איך משכירים נכס?

אם קניתם נכס להשקעה אך ורק להשכרה
אם קניתם נכס להשקעה אך ורק להשכרה, תוכלו לבחור לשכור אותו למשך שנה או יותר.

בין אם קניתם נכס להשקעה ובין אם אתם מתכוונים להיעדר זמן רב ורוצים להשכיר את ביתכם בעצמכם, השכרת נכס יכולה להיות התחייבות גדולה יחסית. בנסיבות הטובות ביותר, אם יש לך חוזה שכירות אטום ושוכרים אחראיים, השכרת נכס יכולה להיות שמחה. עם זאת, אם אין לך את ההגנות הנכונות, החלום שלך להרוויח קצת כסף על ידי השכרת נכס יכול להפוך לסיוט.

חלק 1 מתוך 3: עריכת חוזה שכירות

 1. 1
  חפש באינטרנט טפסים או תבניות. אתרים רבים וארגונים משפטיים מציעים תבניות של חוזי שכירות באינטרנט בחינם. חלק מספקי השירותים החוקיים יערכו עבורך חוזה שכירות תמורת תשלום. חוזי שכירות אלה נבדקים בדרך כלל על ידי עורכי דין. עם זאת, הם נבדקים רק כדי לוודא שהם עומדים בחוק מדינתך, ולא כדי לוודא שהם מתאימים למצבך הספציפי.
  • מרבית השכירות כוללת את אותם סעיפים סטנדרטיים. עם זאת, לחוק כל מדינה יש דרישות שונות לסעיפים ספציפיים שיש לכלול בחכירה.
  • אם אתה משתמש בתבנית, ודא שאתה מבין מה כתוב בכל סעיף. אם אינך מבין את ההשפעה של סעיף מסוים, שוחח עם עורך דין על כך או אל תשתמש בו.
 2. 2
  ספק תיאור של הנכס. החלק הראשון של הסכם השכירות מתאר בדרך כלל את הנכס המושכר לדייר. כתובת רחוב מספיקה בדרך כלל, אם כי ניתן לתאר גם את סוג המגורים.
  • לדוגמה, ייתכן שתכתוב "על פי הסכם זה, הבעלים מסכים לשכור לדייר את הבית היחיד שנמצא ברחוב הראשי 123 בעיר טאווינול, מדינת."
  • אם אתה שוכר יחידה אחת בבניין או במתחם, כלול גם את מספר היחידה בתיאור שלך.
 3. 3
  הגדר את תקופת השכירות. תקופת השכירות היא משך הזמן בו הסכמתם להשכיר את הנכס לדייר. אם החלטתם לשכור את הנכס למשך שנה או יותר, רוב המדינות דורשות שכירות בכתב. אם אתם שוכרים את הנכס על בסיס חודש לחודש, אתם לא בהכרח זקוקים לחכירה בכתב ברוב המדינות, אך עדיין מומלץ שיהיה כזה שיגן על האינטרסים שלכם.
  • בחר מונח שנוח לך איתו על בסיס הנכס. אם קניתם נכס להשקעה אך ורק להשכרה, תוכלו לבחור לשכור אותו למשך שנה או יותר. עם זאת, אם אתה שוכר רק עד שתוכל למכור את הבית, או בזמן שאתה מחוץ לעיר, ייתכן שתרצה שכירות לזמן קצר יותר.
 4. 4
  ציין פרטים ספציפיים אודות שכר הדירה ואופן התשלום. חוזה השכירות מציין בדיוק כמה ישלם לך הדייר בכל חודש ואת היום בחודש בו התשלום אמור להיות. היא עשויה גם לציין את אופן התשלום.
  • אם אתה לוקח פיקדון, סעיף זה אמור לרשום גם את סכום הפיקדון וכיצד פיקדון זה יוחזר לדייר בתום השכירות. מדינות מסוימות דורשות ממך להחזיק את הפיקדון בחשבון נאמנות נושא ריבית.
  • אתה רוצה לכלול גם קנסות בגין אי-תשלום, כגון עמלות מאוחרות. במדינות מסוימות יש מגבלות על הסכום שתוכלו לגבות אגרות מאוחרות.
  • התבונן בשוק השכירות בשכונה כדי לקבוע כמה אתה יכול לגבות עבור שכר דירה - אל תתחשב רק בעלויות שלך. לדוגמא, העלויות החודשיות לבעלותך על הנכס עשויות להיות 900 €, אך אין זה אומר שאתה לא יכול לגבות יותר מכך. אם נכס מקביל להשכרה ממך שוכר תמורת 1340 €, ייתכן שתוכל לגבות 1270 € או 1340 € לחודש ולהרוויח מעט.

  טיפ: דיירים רבים נהנים מהיכולת לשלם באינטרנט. אולי תרצה לחקור שירותי תשלומים שאליהם אתה יכול להירשם שיאפשר לך לקחת תשלומי שכר דירה באופן מקוון.

  תקופת השכירות היא משך הזמן בו הסכמתם להשכיר את הנכס לדייר
  תקופת השכירות היא משך הזמן בו הסכמתם להשכיר את הנכס לדייר.
 5. 5
  תאר כל שירותים או שירותים אחרים הכלולים בשכר הדירה. אם החלטתם לכלול שירותים או שירותים אחרים, כגון אשפה, גינון או הדברה, עם שכר הדירה, ציינו אותם בחוזה השכירות. כלול הצהרה כי כל שירותים ושירותים אחרים הם באחריות הדייר.
  • ייתכן שתרצה לרשום את ספקי השירותים והשירותים האחרים באזורך, גם אם הם אינם מכוסים על ידי חוזה השכירות. אתה יכול להגביל את השימוש של הדייר שלך בשירותים אחרים. לדוגמה, אם הנכס שלך מוגדר בכבלים ואינך מעוניין שהדייר שלך ישתמש בשירות טלוויזיה בלווין, תוכל לציין זאת בחוזה השכירות.
 6. 6
  כלול סעיפים המכסים נסיבות נוספות. בהתאם לנכס, יתכן שיהיו לך סעיפים אחרים שברצונך להוסיף. רוב הסעיפים הללו נוגעים להעדפות האישיות שלך. יהיה עליך להחליט כבעל בית כיצד ברצונך שנוסח סעיפים אלה. נסיבות אחרות שתרצה לכסות כוללות:
  • אורחים השוהים ביחידת ההשכרה
  • האם הדייר רשאי להחזיק חיות מחמד, ואם כן, איזה סוג חיות מחמד, כמה והאם דמי חיות מחמד כלשהם יחויבו
  • היכן שהדייר יכול לחנות
  • פקודות מקומיות, כמו פקודות רעש
 7. 7
  הוסף סעיפים אחרים הנדרשים בחוקי מדינתך. למשכירים ולדיירים יש חובות שנקבעו בחוק המדינה כאשר הם מתקשרים בהסכם חכירה. סעיפים אלה, הנחשבים בדרך כלל כ"כדי דוד ", הם הצהרות חשובות על זכויותיך וזכויות הדייר שלך במסגרת החכירה.
  • לדוגמה, על הדייר שלך בדרך כלל מוטלת החובה להודיע לך על כל תיקונים הנדרשים. בתורו, מוטלת עליכם החובה לבצע תיקונים אלה במהירות האפשרית לאחר שתודיעו לכם.
  • כמו כן, בדרך כלל עליכם לכבד את פרטיות הדייר ולא להיכנס לנכס ללא הודעה מוקדמת או ללא הסכמתם.
 8. 8
  בקש מעורך דין מקומי לבדוק את חוזה השכירות שלך. גם אם השתמשת בטופס או תבנית, עורך דין מקומי המתמחה בדיני משכירים / דיירים יבדוק את חוזה השכירות שלך יספק שקט נפשי נוסף. הם יכולים לומר לך אם סעיפים כלשהם בעייתיים או להציע להוסיף סעיפים שיגנו עליך כבעל בית.
  • עורכי דין בדרך כלל יבדקו חוזי שכירות בתשלום נמוך יותר מאשר אם הייתם מבקשים מהם לנסח אותם עבורכם. זה דבר שיש לקחת בחשבון אם אין לך כסף לשכור עורך דין, אך עדיין רוצה לוודא כי חוזה השכירות שלך ניתן לאכיפה.

חלק 2 מתוך 3: מציאת דיירים אחראיים

 1. 1
  צור רישומים באתרי השכרה מאובטחים ואמינים. בעוד שאתרים מסוימים, כמו קרייגסליסט, מאפשרים לך ליצור רישום בחינם, הרישומים הללו יכולים להיות גם יעדים לרמאים. במקום זאת, חפש אתרי אינטרנט להשכרה המסננים את הרישומים שלהם ובעלי מוניטין טוב.
  • טוב יותר, שוכרים אחראיים יותר נוטים יותר לחפש מקום להשכרה באתרים מכובדים. למרות שאולי תצטרך לשלם כדי למקם את הרישום שלך, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאתה מגיע למועמדים באיכות גבוהה יותר.
 2. 2
  פרסם באופן מקומי וברשתות החברתיות. הדפיסו כמה פליירים ותהיו יצירתיים. אתה יכול לפרסם פליירים על לוח מודעות קהילתי, בספריה המקומית שלך או בחדר הכושר המקומי שלך. בחלק מהמסעדות, בתי הקפה והברים בשכונה בבעלות מקומית יש גם לוחות מודעות קהילתיים.
  • אם בעיר שלך או בשכונה שלך יש דף מדיה חברתית, אתה יכול גם לפרסם שם את הרישום שלך, או להגיש קישור לרישום שלך באתר השכרה.
  • חשוב על סוג הדייר שאתה רוצה למשוך. לדוגמה, אם תרצה שמורה יעבור לגור בה, ייתכן שתבקר בבית הספר המקומי ותראה אם הם יעלו אחד מהעלונים שלך על לוח המודעות בחדר הצוות.
  רוב המדינות דורשות שכירות בכתב
  אם החלטתם לשכור את הנכס למשך שנה או יותר, רוב המדינות דורשות שכירות בכתב.
 3. 3
  בקשו מדיירים פוטנציאליים להשלים בקשה להשכרה. אפליקציית ההשכרה נותנת לך מידע בסיסי על הדייר ועוזרת לך לנפות מספר מועמדים בבת אחת כדי למצוא את הפוטנציאלים הטובים ביותר. תוכלו למצוא טופסי בקשה להשכרה בחינם באופן מקוון בו תוכלו להשתמש.
  • באופן כללי, בקשת ההשכרה שלך צריכה לבקש מידע ביוגרפי, רקע תעסוקתי וחינוכי, רקע פלילי ורקע שכירות.
  • ייתכן שתידרש גם מדיירים פוטנציאליים לרשום אזכורים שיכולים לדבר על היסטוריית השכירות שלהם, כגון בעלי הדירות לשעבר או השותפים לחדר.
 4. 4
  ערוך בדיקות רקע על כל הדיירים הפוטנציאליים. חמוש במידע ביישום השכירות, אתה יכול לבצע בדיקות אשראי ובדיקות רקע פליליות לכל מי שהגיש בקשה להתגורר ברכוש שלך. למרות שתשלם אגרה עבור כל בדיקת רקע, כדאי לסנן מועמדים לא רצויים העלולים לפגוע ברכושך או שלא לשלם את שכר הדירה.
  • אם יש לך הרבה מועמדים, נסה לצמצם אותם ל -3 עד 5 המועמדים הראשונים לפני שתבצע בדיקות רקע.
  • אם יש לכם תזרים מזומנים מוגבל, תוכלו לגבות מדיירים פוטנציאליים דמי בקשה המכסים את עלות בדיקות הרקע שלכם.

  אזהרה: למרות שאתה יכול להשתמש במידע מבדיקות רקע כדי לחסל מועמדים לא רצויים, אל תפלו על בסיס מאפיינים כמו גזע, מוצא אתני, מין או מעמד משפחתי. סוג זה של אפליה אינו חוקי על פי החוק הפדרלי.

 5. 5
  דרוש מהדייר שלך לקבל ביטוח של שוכר. בעוד שנדרש ממך ביטוח של בעלי בתים על הנכס עצמו, ביטוח שוכר מכסה את רכוש הדייר שלך במקרה של תאונה או גניבה. זה מכסה גם את הדייר במקרה שמישהו נפגע בנכס בגלל מעשיהם.
  • אתה יכול לפנות לחברות הביטוח של שוכרים כדי לתת לדיירים שלך מושג מהיכן להשיג את הביטוח שלהם, או שתוכל פשוט להשאיר את זה בידיהם. מרבית החברות שמוכרות ביטוח רכב מוכרות גם ביטוח שוכר.

חלק 3 מתוך 3: להיות בעל בית טוב

 1. 1
  בצע תיקונים בהקדם האפשרי. אם הדייר שלך מודיע לך על תיקון שצריך לבצע, השתדל לגרום למישהו שם לטפל בו תוך 24 שעות. אם מדובר במצב חירום, נסה להוציא מישהו שם תוך שעתיים או סידר שהדייר שלך יישאר במקום אחר עד לביצוע התיקון.
  • לדוגמא, אם חום הדייר נכבה באמצע סופת שלג, יהיה עליכם לעשות סידורים בכדי להביא אותם למיקום חם בהקדם האפשרי. אם הכבישים מסוכנים, פירוש הדבר הוא להתקשר לשירות נהיגה כדי לאסוף אותם ולקחת אותם לבית מלון.
  • לרוב התיקונים הרגילים, הדייר שלך ככל הנראה יעריך זאת אם תזמן פגישה. כך הם יכולים לתאם את לוח הזמנים שלהם כדי לוודא שהם יהיו נוכחים.
 2. 2
  עקוב אחר בקשות תיקון. לאחר ביצוע תיקון, היכנס שוב לדייר שלך כשבוע לאחר מכן כדי לראות כיצד התיקון ההוא מחזיק מעמד. תלוי בסוג התיקון שבוצע, יתכן שהדייר שלך נוצר בעיה אחרת אך פשוט לא רצה להטריד אותך בנושא.
  • גם אם הכל הולך מצויין, הדייר שלך יעריך את העובדה שביקרת עליהם.
 3. 3
  תן לדיירים שלך דרך ליצור איתך קשר 20,57. הדיירים שלך יעריכו אותך אם הם יודעים שאתה זמין בכל עת אם יש להם בעיה. אם אתה מספק שעות מוגבלות בהן הדיירים שלך יכולים ליצור איתך קשר, זה אומר להם שלא באמת אכפת לך מהבעיות שיש להם ביחידה.
  • יתכן שאתה חושש שהדייר שלך יטריד אותך בכל שעות הלילה. עם זאת, באופן כללי, הדיירים שלך לא ירצו להתקשר אליך כל הזמן. זה פשוט מרגיע לדעת שאם צינור מתפוצץ בשעה 3:00 לפנות בוקר, הם לא צריכים לחכות עד 9:00 לפנות בוקר.

  טיפ: אם אתה הולך להיות מחוץ לארץ או לא יהיה זמין במשך רוב הזמן, ייתכן שתרצה להזמין חברת ניהול שתטפל בנכס להשכרה עבורך.

  מאמר זה עוסק בעיקר בהשכרת נכס בארה"ב
  מאמר זה עוסק בעיקר בהשכרת נכס בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת ורוצה להשכיר נכס, עשויים לחול חוקים שונים.
 4. 4
  רחמו על בעיות הדייר שלכם. יתכן שיש לך חוזה שכירות ברזל, אך הדיירים שלך הם אנשים, ולעתים נוצרים מצבים שאינם מתאימים לנסיבות שצפוי חוזה השכירות. אם אתה מעודד תקשורת פתוחה, אתה יכול לעבוד עם הדיירים שלך ולא נגדם.
  • לדוגמא, נניח שיש לכם סעיף בחוזה השכירות האוסר על אורחים למשך יותר משבוע ללא אישור. עם זאת, אחות הדייר שלך נעקרה על ידי הוריקן ואין לה לאן ללכת. אם הדייר שלך יודע שאתה תהיה רחום, הם ככל הנראה יספרו לך על אחותם שנשארה איתם מראש, במקום להפר את חוזה השכירות שהיא תישאר שם בסתר.
  • אתה לא בהכרח צריך להיות החבר הכי טוב של הדיירים שלך, אבל אתה צריך להתאמץ להכיר אותם כאנשים ולהבין מה קורה בחייהם. זה יכול לעזור לך לצפות בעיות שעלולות לצוץ לפני שהם מתפוצצים לנושאים גדולים יותר.
 5. 5
  בקש מהדיירים שלך קלט. לא משנה כמה אתה נפלא כמשכיר, תמיד יש מקום לשיפור. ייתכן שהדיירים שלך יוכלו לספר לך על דברים שמטרידים אותם או דברים שיעשו את יחסי המשכיר / הדייר טובים יותר עבורם.
  • אתה יכול להשתמש בסקר בסיסי לקבלת תשומות מהדיירים שלך, אך דיירים רבים פשוט לא ימלאו אותם. אם הם ממלאים אותם, אינך יכול לסמוך על כנותם.
  • במקום לבקש קלט ספציפי, נסה לשאול אותם כלאחר יד בכל עת שתדבר. לדוגמא, נניח שלדייר שלך הייתה בקשה לתיקון ואתה עוקב אחריה. אתה יכול לשאול "האם יש משהו שיכולתי לעשות בכדי לשפר את מצבך בזמן שחיכית לאיש התיקון שיופיע?"

אזהרות

 • מאמר זה עוסק בעיקר בהשכרת נכס בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת ורוצה להשכיר נכס, עשויים לחול חוקים שונים. התייעץ עם עורך דין מקומי המתמחה בדיני בעלים / דיירים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail