איך לקנות בית בבריטניה?

כדי לקנות בית בבריטניה תצטרכו לחסוך מספיק כסף בכדי לכסות את הפיקדון, דמי המשכנתא ומס הבולים. ואז, ברגע שיש לך מספיק בחסכונות שלך, אתה יכול לדבר עם מתווך משכנתא כדי לקבל אישור מראש למשכנתא, שיגיד לך כמה אתה יכול ללוות לבית. לאחר שתאושרו מראש תוכלו להתחיל לחפש בתים לבדכם או בעזרת סוכן נדל"ן. לאחר שתמצא בית שאתה אוהב, תצטרך להזמין עורך דין או מעביר שיעזור בהעברת הנכס. כדי ללמוד כיצד להציע הצעה על בית בבריטניה, גלול מטה!

כדי לקנות בית בבריטניה תצטרכו לחסוך מספיק כסף בכדי לכסות את הפיקדון
כדי לקנות בית בבריטניה תצטרכו לחסוך מספיק כסף בכדי לכסות את הפיקדון, דמי המשכנתא ומס הבולים.

רק הרעיון של רכישת בית יכול להיראות מוחץ, במיוחד אם אתה קונה בית ראשון. עם זאת, תהליך רכישת הבית בבריטניה עוקב אחר דפוס סטנדרטי למדי. הגש בקשה למשכנתא באופן עקרוני כדי שתוכל להציע הצעה לבית שאתה אוהב, בידיעה שיש לך מימון. לאחר משא ומתן עם המוכר, סקרי נכסים והחלפת חוזים, יום ההשלמה נראה באופק ותעבור לבית משלך.

חלק 1 מתוך 4: סידור מימון

 1. 1
  חשב את החיסכון שתצטרך לכיסוי עלויות מראש. לפני שתוכל לקנות בית, תזדקק לחסכון מספיק בכסף כדי לכסות את הפיקדון, אגרות המשכנתא ותשלום חותמת (מס ממשלתי על נכסים באנגליה ובצפון אירלנד שעולה יותר מ -125,000 פאונד). ככל הנראה יהיו לך עלויות אחרות, כולל תשלום עבור סקרים ותשלום שכר טרחת עורך דין.
  • העלויות הגדולות מראש כוללות את הפיקדון שלך (5 עד 20% ממחיר רכישת הבית שלך), דמי הערכת שווי (£ 150 - £ 1500 תלוי בשווי הנכס), שכר טרחת מודד (£ 250 - £ 600), שכר טרחה משפטי (£ 850 - £ 1500 בתוספת 20% מע"מ), דמי העברה אלקטרונית (£ 40 - £ 50), דמי הזמנת משכנתא (£ 99 - £ 250) ודמי הסדר משכנתא (עד 2000 ליש"ט).
  • באופן אידיאלי, בנוסף לכסף לבית, כדאי שיהיה לכם גם קרן חירום שתוכל לכסות לפחות 3 חודשים מההוצאות הביתיות הרגילות שלכם. היזהר לא למתוח את עצמך דק מדי ברכישת בית, במיוחד בתור רוכש דירה בפעם הראשונה.

  טיפ: במיוחד אם אתה קונה דירה בפעם הראשונה, קיימות תוכניות ממשלתיות שעשויות לספק לך סיוע בהפקדה ובעלויות אחרות. צור קשר עם ארגון כגון שירות ייעוץ כספי לקבלת מידע נוסף ועזרה בהגשת בקשות לתוכניות אלה.

 2. 2
  בדוק את דוח האשראי שלך לפני שתגיש בקשה למשכנתא. מלווים למשכנתאות יבדקו את דוח האשראי שלכם כאשר יחליטו אם להציע לכם הלוואה. לפני שתתחיל בתהליך הבקשה, וודא שאתה יודע מה יש בכל אחד מדוחות האשראי שלך ותקן את כל השגיאות שתמצא.
  • בבריטניה, דוחות אשראי מונפקים על ידי 3 סוכנויות ההפניה העיקריות (CRA): Experian, Equifax ו- CallCredit. סוכנויות אלה נדרשות על פי החוק למסור לך עותק מדוח האשראי שלך בחינם. כל CRAs נותנים לך גישה חופשית לדוח האשראי שלך לכל החיים בכל פעם שאתה רוצה להסתכל עליו.
  • אם אתה מזהה שגיאות עובדתיות, פנה ל- CRA או דבר ישירות עם המלווה כדי לתקן את השגיאה.
 3. 3
  ארגנו משכנתא וקבלו הסכם "עקרוני". דבר עם מתווך משכנתא או יועץ בכדי לקבל אישור מראש למשכנתא. אם אתה מאושר, המתווך יגיד לך את סכום הכסף המקסימלי שאתה יכול ללוות לבית. משכנתא באופן עקרוני נותנת לך הרבה יותר משא ומתן עם מוכר, במיוחד אם אתה קונה דירה בפעם הראשונה.
  • כדי להגיש בקשה למשכנתא באופן עקרוני, תזדקק לתלושי משכורת ולדוחות בנק, ולזיהוי שהונפק על ידי הממשלה.
  • אם יש לך בן משפחה שיעניק לך את כספי ההפקדה, תצטרך מכתב מהם שיציין את יחסיהם אליך ואת סכום הכסף שהם נותנים לך. על מכתב זה לציין במפורש כי הכסף הוא מתנה שאינה ניתנת להחזר ואין להם כל עניין בנכס שאתה רוכש.
כדי ללמוד כיצד להציע הצעה על בית בבריטניה
כדי ללמוד כיצד להציע הצעה על בית בבריטניה, גלול מטה!

חלק 2 מתוך 4: מציאת בית

 1. 1
  להבין היכן אתה רוצה לחיות. יכול להיות שכבר יש לך מושג כללי איפה אתה רוצה לגור. עם זאת, אם לא, הקדש זמן לחקור שכונות ולנסוע. הכן רשימה של תכונות חשובות שאתה רוצה בשכונה.
  • בדוק את השוק בשכונות שאתה מעוניין בהן. אתה רוצה לוודא שיש בתים זמינים באופן קבוע באזור זה שנמצאים בטווח המחירים שלך.
  • גם אם אתה מצליח לצמצם את בחירותיך רק לשניים או שלושה תחומים, סוכן נדל"ן יוכל לעזור לך למצוא בתים אפשריים שתואמים לתקציב שלך ולכלול את רוב התכונות שאתה רוצה.

  זה יכול לעזור להכין רשימה של שיקולים חשובים בשכונה, כגון בתי ספר, מרחק לעבודה, מיקומי חנויות, בתי חולים וטיפול רפואי, תחבורה ציבורית או פארקים וחללים קהילתיים.

 2. 2
  מצא סוכן נדל"ן שאיתו אתה רוצה לעבוד. אמנם אינך נדרש לשכור סוכן נדל"ן לרכישת בית, אך הם יכולים להקל על מציאת בית המתאים לתקציבך. מכיוון שבדרך כלל אינך צריך לשלם דמי סוכן נדל"ן כרוכש, כדאי לפחות לדבר עם כמה ולראות מה הם יכולים לעשות בשבילך.
  • שאל את סוכן הנדל"ן בשאלות רבות לגבי הרקע והניסיון שלהם וודא שהוא מכיר את השווקים באזורים שבהם אתה מחפש לקנות. אתה יכול גם לשאול אותם אם הם יכולים לספק לך הפניות.
  • אתה לא צריך להעסיק סוכן נדל"ן רק בגלל שדיברת איתם או שקיבלת את עצתם. שוחח עם כמה כדי שתוכל להשוות את שירותיהם ולבחור את הסוכן שלדעתך יעבוד הכי טוב עבורך.
 3. 3
  תסתכל על כמה שיותר בתים. יתכן שאתה מתאהב בבית הראשון אליו אתה נכנס. עם זאת, זה לעתים רחוקות מאוד המקרה. ככל שתביטו בבתים רבים יותר, כך תוכלו להכיר תכונות נפוצות יותר באזור ומה תוכלו לקבל תמורת כספכם.
  • במיוחד כשאתה מתחיל לצאת לראשונה, מומלץ לבחון כמה בתים שאינם בטווח המחירים שלך. אם אתה יכול לראות מה הופך את הבתים האלה לשווים יותר, אתה תהיה במצב טוב יותר לדעת עסקה טובה כשתראה בית.
  • יתכן שהבית הראשון שאתה מסתכל עליו הוא אהבה ממבט ראשון. אתה יכול להמשיך ולהציע הצעה אם אתה רוצה, אבל אתה צריך להמשיך לחפש במקרה שההצעה תקף.
כאשר אתה מוצא בית שאתה מעוניין לקנות
כאשר אתה מוצא בית שאתה מעוניין לקנות, עורך הדין או המספק שלך יערוך הצעה ראשונית להצגת סוכן המוכר.

חלק 3 מתוך 4: הצעת מחיר

 1. 1
  שכרו עורך דין או מעביר לטיפול בהעברת הרכוש. ידיות עורך הדין או ומעביר-בעלות החוזים, מעבירות את הכספים כדי לשלם עבור הנכס, וכן עוסק רישום מקרקעין ו חיפושי מועצה מקומיים. עורכי דין הם עורכי דין ויכולים לסייע בסוגיות משפטיות מורכבות, אך בדרך כלל הם יקרים יותר מאשר מסועים. מסועים אינם עורכי דין מורשים אך הם מאומנים בסוגיות המשפטיות הכרוכות בהעברת זכויות בעלות על נכסים.
  • בדרך כלל, המוכר יבקש את שם עורך הדין או המספק שלך בעת הגשת ההצעה הראשונית שלך. מסיבה זו, רעיון טוב שכבר יעמוד בפני מישהו.
  • עורך דין או מסר יודיע לך על כל שכר הטרחה שלהם, ובדרך כלל יבקש פיקדון של 10 אחוז מקדימה. לאחר שתסגור את הבית תשלם את שאר העמלות.
  • התייעץ עם המלווה המשכנתא לפני שתעסיק עורך דין או מעביר לבד. יכול להיות עורך דין או מסר מסוים שהמלווה שלך דורש ממך להשתמש בו.
  • אם המלווה שלך אינו זקוק לעורך דין או מעביר מסוים, בקש מהמלצות סוכן הנדל"ן שלך. בדרך כלל יש להם עורכי דין ומסועים איתם הם עובדים לעתים קרובות.
 2. 2
  ספק למוכר את ההצעה הראשונית שלך. כאשר אתה מוצא בית שאתה מעוניין לקנות, עורך הדין או המספק שלך יערוך הצעה ראשונית להצגת סוכן המוכר. המוכר עשוי לקבל את הצעתך, אך סביר להניח שהוא יחזור עם הצעה נגדית.
  • לא מקובל שההצעה הראשונה שלך תתקבל ללא שום התנגדות. מצפה למשא ומתן. מסיבה זו סביר להניח כי עורך הדין או המעביר שלך ימליצו לך להציע את ההצעה הראשונית שלך בהרבה ממה שאתה מוכן או מסוגל לשלם עבור הבית, כך שיהיה לך מקום להתנועע.
  • אם המוכר לא יזוז וממשיך לדרוש יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך לשלם עבור הבית, היה מוכן ללכת משם. מעט קדימה ואחורה נפוצה, אך אינך צריך להשקיע שבועות בהתמקחות.

  אל תיקח את זה באופן אישי! זה די מקובל לדחות את ההצעה הראשונה שלך. אפשרות נוספת היא שהמוכר יקבל את ההצעה שלך, ואז ימכור למישהו אחר שמציע הצעה גבוהה יותר - נוהג המכונה "gazumping" בבריטניה. פשוט מושכים אותו ועוברים לשלב הבא.

 3. 3
  דאגו לסקר הנכס. סקר נכסים יודיע לך על ליקויים בנכס שעלולים לדרוש תיקון בהמשך. ישנם כמה סוגים שונים של סקרי נכסים שתוכלו לבצע. המחיר נע בין £ 250 ל- £ 600 ומעלה, תלוי ביסודיות הסקר.
  • מודדים חייבים להיות חברים במכון המלכותי של מודדים שכורים (RICS). כדי למצוא מודד נכסים שכר, עבור אל https://ricsfirms.com/residential/moving-home/surveys/rics-consumer-guide-home-surveys/ והזן את המיקוד או שם העיר בה נמצא הבית.
  • המלווה שלך יערוך גם סקר הערכת שווי. זאת בכדי לוודא שהנכס שווה את המחיר שהצעתם לשלם. תלוי בסוג המשכנתא שיש לך, ייתכן שתצטרך לשלם עבור סקר הערכת השווי, שנע בין 150 ל -1,500 ליש"ט בהתאם לשווי הנכס.
 4. 4
  משא ומתן עם המוכר על תנאי המכירה הסופיים. עם סקר הנכסים שלך ביד, כדאי לך לחזור לשולחן עם המוכר. בדרך כלל, היית מבקש להתאים את המחיר כלפי מטה אם היו ליקויים ברכוש שידרשו תיקונים יקרים לפני שתעבור לגור, או בתוך כמה שנים לאחר שעבר לגור בו.
  • אם סקר הערכת השווי מציין שהנכס שווה פחות משמעותית מהמחיר המוסכם, יתכן שתצטרך לנסות ולנהל משא ומתן על המחיר. אחרת, המלווה המשכנתא שלך עשוי לסרב להלוות לך כסף עבור הנכס.
  • אם בסקר הנכסים שלך התגלו פגמים בנכס, ייתכן שתוכל לשכנע את המוכר לבצע חלק מהעבודה הזו לפני שאתה נכנס לגור בה, או לספק כסף נוסף לכיסוי חלק מעלות העבודה.
 5. 5
  אשר את המשכנתא שלך. גם אם יש לך משכנתא עקרונית, אתה עדיין צריך לאשר מול המלווה המשכנתא שלך כי הכספים יהיו זמינים עבורך לרכישת נכס ספציפי זה. אם סקר הערכת השווי חזר לסכום נמוך יותר, זה הסכום שהמלווה ייתן לך. יהיה עליכם להמציא את הסכום הנוסף בעצמכם, או לחפש מלווה אחר.
  • ייתכן שתצטרך לשלם דמי סידור כדי להגדיר את המשכנתא שלך. תשלום זה יכול להגיע לסכום של 2000 ליש"ט. בדרך כלל אתה יכול להוסיף אותו למשכנתא שלך, אך זכור שאם תעשה זאת, תשלם ריבית על סכום זה למשך כל תקופת המשכנתא שלך. אם אינך יכול לשלם את דמי ההסדר מראש, שאל את המלווה שלך לגבי אפשרויות אחרות.
  • יש לך 7 ימים לאחר שמלווה המשכנתא שלך מציע לך הצעה להחליט אם אתה רוצה לקבל את המשכנתא. אתה יכול להסתובב ולנסות להשיג הצעות ממלווים אחרים אם אתה רוצה.
בית עם ארבעה חדרי שינה הוא בממוצע 300,000 ליש"ט עבור שאר בריטניה
תלוי במיקום, בית עם ארבעה חדרי שינה הוא בממוצע 300,000 ליש"ט עבור שאר בריטניה. עבור לונדון, זה עשוי להיות גבוה משמעותית.

חלק 4 מתוך 4: סגירה על הבית

 1. 1
  ארגן פיקדון אצל עורך הדין או המספק שלך. אם אתה והמוכר סיכמת על מחיר לבית, יועברו הכספים להפקדתך לעורך הדין או המספק שלך. לאחר מכן יעביר עורך הדין או המסר את הסכום למוכר לפני החלפת החוזים.
  • פיקדון אופייני הוא 10 אחוז ממחיר הרכישה של הבית. עם זאת, הסכום שלך עשוי להשתנות בהתאם לנסיבות הכספיות האישיות שלך ולהסכם שעשית עם המוכר או עם המלווה שלך.
 2. 2
  חוזי החלפה עם המוכר להשלמת המכירה. תקבל חוזה מהמוכר להשלמת רכישת הבית. עורך הדין או המספק שלך יעבור איתך את כל תנאי החוזה כדי לוודא שהכל תקין ואתה מבין את זה.
  • לאחר שהחלפתם וחתמתם על חוזים, גם אתם וגם המוכר מחויבים למכירת הבית. מאוחר מדי לסגת לאחר שחתמת.
  • יתכן שגם צפויה לשלם פיקדון אחזקה נוסף (הנקרא גם "כסף רציני") שבין 500 ליש"ט.

  טיפ: לאחר החלפת החוזים, יהיה עליכם לבצע ביטוח בניין על הנכס על שמכם. ביטוח הוא בדרך כלל תנאי למשכנתא שלך, והמלווה עשוי לציין תנאי פוליסה מקובלים.

 3. 3
  העבר את הכסף הסופי לרכישת הבית. ביום הסיום, עורך הדין או המעביר שלך יעבירו את מחיר הרכישה המלא של הבית לעורך הדין או המספק של המוכר. עורך הדין או המספק שלך יתאם עם המלווה המשכנתא שלך שכן חלק גדול מהכסף מגיע מהמשכנתא שלך.
  • ככל הנראה תצטרך לשלם דמי העברה טלגרפיים שנעים בין 25 ליש"ט עד 50 ליש"ט כדי להשלים את העברת הכספים.
 4. 4
  עבור לבית החדש שלך ביום ההשלמה או אחריו. ההשלמה מתרחשת בשעה מסוימת, בדרך כלל בצהריים. המוכרים צפויים לפנות את הבית עד למועד זה. הסוכן שלהם ייתן לך את המפתחות ותוכל להתחיל לעבור לגור שם.
  • אם ישנם תיקונים או שינויים שתרצו לבצע בבית לפני שאתם עוברים לגור בה, אתם גם חופשיים להתחיל את אותם ביום ההשלמה.
 5. 5
  שלם את מס הבולים שלך ואת החשבון הסופי של עורך הדין. החשבון הסופי של עורך הדין שלך אמור להתבצע ביום ההשלמה, בניכוי כל פיקדון ששילמת. בדרך כלל מדובר בסכום שבין 500 ל -1,500 ליש"ט בתוספת 20 אחוז מע"מ. ייתכן שיש לך מיסים נוספים לשלם.
  • באנגליה ובצפון אירלנד יש לך 30 יום לאחר יום ההשלמה לשלם את חובת הבולים שלך אם רכשת בית בסכום העולה על 125,000 ליש"ט. בוויילס, עליכם לשלם מס עסקת קרקע אם הבית עולה יותר מ- 180000 ליש"ט. עורך הדין שלך בדרך כלל מארגן עבורך את התשלום הזה.
  • לשירות ייעוץ הכסף יש כלי מקוון שבו תוכלו להשתמש כדי לחשב את חותמת הבולים שלכם, הזמין בכתובת https://moneyadviceservice.org.uk/en/tools/house-buying/stamp-duty-calculator.

אזהרות

 • מאמר זה מתייחס בעיקר לרכישת בית באנגליה, וויילס וצפון אירלנד. התהליך עשוי להיות שונה במקצת בסקוטלנד.

שאלות ותשובות

 • עד כמה בית הוא ארבעה חדרים בבריטניה?
  תלוי במיקום, בית עם ארבעה חדרי שינה הוא בממוצע 300,000 ליש"ט עבור שאר בריטניה. עבור לונדון, זה עשוי להיות גבוה משמעותית.
 • מה קורה אם קונה לא יכול לקבל את המשכנתא לאחר סיום הסקר?
  המלווים לא יממנו יותר מהסכום שצוין בסקר הערכת השווי. אם ההצעה שלך הייתה יותר ממה שהסקר הגיע למסקנה שהנכס היה שווה, תצטרך להשלים את המחסור בעצמך. אתה יכול גם לחזור למוכר ולנסות לנהל משא ומתן על מחיר אחר, או לנסות לקבל משכנתא ממלווה אחר.
 • מה הפירוש של "נמכר בכפוף לחוזה"?
  ההצעה בוצעה והתקבלה על ידי המוכר; עם זאת, ישנם מספר שלבים נוספים הנדרשים להשלמת העסקה. ייתכן שלקונה בשלב זה לא תאושר משכנתא, או יתכנו ליקויים חמורים שנאספו במהלך הסקר בעלי השפעה מהותית על המחיר.
 • האם אוכל להשתמש בהלוואה שקיבלתי מ- VA בבריטניה?
  אתה לא יכול. ה- VA מספק משכנתאות לוותיקים, אך באמצעות הכספים ניתן לרכוש נכסים בארה"ב, בשטחה ובנכסיה. אינך יכול להשתמש במשכנתא ותיקה לרכישת נכס מחוץ לארה"ב.
 • עורך הדין שלי ביקש ממני להחתים היום על טופס לרכישת בית שאני קונה תוך 4 ימים. אני חתמתי והוא אמר שהוא יביא מישהו אחר כך לחזות בחתימה שלי. האם זה חוקי?
  ככלל, עד חייב להיות נוכח כאשר אתה חותם פיזית על המסמך. זו הדרך היחידה בה הם יכולים לשמש את תפקידם כעד ולוודא שאתה האדם שחתם על המסמך. עם זאת, לא כל המסמכים מחייבים עד כדי שהחתימה תהיה חוקית. בנוסף, הפעם היחידה שזו תהפוך לבעיה תהיה אם תטען שלא חתמת בפועל על המסמך.

תגובות (1)

 • jocelyn89
  אני מורה לאנגלית כשפה שנייה. מאמר זה נתן מידע ברור באנגלית טובה עבור תלמידי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להימנע מפינוי?
 2. איך להתחיל כמשכיר?
 3. איך לשכור דמי שכירות?
 4. איך לפרסם לדייר?
 5. איך להיות בעל בית טוב?
 6. כיצד להודיע לדייר בכתב על עלייה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail