איך לקנות בית עירוני?

כדי לקנות בית עירוני, בדקו את הרישומים המקוונים ובקרו בנכסים שאתם מעוניינים בהם עד שתתמקמו במרחב הרצוי. בשלב הבא, שקול לקבל אישור מראש להלוואה לפני שתגיש את הצעת הפתיחה שלך, מה שיביא אותך במצב טוב יותר לנהל משא ומתן. לאחר מכן, הציע על הנכס על סמך מחיר השוק הנוכחי ונסח הצעת רכש. לאחר שהמוכר מאשר את הצעתך, בדוק את הבית והעריך אותו, הגש בקשה למשכנתא והשתתף בסגירתך כדי שתוכל לחתום על המסמכים הסופיים! לקבלת טיפים לשיפור האשראי לפני הגשת בקשה להלוואה או הצעה, קרא עוד!

אתה הבעלים של הנכס בעת רכישת בית עירוני
אתה הבעלים של הנכס בעת רכישת בית עירוני, אך בדרך כלל הנכס מנוהל עבורך על ידי העמותה.

בתים עירוניים הם בחירה טובה עבור אנשים שאינם רוצים דירה אך אינם יכולים להרשות לעצמם בית חד-משפחתי. רכישת בית עירוני אינה שונה בתכלית מקניית בתים מסוגים אחרים. עם זאת, עליכם לחשוב היטב האם ברצונכם לקנות בית החולק קירות עם שכניכם.

חלק 1 מתוך 3: מציאת בתים עירוניים

 1. 1
  החליטו כמה בית אתם יכולים להרשות לעצמכם. הוציא את כל החשבונות של משפחתך והוסף את הסכום שאתה מוציא בכל חודש על מזון, ביטוח, לימודים, תחבורה וכו '. ואז חשב את כל מקורות ההכנסה. אתה צריך לקנות בית במסגרת התקציב שלך.
  • השתמש במחשבונים מקוונים כדי לאמוד את תשלום המשכנתא החודשי שלך. לדוגמא, הלוואה של 119000 € בריבית של 4% תעלה כ -570 € בכל חודש.
  • המשכנתא שלך לא צריכה להיות יותר מ- 31% מההכנסה החודשית שלך, ויחס החוב הכולל שלך להכנסה לא יעלה על 43%.
 2. 2
  עיין ברשימות מקוונות. אתה יכול למצוא רשימות בתים באתרים כגון Trulia, Zillow ו- Realtor.com. חפש לפי מיקום ומחיר. על כל רישום להכיל תמונות, כך שתוכלו לחוש את הנכס.
  • באפשרותך גם להגדיר התראות בכמה מאתרים אלה. תזין את הקריטריונים שלך ואז תקבל דוא"ל בכל פעם שבית עירוני שתואם את הקריטריונים יגיע לשוק.
 3. 3
  הזמינו סוכן נדל"ן אם אתם זקוקים לעזרה. סוכן מקרקעין מוסמך ידע מבפנים השוק והחוצה. הם עשויים גם לדעת על בתים עירוניים למכירה שטרם פורסמו. אתה יכול לקנות בית עירוני ללא סוכן, אבל אתה צריך לשכור אחד אם אתה לא יכול למצוא נכסים מקובלים או שאתה מוצף בתהליך.
  • אתה יכול למצוא סוכן בספר הטלפונים שלך או באינטרנט.
  • שאל גם חברים או בני משפחה אם הם ימליצו על סוכן כלשהו בו השתמשו בעבר.
 4. 4
  שקול את החסרונות בבעלות על בית עירוני. יתכן ותרצה בהחלט בית עירוני, אך לפחות שקול חסרונות נפוצים כדי שתבחר בחירה מושכלת. שקול את הדברים הבאים:
  • בתים עירוניים חולקים חומה אחת או יותר עם שכנים. אם השכנים האלה מרעישים, אתה יכול לשהות לא נוח בבית החדש שלך.
  • בתי עירוניים רבים נשלטים על ידי עמותות בעלי בתים (HOA), אשר עשויות להציב מגבלות על מה שתוכל לעשות. לדוגמה, HOA יכול לאסור עלייך לחיות מחמד או לשפץ את בית העירייה שלך. משאבי אנוש גובים גם אגרות שנתיות.
  • אתה יכול להיות אחראי לתחזוקת כל האזורים החיצוניים האישיים והלא קהילתיים. אם אינך מעוניין באחריות תחזוקה כלשהי, עליך לשקול דירה.
  אם אתה צריך למכור את הבית שלך כדי לקנות את העירייה
  אם אתה צריך למכור את הבית שלך כדי לקנות את העירייה, כלול מגירה לכך.
 5. 5
  בקר בנכסים. לאחר שזיהיתם נכסים, צרו קשר עם סוכן המוכר וקבעו תצוגה. אתה יכול גם לעצור אם יש בתים פתוחים. תוך כדי הליכה בבית העירייה, שימו לב לדברים הבאים:
  • בדוק אם אתה שומע רעש שמגיע דרך הקירות. אם בית העירייה היה מבודד כראוי, אז הרעש צריך להיות מינימלי.
  • הציצו גם בחצר. אתה בטח תהיה אחראי על התחזוקה.
  • שקול אם אתה מרוצה מהנכס כפי שהוא או אם אתה רוצה לשפץ.
 6. 6
  שאל את הבעלים שאלות. גלה מדוע הבעלים מוכר. האם הם פורשים וזקוקים לצמצום? אם כן, יתכן שהם לא ממהרים למכור. עם זאת, יתכן שהם קיבלו עבודה חדשה בעיר אחרת וצריכים לעבור. אם כן, הם עשויים להיות נואשים למכור, מה שאומר שאתה יכול להיות אגרסיבי יותר בכל מה שקשור למחיר.
  • בדוק כמה בעלים משלם באופן קבוע עבור שירותים. סכום זה ישפיע אם אתה יכול להרשות לעצמך את הנכס.
  • שאל אם ישנן מגבלות על שיפוץ.

חלק 2 מתוך 3: הצעת מחיר

 1. 1
  שפר את האשראי שלך במידת הצורך. תזדקק לציון אשראי טוב בכדי לזכות במשכנתא קונבנציונאלית - בדרך כלל בסביבות 620. כדי לקבל את הריבית הטובה ביותר, תצטרך ציון בסביבות 740 ומעלה.
  • בדוק את ציון האשראי שלך וקבל עותקים של דוח האשראי שלך. עיין בדוח האשראי שלך כדי לראות אם יש שגיאות. לדוגמה, חובות של מישהו אחר עשויים להיות רשומים בדוח שלך מכיוון שיש להם שם או מספר ביטוח לאומי דומה. מחלוקת על כל מידע שגוי.
  • הדרך הטובה ביותר לשפר את האשראי שלך היא לפרוע חובות. שקול אם אתה צריך לדחות את רכישת בית העירייה שלך עד שתשפר את ציון האשראי שלך.
 2. 2
  קבל אישור מראש למשכנתא. אתה תהיה במצב מיקוח חזק יותר אם המלווה יאשר לך מראש למשכנתא. התהליך קל. אסוף מסמכים פיננסיים, כגון תלושי התשלום שלך, דוחות הבנק והחזרי המס שלך. באפשרותך להשלים בקשה באופן מקוון או על ידי ביקור במלווה.
  • עבוד רק עם מלווים שיש להם ניסיון בהלוואות חיתום לבתי עירייה. יש מלווים שלא יודעים לסווג בתים עירוניים ולהחשיב אותם בתור דירה. עם זאת, ההבדל בין בית עירוני לדירה הוא כי לדירה אין קרקע צמודה אליו, ואילו בית עירוני כולל את האדמה שמתחתיה וסביבתה כמפורט במפת המגרש. בית עירוני כולל את הקרקע בערכה, אך לדירה אין קרקע כחלק מערכה.
  • אם תאושר, תקבל מכתב אישור שהוא טוב למשך 90 יום בלבד. תכנן את ציד הבית שלך בהתאם.
 3. 3
  ניתוח השוק. בשוק חם, מוכרים יכולים בדרך כלל לקבל את המחיר המבוקש שלהם (או יותר) מכיוון שיש מספר מציעים באותו בית. עם זאת, בשוק קר, לרוכשים יש יותר כוח. תראה כמה זמן בית העירייה נמצא בשוק.
  • בדקו גם בכמה בתים דומים נמכרו. אם יש לך סוכן נדל"ן, הם יכולים לעשות ניתוח שוק השוואתי. עם זאת, אתה יכול גם לבדוק אתרים כגון Zillow ו- Trulia בעצמך כדי לראות מה בתי העירייה הדומים הביאו.
 4. 4
  הגדר הצעת מחיר לפתיחה. הצעה מתאימה, על בסיס השוק. אם קר, היכנס מעט למחיר המבוקש, למשל, 5% מתחת. אם אתה חושב שהבית הוא במחיר מופקע, אז הציע הצעה מתאימה על סמך מחקרי השוק שלך ותהיה מוכן להצדיק את הצעתך.
  • בשוק חם, הגש את ההצעה הראשונה שלך להצעה הטובה ביותר שלך. כנראה שלא תהיה לך סיכוי לנהל משא ומתן.
  • אל תשכח שתצטרך לתת למוכר כסף בכבוד, שהוא בערך 1-2% ממחיר הרכישה. כסף זה מראה שאתה רציני בקניית הבית.
  כדי לקנות בית עירוני
  כדי לקנות בית עירוני, בדקו את הרישומים המקוונים ובקרו בנכסים שאתם מעוניינים בהם עד שתתמקמו במרחב הרצוי.
 5. 5
  נסח הצעת רכש. לסוכנים יש בדרך כלל טפסים שהם משתמשים בהם. אם אין לך סוכן, ייתכן שתוכל למצוא טופס מקוון או לפנות למחלקת הנדל"ן של המדינה שלך. במדינות מסוימות, רק עורך דין יכול לערוך הצעת רכש.
  • הצעת רכש מחייבת מבחינה משפטית אם היא מתקבלת, אז וודא שהיא כוללת את כל המידע הדרוש. גם אם אין לך עורך דין שמנסח אותו, בקש מאחד לבדוק אותו.
  • אם אתה צריך למכור את הבית שלך כדי לקנות את העירייה, כלול מגירה לכך.
 6. 6
  כתוב מכתב עניין. מכתב ריבית יכול לתת לך יתרון בשוק הדיור החם. עליך לתאר את משפחתך ומדוע אתה אוהב את בית העירייה. נסו למצוא קשר עם המוכר, למשל, שניכם למדתם באותה מכללה או לשניכם ילדים.
 7. 7
  הגש את ההצעה שלך. אתה צריך לתת לסוכן המוכר את הצעת הרכישה שלך, את הכסף הרציני שלך וכל מכתב ריבית. אם הצעת המחיר שלך נמוכה מהמחיר המבוקש, תוכל לכלול רשימת רכיבים שבהם השתמשת כדי לחשב מהו מחיר שוק הוגן.

חלק 3 מתוך 3: משא ומתן וסגירת העסקה

 1. 1
  קדימה ואחורה עם המוכר. אם המוכר דוחה את הצעתך, הוא יגיד לך מדוע. באופן אידיאלי, הם לא יסכימו רק לגבי המחיר, שקל להתמקח עליו. עם זאת, הם עשויים לחלוק גם על דברים אחרים, כגון מקרה. שוחח עם הסוכן שלך כיצד להמשיך.
  • אתה יכול לצפות מהמוכרים לטעון שיש קונה אחר שמעוניין בנכס. סמכו על המחקר שלכם. אם הבית היה בשוק 120 יום, אין זה סביר שקונה שני יופיע פתאום באותו זמן בו הופעתם.
  • אם תגדיל את הצעת המחיר שלך, אל תעלה גבוה מדי. אתה עדיין צריך להיות מסוגל להרשות לעצמך את הבית שלך.
 2. 2
  הגש בקשה למשכנתא. אישרתם מראש, אך עדיין עליכם להגיש בקשה למשכנתא. מלא את הבקשה והגש את כל התיעוד התומך הנדרש. שיעורי המשכנתא נקבעים בעת הגשת הבקשה (לא בתהליך האישור מראש). אל תפחד לקנות את המחירים הטובים ביותר.
 3. 3
  יש לבדוק את הבית ולהעריך אותו. בדוק את הצעת הרכישה שלך כדי לראות מי ישלם עבורם. יהיה עליכם לשלם עבור דמי הבדיקה והשמאות בזמן השירות. אם אתה מתכנן לבצע את הבדיקה בעצמך או שאינך מעוניין בבדיקה, ייתכן שלא תצטרך לדאוג לעלות זו. עם זאת, קבלת בדיקה היא רעיון טוב למקרה שיש בעיות מרכזיות בבית.
  • השמאי יצלם וישלח אותם לחתם יחד עם הדו"ח שלהם. החתום מופקד על אישור ההלוואה, ולכן כל נושא עשוי לעכב את האישור. במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש הלוואת גמילה להתקדם.
  • אם הבדיקה מגלה בעיות, דון עם המוכר כיצד לטפל בהן. אתה יכול לבקש מהמוכר לתקן את הבעיה לפני הסגירה, או לבקש זיכוי שיוחל על מחיר הרכישה. בהתאם לחוזה שלך, ייתכן שתוכל להתרחק מהרכישה.
  • המלווה שלך יתעניין בהערכה, מכיוון שהם לא ילוו לך יותר ממה ששווה בית העירייה. אתה יכול להתמודד עם השמאות אם אתה חושב שהוא נמוך.
  אתה יכול לקנות בית עירוני ללא סוכן
  אתה יכול לקנות בית עירוני ללא סוכן, אבל אתה צריך לשכור אחד אם אתה לא יכול למצוא נכסים מקובלים או שאתה מוצף בתהליך.
 4. 4
  ביטוח רכישה. המלווה שלכם ידרוש ככל הנראה שיהיה לכם ביטוח של בעלי בתים לפני שייתן לכם את ההלוואה. יהיה עליך לשלם את פרמיית השנה הראשונה שלך בסגירה. אתה יכול לחפש את העסקה הטובה ביותר.
 5. 5
  קבל צ'קים מוסמכים או קופאים. בסגירה תצטרך לשלם עבור המקדמה שלך, עלויות הסגירה ואולי התשלום הראשון על המשכנתא שלך. יתכן שתצטרך לשלם לעורך הדין שלך. תצטרך צ'ק מוסמך או קופאית כדי לכסות את עלויות הסגירה ואת המקדמה שלך.
 6. 6
  להשתתף שלך הסגירה. בסופו של דבר תחתום על עשרות מסמכים בסגירתך. שלך עורך דין או סוכן הנדל"ן צריך להשתתף יחד איתך במקרה יש בעיות כלשהן. שימו לב לדברים הבאים:
  • תקבל גילוי נעילה. במסמך זה יש לפרט כיצד חולקו עלויות הסגירה בינך לבין המוכר. למרות שהיית צריך לקבל מסמך זה כמה ימים מראש, בדוק שוב את המידע.
  • בדוק היטב את תנאי המשכנתא שלך. שוב, לא אמורות להיות הפתעות. עצור את הסגירה אם פרטי המשכנתא אינם מה שהמלווה אמר לך בעבר.
  • בסוף התהליך, עליכם להשיג את המפתחות לבית החדש שלכם!

שאלות ותשובות

 • מה אתה קונה בבית עירוני, רק בבית ולא בנכס?
  אתה הבעלים של הנכס בעת רכישת בית עירוני, אך בדרך כלל הנכס מנוהל עבורך על ידי העמותה. כאשר אינך הבעלים של הנכס, הוא נחשב לבית משותף.
 • מהי השקעה טובה יותר, בית עירוני או דירה?
  בית עירוני יכול בדרך כלל להעריך ערך רב יותר לאורך זמן מכיוון שבעל עירייה הוא הבעלים של הקרקע, ואילו עם דירה, האדמה משותפת ורק הקירות בבעלות. בנוסף קל יותר לקבל אישור FHA לקהילת בית עירוני, אך עם קהילת דירה, מימון FHA עשוי להיות מוגבל לחלק מהקהילה. עמותה קהילתית של בית עירוני עשויה לגרום לתחזוקה ותחזוקה דומים בכדי למנוע את אדמות הקהילה המשותפת להתדרדר ולשמור על ערכה, אך עם קהילת דירות כל הקרקעות משותפות ובדרך כלל כל הקרקעות מטופלות באופן תמידי על ידי דמי בעל הדירה. דמי בעלים על דירות עשויים להיות גבוהים יותר מהתחזוקה שבה הבעלים אינם דואגים לחצרות האחוריות שלהם אם יש להם שטח בחצר שהוא שייך לקהילה.ביטוח בדרך כלל יהיה פחות עבור דירה, משום שהקהילה עשויה לכסות את הגג ואת הקירות החיצוניים ורק הקירות הפנימיים הם בבעלות בעל הבית, ואילו עם בית עירוני, הבעלים יהיה בעלות על חלק הקירוי וחלק הציפוי שלהם. פעמים רבות עמותה עשויה לחשב בעלויות החלפת התקציב שלה כדי לשמור על ערך הקהילה גבוה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להקים שכר דירה לחוזה עצמו?
 2. כיצד לחפש רשומות פינוי?
 3. כיצד לבדוק רקע עבור דייר?
 4. כיצד לרכוש בית לאחר הגשת פשיטת רגל?
 5. כיצד לקבוע מה להציע על בית?
 6. איך לקנות בית בבריטניה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail