוח. עם זאת, אפילו העסקים הפשוטים ביותר בבית דורשים ממך להיות מישהו בעל משמעת עצמית ומסוגל לנהל ביעילות את הזמן והמשאבים שלך.
  • אם אתם מתכננים להעסיק עובדים, כדאי שיהיה לכם לפחות ניסיון ניהולי ויהיה לכם נוח להוביל אנשים ולהגיד להם מה לעשות.
  • כתיבת תוכנית עסקית יכולה לעזור לך להבין אם באמת יש לך מה שנדרש כדי לנהל עסק משלך. קרא את התוכנית שלך ושאל את עצמך שאלות בנוגע לאופן שבו אתה מתמודד עם מצבים שונים שעשויים לעלות.

שיטה 2 מתוך 3: בניית העסק שלך

 1. 1
  האם עלי לרשום את העסק שלי? לא בכל המקומות נדרשים עסקים להירשם בממשלה, אך גם אם אינך נדרש להירשם, עדיין מומלץ לעשות זאת. בנוסף, רישום שמך מגן עליו כך שאף אחד אחר לא יכול להשתמש באותו שם כמוך לעסק שלו.
  • רישום העסק שלך נדרש בדרך כלל אם ברצונך לפתוח חשבון בנק עסקי או לבקש הלוואות.
  • ערים ועיירות רבות דורשות מעסקים רישיון. לאיגוד העסקים הקטנים המקומי שלך או לשכת המסחר יהיה מידע נוסף על דרישות אלה.
  אם אתם מתכננים להשיג השקעה חיצונית עבור העסק שלכם
  אם אתם מתכננים להשיג השקעה חיצונית עבור העסק שלכם, עם זאת, בהחלט תזדקקו לתוכנית עסקית.
 2. 2
  כיצד אוכל להחליט איזה מבנה עסקי מתאים לעסק שלי? באופן כללי, המבנה העסקי הטוב ביותר עבורך תלוי בכמה גדול אתה רוצה שהעסק שלך יהיה וכמה אנשים מעורבים בהקמתו. כמו כן, תרצה לשקול אם ברצונך להגן על עצמך מאחריות אישית לכל חוב או התחייבות עסקית. ישנם 4 סוגים בסיסיים של מבנים עסקיים:
  • בעלות יחידה היא המבנה העסקי הבסיסי ביותר. אתה הבעלים והניהול של העסק, אך העסק אינו נפרד ממך באופן אישי, כלומר אתה יכול להיות אחראי לכל חוב והתחייבות עסקיים. אתה מגיש מיסים עבור העסק על המסים האישיים שלך.
  • שותפות היא כמו בעלות יחידה, למעט לפחות אדם אחד אחר הבעלים של העסק יחד איתך.
  • תאגיד יוצר ישות נפרדת, כלומר אינך אחראי אישית לחובות עסקיים ולהתחייבויות. עם זאת, התאגדות כרוכה גם בעקבות דרישות רישום ודיווח.
  • חברה בערבון מוגבל היא הכלאה של המבנה התאגידי ואת הבעלות הבלעדית. ככלל, סוג זה של עסק נהנה מהטיפול המס בבעלות יחידה והגנה על אחריות אישית של תאגיד.

  טיפ: המבנה העסקי שתבחר עוסק באותה מידה בהעדפה האישית שלך כמו בכל דבר אחר. זה יכול להיות הגיוני להתחיל בבעלות יחידה כדי לשמור על הפשטות, ואז לבדוק התאגדות לאחר כמה שנים אם העסק שלך גדל משמעותית.

 3. 3
  האם עלי לשלב את העסק שלי? לא! למעשה, התאגדות רק מקשה על עסקים מסוימים להפעיל ולהפעיל. אם אתם מתכננים לנהל את העסק בעצמכם ולא להעסיק עובדים רבים, השימוש במבנה ארגוני עשוי להיות מוגזם מבחינתכם.
  • זה יכול לעזור להסתכל על מגמות בענף שלך. אם הרוב המכריע של עסקים מתחילים במגזר שלך משולבים, זה עשוי להיות הגיוני שתשלב. עם זאת, אם רובם הם בעלות יחיד, מבנה זה אמור להיות בסדר גם עבורך.
 4. 4
  היכן עלי לשלב את העסק שלי? עבור תאגידים גדולים זו שאלה משמעותית בגלל תקנות התאגידים וקודי המס של מיקומים שונים. עם זאת, אם אתה רק מתחיל, בדרך כלל עדיף לשלב את העסק שלך במקום בו אתה גר.
  • לדוגמא, אם אתה מקים עסק בארה"ב, ייתכן שתרצה להקים את התאגיד שלך במדינה שאינה גובה מיסי חברות. עם זאת, אם מקום העסק העיקרי שלך הוא במדינה שבה אתה גר, והמדינה שלך גובה מיסי חברות, אתה עלול בסופו של דבר לשלם אותם.
  • אתה גם רוצה לשקול דרישות נסיעה. אם אתה מתאגד במדינה או באזור אחד, זה בדרך כלל אומר שאתה יכול להיות נתבע שם. אם זה לא יהיה נוח לך לנסוע לאזור ההוא כדי להתגונן מפני תביעה, כדאי לך להתקרב לבית.
 5. 5
  כיצד אוכל לקבל מספר זיהוי מס נפרד לעסק שלי? במדינה שלך בנושאים מחלקת TAX מס מזהים. בדרך כלל, אתה יכול לקבל מספר זיהוי מס נפרד לכל עסק, גם אם החלטת שלא לשלב אותו.
  • אם החלטת לנהל את העסק שלך כבעלים יחיד, מספר זיהוי מס נפרד מגן על פרטיותך. אחרת, סביר להניח שתצטרך למסור ללקוחותיך את מספר תעודת הזהות האישי שלך, מה שעלול להעמיד אותך בסיכון גבוה יותר לגניבת זהות.
  במיוחד אם בכוונתך לשמור על עסק משפחתי
  השימוש בשמך כחלק משם העסק מקובל עם עסקים קטנים, במיוחד אם בכוונתך לשמור על עסק משפחתי.
 6. 6
  כיצד אוכל להגן על עצמי מאחריות כבעל יחיד? אם אתה בעלים יחיד, אתה אחראי באופן אישי לחובות ולהתחייבויות של העסק שלך. עבור סוגים מסוימים של עסקים, פירוש הדבר להציב את הנכסים האישיים שלך. עם זאת, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך מבלי להקים ישות עסקית נפרדת.
  • עבור יועצים, כותבים ועסקים אחרים מבוססי שירות, ביטוח טעויות ומחדלים יכול לכסות אתכם ולהגן על הנכסים האישיים שלכם במקרה של תביעה הקשורה לעסקים.
  • ניסוח חוזים המגנים על אחריותך הוא אפשרות נוספת לעסקים מבוססי לקוחות. בחוזה שלך אתה יכול להגביל את האחריות באופן ספציפי על ידי תיאור על מה לא תיקח אחריות. בקש מעורך דין לנסח עבורך כמה חוזים בסיסיים שתוכל להתאים ללקוחות שונים ולמצבים שונים.
  • יש גם דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע מלכתחילה להיכנס לצרות. לדוגמא, שמירה על קבצים דיגיטליים מגובים ומאובטחים תסייע בהגנה מפני הפרת נתונים העלולה לפגוע במידע של לקוחותיך או לקוחותיך.

שיטה 3 מתוך 3: מימון העסק שלך

 1. 1
  האם אוכל לפתוח עסק ללא כסף? אמנם ניתן טכנית להקים עסק גם אם אין לך מעט כסף בבנק, אך גישה זו מחייבת תכנון מדוקדק בכדי להשתמש ביעילות במשאבים שיש לך. בדוק את המשאבים העומדים לרשותך וחשוב מה תוכל לעשות לפני שתתחיל להזדקק לכספים.
  • עסקים מבוססי שירות הם בדרך כלל הטובים ביותר להתחיל אם יש לך כספים מוגבלים. אם אתה יכול לפתוח את העסק מהבית, בדרך כלל יהיו לך עלויות הפעלה מוגבלות.
  • עבור עסקים מסוימים, אתה יכול להתחיל בקטן ולהצטמצם ככל שהעסק שלך גדל. לדוגמא, אם ברצונך להתחיל שירות משלוחים, תוכל להתחיל במסירה ברכב משלך עד שתרוויח מספיק כסף כדי לקנות או לשכור טנדר.

  טיפ: אל תשכח לקחת בחשבון את עלות הציוד. גם אם יש לך כבר דברים שאתה יכול להשתמש בהם, מעבר ציוד משימוש אישי לעסקי יכול לגרום לבלאי רב יותר. יתכן שתגלה שאתה צריך לתקן או להחליף דברים מוקדם ממה שהיית עושה אחרת.

 2. 2
  כמה עולה להקים עסק משלך? הכסף הראשוני שתצטרכו להקים את העסק תלוי בסוג העסק שתרצו לפתוח ובמה תצטרכו לקנות כדי להפעיל את העסק. לעסקים ביתיים פשוטים, ייתכן שלא תצטרך כסף בכדי להתחיל. עם זאת, אם אתה רוצה להקים חנות קמעונאית או מסעדה, תצטרך להוציא הרבה כסף מראש.
  • לדוגמא, אם ברצונך להקים עסק ייעוץ מהבית, סביר להניח שתוכל להפעיל את העסק שלך בפחות מ -370 אירו. זה יכלול את עלות הרישום או הרישיונות, הקמת אתר ופרסום בסיסי עבורך. שירותים. אם תרצה לשלב, העלויות שלך יהיו לפחות כפול מכך.
  • מצד שני, אם תרצה להקים מסעדה, סביר להניח שתראה הוצאות הפעלה בסך 22400 אירו או יותר. פתיחת זיכיון היא בדרך כלל פחות יקרה מפתיחת מסעדה מאפס ומגיעה גם עם הרבה הכשרה.
 3. 3
  כיצד אוכל לגייס כסף לעסק שלי? אם אתה רוצה להקים עסק ונמצא חסר לך קרנות, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא ליצור תקציב ולחסוך את כספי ההקמה שתזדקק להם. אם זה לא אפשרי, שקול לפנות למשפחה ולחברים לעזרה. אתה יכול גם לנסות מימון המונים באינטרנט כדי לגייס כסף.
  • זכור שאנשים שאתה מבקש כסף עבור העסק שלך ירצו לדעת מדוע עליהם לעזור. היו מוכנים להסביר להם עד כמה העסק שלכם ייחודי ונחוץ ומדוע חשוב להם לתרום.
  • אם תפנה לאנשים ישירות למימון, הם עשויים גם להיות מעוניינים להפוך לשותף כדי שיהיה להם חלק בהמשך ההצלחה של העסק. לא משנה כמה אתה צריך כסף, זו לא החלטה להקל ראש. ודא שנוח לך להיות חלק מהמיזם שלך לפני שאתה לוקח מהם כסף.
  תוכנית עסקית יכולה לעזור לך לשמור על ריכוז ומאורגן
  גם לעסק קטן ופשוט יחסית, תוכנית עסקית יכולה לעזור לך לשמור על ריכוז ומאורגן.
 4. 4
  מה לגבי לקיחת הלוואה? ישנן הלוואות לעסקים קטנים. עם זאת, מרבית ההלוואות הללו זמינות רק לעסקים שכבר קיימים - ולא לעסקים שרק התחילו.
  • בנקים ואיגודי אשראי מציעים לפעמים הלוואות התחלה לעסקים קטנים. התחל בבנק משלך או באיחוד אשראי, במיוחד אם היה לך שם חשבון במשך מספר שנים - אולי יהיה לך מזל טוב יותר.
  • מכיוון שהעסק שלך עדיין לא התחיל, כל מלווה יעריך את ציון האשראי האישי שלך ואת היסטוריית האשראי שלך בבחינת בקשתך. הם גם יסתכלו על הרקע והניסיון שלך כדי לקבוע אם יש לך את הכישורים להפעיל עסק מצליח.
 5. 5
  האם אוכל להשיג מימון הון סיכון? אתה בטח שומע על סטארט-אפים טכניים שמקבלים מיליוני הון סיכון עבור אפליקציה או רעיון טכנולוגי אחר. עם זאת, בעולם העסקים הקטנים באופן כללי, למשוך את תשומת ליבם של בעלי הון סיכון הוא נדיר מאוד. אמנם זה יכול להיות מפתה לחלום ש"משקיע מלאכים "יסתובב ויטפל בכל מצוקותיך הכלכליות, אך הרבה יותר מציאותי לחפש מימון ממקורות יבשתיים יותר, כמו משפחה וחברים.
  • אם אתה רציני לגבי מחפש מימון הון סיכון, מחקר הון סיכון לחברות ומשקיעים פרטיים ביסודיות. שלח שאילתות למשקיעים שיש להם רקורד של מימון עסקים דומים לשלך.
  • כדי לתפוס את עיניו של איש הון סיכון, העסק שלך צריך להיות מתוכנן בקפידה. מדובר במשקיעים מקצועיים שצריכים לדעת שהם יכולים לסמוך על תחזיותי ההכנסה והצמיחה העתידית שלך.
 6. 6
  האם עלי לדרוש ממשקיעים לחתום על הסכם סודיות (NDA)? אם יש לך רעיון למוצר, אפליקציה או המצאה אחרת, אתה עלול להיות מודאג מפני שמשקיעים יגנבו את הרעיון שלך. NDA יכול להגן על הרעיון שלך, אך זה גם יקשה עליך לדבר עם משקיעים ולהוציא את המילה אודות המוצר שלך.
  • במקום לדרוש NDAs, למחקר הרקע הדרוש וטרינר למשקיעים הפוטנציאליים שלך לפני שתפרט יותר מדי על הרעיון שלך. ספק רק פרטים לאנשים שאתה סומך עליהם.

אזהרות

 • הימנע מתוכניות התעשר-מהיר ו"הזדמנויות עסקיות "הדורשות ממך לשלם כסף מראש. בסופו של דבר תשלם יותר לתוכנית ממה שאי פעם תצא. אף אחת מהתוכניות הללו אינה מספקת בסיס איתן לעסק לגיטימי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail