איך מוכרים קרקעות?

מכירת קרקעות יחד עם מבנה או חבילות קרקע מרובות עשויה להביא למחיר טוב יותר ממכירת חלקת האדמה בפני עצמה
מכירת קרקעות יחד עם מבנה או חבילות קרקע מרובות עשויה להביא למחיר טוב יותר ממכירת חלקת האדמה בפני עצמה.

מכירת קרקעות יכולה להיות קשה בהשוואה למכירת בית, אך חלק מאדמות יכולות להיות רצויות למדי, תלוי בייעודן ובמשאביהם. תמחר את הקרקע שלך באמצעות נכסים דומים. אתה יכול גם לצרף את האדמה שלך עם חבילות אחרות ולהחליט אם תציע מימון בעלים, שיאפשר לך לתמחר את הקרקע גבוה יותר מאשר אם לא. לאחר מכן, שווקו את הקרקע שלכם למכירה בעזרת סוכן נדל"ן או בעצמכם. כאשר תקבל את ההצעה הרצויה, סגור את המכירה על אדמתך בעזרת עו"ד נדל"ן או בעצמך.

חלק 1 מתוך 3: תמחור הקרקע שלך

 1. 1
  גלה כמה שווה הקרקע שלך לפני שתקבע מחיר. אתה יכול לשכור שמאי שיעריך את הנכס ולהציע מחיר סביר, או לערוך מחקר משלך ולקבוע מחיר על בסיס מחירי נכסים דומים. קבע את שווי הקרקע שלך על ידי בחינת השימושים הפוטנציאליים בקרקע (מסחרי או מגורים), תוך התחשבות בפרויקטים סמוכים שעשויים להשפיע על ערך הקרקע, והשוואתם לנכסים דומים.
  • לדוגמה, אם חלקת אדמה דומה באזור שיועד לשימוש מגורים נמכרה ב 37700 €, אך הקרקע שלך מיועדת גם לשימוש מסחרי, אתה יכול להעריך את שווי הקרקע שלך ב 45100 €
  • שים לב כי קבלת הערכה היא הדרך הטובה ביותר לקבוע את שווי הקרקע שלך.
 2. 2
  שקול לשלב את הקרקע עם כל נכס אחר שבבעלותך. מכירת קרקעות יחד עם מבנה או חבילות קרקע מרובות עשויה להביא למחיר טוב יותר ממכירת חלקת האדמה בפני עצמה. אם יש לך קרקע שכנה או חבילות אחרות עם מבנים או בלי מבנים, שקול לשלב חבילות אלה במכירה אחת.
  • לדוגמא, אם ברשותך 3 חבילות אדמה באותה הסביבה, ייתכן שתמכור את כל 3 יחד. זה יכול למשוך קונה שמעוניין לרכוש מגרש גדול יותר או שזקוק לחבילות מרובות לשימושים שונים.
  • אתה יכול גם לשקול להציע את הקרקע כחבילה או כנכסים נפרדים ולקבוע מחירים שונים עבור כל אפשרות.
 3. 3
  החליטו אם תציעו מימון למוכר. הצעת מימון מוכרים, המכונה גם חוזה קרקע, תמשוך יותר קונים מכיוון שהם לא יצטרכו לעבור את תהליך קבלת המשכנתא לרכישת הקרקע, ובדרך כלל תוכלו לקבוע מחיר מבוקש גבוה יותר. עם זאת, המשמעות היא שלא תקבל את מלוא מחיר הרכישה עבור הקרקע שלך. במקום זאת, תיצור הסכם תשלום עם הקונים. הם יצטרכו לבצע תשלומים שוטפים על פי לוח זמנים קבוע מראש עד לתשלום מלוא הנכס.
  • לדוגמא, אם המחיר המוסכם היה 48900 €, אז הקונה יצטרך לבצע תשלומים שוטפים למוכר עד ששולם סכום זה במלואו. תשלומים אלה יכללו ריבית והקונה גם יצטרך לשלם מקדמה למוכר.

  טיפ: אם הקונה לא מצליח לבצע את תשלומי חוזה הקרקע, תוכלו להגיש חילוט חוזה קרקע. אם נמצא שהקונה מפר את קשר הקרקע, הקונה מאבד כל תביעה לקרקע וכל כסף שכבר שילם למוכר.

אם ברשותך 3 חבילות אדמה באותה הסביבה
לדוגמא, אם ברשותך 3 חבילות אדמה באותה הסביבה, ייתכן שתמכור את כל 3 יחד.

חלק 2 מתוך 3: מציאת קונים פוטנציאליים

 1. 1
  בצעו תחזוקה על אדמתכם כדי להפוך אותה לאטרקטיבית יותר עבור הקונים. אם יש משהו שאתה יכול לעשות כדי שהאדמה שלך תיראה מושכת יותר, עשה זאת לפני שקונים פוטנציאליים יסתכלו על הנכס שלך. טיפול במשימות אלה יכול לסייע בהגברת האטרקטיביות של הנכס, בהגדלת הסיכוי לקבל הצעה, ובהשגת מחיר גבוה יותר עבור הקרקע.
  • לדוגמה, אתה יכול לבצע משימות פשוטות של עבודות חצר, כגון כיסוח הדשא וגיזום שיחים.
  • ייתכן שתרצה גם להעסיק מישהו שיעשה אחזקת רכוש אינטנסיבית יותר, כגון חפירת גדם גדול או כריתת עץ מת.
 2. 2
  שכר סוכן נדל"ן לשיווק הנכס לקבלת התוצאות הטובות ביותר. סוכן הנדל"ן, הידוע גם בתור מתווך, שעובד בשבילך כדי לעזור לך לקבל את רוב הכסף מהרכוש שלך ככל האפשר. הם ישווקו עבורכם את הנכס, ינהלו משא ומתן עם הקונה, ידאגו לתיעוד הדרוש למכירת הנכס ויעודדו עבורכם לאורך כל תהליך המכירה.
  • זכור שאמנם אתה עשוי לחסוך קצת כסף במכירה על ידי לא שכירת מתווך, אבל מכירת נכס היא עבודה במשרה מלאה וזה יכול להיות מיסוי נפשי ורגשי לעשות בלי מתווך.
  • סוכני נדל"ן מקבלים בדרך כלל אחוז ממחיר המכירה של הנכס, כמו 5%. המשמעות היא שאם האדמה שלך תימכר תמורת 74600 € וסוכן הנדל"ן זכאי ל -5%, הם יקבלו 3730 € לאחר סגירת המכירה. עם זאת, אם הקרקע לא מוכרת, הם לא מקבלים כלום.
 3. 3
  פרסם את הקרקע שלך למכירה באתרי נדל"ן. אם תחליט למכור את הקרקע בעצמך, תצטרך לשווק אותה באגרסיביות כדי למצוא קונים. פרסם את הנכס שלך באתרי נדל"ן ובאתרים מסווגים כדי להקל על קונים פוטנציאליים לברר עליו. וודא שהפוסטים שלך כוללים תיאורים מפורטים של הנכס והרבה תמונות המציגות את התכונות הטובות ביותר של הארץ.
  • שים לב שלא תצטרך לעשות זאת אם אתה עובד עם מתווך. הם ידאגו לרשום ולשווק את הקרקעות עבורך.

  טיפ: מדיה חברתית היא גם פלטפורמה טובה לשיווק הנכס שלכם. שתף את הרישום במדיה החברתית והזמין את חבריך לשתף גם אותו.

 4. 4
  ספר לחברים, משפחה ועמיתים לעבודה על אדמתך. הפץ את הבשורה על הקרקע שלך למכירה על ידי ספר לכל מי שאתה מכיר עליה. גם אם אתה עובד עם מתווך, ספר לאנשים על אדמתך עשוי לעזור לך למצוא קונים פוטנציאליים.
  • לדוגמה, אתה יכול לתת לאנשים את כרטיס המתווך שלך, לחלק עותקים של הגיליון האחד, או לשלוח להם טקסט קישור לדף שירות הרישוי המרובה (MLS) עבור הנכס שלך. זה יספק תמונות ומידע על הנכס.
  סגור את המכירה על אדמתך בעזרת עו"ד נדל"ן או בעצמך
  כאשר תקבל את ההצעה הרצויה, סגור את המכירה על אדמתך בעזרת עו"ד נדל"ן או בעצמך.
 5. 5
  בדוק למכור את אדמתך לממשלה אם זו אפשרות. במדינות ובמדינות מסוימות, ייתכן שתוכל למכור את אדמתך לממשלה. זו עשויה להיות אפשרות טובה אם יש לך מגרש גדול במקום מרוחק. ייתכן שממשלתך מעוניינת לקנות את האדמה למשאבי הטבע שלה, לשימור האדמה או לשימושים אחרים. גלה מה הדרישות שלהם לגבי הקרקע שהם קונים וכיצד תוכל למכור את הקרקעות שלך לממשלה אם היא זכאית. פנה לממשלה שלך דרך האתר, הדוא"ל או הטלפון שלהם אם הנכס שלך זכאי.
  • לדוגמא, אם האדמה שלך נמצאת מחוץ לארץ, ביער, או מקיפה אזור עם שטחי ביצה בתוכו, זה עשוי לעניין את ממשלתך כמשמורת טבע.
  • כמו כן אם בקרקע יש משאבים טבעיים, כגון פחם, עצים, מים מתוקים או נפט, הממשלה שלך עשויה להיות מעוניינת לקנות אותה.

חלק 3 מתוך 3: סגירת המכירה

 1. 1
  שכר עו"ד נדל"ן להכנת מסמכי הסגירה למכירה. העסקת עו"ד שיעזור לכם בתהליך הסגירה היא בחירה נבונה לכל עסקת נדל"ן. הם יכולים לעזור להבטיח שהכל תקין למכירה. הם יהיו זמינים לענות על שאלות משפטיות, לעיין בכל המסמכים המעורבים במכירה ולהגן על האינטרסים שלך במהלך כל תהליך הסגירה.
  • בקש מהמשפחה, מהחברים או מהמתווך שלך להמליץ על עורך דין נדל"ן טוב. הקפידו לבחור מישהו שמטפל בעסקאות נדל"ן על בסיס קבוע.
 2. 2
  משא ומתן עם הקונה כדי לקבל את המחיר הרצוי. המשא ומתן עם הקונים כדי לקבל מחיר גבוה יותר עבור האדמה שלך יכול להיות קשה אם מעולם לא עשית זאת קודם. זו עוד סיבה טובה לשקול העסקת סוכן נדל"ן. עם זאת, אם תחליט למכור את הקרקע בעצמך ולנהל משא ומתן עם הקונה או סוכן הנדל"ן של הקונה, תצטרך להשתמש בטקטיקות משא ומתן מסוימות כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר האפשרי לביתך. כמה אסטרטגיות לנסות כוללות:
  • לא מקבלים את ההצעה הראשונה וחוזרים עם מחיר גבוה יותר.
  • אם יש לך תוכנית גיבוי אם ההצעה תצא לפועל, כגון השכרת הקרקע.
  • מציע תוספות, כגון מכסחת הרכיבה או ציוד אחר בו השתמשת לתחזוק הנכס.
  • לברר מה סכום הקדם-אישור של הקונה אם הוא משכן את הנכס.
  גלה מה הדרישות שלהם לגבי הקרקע שהם קונים וכיצד תוכל למכור את הקרקעות שלך לממשלה אם היא זכאית
  גלה מה הדרישות שלהם לגבי הקרקע שהם קונים וכיצד תוכל למכור את הקרקעות שלך לממשלה אם היא זכאית.
 3. 3
  קבל הצעה כשאתה מרוצה ממנה. אם אתה מקבל הצעה וזה מה שאתה רוצה עבור הנכס או אם הוא קרוב, אתה יכול לבחור לקבל את זה. זכור שלעתים קרובות ההצעה הראשונה שתקבל תהיה הטובה ביותר, כך שכדאי לקבל הצעה מוקדמת גם אם היא נמוכה במקצת מהמחיר הרצוי שלך עבור הקרקע.
  • לדוגמא, אם אתה מקווה לקבל 66400 € עבור האדמה שלך, אבל מישהו יציע לך הצעה תמורת 63400 € מייד, אולי כדאי לקחת את ההצעה הזו.
 4. 4
  השלם את ניירת הסגירה לבדך או אצל עורך דין. סגירת ניירת יכולה להיות זמן רב ומסובך, אך אם שכרתם עורך דין, הם יטפלו בכך עבורכם. תצטרך לספק להם מידע נוסף ותיעוד בלבד ולחתום על הניירת הנדרשת למכירה. אם תחליט לעשות את הניירת הסגורה ללא עורך דין, קרא בעיון את הכל בעיון לפני החתימה כדי לוודא שהוא תקין.

  טיפ: יש לזכור כי מדינות מסוימות (בארה"ב) דורשות ממך לשכור עו"ד כדי להשלים מכירת נדל"ן, בעוד שבמדינות אחרות זה לא חובה. התייעץ עם סוכן נדל"ן כדי לבדוק אם עליך להזמין עו"ד.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail